Gašenje u toku vožnje

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
kojot
Postovi: 535
Pridružio se: 05 Okt 2018, 22:33

Gašenje u toku vožnje

Post od kojot » 03 Nov 2021, 19:56

Kupio sam skoro auto i evo prvi problem. U pitanju je 2.0 tfsi u s tronic menjač. Vozio sam normalno i odjednom mi se auto ugasio u sred vožnje i posle 3 sekunde se sam upalio i nastavio normalno kao da ništa nije bilo. Samo mi stalno izlazi upozorenje da mi parkirna kočnica ima grešku. I to mi se desilo par puta u 30 km vožnje. Do sad sam prešao sa njim 1500 km i super je radio do danas. Vozi se sasvim normalno šalta lepo, sve radi perfektno.

Pre toga sam ga prvi put oprao u perionici sa valjkovima i četkama i možda je voda ušla negde (što audiju ne bi smelo da se desi)

Drugo na šta tipujem je loš akumulator jer mi je nekoliko puta na kompu izlazilo pre 10 dana da je low battery voltage.

E sad, šta vi mislite zašto to može da se dešava?

LAV-LAV
Postovi: 301
Pridružio se: 27 Okt 2019, 10:49

Re: Gašenje u toku vožnje

Post od LAV-LAV » 03 Nov 2021, 20:21

Ja bih išao prvo na akumulator.

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk


ljubitelj
Postovi: 10588
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Gašenje u toku vožnje

Post od ljubitelj » 03 Nov 2021, 20:45

Akumulator ima jako malo uticaja na gašenje motora dok on radi, skoro pa nije u funkciji jer se napajanje generiše iz alternatora u svim radnim režimima.
Ali to pranje može da ima uticaja, upravo zato što jeste Audi voda može da udje, ako ima šiber nije iznenadjenje.

LAV-LAV
Postovi: 301
Pridružio se: 27 Okt 2019, 10:49

Re: Gašenje u toku vožnje

Post od LAV-LAV » 03 Nov 2021, 21:19

Prije 20 god... Kia Sportage star samo 1 god... Dođe žena u KIA servis (čitaj avion od žene uffff) i kaže da joj se auto ugasi čim upali radio...
Kaze joj voditelj Kia servisa da upali radio,a ona kaže: "rekla sam da će se ugasiti i šta ću onda!?"
Kaže on :" ne bojite se gospođo, u servisu ste,sve ćemo riješiti..."

Zamijenili akumulator i problem riješen...

E sad, ovo je najbolja moguća varijanta za tebe da je akumulator (koji je ionako loš) iako i ja čisto sumnjam u to... ali NADA umire posljednja

@ljubitelj
voda je lako moguća, naravno... a to se može samo sušenjem ako nešto već nije izgorjelo...

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk


Korisnikov avatar
Djole
Postovi: 587
Pridružio se: 16 Jan 2012, 16:50
Lokacija: Beograd

Re: Gašenje u toku vožnje

Post od Djole » 03 Nov 2021, 21:21

Sta kaze dijagnostika? Proveriti kablove do konektora motora parking kocnice mozda je negde izolacija ostecena pa prekida kontakt ili je problem u konektoru.
Obicno se nalazi na unutrašnjoj strani sklopa zadnje kočnice. Postoji okrugli motor sa konektorom , verujem da majstori znaju.
I don't have a short temper, I just have a quick reaction to bullshit !

LAV-LAV
Postovi: 301
Pridružio se: 27 Okt 2019, 10:49

Re: Gašenje u toku vožnje

Post od LAV-LAV » 03 Nov 2021, 21:24

Postoji mogućnost i da problem nije konstantan i da traje od kad je auto kupljen nov... majstori... eh ti majstori... i tako prošla garancija i eto ...
a možda je sve slučajnost

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk


kojot
Postovi: 535
Pridružio se: 05 Okt 2018, 22:33

Re: Gašenje u toku vožnje

Post od kojot » 03 Nov 2021, 22:04

Nešto je do elektrike, al đavo će ga znati šta. Primetio sam i da mi servo ne menja tvrdoću u skladu sa brzinom. Vozio sam sad 100 kmh i mekan je kaomu gradu. Inače preko 50
kmh se stvrdne i bude milimetarski precizan.

Inače, kad se ugasi u vožnji upali se, menjač ogmah nađe pravu brzinu i nastavi dalje. Jednom od ta tri puta kad se upalio nije mi se upalilo ništa od elektrike, auto radi a tabla crna, samo kazalike sijaju, radio takođe ugašen. Al radi super, ide kao nov... šalta, koči, ručna super.

I tokom vožnje na svakih 5 min pišti parking break fault.
Kako je vreme odmicalo nije se gasio i ta greška se sve ređe palila.

Ako je zbog vode to je velika sramota za audi. Nije to jugo pa da ovlaze kablovi i da se gasi. Na pasatu iz 2005 nema gde nije potapan i kvašen i smrzavan i radio je kao kad je izašao iz fabrike svih 70 000 km koliko je i bio kod mene.

