Auto-klima

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Odgovori
Korisnikov avatar
blaugrana
Postovi: 6885
Pridružio se: 26 Jan 2012, 17:08
Lokacija: Novi Sad

Re: Auto-klima

Post od blaugrana » 04 Apr 2012, 20:23

Drugari,
Da li postoje neka nepisana "pravila" za auto klimu?
Tipa... da se pali kada motor dostigne radnu temperaturu? ...da se iskljuci malo pre gasenja auta, pritom ostavi se ventilator da duva?
da se pali uvek u leru?

Ne mogu vise da se setim :pardon: :kezo:

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Auto-klima

Post od NexT » 04 Apr 2012, 20:36

AJ sad da povucem ono sto sam pisao.

Klima je proverena kod majstora koji je hteo malo vise da se zanima nego onaj jutros.
Cim je prikacio manometar, kaze pritisak je dobar, ima freona. A, ja :trljamoci:

Upalim ja auto, upalimo klimu, pocne da duva ladno posle 30ak sekundi, a kompresor nije bio prikacen na struju od septembra.
Naravno, dok sam bio kod njega, auto radio u leru, klima lepo radila, kaze fali 100-150g freona, al to je nista. Vise izgube duplo mladja kola za to vreme :mrgreen:

Kako sam pomerio auto, pocelo je da zajebava. Epilog, kvacilo je ok, kompresor pravi odlican pritisak, al je spulna, tj magnet otiso u k.

Magnet je oko 5000 i zamena + dopuna sistema 3000, i to je to...

Korisnikov avatar
mr.Big
Postovi: 2355
Pridružio se: 13 Jan 2012, 21:02
Lokacija: Bgd

Re: Auto-klima

Post od mr.Big » 04 Apr 2012, 20:50

Jel' tajna koji je majstor i lokacija ?

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Auto-klima

Post od NexT » 04 Apr 2012, 21:00

Ujutru sam isao do Nikole (radi sa Dukom) na Nbg, al covek je bio apsolutno nezainteresovan da pogleda sta je sa autom... Bacio je pogled onako kroz haubu, i rekao sta moze da bude, al nije se cimao da proveri sta je, da li klima radi itd...
Nije bio neljubazan, sve je lepo objasnio u teoriji, ali ono...

Popodne me natera moj majstor da odem do Nidze na Altini (065 66 666 22)
Decko je odmah uzeo manometar, onu masinu za punjenje, nakacio na ventile, upaljena klima, proveravao pritisak, temperaturu itd...
Kad je zakacio kabl kompresor se ugasio, tj odvojilo kvacilo. Sjeban je magnet oko onog dela gde zice ulaze u njega.
Kad odlucim da sredim to, ostavim auto ujutru i za 4h je gotov, napunjen sistem i dezinfikovan.

Korisnikov avatar
mr.Big
Postovi: 2355
Pridružio se: 13 Jan 2012, 21:02
Lokacija: Bgd

Re: Auto-klima

Post od mr.Big » 04 Apr 2012, 21:04

Blagodarim... :)

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Auto-klima

Post od nikaragva » 05 Apr 2012, 09:38

Pda, taj elektromagnet cesto zna da crkava, ili sto majstori kazu shpula :)
Eto super si prosao :)

Korisnikov avatar
djiuliju
Postovi: 1468
Pridružio se: 13 Jan 2012, 13:56
Garaža: Clio II ph2 1.2 16v
Lokacija: Jagodina

Re: Auto-klima

Post od djiuliju » 05 Apr 2012, 09:55

blaugrana je napisao:Drugari,
Da li postoje neka nepisana "pravila" za auto klimu?
Tipa... da se pali kada motor dostigne radnu temperaturu? ...da se iskljuci malo pre gasenja auta, pritom ostavi se ventilator da duva?
da se pali uvek u leru?

Ne mogu vise da se setim :pardon: :kezo:
Treba je iskljuciti par min pre nego stignes negde i ostavis ventilator da duva, da se osusi sistem, da se ne oseca posle da budj.
Ne vidim da ima potrebe cekati da dostigne radnu temp, nista ne fali ni odmah da okljucis. Leti se i onako brzo zagreje motor.
E i mene zanima da li moze da se desi nesto lose ako ukljucis klimu na autoputu, kad je motor na recimo 4-5 hiljada obrtaja? Verovatno ako je los kompresor i kvacilo, moze da napravi neko sr*nje

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Auto-klima

Post od nikaragva » 05 Apr 2012, 10:13

Sta ja znam, meni motor nikad ne dostize te obrtaje :kezo:

Korisnikov avatar
noob
Postovi: 1033
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:24
Lokacija: Beograd

Re: Auto-klima

Post od noob » 05 Apr 2012, 14:02

djiuliju je napisao: Treba je iskljuciti par min pre nego stignes negde i ostavis ventilator da duva, da se osusi sistem, da se ne oseca posle da budj.
:plusone: posle duže vožnje obavezno, ako je kratka relacija 5-6km nema potrebe.

