Auto-klima

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Odgovori
Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28020
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Auto-klima

Post od Xepoj87 » 16 Jun 2019, 15:31

Ma normalno, svaka klima automatski krene sto vise vazduha da smenjuje, cak i automatski ukljucuje recirkulaciju, da bi sto pre spustila temperaturu.

Na grejanju radi kako ljubitelj kaze, krene sporo, da ti ne bi duvao leden vazduh dok se motor ne zagreje.

Tako radi i na sva 4 Pezoa koja sam vozio.

Ljubitelju, ako ti tako lose radi klima, idi u servis, nesto nije u redu.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
Skipper
Postovi: 2297
Pridružio se: 26 Jul 2016, 21:02
Garaža: Toyota Avensis MK3
Lokacija: Beograd

Re: Auto-klima

Post od Skipper » 16 Jun 2019, 15:58

Evo baš snimio kako je kod mene, prvo paljenje danas u 15h, auto parkiran na ulici



Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk


Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28020
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Auto-klima

Post od Xepoj87 » 16 Jun 2019, 16:26

I ti je ok, 10s se razmislja i grune na max, a kakvo crno 2 minita da radi na 1. i 2. brzini...

Evo kod mene:



A setio sam se da snimim da se prozori i panorama/siber ko ima, zatvaraju kada drzim dugme za recirkulaciju duze od 1s.



Sent from my SM-G955F using Tapatalk


Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Auto-klima

Post od nikaragva » 16 Jun 2019, 16:54

Meni klima ohladi auto otkako krenem, pa do ćoška. Možda 200-300m vožnje. Stoji na auto i 22 otkako sam ga kupio u septembru.

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Auto-klima

Post od Ogi » 16 Jun 2019, 17:51

Ne susis isparivac?

Malopre sam testirao, izasao iz garaze, pokazivao je 22 (jos uvek nije primio prave vrednosti ali je bio rashladjen) , stavio sam 22 i duvao je u nekoj 2 brzini na auto. Posle sam stavio na 24 i on je spustio brzinu.

ljubitelj
Postovi: 10566
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Auto-klima

Post od ljubitelj » 16 Jun 2019, 18:51

nikaragva je napisao:
16 Jun 2019, 16:54
Meni klima ohladi auto otkako krenem, pa do ćoška. Možda 200-300m vožnje. Stoji na auto i 22 otkako sam ga kupio u septembru.
cosmo, citas li. Evo ti jos jedan primer auta za koji ti tvrdis da ne postoji i da ne moze brzo da ohladi.
Kakvih crnih 5 minuta sto je kod tebe da bi se ohladilo to malo vazduha u kabini. Slabasno je to.

Naravno da je u kabini vreo vazduh topliji od spoljnog, niko nije drugacije ni napisao.

Svakako da ne radi kako treba, to sam i napisao jos u pocetku. Greske se ne prijavljuju, freona ima koliko treba, ventilatori rade kako treba i u rucnom modu svih 8 brzina radi korektno...jedino u AUTO modu nekako usporeno reaguje.

Vozim i C8 povremeno, kod njega isto klima nije bas nesto efikasna, doduse i dosta je veca kabina od 307. Ali, odmah pocnje da duva jako, to je dvozonski komandni panel. Kod mene je 1 zonski komandni panel, mozda je u tome razlika.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8026
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Auto-klima

Post od OMP » 18 Jun 2019, 11:52

kod mene skoro ni na jednom autu nije tako brzo hladila ali opet sve to zavisi gde je prethodno bio parkiran auto, ovo pricam kad stoji na suncu i ugreje se bas, naravno da nije isto u hladu ili garazi. Na alfi 156 mi je bilo ubedljivo najgore plus je imala kožu pa dok se ona ohladi, najbolje mi je bilo na pezou 306, tu je bas dobro i brzo hladila, sad na c4 korektno ali ne moze za 2min da bude hlano u autu nikako. Inace skoro nikad, sem nekad u putu, ne koristim AUTO mod klime

ftj
Postovi: 13022
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Auto-klima

Post od ftj » 18 Jun 2019, 12:04

Voleo bih da vidim kako auto koji stoji na suncu na 45 stepeni bude hladan posle 2 minuta nakon paljenja.

Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5029
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: Auto-klima

Post od cozmo » 18 Jun 2019, 12:37

ljubitelj je napisao:
16 Jun 2019, 18:51
Svakako da ne radi kako treba, to sam i napisao jos u pocetku. Greske se ne prijavljuju, freona ima koliko treba, ventilatori rade kako treba i u rucnom modu svih 8 brzina radi korektno...jedino u AUTO modu nekako usporeno reaguje.
Kod tebe onda nesto nije u redu sa auto modom. Jesi li proveravao klapne i sve ostalo, one motorice? Javljaju se ljudi da automatski ih zeza a rucno im radi... samo mora sve da se rasturi.

