Centralna brava

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8033
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Centralna brava

Post od OMP » 20 Sep 2022, 20:04

Od kako sam kupio auto centralna na vozacevim vratima mi ne radi na daljinac, kupio sam drugu bravu jer su mi svi rekli da je ona crkla medjutim zamenim drugu i opet ne radi, ocigledno da neka struja ne stize do nje, kako, gde, sta traziti i proveriti???
Osigurac koliko vidim nema odvojen za levu i ostale brave vec je jedan za celu centralu i jos nesto, mozda prozori ili tako nesto, probao sam struju dal dobija na dzeku koji ide u samu bravu i lampa ne svetli ni bez ni sa ukljucenim kontaktom dok napr. na dzekovima za zvucnike, prozore i retrovizor zasvetli na jednom pinu, koliko sam ispratio one zice od njega sto idu kroz vrata ne vidim neko ostecenje, uredno su umotane nije nista cackano, e sad sanse da se u snopu prelomile samo te dve zice a da nisu ostale za zvucnike, prozore i retovizore rekao bih da su male, jer tu i nema nekih preloma naglih sve je preko plasticnih umetaka reseno i ima onaj dzek gde se spaja instalacija iz vrata sa A stubom tako da nisam pametan.
Sa strujom slabo stojim i tanak sam oko to trazenja problema kad je instalacija u pitanju pa ako je neko imao takav problem ili ideju sta da gledam vičite. Grande punto je u pitanju ako je uopste bitno.

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10384
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Centralna brava

Post od sebekkg » 22 Sep 2022, 14:28

Ništa drugo ne bi mogao videti sem u instalacijen pre vrata da li ima kontinuitet sa pinovima koji idu do brave možda se neko igrao ili slučajno zeznuo.

Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk

Slika

Korisnikov avatar
Dare4x4
Postovi: 3151
Pridružio se: 22 Avg 2014, 17:00

Re: Centralna brava

Post od Dare4x4 » 22 Sep 2022, 16:13

Motor centralne brave radi tako što mu stignu plus i minus na nekim pinovima, a da bi otključao na istim pinovima dobija plus i minus ali u obrnutom rasporedu.
Dakle, nakači probnu lampu na jedan pin, masu spoji na lim, klikni zaključavanje pa otključavanje. Na jedan od ta dva klika lampa mora da zasvetli na kratko. Isto to uradi i na drugom pinu ali tu lampa mora da se upali na suprotnu komandu. Ako se na jednom ili oba pina lampa ne pali uopšte, tu tražiš prekid. Prekid može da bude na prelasku iz A stuba u vrata, a tu bi trebalo da postoji i konektor jer instalacija u vratima nije izjedna sa instalacijom ostatka auta.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8033
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Centralna brava

Post od OMP » 22 Sep 2022, 21:14

Resih problem malo pre, zainatih se da cerupam po instalaciji u vratima i nadjem da su zice u gumi izmedju vrata i A stuba bile prekinute, sto nisam video prvi put kad sam gledao dok skroz nisam ceo dzek i snop izvukao napolje kroz vrata pa skroz pomerio onu zastitnu gumu i tad je bilo jasno, usput jos par zica bilo naceto pa sam sve ponovo prevezao i sad radi.

Slika
Slika

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10384
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Centralna brava

Post od sebekkg » 22 Sep 2022, 21:15



Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk

Slika

Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2110
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Centralna brava

Post od Gazu » 12 Jan 2023, 08:16

Da se za nadovežem u ovaj topic. Problem na Astro G, dešavalo se da centralna brava neće da zaključa ceo auto, ali ručno da se zaključavaju vrata vozača. I onda to čačkam li čačkam, nešto se valjda resetuje, i proradi.

Ovo jutro neće da se zaključa ni ručno. Ni daljinski, ni ručno. Neće ni dugme za zaključavanje da uđe dole u vrata. To bi onda morao bravar da pogleda? Imate ideju šta je? Moguće da to čak ni nema veze s ovim što sam opisao u prvom pasusu...

