Auto-klima

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Odgovori
Korisnikov avatar
noob
Postovi: 1033
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:24
Lokacija: Beograd

Re: Auto-klima

Post od noob » 08 Apr 2012, 08:45

Xepoj87 je napisao: Ne znam sta je i niko ne zna sta je,ali me ubija!
Probaj majstora za klime kog sam pomeno u temi. Ako on ne resi kod Dekija u Batajnicu, majstor radi samo mercove. Veoma veoma dobar majstor, iskusan i strpljiv, koliko god da imas pitanja ne mozes da ga smoris, na svako odgovara i objasnjava ako te zanima. Mogu ti poslati br. telefona da ga zovnes pre nego sto odes kod klima majstora ako sumnjas da ti negde uvlaci ili ne otvara klapnu.


Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
Vazno da je tvoj auto u top stanju, gram dima ne izbacuje, kocnice guzvaju asfalt, a signalizacija svetli kao svetla stadiona.

Korisnikov avatar
blaugrana
Postovi: 6877
Pridružio se: 26 Jan 2012, 17:08
Lokacija: Novi Sad

Re: Auto-klima

Post od blaugrana » 08 Apr 2012, 20:26

Sloba je napisao:Pali se i gasi po potrebi nezavisno od režima rada motora. Zanima je samo zadata temperatura.
Po ovom bi trebalo da znaci da manualna moze da se pali na bilo kojim obrtajima :zbunjen:

Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13405
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Auto-klima

Post od McGruja » 08 Apr 2012, 20:58

Ja mislim da može da se pali klima kad god vi to poželite :)

I iskreno, ne vidim neku preteranu potrebu za automatskom klimom, tj. nije mi na listi "must have"

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Auto-klima

Post od NexT » 08 Apr 2012, 21:01

Automatska klima lepo izgleda. 406 sa manuelnom izgleda kao FIat Panda...
S druge strane, automatska mi ide na k sa paljenjem kad je toplo u kolima... Auto mi stoji na parkingu, dam kontakt i pise AC on -.- I onda moram da je gasim pre svakog paljenja auta, hteo klimu ili ne. (jednostavno ne palim auto, a da odmah treba da pokrene i kompresor)

E, sad, pozitivno je sto je namestim na 21 stepen i on konstantno odrzava tu temp, a manuelna duva dok te ne zaledi...

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10563
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Auto-klima

Post od Sloba » 08 Apr 2012, 21:07

To i mene nervira na 206-ici. Znam da je bila ugašena pre gašenja kola, ona se pali paljenjem, ja je gasim...

U svakom slučaju, ako može da se bira, onda automatska.

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14138
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Auto-klima

Post od pedja » 08 Apr 2012, 21:09

Kao sto Next rece, osim sto lepo izgleda (vecinom) ima i automatsko (ko bi rekao :kezo: ) odrzavanje temperature.
Manuelna radi stalno, dok je ne iskljucis, samo se bira kojom ce jacinom da duva.

Jednom prilikom upotrebih sprej za dezinfekciju klime (onaj sto se aktivira i ostavi u autu). Stvarno sam dobio "svez planinski vazduh" :mrgreen: Nazalost, nije dugo potrajalo. Posle je auto isao na dezinfekciju klime, sa zamenom filtera.

Da li je bolje zameniti filter, pa raditi dezinfekciju, ili uraditi dezinfekciju pa zameniti filter?

Korisnikov avatar
Martin
Postovi: 2857
Pridružio se: 13 Jan 2012, 17:38
Garaža: 2021 Dacia Logan Comfort Eco-G
Lokacija: Sremska Mitrovica