Kod mene radi kako sam ti opisao, upalis auto, 5 sekundi detektuje temperaturu i u zavisnosti od zadate vrednosti odredjuje jacinu duvanja. Zadnjih par dana kako je bilo napolju preko 35, odmah po paljenju motora je krenuo da duva na toj najjacoj brzini. Onda zatim postepeno smanjuje jacinu duvanja i kad dostigne zadatu temperaturu samo odrzava.

Za 5 minuta ne postoji auto koji ce da rashladi celu kabinu posle celog dana na suncu i 35 do 40 spoljne temperature. Jedno je da OHLADI (subjektivni osecaj) a drugo dostigne zadatu temperaturu. I kod mene odmah duva ledeno i vec posle minut voznje je prijatno i ohladjeno ali daleko od toga da je dostiglo zadatu temperaturu. Prosto ne postoji klima uredjaj na planeti da za 200m spusti sa 50 na 22 stepena. To bi pokosilo sve zakone termodinamike. Sa druge strane, ako je auto parkiran u hladovini i ako nema preterane razlike u temperaturama, ohladice naravno jako brzo. Ja ti pricam za slucaj celodnevnog stajanja na suncu. Takodje, rekoh ti vec da pravilno detektuje razlike i da ukljucuje brzine ventilatora i nivo hladjenja.

Probaj ono sto sam rekao. Otvori prozor na semaforu. Kod mene odmah pojacava intenzitet hladjenja i dize brzinu duvanja. Zatvori prozor i odmah koriguje.
"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

milosg
Postovi: 1472
Pridružio se: 14 Jan 2014, 01:20
Garaža: XC90
Lokacija: Beograd

Re: Auto-klima

Post od milosg » 18 Jun 2019, 13:23

Da nisam vozio 307-icu, posle cozmovih postova pomislio bih da je to najbolji auto na svetu. :mrgreen:
U realnosti su mi se smrzavale noge zimi, jer duva gde ne treba.

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28020
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Auto-klima

Post od Xepoj87 » 18 Jun 2019, 13:24

Kod mene crni auto, sa crnim enterijerom i kozom, ohladi kad na vrbi rodi grozdje :)

Kada upece, moram da drzim otvorene prozore minut pre ulaska u auto da bih mogao da disem :)



Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

milosg
Postovi: 1472
Pridružio se: 14 Jan 2014, 01:20
Garaža: XC90
Lokacija: Beograd

Re: Auto-klima

Post od milosg » 18 Jun 2019, 13:29

Nisam imao prilike da se vozim u nekim novijim limuzinama tipa S klasa ili novija BMW 7 i slično. Baš me interesuje kolika je razlika u dizajniranom kapacitetu hlađenja i osećaja unutra dok radi klima. Kapiram da su posvetili tome dosta pažnje.

lami
Postovi: 3264
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Auto-klima

Post od lami » 18 Jun 2019, 13:37

A meni se na c3 smrzavaju, tako bilo i na 206, dok je na 207 bilo kako treba
P.S.
Kad je crn ili taman auto, malo sta tu pomaze. Sve se zagreje, pa i mesto gde ulazi spoljni vazduh

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока



Korisnikov avatar
Ivan
Postovi: 9884
Pridružio se: 03 Jan 2013, 09:22
Garaža: bmw 3 f31, bmw 5 f10,
Lokacija: Novi Sad

Re: Auto-klima

Post od Ivan » 18 Jun 2019, 14:04

Kad je nov auto vec od srednje klase pa navise uglavnom ima super klimu koja hladi maltene odma i izuzetno jako.

Recimo superb kada je bio nov pocinjao ledeno da gruva posle nekoliko sekundi, 5-10s, da ne kazem momentalno, a posle sa godinama je trebalo sve vise i vise, dogurao do recimo 45s, verovatno oslabi malo ventil klime, malo kompresor i eto.

BMW5 f10lci ubija kako moze brzo da ohladi iako je ful crna koza i enterijer, da ne kazem hladi kao nova skoda :kezo: :rofl:
E60 treba da postigne tu ostrinu mnogo duze, cak i kada stavim na max sve, a svetao je enterijer i proveren freon i uradjen servis klime, al godine jbg.
nidza je napisao:
12 Apr 2021, 10:56
nemam problem uvek sam najsporiji

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6739
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Auto-klima

Post od ljuba » 18 Jun 2019, 14:16

Pazi fizika nije na tvojoj strani ako kazes da klima moze da ohladi crni kozni enterijer. Klima duva u tebe a ti sedis i izolujes (sedalni deo) sedista. Cista fizika (protok energije :)) ne dozvoljava crnom koznom enterijeru da se ohladi :) Tu jedino pomazu hladjena sedista... Ili pak ono sto ke Heroj rekao, ohladis auto pre voznje pa udri...

PS: Inace u tom inicijalnom hladjenju nastaje problem, u istom trenutku je i hladno i toplo, i mnogima to ne lezi. Tu dolazi do izrazaja razliciti modovi (implementacije), koje su prema razlicitim ukusima odradili isti posao...
Poslednja izmena od ljuba u 18 Jun 2019, 14:20, izmenjeno 1 put ukupno.

Odgovori