Uvek sačekam da motor postigne radnu temperaturu pa je upalim, sad po lepšem vremenu brzo diže temperaturu, tako da to nije problem.


Dobar majstor za klime jeste i Dule na Altini 063/545-182 (poslaće vam sms poruku kako da ga nađete, ne možete pogrešiti), nije ni nešto skup, ali mora da se zakaže jer je gužva.
Dezinfekcija klime je bila 1000din (ima neki aparat sa parom koji ubaci u kola, skida polen ili filter klime i ta para radi, vozilo mora da bude upaljeno sa klimom), ima pravo da se dođe još jednom ako niste zadovoljni tj. ako je baš bilo mnogo zapušteno pa nije uspelo iz prve (što je bio moj slučaj, koristio sam sve moguće sprejeve ma šta nisam probao, tek sam kod njega rešio). Ljubazan, fin, hoće i da objasni, ali mora se imati strpljenja, velika je gužva bila kad god sam vozio neki auto.


Vlasnici mercova mogu u ovlašćen servis u Omladinskih Brigada, mercedes je napravio poseban alat za čišćenje klime, vozio sam firmin jedan na čišćenje i odlično je odrađeno, prezadovoljni, stvarno odlično rešenje (inače taj auto nije vožen duže vreme baš zbog tog smrada, sad kao da nikad nije ni bilo neprijatnog mirisa).
Vazno da je tvoj auto u top stanju, gram dima ne izbacuje, kocnice guzvaju asfalt, a signalizacija svetli kao svetla stadiona.

Korisnikov avatar
samo polako
Postovi: 3361
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:15

Re: Auto-klima

Post od samo polako » 05 Apr 2012, 15:34

A zašto nema potrebe posle kratke relacije sušiti sistem?
Mene zanima da mi vi mene kazete gde ima jevtina kavurma, čvarci... Mene to brine jutros...

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Auto-klima

Post od Xepoj87 » 05 Apr 2012, 15:51

Dobar,po meni mnogo oziljan servis za klime je na iskljucenju sa auto-puta za konjarnik... Ne znam kako se zove,3.500 dinara mislim da kosta ta dezinfekcija klime i radi se par sati...
Ja sam sada odradio u Omladinskih Brigada,pa nemam potrebe,ali sam video kako rade i guzva je ogromna.
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
blaugrana
Postovi: 6885
Pridružio se: 26 Jan 2012, 17:08
Lokacija: Novi Sad

Re: Auto-klima

Post od blaugrana » 05 Apr 2012, 20:38

djiuliju :doubleup:
Tako sam i mislio(radio), jedino jos da otklonimo sumnju za vise obrtaje :kezo:

Korisnikov avatar
noob
Postovi: 1033
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:24
Lokacija: Beograd

Re: Auto-klima

Post od noob » 05 Apr 2012, 21:48

samo polako je napisao:A zašto nema potrebe posle kratke relacije sušiti sistem?
Nece se valjda uhvatiti budj i gljivice za 3-4min voznje :)


Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
Vazno da je tvoj auto u top stanju, gram dima ne izbacuje, kocnice guzvaju asfalt, a signalizacija svetli kao svetla stadiona.

Korisnikov avatar
methane.master
Postovi: 21560
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:30
Garaža: Clio III ph2 1,2 16V

Re: Auto-klima

Post od methane.master » 05 Apr 2012, 22:11

Xepoj87 je napisao:Dobar,po meni mnogo oziljan servis za klime je na iskljucenju sa auto-puta za konjarnik... Ne znam kako se zove,3.500 dinara mislim da kosta ta dezinfekcija klime i radi se par sati...
Ako se ne varam to je "Polar Klima", nekada su bili preko puta Sajma.
Širim haos!

Korisnikov avatar
steva_anya
Postovi: 5456
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:29
Garaža: Honda Civic 1.8 Sport 2011
Lokacija: Beograd

Re: Auto-klima

Post od steva_anya » 05 Apr 2012, 22:15

Meni klima na Puntu odlicno radi. Nemam problema ni sa intenzitetom hladjenja ni sa mirisima. Redovno menjam filter klime, uvek originalni-kvalitetniji.

Da li se u situacijama kada sve radi kako treba nesto redovno odrzava?
Neki spominju da se ulje menja, neki kazu da ne treba?
Skoro sam cuo da ako se menja ulje onda se mora raditi u dopuna freona.
stomatologija na drugaciji nacin: tomorrow tooth
https://www.facebook.com/LegeArtisDrKopanja

Odgovori