Seat Leon 2010 - problem sa centralnom bravom

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Odgovori
darkomtc
Postovi: 9
Pridružio se: 11 Jun 2022, 22:39

Seat Leon 2010 - problem sa centralnom bravom

Post od darkomtc » 12 Jun 2022, 22:43

Zdravo,
posto nisam siguran za terminologiju, poksacu da objasnjavam detaljno stvari, da bi se bolje razumeli.
Auto ima originalnu elektroniku centralne brave, ali nadogradjen je sistem za daljinsko otkljucavanje/zakljucavanje. Tako kaze serviser.
To znaci da kljuc nije originalan, nego taj neki koji je vezan za taj nadogradjeni sistem.
Poenta je: centralna brava (otkljucavanje/zakljucavanje sva 4/5 vrata uz migavce) radi, ali samo 30-60s (nisam brojao) nakon sto je auto bio vozen/u kontaktu, a zatim zakljucan. Nakon tog vremena, ne mogu da otkljucam auto na dugme, ali mogu da (ponovno, ukoliko vec jeste) zakljucam auto na dugme.
Kljuc u bravi se ponasa apsolutno isto: Mogu da zakljucam, upale se migavci, cuje se brava, ali ne mogu da otkljucam. (Otkljucaju se naravno vozaceva vrata, fizicki, jer sam gurnuo kljuc i to je jedini nacin da udjem u auto).
Da li neko ima iskustva s ovim? Majstor nije uspeo da sredi, ne zna sta je u pitanju, pa rekoh mozda neko imao slicno iskustvo.

Ukratko: Vozim, izadjem, zakljucam (na dugme ili kljucem) - radi. Ukoliko probam u roku od 60s da otkljucam - radi. Zakljucam opet, i probam otkljucavanje posle vise od 60s - ne radi (ni dugme ni kljuc).
Ovako izgleda kljuc, sto je slicno originalu, ali s druge strane idu 2 srafa.
Slika

Cujem kliktanje releja kada probam da otkljucam, ali se vrata ne otkljucaju (ni migavci).

Hvala.

ljubitelj
Postovi: 10581
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Seat Leon 2010 - problem sa centralnom bravom

Post od ljubitelj » 13 Jun 2022, 13:16

nadogradjen je sistem za daljinsko otkljucavanje/zakljucavanje. Tako kaze serviser
Koji model, proizvodjač, firmver?

Po opisu ili nije dobro ugradjeno (isprogramiran rad, povezano napajanje na stalni plus, kontakt 30) ili je neispravan uredjaj.
Potrebni su bar osnovni podaci o trome šta je to što je nadogradjeno za bilo šta ovako daljinski da se razmatra.

darkomtc
Postovi: 9
Pridružio se: 11 Jun 2022, 22:39

Re: Seat Leon 2010 - problem sa centralnom bravom

Post od darkomtc » 13 Jun 2022, 14:32

Ja sam polovan auto uzeo pre 2 nedelje i nisam siguran sta je to dodatno ubaceno. Medjutim, ako je verovati serviseru, taj dodatni uredjaj je samo za daljinsku kontrolu, i samo se vezuje na postojeci originalni sistem zakljucavanja u autu.
Pre servisa, taj uredjaj je bio vezan za otkljucavanje/zakljucavanje iznutra (na centralnoj tabli 2 dugmeta), pa se nisu palili migavci prilikom koriscenja, i serviser mi je rekao da je to pogresno, pa je uredjaj vezao za otkljucavanje/zakljucavanje spolja (na kljuc).

Ako izuzmemo daljinsko otkljucavanje/zakljucavanje, i gledamo samo kljuc u vozacevoj bravi, to jos uvek ne radi kako treba.
Ono sto meni pada na pamet jeste da serviser nije u potpunosti otkacio uredjaj sa unutrasnjeg otkljucavanja, a da bas to unutrasnje otkljucavanje radi jos 30ak sekundi nakon kontakta. Nije mi palo na pamet ranije, da probam, ali definitivno hocu.

Svakako, pokusacu da nabavim model uredjaja, ali trenutno nemam auto kod sebe, na dubinskom pranju je. :mrgreen:

ljubitelj
Postovi: 10581
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Seat Leon 2010 - problem sa centralnom bravom

Post od ljubitelj » 15 Jun 2022, 10:44

Jasno je koja vrsta uredjaja je, potreban je model tačan da bi se uvidom u dokumentaciju proizvodjača uredjaja saznalo o čemu se radi, i gde je uzrok problema- fizičko povezivanja ne sistem ili programiranje parametara rada.
To da li će se paliti migavci ili ne, da li će davati zvučni bip bip ili ne je stvar programiranja i ne utiiče na osnovnu funkciju uredjaja da otključa /zaključa.

darkomtc
Postovi: 9
Pridružio se: 11 Jun 2022, 22:39

Re: Seat Leon 2010 - problem sa centralnom bravom

Post od darkomtc » 19 Jun 2022, 14:09

Ovo je jedino sto sam uspeo da nadjem. Ne vidim nigde ni ime ni model uredjaja...
Prikačeni fajlovi
PXL_20220617_145831728.jpg
PXL_20220617_145831728.jpg (159.97 KiB) Pogledano 2647 puta
PXL_20220617_145652844.MP.jpg
PXL_20220617_145652844.MP.jpg (117.29 KiB) Pogledano 2647 puta

ljubitelj
Postovi: 10581
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Seat Leon 2010 - problem sa centralnom bravom

Post od ljubitelj » 19 Jun 2022, 20:37

Klasičan uredjaj iz 80/90tih godina prilagodjen za tadašnje automobile.
Može da se verovatno ubudži da radi i sa 2010. godištem ali se treba udubiti u to kako je povezana vozačeva brava fabrički u sistemu centralne brave.
I verovatno je potrebno staviti na svaki kontakt za motor u vratima po jednu diodu da odvoji strujni tok sa brave od strujnog toka sa tog uredjaja.

Sve u svemu u startu je napravljena budževina, zta ta godišta se preporučuju sasvim drugačiji uredjaji od strane proizvodjača.

nego, zar auto iz 2010. nema daljinsko otključavanje/zaključavanje fabrički?

darkomtc
Postovi: 9
Pridružio se: 11 Jun 2022, 22:39

Re: Seat Leon 2010 - problem sa centralnom bravom

Post od darkomtc » 20 Jun 2022, 04:29

Ima, ali to je neko pre mene "sredjivao" i ne posedujem originalni kljuc.
U svakom slucaju, ovaj dodatni uredjaj ne bi trebalo da utice na to kako brava radi. Jer ja i kad bez daljinskog probam da zakljucavam/otkljucavam, to ne radi kako treba.

Dakle kljuc u bravi jos uvek radi neispravno. A ovaj sistem se samo kaci na postojecu vec neispravnu centralnu bravu, pa samim tim ni dodatni daljinski sistem ne radi ispravno.

Zasto je dodatni daljinski sistem stavljen - ne znam. Meni realno to i ne treba, ja mogu da ga izbacim, ali verujem da i bez njega, otkljucavanje nece raditi, jer kljuc vec svakako ne radi ispravno.

darkomtc
Postovi: 9
Pridružio se: 11 Jun 2022, 22:39

Re: Seat Leon 2010 - problem sa centralnom bravom

Post od darkomtc » 05 Jul 2022, 16:56

U pitanju je bio Body Control Module, koji je zamenjen, i isprogramiran mi je novi kljuc. Sada sve radi. Serviser je ostavio ovu dodatnu kutiju, pa sada imam 2 kljuca, i oba rade kako treba.
Cena: 9000din.
Moze lock. :masem:

Odgovori