P029900 Passat CC R Line

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Odgovori
Žarko96
Postovi: 4
Pridružio se: 27 Jun 2022, 15:52

P029900 Passat CC R Line

Post od Žarko96 » 27 Jun 2022, 17:33

Pozdrav svima, zanima me da li je iko imao sličan problem kao ja, dakle koliko vidim ovo je neka greška na ventilu turbine česta na VW , auto ide ali je dosta lenj do 2k obrtaja, nakon što potopim gas ima sekund dva kašnjenja i obrtaji skoče i on ide. Pitao sam nekoliko majstora za mišljenje, gde su mi njih 2-3 rekli da VW ne prodaje zasebno ventil bez turbine što mi je zvučalo suludo da dajem 3000e na novu turbinu. Da li neko moze da pretpostavi, može li biti problem još nešto osim samog ventila. Turbinu sam poslao na pregled pa sam u međuvremenu mislio da se dodatno raspitam. Kacim slike dijagnostike u prilogu. SlikaSlika

Poslato sa NTH-NX9 pomoću Tapatoka


Frostensen
Postovi: 59
Pridružio se: 30 Nov 2019, 17:31

Re: P029900 Passat CC R Line

Post od Frostensen » 01 Jul 2022, 10:46

Koliko sam povrsno ispratio tu postoje 2 spoljna ventila i jedan unutrasnji. Najcesce je taj n75 spoljni ventil. Ako nije on, moze da bude da je puklo jedno od creva koje se kace na njega jer su savijena skoro kao slov U. Ako nisu ona moze da bude da je otisla dijafragma koja ide posle tog ventila. Ako nije ni to, ostaje taj dodatni ventil koji ispusta pritisak iz turbine kada pustis gas ili u samom turbu taj neki unutasnji ventil. Rekao bih da oni misle na taj poslednji slucaj. Kako su dosli do toga da je bas to, nisam siguran. Uglv. imam isti kod i sad cekam da se smiluju da mi se jave za delove.

ljubitelj
Postovi: 10569
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: P029900 Passat CC R Line

Post od ljubitelj » 01 Jul 2022, 16:00

dakle koliko vidim ovo je neka greška na ventilu
A gde vidiš, s obzirom da kod greške iz naslova a ni snimak sa ekrana nema veze sa samim ventilom već se radi o niskom radnom pritisku kompresora ?

A nizak pritisak treba da se digagnostikuje usled čega nastaje: mehanike, pneumatike, elektrike ili eelktronike jer je u paketu i čitav niza kodova greške vezano za obradu siganala položaja.
A izmerene vrednosti pritiska u vožnji kada nastane ta greška su koliko različite u odsnou na nominalne?
Nastalo odjednom ili se kvar polagano i duže vremena pojavljuje?

Tako malo informacija i podataka ima da je teško bilo šta zaključiti ovako osim nagadjanja. Auto mora prvo na postavljanje dijganoze uzroka pa onda ide dalje rešavanje...

Žarko96
Postovi: 4
Pridružio se: 27 Jun 2022, 15:52

Re: P029900 Passat CC R Line

Post od Žarko96 » 04 Jul 2022, 08:00

Pa uradio sam 2-3 dijagnostike, i u međuvremenu je kod majstora oteran auto i definitivno je to problem, naručen je nov ventil. Ono što me iznenadilo je da mi je nekoliko majstora reklo to da VW ne daje posebno ventil nego komplet turbinu i ventil što je meni iskreno nemoguće, 3000e dati na takav kvar, nisam majstor ali to mi je iskreno nemoguće i nisam verovao što se ispostavilo kao tačno jer sam naručio ventil iz Nemačke za 250e. Videćemo sutra /prekosutra kada stigne .

Poslato sa NTH-NX9 pomoću Tapatoka


ljubitelj
Postovi: 10569
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: P029900 Passat CC R Line

Post od ljubitelj » 04 Jul 2022, 08:16

Ne može da postoji 2-3 dijagnoze uzroka za jedan te isti problem, potebna je samo jedna i to tačna dijagnoza šta je u kvaru a posle je već pitanje demontaže i montaže.

Verovatno misliš na 2-3 čitanja kodova, a taj početak je još jako daleko od postavljanje dijagnoze šta je uzrok bolesti koja je zabeležena...

Ne bi me čudilo da VW prodaje samo u kompletu, i ta cena me ne bi čudila jer i kod drugih proizvodjača su te cene moguće.
Pogotovu ako su turbina, ventil i izduvna grana 1 komad, 1 sklop koji se ceo menja.

Super ako si našao original VW ventil za tih 250 e, kada završiš možda i da ostaviš ovde podatke o kataloškom VW broju možda će nekome još trebati kada naleti na sličan problem. I kod/ oznaka motora o kome se priča.
Kada se završi popravka javi posle nekog vremena da li je sve ispako ok. jer si napisao da je česta kod VWa.

Korisnikov avatar
dag81
Postovi: 7255
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:09
Garaža: BMW1 118d i Doblo JTD radna makina :)
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: P029900 Passat CC R Line

Post od dag81 » 04 Jul 2022, 08:44

Proveri ozicenje do el.ventila turbine tj.westgate,tu cesto bude problem.
Ventil uglavnom nece da prodaju posebno ovi iz turbo servisa, vec ako je neispravan zamene kod remonta/servisa turbine.
Послато са SM-G991B помоћу Тапатока



Žarko96
Postovi: 4
Pridružio se: 27 Jun 2022, 15:52

Re: P029900 Passat CC R Line

Post od Žarko96 » 04 Jul 2022, 19:11

Javiću kad uradi majstor, turbinu sam svakako poslao na proveru ona je u redu. Sutra stiže ventil, tako da čim montiramo javljam.

Poslato sa NTH-NX9 pomoću Tapatoka


Žarko96
Postovi: 4
Pridružio se: 27 Jun 2022, 15:52

Re: P029900 Passat CC R Line

Post od Žarko96 » 07 Jul 2022, 09:34

Zamenjen ventil, stavljen nov, auto ide redovno kako treba. Toliko o tome da mora nova turbina....

Poslato sa NTH-NX9 pomoću Tapatoka


Odgovori