Spržena boja

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Korisnikov avatar
BAJKER
Postovi: 6087
Pridružio se: 13 Jan 2012, 15:34
Garaža: Suzuki SX4 1.5 MTB Cannondale bike
Lokacija: Zemun,Beograd,SRBIJA.

Re: Spržena boja

Post od BAJKER » 05 Apr 2012, 20:56

Kada se setim u jednoj brosuri za Mercedes 123 koji sam imao od lima do laka ima 13 slojeva, prosto neverovatno za danasnje automobile.
Slika

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Spržena boja

Post od Ogi » 05 Apr 2012, 20:57

Ma ovo nema veze sa trljanjem, znaci skinuo sam ga odmah ali koliko je to bilo stvrdnuto, to je neverovatno. Znaci cim sam izasao sa posla skinuo sam ga i odmah video da je lak ispod tog sranja povileneo. Znaci ovde je bila varijanta ili da se skine ODMAH ili cao lak... uzgred, uopste nije licilo na izmet goluba, ko zna sta je ono bilo...

@Bax&Steva UPRAVO, FUCKING LISAJ !!!!!!

Ima da mu *ebem kevu, uzecu smirglu 2000 pa udri !!!

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10569
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Spržena boja

Post od Sloba » 05 Apr 2012, 21:02

Tako je, Ogi, nema to veze sa skidanjem. Postoji kozmetika za lakše skidanje katrana, mušica, izmeta, ovog, onog, ali ovde je lak izjeden, nema nazad.

Inače, ne bih ja to šmirglao (pročitaj moje iskustvo sa poliranjem na prethodnoj strani). Možda bolje da se napravi varijanta da se ta sunđerasta površina natopi bojom, osuši pa ispolira na sličnu foru kao što su ti popravljane duboke ogrebotine.

Korisnikov avatar
noob
Postovi: 1033
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:24
Lokacija: Beograd

Re: Spržena boja

Post od noob » 05 Apr 2012, 21:05

Grujic je napisao:... na steroidima, kenjaju koncentrat
Jedu munje a kenjaju gromove :D

Desava se da ptica kaka, mada skinem i nema nista. Al to je auto star 12god sa 13 slojeva :)

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
Vazno da je tvoj auto u top stanju, gram dima ne izbacuje, kocnice guzvaju asfalt, a signalizacija svetli kao svetla stadiona.

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11076
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Spržena boja

Post od Bax » 05 Apr 2012, 21:05

Uzmi Turtle Wax u zelenoj konzervi, pa na pamucnu krpu dok se ne usija, malo ce se izvuci, ako nije puno probio strukturu....
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Spržena boja

Post od Ogi » 05 Apr 2012, 21:07

More da je Nelex u blizini ne bih se ja brinuo ali avaj... :)

Korisnikov avatar
blaugrana
Postovi: 6885
Pridružio se: 26 Jan 2012, 17:08
Lokacija: Novi Sad

Re: Spržena boja

Post od blaugrana » 05 Apr 2012, 21:19

Sve ono sam ti napisao na tvoje
Ogi je napisao:Uzmem krpu i vodu i shvatim da je to prokletstvo NEVEROVATNO tvrdo. Posle bukvalno 10 min trljanja, skinuo sam ali provalim da je boja ispod potpuno sprzena.
A ti posle napises
Ogi je napisao: znaci skinuo sam ga odmah ali koliko je to bilo stvrdnuto, to je neverovatno. Znaci cim sam izasao sa posla skinuo sam ga i odmah video da je lak ispod tog sranja povileneo.
Sto kaze Bax probaj da izvuces malo pastom

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Spržena boja

Post od Ogi » 05 Apr 2012, 21:21

Ok, opet kazem, u citavoj prici trljanje je totalno nebitno.

Korisnikov avatar
blaugrana
Postovi: 6885
Pridružio se: 26 Jan 2012, 17:08
Lokacija: Novi Sad

Re: Spržena boja

Post od blaugrana » 05 Apr 2012, 21:25

U ovoj situaciji nema veze, ali da znas za ubuduce :mangup:
Jbg, ne znas ishod dok ne skines

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Spržena boja

Post od Ogi » 05 Apr 2012, 21:34

Ma znam. Ali znam i da risevi mogu relativno lako da se skinu. Ali ovo ne moze. :(

Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13409
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Spržena boja

Post od McGruja » 05 Apr 2012, 21:53

Sreća pa krave ne lete :rofl:

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Spržena boja

Post od Paja » 05 Apr 2012, 22:00

I krava bi našla Ogijev Hyu. :D

Prošle godine mi je punta zasro neki kondor ili nešto još veće, ja vozio nekoliko dana, opro auto i ni fleka. To valjda tako bude kad te nije briga, a Ogiju da se to desilo i foliju bi progrizlo.

