Auto-klima

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Odgovori
BokiLast
Postovi: 111
Pridružio se: 06 Jan 2020, 15:13

Re: Auto-klima

Post od BokiLast » 19 Jun 2020, 20:10

Gde da nadjem taj ventil kod 207cc da zamenim sutra...

lami
Postovi: 3270
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Auto-klima

Post od lami » 19 Jun 2020, 20:17

Joj, 207 auto ti je crn, nema boga da ti ohladi iz prve ako je stojao na suncu.
Drugo, mislim da generalno slabije hladi nego kod recimo 206.
Da bolje hladi mozes da iskljucis ulaz vazduha spolja, pa da ide samo recirkulacija, ali opet ako je stojao na suncu, taman auto, nece bas najbolje.
Za bilo kakvo utvrdjivanje da li sistem curi negde, ne verujem da sam mozes da primetis, vec majstor sa uv lampom.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23804
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Auto-klima

Post od dragvorl » 19 Jun 2020, 20:21

BokiLast je napisao:
19 Jun 2020, 19:42
Pitanje za klimu... meni je na pezo radi klima ali ne hladi kako treba, terao sam kod majstora i rekao mi ke da imam 100 gr a treba 450 gr ....
Kad se sve to odradilo i dopunilo dok sam bio kad majstora klima je radila kako treba merili su i pokazivala je 7stepeni na low....i kad sam seo u kola osetilo se da je hladno jako....

Posle par sati kad sam opet seo u kola klima je radila ali nije vise bilo tako hladno, odem opet kod majstora inom opet izmeri da hladi na 7 stepeni....

Posle sam isao na auto put i bilo je hladnije nego napolju ali znam da na proslim kolima dam morao da je gasim koliko ohladi...

U cemu moze biti problem
Zavisi od x stvari, koliko je toplo napolju, koliko je stajao na suncu, da li je (bila) ukljucena recirkulacija pri merenju...da krenem od toga. Meni je posle punjenja dan radila kako treba, tolika je rupa bila na cevi.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

BokiLast
Postovi: 111
Pridružio se: 06 Jan 2020, 15:13

Re: Auto-klima

Post od BokiLast » 19 Jun 2020, 20:27

To sam i ja pomislio koliko je auto stajao na suncu jel smo kod majstora bili u hladu, i kad sam usao u kola bilo je neprijatno ladno....

Ali posle u toku dana nije... pogotovu mislio sam da ce biti bas bas hladno kad sam isoa autonputem jedno 2 sata.... bilo je hladnike alo ne ono neprijatno ladno

lami
Postovi: 3270
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Auto-klima

Post od lami » 19 Jun 2020, 21:11

Imaj u vidu da je mali hladnjak slabo izolovan (on ti se nalazi u konzoli, odmah do desne noge) i kad se motor zagreje pipni rukom plastiku, topla je. Dobra stvar je sto se plastika skida i ima mesta za termoizolaoni materijal, tako da se to moze resiti (moj je bio za svajcarsko trziste, pa racunaju ne skodi da greje ).

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока


BokiLast
Postovi: 111
Pridružio se: 06 Jan 2020, 15:13

Re: Auto-klima

Post od BokiLast » 20 Jun 2020, 00:02

A sta si mislio da urasim hladnjaku, da ga umotam u nesto

ljubitelj
Postovi: 10583
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Auto-klima

Post od ljubitelj » 20 Jun 2020, 00:22

Ja imam 307 i samo ću reći da kada nije toplo, kao što je sada vreme, klima sasvim lepo hladi.
Ali čime predje +35C napolju lepo se oseti da klima već nema dovoljan kapacitet da brzo rashladi, duva ona hladno na osećaj ali to presporo hladi usijanu kabinu.

Pre par godina sam se vozio u jednom službenom 308 i baš je bilo toplo napolju, koliko se sećam oko +41-42C i auto je normalno stajao na Suncu parkiran tokom radnog vremena.
Krenuli 5 popodne sa Lekinog Brda i do Ade nije uspela da se rashladi kabina na zadatih 23-24C iako je non stop radila. Pitao šofera što ne pojača klimu, što ne radi jače, i samo mi reče da to tako radi i to je to. Ja sam pretpostavio da je nešto neispravno pošto je službeni svačiji i ničiji tj niko se ne stara o njemu ali izgleda da je to kod Pežoa prosto takva konstrukcija da nešto slabije hladi.

Tih 7C ako je izmereno u hladu nije baš sjajno, trebalo bi da je oko nule do max +2C na spoljnih +30C.

Solidno jaka klima, recimo tu negde 5-7kW snage rih 7-8C se očekuje na +40C spoljne ispred hladnjaka da postigne, i uvek naravno se meri pri najvećoj mogućoj brzini ventilacije.

lami
Postovi: 3270
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Auto-klima

Post od lami » 20 Jun 2020, 00:24

Slike 10.17 i 10.19. Na prvoj vidis tu plastiku, sa unutrasnje strane mozes staviti neku izolaciju, da ti ne greje nogu. Opet, ovo je ukoliko je tu problem, prvo vidi da li je sve u redu sa klimom.
Takodje, ukoliko je duvanje podeseno iskljicivo na sajbnu, nece ti rashladiti auto, mora da ide i na centralne izduve.Slika

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
somi-car
Postovi: 2237
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:50
Garaža: Skoda Superb, Opel Combo
Lokacija: BG

Re: Auto-klima

Post od somi-car » 20 Jun 2020, 09:02

ljubitelj je napisao:
20 Jun 2020, 00:22
Ja imam 307 i samo ću reći da kada nije toplo, kao što je sada vreme, klima sasvim lepo hladi.
Ali čime predje +35C napolju lepo se oseti da klima već nema dovoljan kapacitet da brzo rashladi, duva ona hladno na osećaj ali to presporo hladi usijanu kabinu.