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk


Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2110
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Centralna brava

Post od Gazu » 12 Jan 2023, 09:01

Sorry za dupli post, ali istekao Edit.

Hteo reći - i alarm se slabije čuje. Da li bi to moglo biti do baterije alarma? Al o tome pojma nemam, sad samo da ne zvučim kao ono check blinker fluid.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk


Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2110
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Centralna brava

Post od Gazu » 12 Jan 2023, 10:31

Ako bi neko imao neke ideje, bio bi zahvalan. Na kraju sam ga ostavio kod električara, neko će reći "pa što sad onda ovde pitam", ali baš zato i pitam.

Izvinjavam se i zbog trećeg posta, ovo bi ubacio u Edit, ali je opet isteklo vreme. A bolje da napišem nego da mi neko piše detaljan savet koji bi mi značio samo da mi je auto još u dvorištu.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk


ljubitelj
Postovi: 10570
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Centralna brava

Post od ljubitelj » 12 Jan 2023, 19:01

omp, super da si rešio ali gledam slike, tanke žice, (1 kvadrat mi deluje ili čak 0,75) pa nije ni čudo da su se pokidale.
SLično je i kod Opela, isto tanke žice (Zafira konkretno) i notorni je problem.

U auto industriji kao da se firme utrkuju koja će više fušariti (uz ove gore marke ubrajam i VW za probleme sa ožičenjem i bravama). Nažalost

Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2110
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Centralna brava

Post od Gazu » 12 Jan 2023, 23:39

I ovo moje nekako rešeno. Nadam se da će držati.

Al ako mislite da sam za ovo dvoje trebao posebnu temu da pravim, vi mi recite.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk



Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8033
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Centralna brava

Post od OMP » 13 Jan 2023, 07:46

Uglavnom do prekida dodje u tim prelomima snopa kablova bilo da su u pitanju vrata ili gepek samo je kod nekih kola teze doci do snopa i resiti problem sto je mene u startu odbijalo da cackam ali se zainatih. Sto se tice debljine zica sta znam meni deluje da su normalne debljine za takve stvari

Korisnikov avatar
Dare4x4
Postovi: 3151
Pridružio se: 22 Avg 2014, 17:00

Re: Centralna brava

Post od Dare4x4 » 13 Jan 2023, 09:00

Nije to samo do debljine žica, nego do kvaliteta izolacije. Izolacija prva pukne, a onda se licne gibaju samo na tom mestu i usled zamora se prekinu.

ben roj
Postovi: 191
Pridružio se: 31 Maj 2014, 09:24

Re: Centralna brava

Post od ben roj » 16 Apr 2023, 22:10

Imam problem koji traje preko godinu dana.
Radi se o hy i30 2008.
Daljinski kljuc nece da zakljuca i otkljuca samo vozaceva vrata. Sva ostala vrata zakljucava i odkljucava.
Isto to se desava kada u kolima koristim komandu na vratima zakljucavanja i odkljucavanja svih vrata , samo ne radi to kod vozacevih vrata.
Jedan mi je rekao da se menja cela centralna brava jedan mi je rekao da se menja samo motrcic sa bravom za vizaceva vrata.

Sta je u pitanju i ko to popravlja.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8033
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Centralna brava

Post od OMP » 16 Apr 2023, 22:22

menja se motorcic u tim vratima, menjao ja na jednom autu a i kod mene je bio slican slucaj samo nije crkao motorcic nego instalacija do njega. Proveri prvo da li tvoj motorcic dobija struju, ako je dobija problem je u njemu, ako ne dobija problem je u instalaciji.

ben roj
Postovi: 191
Pridružio se: 31 Maj 2014, 09:24

Re: Centralna brava

Post od ben roj » 16 Apr 2023, 22:40

Mora li da se menja i brava.
I ko to radi.

Odgovori