Chevrolet cruze problem sa strujom

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8050
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Chevrolet cruze problem sa strujom

Post od OMP » 28 Okt 2021, 18:20

nema mi logike to sa uticnicom, ja sam uvek u tu utucnicu od upaljaca punio telefone ili ukljucivao neke druge uredjaje na svim kolima, mnogo kola i nema drugu, neki imaju u gepeku ili imaju usb port, tako da ne kontam u cemu je fazon i sta moze da smeta ako punis mobilni na mestu upaljaca, cak mi nikad ne bi palo na pamet da citam uputstvo u vezi toga, mozda i svuda tako pise a nemamo pojma :)

ljubitelj
Postovi: 10590
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Chevrolet cruze problem sa strujom

Post od ljubitelj » 28 Okt 2021, 20:04

Ako je već napisano uputstvo za korišćenje, držati se toga šti piše.
Niti je slučajno napisano niti je tek tako nekome iz dosade to palo na pamet da baš tako napiše.

Inače, napon jeste isti ali pitanje je jačine struje koja je predvidjena i shodno tome padom napona na mestu odakle je uzeto napajanje tj, izvršeno granjanje.

Kirhofova pravila i omov zakon se moraju znati da bi se razumela tema zašto je tako, ili se prosto ne treba upuštati u konstrukciju vozila i držati izričitog upozorenja.

Inače, punjenje telefona u autu je loše samo po sebi po bateriju telefona i ako je moguće koristiti tek u kranjoj nuždi, mislim na te razne pretvarače sa 12V na USB (5V) što se guraju u cigaret utičnice.

Korisnikov avatar
Dare4x4
Postovi: 3162
Pridružio se: 22 Avg 2014, 17:00

Re: Chevrolet cruze problem sa strujom

Post od Dare4x4 » 28 Okt 2021, 20:38

Isto i ja u Tucsonu napred imam dva priključka za 12v i na oba piše max 180w ali uputstvo kaže da kompresor za pumpanje guma smem da ubodem samo u desni priključak. Moguće da je on sam na osiguraču, pa ako crkne ne remeti rad još nečega...

ljubitelj
Postovi: 10590
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Chevrolet cruze problem sa strujom

Post od ljubitelj » 28 Okt 2021, 20:44

Sasvim moguće a i logično deluje objašnjenje.

boxbox
Postovi: 23
Pridružio se: 13 Jun 2020, 22:23

Re: Chevrolet cruze problem sa strujom

Post od boxbox » 28 Okt 2021, 21:44

Hvala na odgovorima i savetima. Inače proverio sam uputstvo vezano za osigurače, obe utičnice imaju poseban osigurač i kod ove napred ne piše da je to osigurač za još nešto sem za taj upaljač.
Bilo kako bilo poslušaću savet, nabaviti malo duži kablić i kada zatreba telefon puniti sa utičnice koja je predvidjena za to.

boxbox
Postovi: 23
Pridružio se: 13 Jun 2020, 22:23

Chevrolet Cruze problem sa strujom

Post od boxbox » 31 Dec 2021, 19:26

Drustvo treba mi misljenje i savet.
Auto ima neki problem sa stujom koji se manifestuje tako sto pozadinsko osvetljenje na tabli treperi i razne lampice se pale i gase. Ne desava se cesto, ali kad krene nece da prestane dok ne ugasim i ne upalim auto ponovo. Za to vreme osvetljenje centralnog dela (radio, ventilacija), volan i sve ostale sijalice ponasaju se normalno.
Takodje, kad krene da zeza cini mi se da pik bude kada stisnem papucicu od kocnice. Tad se cesce pale lampice, mada se pale i ovako ali cini mi redje.
Ubacicu video gde moze lepo da se vidi sta se desava.
Takodje desilo se nekoliko puta da auto nece da upali. To se manifestuje tako sto normalno otkljucam auto, otvorim vrata, ekran sa predjenom km na kontrolnoj tabli se upali, unutrasnja rasveta se upali, sve deluje normalno, medjutim kada ubacim kljuc i okrenem ga na prvi kontakt, umesto da se sve lampice popale i auto odradi sta treba pre paljenja, auto zapravo izgubi skroz struju. Bukvalno kao da nema akumulatora, apsolutno nista ne radi. Obicno drmusam kljucom par puta, vadim ga, vracam, dajem kontakt dok auto ne dodje sebi. Nekad mu treba više puta, nekad odmah iz drugog pokusaja elektronika se popali.

Ono sto sam ja uradio jeste proverio kleme i minus klemu sam zamenio posto je bila malo labava i izveo sam dve mase sa minus kleme negde na motor i na neki sraf od karoserije.

Svakako cim prodju praznici potrazicu nekog da mu odvezem auto, ali do tad bih voleo makar da odbijen ideju u cemu problem moze biti.
Takodje ako imate preporuku za nekog autoelektricara kome bih mogao da odvezem auto to bi mi takodje veoma znacilo.

U pitanju je Cruze, benzinac 1.6 2010 godiste.

Hvala unapred i srecna nova godina!
Poslednja izmena od boxbox u 31 Dec 2021, 19:33, izmenjeno 1 put ukupno.

boxbox
Postovi: 23
Pridružio se: 13 Jun 2020, 22:23

Re: Chevrolet Cruze problem sa strujom

Post od boxbox » 31 Dec 2021, 19:38


Ovo je dok radi na leru, isto je i u voznji.


Ovo se desava kada stiskam kocnicu.
Ali ne dešava se samo kad kocim, desava se i ovako u toku voznje ili dok stojim na letu, samo dosta redje.

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23808
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Chevrolet Cruze problem sa strujom

Post od dragvorl » 03 Jan 2022, 15:29

SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

boxbox
Postovi: 23
Pridružio se: 13 Jun 2020, 22:23

Re: Chevrolet cruze problem sa strujom

Post od boxbox » 18 Jan 2022, 11:30

Konacno izgleda reseno i ovo. Majstor je našao problem na jednom od provodnika debljine kao mali prst na ruci. Spolja izgleda sasvim regularno, s tim sto ima vidljivu malu kvrzicu, a unutra na mestu te kvrzice provodnik izgoreo.

Odgovori