Rover 75 1.8

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Odgovori
SrdjanN
Postovi: 132
Pridružio se: 27 Feb 2021, 23:33

Rover 75 1.8

Post od SrdjanN » 08 Jun 2022, 16:06

Pozdrav,

da li neko moze vise da mi napise o Roveru 75 1.8 atmosferac 120ks?

Svidja mi se jedan, pa bih mozda zamenio moj Citroen C4 2.0HDI za njega, ali vidim pisu da hoce glava da ode zbog neke posude u koju staje malo antifriza pa uvek mora da se gleda da l je na vrhu itd?

Rece mi covek da je to Hondin motor unutra?

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8042
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Rover 75 1.8

Post od OMP » 08 Jun 2022, 16:59

Sirotinjiski jaguar X type :)
To je roverov motor razvijan u saradnji sa hondm i nije se proslavio kao ni ostali njihovi motori, svi imaju problem sa glavom inace i slabasan je taj motor za njega.
Auto je dobra limuzina, prostrana i udobna mada vec malo zastarela, tesko je naci dobar primerak, bar ih ja nisam odavno video u nekom zavidnom stanju... Delovi se sve teze nalaze i koliko sam cuo nisu povoljni tako da odrzavanje nije bas jeftino, a auto inace ima dosta problema i sa elektronikom koliko sam citao svojevremeno.
Generalno kazu da se lepo vozi i da je udoban, dizajn je kako se kome svidi, meni se u to neko vreme kad je bio popularan bas svidjao, sad kad ih vidim su mi onako mada opet kazem nisam davno video lep i ocuvan primerak pa i ovi drljavi koje srecem i ne mogu da ostave neki utisak. Cena tih kola sve govori kako su se pokazali ne samo kod nas nego i preko, rover je uvek bio diskutabilan izbor.

SrdjanN
Postovi: 132
Pridružio se: 27 Feb 2021, 23:33

Re: Rover 75 1.8

Post od SrdjanN » 09 Jun 2022, 09:25

Uzeo sam ga :D
Vredi rizikovati :)

Malo sam citao na Rover forumima o tom motoru, u sustini najveci problem je glava i to ne sto je losa nego sto staje premalo antifriza u taj auto, pa treba uvek drzati na max, inace je jako izdrzljiv navodno.

Moj za sada nema nikakve simptome glave, odradjeni su veliki,mali servis, amortizeri, plocice su u gepeku treba da ih zamenim samo mi treba ono da izbijem klin. Imam farbanje krova jer je lak ispucao, poliranje haube, rucna,

Bas se lepo vozi, izuzetno stabilan, imao sam i E46 318d i 320d, Peugeot 407, C4, Scenic, Nissan Primera P12 i ovaj je do sad najstabilniji autic i jako lepo lezi, to su prednosti sto sam do sad primetio.

Ima neku dusu auto, kao kad sam imao Nissan Primeru P12, najvise me nervira sto je fabrika ugasena, zato bi neki Jaguar mi legao bas.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8042
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Rover 75 1.8

Post od OMP » 09 Jun 2022, 09:33

primera p12 jedan od ruznijih automobila a svakako najruznija primera....ja sam gledao jedno vreme jaguar x type on mi se svidja u svakom pogledu ali sam odustao.

Odgovori