Korisnikov avatar
steva_anya
Postovi: 5456
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:29
Garaža: Honda Civic 1.8 Sport 2011
Lokacija: Beograd

Re: Spržena boja

Post od steva_anya » 05 Apr 2012, 22:10

Ovo je jedan od razloga zasto redovno voskiram auto, te ovakvih problema nemam. :sreckovic:

Ogi - kupi za ~350din Pulmoscerini ili tako neko sredstvo, korisno je.
stomatologija na drugaciji nacin: tomorrow tooth
https://www.facebook.com/LegeArtisDrKopanja

Korisnikov avatar
FitnessGuy
Postovi: 278
Pridružio se: 15 Jan 2012, 13:56
Lokacija: Smederevo;

Re: Spržena boja

Post od FitnessGuy » 05 Apr 2012, 22:23

Pre 2 godine zatekao sam ogroman ptičji izmet na krovu i haubi jugića kojeg sam tada imao. Imao sam vode u gepeku, izvadim flašu, krpu u ruke i pokušam da oribam. Bio me blam da vozim onako us*an auto. Izmet se stegao i tvrd kao kamen. Ribao, ribao, nisam na pola skinuo ali je barem bilo malo bolje. Oterao sam auto kući, uzeo crevo u ruke i pokušao dalje da skidam.

Uspeo sam skinuti najveći deo ali, ionako loša, farba je na tim mestima skroz izbledela. Bukvalno su ostale fleke veličine izmeta. :D Nisam se mnogo brinuo jer sam vozio auto od 300e, ali sam još tada razmišljao kako li bih reagova da mi tako uke*aju bolji auto. :D Prodao sam ga ostacima izmeta. :mrgreen:
You think "roid rage" is bad? Try taking away a habitual coffee drinker's morning java, then see what happens!

Korisnikov avatar
Woodoo
Postovi: 2344
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:12
Lokacija: Beograd

Re: Spržena boja

Post od Woodoo » 06 Apr 2012, 10:41

Da li je ptičji izmet štetan?

Osim, naravno, onih koji to vide kao znak sreće i nagoveštaja da će im se desiti nešto lepo.

Automobilski stručnjaci iz Velike Britanije, koji se zovu Autoglym, sproveli su istraživanje o ovom pitanju.

Pre svega, utvrđeno je da kiselina iz izmeta ptica ne može štetno da utiče na farbu. Međutim, šteta može nastati ako se izmet na automobilu zadrži duže. Zato vozači moraju brzo da reaguju.

Šteta se može desiti isključivo kao posledica skupljanja laka tokom hlađenja i formiranja nejednake teksture od stvrdnutog ostatka izmeta. Najpre se lak zagreva – na primer, pri direktnoj izloženosti sunca, a zatim se razmekšava i širi. Zatim, ta zagrejanost prestaje i ostaci ptičjeg izmeta se stvrdnjavaju na površini. Kada se lak hladi (recimo, preko noći), istovremeno se skuplja, učvršćuje i izliva prateći tekturu ptičjeg izmeta.

"Sada bolje razumemo zbog čega je ptičji izmet potencijalna opasnost za farbu", rekao je Pol Koler, generalni direktor Autoglyma.

On navodi da vozači moraju više da paze na proleće i u leto, jer je tada problem ptičjeg izmeta učestaliji.

"Pažljivo uklonite sve ostatke sa svog automobila i tako sprečite da vam farba primetno izgubi sjaj i glatkoću", dodaje direktor.

Autoglym, međutim, ovo istraživanje nije radio tek onako. Ta firma prodaje proizvod za uklanjanje ptičjeg izmeta po ceni od 5,25 funti.

Ipak, oni daju savete vozačima kako da smanje rizik od šteta koju mogu da naprave ptice:
- uklonite izmet što je brže moguće
- ukoliko se izmet zalepio za automobil i teško ga je očistiti, stavite vlažnu krpu preko njega i nakon deset minuta ga uklonite
- krpu kojom ste uklonili izmet bacite u kantu za smeće, a nakon toga obavezno operite ruke, kako ne bi došlo do zaraze

http://www.b92.net/automobili/istrazuje ... _id=510236

Odgovori