Generalna na Focusu

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Odgovori
Vojkan84
Postovi: 5
Pridružio se: 18 Sep 2022, 15:52

Generalna na Focusu

Post od Vojkan84 » 20 Sep 2022, 19:21

E ovako ljudi treba mi vaše mišljenje.Uradio sam glavu motora na focusu 1.6 benzin 74kw jer mi je neki stručnjak pogrešno uzupčio auto kod velikog servisa i on je naravno iskrivio ventile ali sam ih zamenio i uradio gumice tako da bi trebalo da je glava kao nova.Medjutim auto i dalje troši ulje kao blesav i ako je kompresija na sva četiri klipa oko 16bara izmerena na hladnom motoru.Auto lepo ide ventili se ne čuju lepo i mirno radi ali dimi i dalje i guta ulje ozbiljno jel ima neko neku ideju?Unapred hvala!

ljubitelj
Postovi: 10587
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Generalna na Focusu

Post od ljubitelj » 20 Sep 2022, 19:29

A vodjice ventila, zamenjene? Klipovi zamenjeni ako ima traga od ventila na čelu?
U principu kada je takva havarija menja se komplet glava, možda je napukla negde...
Ili pukotina u klipu....

Korisnikov avatar
Bogdan
Banned
Postovi: 1129
Pridružio se: 15 Avg 2020, 13:10

Re: Generalna na Focusu

Post od Bogdan » 20 Sep 2022, 19:50

Jel ti pre trosio ulje?
Mozda ove kako se vec zovu/kaze uljne karike?
Poznato je na Galaxy 2.0 Benzin da zna da trosi ulje, jer problem bude bas u uljnim Karikama...

Ford S-Max 2,5t


Korisnikov avatar
motorista
Postovi: 625
Pridružio se: 09 Avg 2020, 18:11

Re: Generalna na Focusu

Post od motorista » 21 Sep 2022, 07:41

Zajednički projekat "Forda", "Mazde" i "Jamahe" od 1596 kubika? Vrlo je specifičan za pojedine faze generalne, dugo je postojao stav kako se na njemu generalna ne radi. Blok, radilica i klipnjače se u principu diraju samo ako to bašbašbaš mora, ne znam šta je sve rađeno na tvom.

Kolika je to potrošnja ulja i koliko je vožen nakon sređivanja?

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23804
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Generalna na Focusu

Post od dragvorl » 21 Sep 2022, 17:07

Sto si merio kompresiju na hladnom motoru?
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Vojkan84
Postovi: 5
Pridružio se: 18 Sep 2022, 15:52

Re: Generalna na Focusu

Post od Vojkan84 » 21 Sep 2022, 23:27

Ukratko nije dimio u kontinuitetu i prilikom paljenja pre obrade glave sad dimi i to ozbiljno,blok odnosno donji deo motora nije diran tako da moguće da su uljne karike jel neko ima ideju kako da ih razlepim ako su zalepile?Kad idem nizbrdo i motor dugo koči nakon toga stanem i kad krenem to je oblak dima iza mene,opet ukazuje na ventile.On inače da ne dimi bio bi perfektan skroz dobro radi prima gas odlično ide dobro ima snage sad kad je uzupčen kako valja,nema loših zvukova iz motora da ukazuju na još neki problem zato blok i nije diran nego samo glava ali eto moraće izgleda sve da se otvara ponovo...

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23804
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Generalna na Focusu

Post od dragvorl » 21 Sep 2022, 23:31

Jesi vadio sipku ulja dok motor radi?
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Vojkan84
Postovi: 5
Pridružio se: 18 Sep 2022, 15:52

Re: Generalna na Focusu

Post od Vojkan84 » 21 Sep 2022, 23:40

Jeste trošio ulje i pre zato sam i rešio da ga radim ali rekao bih manje nego posle remonta e sad koliko još uvek nisam proverio jer sam prešao tek 200 km.tako da videćemo javljam...U suštini nije on bio otkinuo ventile i oštetio klipove samo je bio prezupčen za zub dva i kao takav je prešao 50 000 bez problema ja nisam ni znao da je prezupčen dok ga nismo sad rasklopili da uradim gumice ventila i čovek mi kaže da je svih osam usisnih ventila krivo a na klipovima se jedva nazirao trag.

Vojkan84
Postovi: 5
Pridružio se: 18 Sep 2022, 15:52

Re: Generalna na Focusu

Post od Vojkan84 » 21 Sep 2022, 23:43

Nisam vadio šipku ulja dok radi jesam otvarao poklopac gde sipam ulje ali šipku nisam vadio,što jel to može nešto da mi pokaže tipa da li motor gura pritisak kroz karike dole pretpostavljam?

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23804
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Generalna na Focusu

Post od dragvorl » 21 Sep 2022, 23:53

Kao prvo nemoj pisati uzastopne postove, mozes izmeniti post da dopises nesto.
Da, moze da pokaze ako ubacuje pritisak i gasove u karter. Naravno treba zagrejati motor.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
Dare4x4
Postovi: 3160
Pridružio se: 22 Avg 2014, 17:00

Re: Generalna na Focusu

Post od Dare4x4 » 22 Sep 2022, 07:16

Prema opisanoj situaciji, greška je u gumicama ventila. Nisu karike mogle da zalepe od sređivanja glave.
Kada voziš nizbrdo, u usisu bude povećan vakuum i onda motor usisa ulje pored gumica koje puštaju. Kada posle toga daš gas, to ulje počne da se pali i imaš oblak dima.

ljubitelj
Postovi: 10587
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Generalna na Focusu

Post od ljubitelj » 22 Sep 2022, 07:22

:plusone:

Vojkan84
Postovi: 5
Pridružio se: 18 Sep 2022, 15:52

Re: Generalna na Focusu

Post od Vojkan84 » 22 Sep 2022, 07:46

Hvala za sugestiju u vezi postavljanja komentara imaću to u vidu kao i na savetima!
Iskren da budem i ja mislim da su loše odradili gumice ali sad radim sve definitivno kad budem skinuo glavu,rešio sam jer jasno vam je da auto volim i on ostaje kod mene do zadnjeg tako da ona priča "ne isplati ti se" mene ne zanima ali i pored toga hoću da čujem još nečije mišljenje,još me buni činjenica da auto troši rekao bih oko 0,5l ulja na 200km.Jel može toliko da povuče preko gumica ventila u klipove?Da podsetim ja sam gledao klipove i delovali su dobro bez previše lufta i bez zazora na zidovima bloka,kompresione karike su sigurno dobre ali ispod sa uljnim ne znam šta se dešava.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8045
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Generalna na Focusu

Post od OMP » 22 Sep 2022, 08:04

skidaj prvo glavu pa ce se videti stanje vrlo moguce da su lose ili lose namestene, ako krenes u igranku oko svega ostalog jeftinije ce ti biti da kupis dva polovna motora nego taj da radis

Odgovori