Re: Auto-klima

Post od Martin » 08 Apr 2012, 21:32

Pre dva dana htedoh da rešim klimu - dopuna freonom, dezinfekcija i sve ostalo što ide u "paketu".
Prilikom provere sistema, sve radi besprekorno - lepo hladi, sve radi, super....kad odjednom pištanje, diže se prašina (zelene boje :zbunjen: )....
Dignemo auto i majstori utvrde daje pukla cev koja sporvodi vazduh od kopresora do kabine (ili nečeg drugog). Uglavnom, cev je aluminijumska i teško se nalazi...tako da, čekam da se pojavi cev. :think:
U početku sam pomislio da je "riknuo" kompresor, ali je problem bila cev. Za Fiat Mareu cev košta 20-30 evra, polovna.
Zamena filtera klime nije potrebna, ukoliko isti nisi menjao na servisu - npr, veliki servis sam radio pre 2-3ooo km stoga zamena nije neophodna.
Ako se klima redovno i propisno koristi (nakon korišćenja osušiš sistem ventilatorom na najjačem izduvavanju), dovoljno je dezinfekciju uraditi prilikom dopune freonom. Jedino to ima dugotrajni i pravi efekat. Sve ostalo ima privremeni efekat.

Korisnikov avatar
drako
Postovi: 44
Pridružio se: 14 Jan 2012, 00:27

Re: Auto-klima

Post od drako » 09 Apr 2012, 13:52

Prošle godine u avgustu napunim klimu koja je pre toga radila, pregledaju mi sa onim naočarima i bojom sve i kažu sve je u redu. Zimus je nisam koristio, pre neki dan da je pustim ona škripi i ne hladi. Ajmo opet kod istih momaka u servis, kažu prazna. Ja ima kažem pa punio sam je pre 7 meseci i pokažem račun i tu nastaje cirkus.
Prvo je proveravao ponovo sa fluo bojom i kaže otišao semering, tu pušta, popravka 150 evra. Ja kažem fala lepo, voziću bez klime. Čovek nastavlja dalje i provera hladnjak i kaže da je i hladnjak popustio, ali ga nisam razumeo koji deo i opet 150 evra, nov, plus 20 evra ruke plus 5500 din, ja opet kažem hvala lepo.
Onda počinje priča da dođem iduće nedelje a da će on da se čuje sa kolegama da proba moj problem drugačije da reši a i značajno jeftinije. OK, ja pitam a semering. Ma to će da drži kad napunimo freonom pošto sredimo hladnjak.
Još uvek nisam počeo da njačem, ali mi uši uveliko rastu.
Inače, taj servis važi za najbolji u gradu.
Kakvi li su ostali , živo me ne zanima.
Samo vidim da ću letos da ostanem bez klime.
Bio sam Darvel. Nisam daleko odmakao...

Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: Auto-klima

Post od nuk » 09 Apr 2012, 13:55

Menjaj servis definitivno

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Auto-klima

Post od nikaragva » 09 Apr 2012, 14:03

Sto se tice onog gasenje i paljenja klime, kod mene kada je ugaseno, onda je ugaseno i obrnuto. E sad jedino sto moras ulaziti u neki meni, odnosno nije na taster kao tranzistor. :)

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Auto-klima

Post od NexT » 09 Apr 2012, 14:47

Drako, to mi lici na servis Pilip...

Ako si iz Bg, skokni do onog lika sto sam ostavio, pregled i dijagnostiku kvara ti nece naplatiti... Nikad ne skodi i drugo misljenje...

Korisnikov avatar
drako
Postovi: 44
Pridružio se: 14 Jan 2012, 00:27

Re: Auto-klima

Post od drako » 09 Apr 2012, 14:56

Nisam iz Bgd-a, tako da ću morati da se snalazim.
Bio sam Darvel. Nisam daleko odmakao...

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28017
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Auto-klima

Post od Xepoj87 » 10 Apr 2012, 10:17

Hmm,meni ne pali sam klimu kada je toplo...
Pali je samo kada je ja upalim... Ako je ostavim ugasenu,ugasena je i kada upet upalim kola...
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
sasa lbg
Postovi: 1567
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:11
Garaža: citroen C5 ,passat B3,citroen C3,vw caddy
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Auto-klima

Post od sasa lbg » 10 Apr 2012, 10:27

McGruja je napisao:Ja mislim da može da se pali klima kad god vi to poželite :)

I iskreno, ne vidim neku preteranu potrebu za automatskom klimom, tj. nije mi na listi "must have"
bas tako ...po meni je manuelna cak u prednosti.

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28017
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Auto-klima

Post od Xepoj87 » 10 Apr 2012, 10:36

Sto je u prednosti? Ja ne vidim ni jednu jedinu prednost,pa me bas zanima?
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Odgovori