I ovde mi nije problem da zamenim apsolutno sve što treba, nego da ne bude da niko ne zna šta je pa da me zeza da ne smem da krenem na duži put.

kojot
Postovi: 535
Pridružio se: 05 Okt 2018, 22:33

Re: Gašenje u toku vožnje

Post od kojot » 03 Nov 2021, 22:07

Djole je napisao:
03 Nov 2021, 21:21
Sta kaze dijagnostika? Proveriti kablove do konektora motora parking kocnice mozda je negde izolacija ostecena pa prekida kontakt ili je problem u konektoru.
Obicno se nalazi na unutrašnjoj strani sklopa zadnje kočnice. Postoji okrugli motor sa konektorom , verujem da majstori znaju.
Ma nema ovo veze sa ručnom. Ima tu ceo paket problema navedenoh u postu iznad. Probao ja ručnu u svim uslovima. Ma kuje, hil holder takođe... Ovo je nesto sa strujom ili kompom. E da, prvi simprom koji sam primetio je da zmigavci ne trepcu u ritmu, nego preskaču, pa ne zmigaju 2-3 sek pa opet rade, pa je pauza između treptaja kraća, pa duža... Baš neravnomerno trepću.

LAV-LAV
Postovi: 301
Pridružio se: 27 Okt 2019, 10:49

Re: Gašenje u toku vožnje

Post od LAV-LAV » 03 Nov 2021, 22:32

BCM?

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk


Korisnikov avatar
Ivan
Postovi: 9884
Pridružio se: 03 Jan 2013, 09:22
Garaža: bmw 3 f31, bmw 5 f10,
Lokacija: Novi Sad

Re: Gašenje u toku vožnje

Post od Ivan » 04 Nov 2021, 04:49

Ovo je nesto sa strujom, a mislim da nije do akumulatora, jer bi u voznji auto trebao da moze da radi bez akumulatora osim sto bi popalio razne lampice za upozorenje?
nidza je napisao:
12 Apr 2021, 10:56
nemam problem uvek sam najsporiji

Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4176
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: Gašenje u toku vožnje

Post od carov2 » 04 Nov 2021, 06:46

Davnih dana mi se u vožnji Lanča Kappa ugasila, praktično mrtav auto.
Posle kratkog pregleda, videli smo da je problem klema, koja je imala slab kontakt.

VW grupa hoće da prikaže svakakve greške ukoliko je napon akumulatora nizak...a kod tebe mi malo nije jasno, što uopšte razmišljaš šta da radiš sa akumulatorom, sam auto ti kaže da je na samrti.
Najverovatnije ti je Aku za zamenu, tako da nećeš da pogrešiš ako njega prvo zameniš, pa onda da pratiš stanje.

Sent from my SM-G980F using Tapatalk


BigMazzy
Postovi: 1638
Pridružio se: 03 Feb 2019, 10:10

Re: Gašenje u toku vožnje

Post od BigMazzy » 04 Nov 2021, 08:42

Зар је толико тешко премерити акумулатор кад је угашен и пуњење кад је упаљен, тиме се отклањају све нејасноће у вези акумулатора.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока


LAV-LAV
Postovi: 301
Pridružio se: 27 Okt 2019, 10:49

Re: Gašenje u toku vožnje

Post od LAV-LAV » 04 Nov 2021, 09:28

BigMazzy je napisao:Зар је толико тешко премерити акумулатор кад је угашен и пуњење кад је упаљен, тиме се отклањају све нејасноће у вези акумулатора.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
Slika

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk


LAV-LAV
Postovi: 301
Pridružio se: 27 Okt 2019, 10:49

Re: Gašenje u toku vožnje

Post od LAV-LAV » 04 Nov 2021, 09:29

carov2 je napisao:Davnih dana mi se u vožnji Lanča Kappa ugasila, praktično mrtav auto.
Posle kratkog pregleda, videli smo da je problem klema, koja je imala slab kontakt.

VW grupa hoće da prikaže svakakve greške ukoliko je napon akumulatora nizak...a kod tebe mi malo nije jasno, što uopšte razmišljaš šta da radiš sa akumulatorom, sam auto ti kaže da je na samrti.
Najverovatnije ti je Aku za zamenu, tako da nećeš da pogrešiš ako njega prvo zameniš, pa onda da pratiš stanje.

Sent from my SM-G980F using Tapatalk
Slika

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk


Korisnikov avatar
Ivan
Postovi: 9884
Pridružio se: 03 Jan 2013, 09:22
Garaža: bmw 3 f31, bmw 5 f10,
Lokacija: Novi Sad

Re: Gašenje u toku vožnje

Post od Ivan » 04 Nov 2021, 09:30

Kada je kumu crkao akumulator zimi od stajanja, skoro 2 meseca nije paljen auto i mi dosli sa jednim autom, izvadili akumulator dok je auto radio, ubacili u drugi auto, on upalio, izvadili akumulator, vratili stari prazan, a ovaj dobar vratili u njegov drugi auto i osim sto su iskocile lampice za akumulator i jos nesto na bordu, nije bilo neke promene u radu auta, niti se ugasio kad su raskacene kleme nijedan, a posle su i te lampice za akumulator nestale.

Mislim da ako nema struje u toku rada da je to prvenstveno do alternatora?

Znam za slucajeve gde ljudima crkne akumulator i onda se voze dok ne isprazne akumulator i onda se ugasi auto, ali problem nije akumulator, vec posledica problema sa alternatorom.
nidza je napisao:
12 Apr 2021, 10:56
nemam problem uvek sam najsporiji

Odgovori