Audi A3 2.0 DSG se gasi

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Odgovori
SrdjanN
Postovi: 132
Pridružio se: 27 Feb 2021, 23:33

Audi A3 2.0 DSG se gasi

Post od SrdjanN » 14 Apr 2023, 07:18

Pozdrav,

Žena vozi 2.0 tdi sa sestostepenim DSG menjačem, od prošle nedelje je auto počeo da se gasi pri kretanju, stajanju, ali i u leru, nikad se nije gasio pod većim gasom, mada se dešava retko da obrtaji naglo padnu.

Vodili smo ga kod majstora koji je rekao da je menjač i da neki pritisak u menjaču naglo opadne pre nego što se auto ugasi.. ne znam čega pritisak, ulja?

Auto od kad smo ga kupili, pre tri godine ima problem sa blagim trzanjem pri kretanju, tad je bio kod majstora ali nije našao kvar j vratio je pare.

Da li DSG može u leru da se ugasi uopšte?

ljubitelj
Postovi: 10648
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Audi A3 2.0 DSG se gasi

Post od ljubitelj » 14 Apr 2023, 11:46

Vodili smo ga kod majstora koji je rekao da je menjač i da neki pritisak u menjaču naglo opadne pre nego što se auto ugasi.. ne znam čega pritisak, ulja?
Sve je u toj rečenici rečeno...rešenje je zamena menjača/ remont menjača.
Pretpostavljam da je auto sa 200+k km iza sebe, mada nekada se i ranije dešavalo. Nije iznenadjenje takva havarija.

Pitanje je i koliko je preostala vrednost auta, da li se isplati taj nivo ulaganja ili prosto auto u delove da ode...jer nije navedeno ništa podataka o autu- godište, opšte stajne, kilometraža.

SrdjanN
Postovi: 132
Pridružio se: 27 Feb 2021, 23:33

Re: Audi A3 2.0 DSG se gasi

Post od SrdjanN » 14 Apr 2023, 13:13

ljubitelj je napisao:
14 Apr 2023, 11:46
Vodili smo ga kod majstora koji je rekao da je menjač i da neki pritisak u menjaču naglo opadne pre nego što se auto ugasi.. ne znam čega pritisak, ulja?
Sve je u toj rečenici rečeno...rešenje je zamena menjača/ remont menjača.
Pretpostavljam da je auto sa 200+k km iza sebe, mada nekada se i ranije dešavalo. Nije iznenadjenje takva havarija.

Pitanje je i koliko je preostala vrednost auta, da li se isplati taj nivo ulaganja ili prosto auto u delove da ode...jer nije navedeno ništa podataka o autu- godište, opšte stajne, kilometraža.
Drugi majstori koje smo zvali kazu da im je to cudno i da je cudno zasto se gasi u leru, auto salta dobro, ali je poceo da se gasi, drugi majstori sumnjaju na tandem pumpu.
Auto pali normalno.

2007-mo godiste, S-line fabricki, 170ks, oko 250.000 ima predjenih.

Kod tog majstora smo i dosli vec sa pricom o menjacu i vec zna za to cimanje, a auto je bio kod drugog majstora vec 4 puta da resi to cimanje i navodno je sve zivo radio na menjacu cak ga i menjao al je i dalje cimao, ali tom majstoru nista ne verujemo i pitanje je da li je uopste ikada pogledao menjac, vratio nam je tad pare

ljubitelj
Postovi: 10648
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Audi A3 2.0 DSG se gasi

Post od ljubitelj » 14 Apr 2023, 17:18

MOžda se gasi jer zaglavi mehatronika i ostane u brzini menjač..a sa 250,000km meni nije iznenadjenje pitanje niskog pritiska ulja. Pogotovu ta početna godišta DSG.

Menjač ima obimnu elektronsku kontrolu pa stavite na dijagnostiku i očitajte kada se ugasi šta ga boli...neki kod greške bi morao da ima/ ostane u memoriji. Mislim na majstore koje posećuješ.

Cimanje je znak da menjač ne radi korektno, da ima ozbiljan problem.

kojot
Postovi: 535
Pridružio se: 05 Okt 2018, 22:33

Re: Audi A3 2.0 DSG se gasi

Post od kojot » 30 Apr 2023, 18:29

Meni je majstor koji radi menjače rekao da je glavno merilo stanja menjača pritisam ulja i da ne sme da bude ispod 8 bara. Bar je tako za moj 7 stepeni. Meni je izmerio 9 bari i kaže da je to ekstra.

Meni od kako sam kupio blago trza iz 3 u 4 pod jačim gasom između 1500 i 3000 obrtaja. Na 4,5,6 hiljada ne primećujem to. Osećaj je kao da je pukao nosač menjača... To niko ne zna da objasni.

Odgovori