Pre par godina sam se vozio u jednom službenom 308 i baš je bilo toplo napolju, koliko se sećam oko +41-42C i auto je normalno stajao na Suncu parkiran tokom radnog vremena.
Krenuli 5 popodne sa Lekinog Brda i do Ade nije uspela da se rashladi kabina na zadatih 23-24C iako je non stop radila. Pitao šofera što ne pojača klimu, što ne radi jače, i samo mi reče da to tako radi i to je to. Ja sam pretpostavio da je nešto neispravno pošto je službeni svačiji i ničiji tj niko se ne stara o njemu ali izgleda da je to kod Pežoa prosto takva konstrukcija da nešto slabije hladi.

Tih 7C ako je izmereno u hladu nije baš sjajno, trebalo bi da je oko nule do max +2C na spoljnih +30C.

Solidno jaka klima, recimo tu negde 5-7kW snage rih 7-8C se očekuje na +40C spoljne ispred hladnjaka da postigne, i uvek naravno se meri pri najvećoj mogućoj brzini ventilacije.
Meni na 607 peugeotu bas brzo ohladi auto. Zadovoljan sam klimom. Mislim da ima dobar kapacitet za taj prostor mada mozda ima veze i motor koji je malo jaci...

Takodje imam i one zavesice koje verovatno pomazu.

Nisam samo zadovoljan kada pada kisa, jer brzo krenu stakla da magle bez klime ali to onda rucno podesim i usmerim vazduh na soferku.

Korisnikov avatar
Ivan
Postovi: 9884
Pridružio se: 03 Jan 2013, 09:22
Garaža: bmw 3 f31, bmw 5 f10,
Lokacija: Novi Sad

Re: Auto-klima

Post od Ivan » 20 Jun 2020, 09:51

607 je bukvalno 3 klase iznad po nomenklaturi, tuzno bi bilo da nije tako.

Послато са Mi MIX 2 помоћу Тапатока

nidza je napisao:
12 Apr 2021, 10:56
nemam problem uvek sam najsporiji

Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5033
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: Auto-klima

Post od cozmo » 26 Jun 2020, 10:07

somi-car je napisao:
20 Jun 2020, 09:02
Nisam samo zadovoljan kada pada kisa, jer brzo krenu stakla da magle bez klime ali to onda rucno podesim i usmerim vazduh na soferku.
Zar nemas visibility programe? Bukvalno odmagli odmah, a zimi sa onim elektro grejacem lepo i odledjuje soferku dok cistis auto spolja.

Kod mene je inace +1c na izduvu, merio sam proslo leto na preko 30c spoljne u ovlascenom... tih +7c mi deluje lose.

Moram ove godine da proverim klimu, iako deluje da radi kako treba, sad ce godinu dana od prosle provere.
"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

Korisnikov avatar
somi-car
Postovi: 2237
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:50
Garaža: Skoda Superb, Opel Combo
Lokacija: BG

Re: Auto-klima

Post od somi-car » 26 Jun 2020, 10:10

Ako mislis na ono jako izduvavanje koje duva samo na soferku imam...ali je to prejako dok vozis. Samo na kratko...

Zima nije problem, odradi on svoje.

Samo kada pada kisa a duze vozim krenu da magle ako je na auto namesteno a ugasena klima...I onda samo rucno preusmerim da stalno duva na soferku i bude super...

Jbg ne moze da bude svemocna :)

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19260
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Auto-klima

Post od Heinz » 26 Jun 2020, 10:14

Auto + AC i nema magljenja.

lami
Postovi: 3270
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Auto-klima

Post od lami » 26 Jun 2020, 10:47

Pogledaj da ti nisu odvodi ispod soferke zapuseni, mozda i to povecava vlagu. Ako ih nisi dosad cistio, a parkiras ispod ili blizu drveca, trebalo bi.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
Krojf
Postovi: 80
Pridružio se: 24 Jun 2020, 15:37
Garaža: Citroen C5 Business line

Re: Auto-klima

Post od Krojf » 26 Jun 2020, 10:56

Mdni je na 307 klima pre dve godine crkla na baš meni čudan način. Napolju je bilo preko 35 i klima radila normalno, ugasim auto izađem na pola sata vratim se, da je upalim neće. Jeste da izbegavam da palim klimu zbog sinusa ali uvek svako auto redovno kontrolišem pa i klimu i baš sam se iznenadio kada sam video da crče. :D

Na c5 mi klima recimo ne smeta i baš sam zadovoljan sa njom dok mi je na 307 uvek na bilo koje podešavanje čelo hladno i krenu sinusi da bole.

Je l probao neko za maglu na staklima onu foru sa peskom za mačke i čarapom?

Odgovori