Auto-klima

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Odgovori
Korisnikov avatar
A170T
Postovi: 2132
Pridružio se: 30 Jun 2013, 13:47

Re: Auto-klima

Post od A170T » 13 Sep 2021, 17:37

Znam, ali nema ništa posebno u vezi tih guma. Tigar Wintera, DOT 2013, intenzivno korišćene od proleća 2015-te do danas, prešle 20.000 (otprilike), korišćene kao all season, nemaju nikakvih oštećenja, pukotina, deformiteta i sl. Šara oko 6-7 mm(prednje), 5-6mm(zadnje), mekane na dodir, nisu trule ili plastične (u skladu sa godinom proizvodnje), uvek su u garaži.
Edit: Pre 2 god su rotirane zarad jednake potrošnje.
Послато са MI 9 помоћу Тапатока





Poslednja izmena od A170T u 13 Sep 2021, 17:37, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
dag81
Postovi: 7256
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:09
Garaža: BMW1 118d i Doblo JTD radna makina :)
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Auto-klima

Post od dag81 » 13 Sep 2021, 17:41

BigMazzy je napisao:Све те проблеме би требао да реши мајстор за климу.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
Ne nego mehanicar kad menja ostale filtere.

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока


BigMazzy
Postovi: 1638
Pridružio se: 03 Feb 2019, 10:10

Re: Auto-klima

Post od BigMazzy » 13 Sep 2021, 17:47

dag81 je napisao:
BigMazzy je napisao:Све те проблеме би требао да реши мајстор за климу.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
Ne nego mehanicar kad menja ostale filtere.

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока
Кад је био код мајстора за климу, ако је крштен мајстор, не би му дао ауто да одвезе из гараже а да не види у чему је проблем. Ако треба 20 минута да крене да хлади како треба, онда нешто дебело није у реду , па се провери струја, филтер, инсталација.....дају се савети шта даље а не, ево напунио сам фреон, терај.

Код Његоша нпр, довезао чича један мицубиши галант, чини ми се, каже, не ради клима, два дана му је требало да провали да је до струје, што му је и решио, а могао је рећи компресор је исправан, фреона има, терај.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока


lami
Postovi: 3267
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Auto-klima

Post od lami » 13 Sep 2021, 18:15

dag81 je napisao:
BigMazzy je napisao:Све те проблеме би требао да реши мајстор за климу.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
Ne nego mehanicar kad menja ostale filtere.

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока
U Smederevu decko koji radi klime, preko puta zelezare, ali bas radi, ne samo dopuna, vec komplet servisiranje, zamena hladnjaka i kompresora... uvek nudi i preporucuje da se zameni i filter. Naravno, ti uvek mozes samo dopunu, niko te bije po usima da menjas sve, ali slazem se da majstor koji odrzava auto bi trebao da baci pogled i na to prilikom redovnog servisa.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока




BigMazzy
Postovi: 1638
Pridružio se: 03 Feb 2019, 10:10

Re: Auto-klima

Post od BigMazzy » 13 Sep 2021, 18:25

Наравно, ал опет , није то свемирска технологија погледати филтер.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока


lami
Postovi: 3267
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Auto-klima

Post od lami » 13 Sep 2021, 18:47

Jedino ako nije kao u pikasu
Skines ispod pregrade za rukavice plastiku, pa se zavlacis da izvuces dvodelni filter kroz jednu rupu, pa ako nisi knapirao poklopac ispada, ne moze da se zaglavi, ali to su vec francuzi.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
zdushan
Postovi: 1637
Pridružio se: 12 Jan 2013, 13:02
Garaža: Škoda Superb 2.0 TDI 4x4
Lokacija: Beograd

Re: Auto-klima

Post od zdushan » 13 Sep 2021, 19:41

A170T je napisao:
Stjepa je napisao:U zeznutom kraju živiš.
Nit majstora za kočnice, nit delova mali servis.

Ili ti mnogo netipičan auto voziš.

