Opel Tigra 2000.god savet oko kvara

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Odgovori
Nadoveza Nikola
Postovi: 5
Pridružio se: 24 Jan 2023, 09:25

Opel Tigra 2000.god savet oko kvara

Post od Nadoveza Nikola » 25 Jan 2023, 19:17

Pozdrav svima ovo mi je prvi post pa mozda nece da bude sve bas full ali razumemo se. Naime radi se o malom auticu opel tigri 2000 god 1,4 16v ima ona vec godine, ali je kod mene 3 godine i jako je zdrava i lim. i motor ali u zadnjih 2 meseca sam primetio dva kvara pa ako moze par saveta danas sam isao na malo dalji put 40 kilometra otvorenog puta i kad sam stao da sipam gorivo primetio sam da mi nesto dosta smrdi i pogledam kod levog tocka disk sve saren bas vreo, inace koci normalno ali danas sam imao siruaciju da sam morao naglo sa 120 da usporim i na pedali kocnice osecam vibracije kao da se trese i pri malo dinamicnijem kretanju oseti se ono poskakivanje tresenje napred samo kad se naglo krece. Pa se plasim da ne ostetim nesto ker dosta smrdi to kod levog tocka. Na kratke relacije par km i po gradu polako se ne primeti toliko ali brze i dalji put itekako zasmrdi kad izadjem.I drugi problem se desava od kad sam menjao lamelu od prosle god auto varira na leru sam podize i spusta ler i to konstantno i u voznji kad ide bez gasa oseti se da trza po malo. To je manji provlem ali opet iritira kad auto radi u mestu. Izvinjavam se sto je dug tekst ali nisam znao krace da opisem sve.

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21081
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Opel Tigra 2000.god savet oko kvara

Post od nidza » 26 Jan 2023, 06:52

Zašto ne odvezeš kod majstora, svakako nećeš sam da odblokiraš klešta nazad (ili doboš), ili rešiš ovo drugo?

Blokiranje hitno treba da rešavaš, može da eskalira i napravi nove probleme.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8026
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Opel Tigra 2000.god savet oko kvara

Post od OMP » 26 Jan 2023, 09:45

vrv ti se pokrivio disk cim osecas vibracije na pedali a mozda se i toliko pokrivio da stalno dodiruju plocice o njega i pale ga a to se navise odrazava prvi vecim brzinama i duzoj voznji zato u gradu i ne primecujes tolko jer se ne greje previse i cesce se hladi zbog kracih voznji to moras sto pre da resis nemoj da vozis tako a ovo oko lamele i ler gasa ne bi trebalo da ima veze jedno sa drugim

Nadoveza Nikola
Postovi: 5
Pridružio se: 24 Jan 2023, 09:25

Re: Opel Tigra 2000.god savet oko kvara

Post od Nadoveza Nikola » 27 Jan 2023, 18:10

Ma znam da nema veze nego pre zamene je drzala normalno a sada varira i zeza pa se razmisljam da nije majstor neki vakum zezno dok je skidao menjac pa zato pitam..

Nadoveza Nikola
Postovi: 5
Pridružio se: 24 Jan 2023, 09:25

Opel Tigra 2000. Problem sa brisacima

Post od Nadoveza Nikola » 29 Jan 2023, 23:35

Pozdrav, imam jedan problem, jutros da ukljucim brisace povucem rucicu oni dodju do pola normalno i samo odjednom stanu tako. Ja ih rucno vratim i posle sam pokusavao ma nista mi prednji ni zadnji a ni prskalice. Sta li moze da bude po vama i gde joj se nalazi taj osigurac i kakvu oznaku ima i sta da proverim. Inace Opel tigra 2000 god je u pitanju . Hvala

Nadoveza Nikola
Postovi: 5
Pridružio se: 24 Jan 2023, 09:25

Opel tigra odjednom prazni akumulator

Post od Nadoveza Nikola » 03 Feb 2023, 22:37

Pozdrav opel tigra 2000 godiste 1,4 16v je u pitanju vec sa je prestavljao, imala je par stvari za resiti to je rese o , i do sada auto je i ujuutru i u voznji palio odlicno i samo odjednom prestao da puni malo pre. Prilaz alternatoru je strasno los ali vidim da kais stoji normalno. Sta po vama moze biti kvar ispraznio se toliko da je i brzinomer stao sve greske upalio poremetio ler pa cak i na 3 klipa kuci stigao, iz cista mira a do danas ni pomisli o tome. Da li je moguce da tek tako crkne a da ne daje nikakv znake ni lampicu da ne pali za alt. A da pre toga radi super da je ispala neka buksna ili nesto da se otkacilo ili slicno ili je sigurno da je alternator crkao i kako da proverim i sta prvo akonmoze savet, hvala

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8026
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Opel Tigra 2000.god savet oko kvara

Post od OMP » 03 Feb 2023, 23:49

prvo proveri punjenje alternatora

Nadoveza Nikola
Postovi: 5
Pridružio se: 24 Jan 2023, 09:25

Re: Opel Tigra 2000.god savet oko kvara

Post od Nadoveza Nikola » 04 Feb 2023, 11:12

Provericu, ali ne puni nista cim ispraznio do kraja

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8026
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Opel Tigra 2000.god savet oko kvara

Post od OMP » 04 Feb 2023, 20:41

pa onda je crkao alternator

Odgovori