Koja ono priča sa gumama bi?
Da, tako je. Živim u jednoj od najsiromašnijih opština u Srbiji, gde je sve što nije Golf/Polo, Punto, Opel Astra predstavlja netipično vozilo. Za Univerzal 445 ili Imt 539 imaš delove od A do Š u svako doba dana i noći, ali zato kada tražim filter vazduha za A klasu prodavci me gledaju ko vanzemaljca i kažu "Nemamo to", kada pitam da li može da se nabavi "NE". Ko da vozim Teslu a ne 22 god starog Mercedesa :) Šta te zanima u vezi guma?

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
Zasto si zaboga kupio A klasu kad živiš gde živiš?
Ili jos bolje, kako je već odavno nisi prodao kad si se vec zeznuo pa došao u posed iste?
Hiljadu zašto, hiljadu neam poyma...

Sent from my SM-A715F using Tapatalk


BigMazzy
Postovi: 1638
Pridružio se: 03 Feb 2019, 10:10

Re: Auto-klima

Post od BigMazzy » 13 Sep 2021, 19:48

Нисам хтео да стајем човеку на муку, ал мој колега има ту А класу, само бензинац, уложио је брдо пара да би иоле нормално радио, сад му мењач меље, неће више ни динар да уложи док се не распадне а онда у пресу.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
pankoz
Postovi: 703
Pridružio se: 09 Avg 2014, 21:05
Garaža: Citroen C4 Grande Picasso 1.,6 hdi , Citroen C3 1,4 hdi
Lokacija: Vojvodina

Re: Auto-klima

Post od pankoz » 13 Sep 2021, 19:49

Voli on nas ovde da informiše i zabavlja sa svojim dogodovštinama dotične A klase...

Poslato sa Huawei P40 lite pomoću Tapatoka


Korisnikov avatar
A170T
Postovi: 2132
Pridružio se: 30 Jun 2013, 13:47

Re: Auto-klima

Post od A170T » 13 Sep 2021, 19:58

zdushan je napisao:
A170T je napisao:
Stjepa je napisao:U zeznutom kraju živiš.
Nit majstora za kočnice, nit delova mali servis.

Ili ti mnogo netipičan auto voziš.

Koja ono priča sa gumama bi?
Da, tako je. Živim u jednoj od najsiromašnijih opština u Srbiji, gde je sve što nije Golf/Polo, Punto, Opel Astra predstavlja netipično vozilo. Za Univerzal 445 ili Imt 539 imaš delove od A do Š u svako doba dana i noći, ali zato kada tražim filter vazduha za A klasu prodavci me gledaju ko vanzemaljca i kažu "Nemamo to", kada pitam da li može da se nabavi "NE". Ko da vozim Teslu a ne 22 god starog Mercedesa :) Šta te zanima u vezi guma?

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
Zasto si zaboga kupio A klasu kad živiš gde živiš?
Ili jos bolje, kako je već odavno nisi prodao kad si se vec zeznuo pa došao u posed iste?
Hiljadu zašto, hiljadu neam poyma...

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
Ljubav na prvi pogled :D Seo u A klasu koju je neki dečko prodavao u mom mestu i zaljubio se u auto. Pre toga sam bio zainteresovan za Fiat Punta ili Pežo 206, ali nije bilo to to. I dalje nemam nikakve želje za drugim automobilom, osim eventualno naredne generacije A klase (W169), ali oni su osetno skuplji za odžavanje. Ta A klasa je jedan od najomraženijih automobila u Srbiji, ali meni se samo taj auto dopada.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока


ljubitelj
Postovi: 10571
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Auto-klima

Post od ljubitelj » 13 Sep 2021, 20:49

lami je napisao:
13 Sep 2021, 18:47
Jedino ako nije kao u pikasu Slika
Skines ispod pregrade za rukavice plastiku, pa se zavlacis da izvuces dvodelni filter kroz jednu rupu, pa ako nisi knapirao poklopac ispada, ne moze da se zaglavi, ali to su vec francuzi.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
Da se nadovežem, na Ford Focusu izvadiš vozačevo sedište, demontiraš pedalu gasa i eto skoro si stigao do mogućnosti da pridješ filteru/ kućištu. Ali to su već Nemci...

ljubitelj
Postovi: 10571
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Auto-klima

Post od ljubitelj » 13 Sep 2021, 21:01

A170T je napisao:
13 Sep 2021, 17:25
Stjepa je napisao:U zeznutom kraju živiš.
Nit majstora za kočnice, nit delova mali servis.

Ili ti mnogo netipičan auto voziš.

Koja ono priča sa gumama bi?
Da, tako je. Živim u jednoj od najsiromašnijih opština u Srbiji, gde je sve što nije Golf/Polo, Punto, Opel Astra predstavlja netipično vozilo. Za Univerzal 445 ili Imt 539 imaš delove od A do Š u svako doba dana i noći, ali zato kada tražim filter vazduha za A klasu prodavci me gledaju ko vanzemaljca i kažu "Nemamo to", kada pitam da li može da se nabavi "NE". Ko da vozim Teslu a ne 22 god starog Mercedesa :) Šta te zanima u vezi guma?

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
Izvini ali meni taj opis deluje više kao opravdavanje iz razloga što ima "milion" online ili telefonsih prodavnica gde sve to što ti pišeš da nema i ne može da se nabavi je dostupno ili odmah ili najkasnije 48 sati.
Podrazumevam isporuku brzom poštom, platiš kada ti dodju na vrata, komforno i brzo.

Ako ti treba pomoć oko nabavke bilo kojih delova navedi šta ti treba pa ću te uputiti gde ima, direktno sam da kupiš i odabereš koju varijantu kvaliteta želiš.

Ja sam naručivao delove iz SAD iz isotg razloga koje ti pominješ, ovlašćeni servis kaže da ne može da da se nabavi a online ima original ( u sve orginalnoj ambalaži) na izvolte kod raznih prodavaca. Jedino se čeka isporuka, i to je najveći " problem" u nabavci.

Nema nerešivih stvari na ovaj ili onaj način...

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Auto-klima

Post od Vladapetr » 13 Sep 2021, 21:08

ljubitelj je napisao:Da se nadovežem, na Ford Focusu izvadiš vozačevo sedište, demontiraš pedalu gasa i eto skoro si stigao do mogućnosti da pridješ filteru/ kućištu. Ali to su već Nemci...
Ne samo sedište, vadi se i motor. Kod dizel varijante moraš i zadnje amortizere da otkačiš Slika

Sent from my SM-G996B using Tapatalk
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
A170T
Postovi: 2132
Pridružio se: 30 Jun 2013, 13:47

Re: Auto-klima

Post od A170T » 13 Sep 2021, 21:10

ljubitelj je napisao:
lami je napisao:
13 Sep 2021, 18:47
Jedino ako nije kao u pikasu Slika
Skines ispod pregrade za rukavice plastiku, pa se zavlacis da izvuces dvodelni filter kroz jednu rupu, pa ako nisi knapirao poklopac ispada, ne moze da se zaglavi, ali to su vec francuzi.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
Da se nadovežem, na Ford Focusu izvadiš vozačevo sedište, demontiraš pedalu gasa i eto skoro si stigao do mogućnosti da pridješ filteru/ kućištu. Ali to su već Nemci...
Ja sam jutros skinuo filter za 5 min, brže nego što sam očekivao. Filter se nalazi ispod brisača, prilazi se iz motornog prostora. Skine se jedna maska koju drže 6-7 šrafića, skinu se brisači, podignu se još neke plastike i tu je filter. Samo treba paziti da se ne pokidaju creva za prskalice šoferšajbne.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока



Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8033
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Auto-klima

Post od OMP » 13 Sep 2021, 21:20

kod vecine kola je ili ispod plastike brisaca kod soferke ili unutra negde kod suvozacevih nogu....na alfi 156 restyle je recimo zesca jeba prici filteru i zameniti ispod kasete dok kod prethodne verzije 156ice laganica ispod plastike brisaca, na pezo 307 ili citroen c4 jos veca laganica u motornom prostoru ispod plastike brisaca, 10sec posla ali kod nekih kola umeju da zakomplikuju bas

Odgovori