Novo kvacilo i zamajac cudan zvuk

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
LAV-LAV
Postovi: 301
Pridružio se: 27 Okt 2019, 10:49

Re: Novo kvacilo i zamajac cudan zvuk

Post od LAV-LAV » 07 Maj 2023, 23:14

Jasam gledao u ovlaštenom Hyundai servisu set kvačila i na njemu piše Valeo uz logo HY i KIA.
To je prva ugradnja.

Sve u svemu, to kvačilo moze biti loše nakon nekog vremena,ali ovdje je problem od prvog dana.
To ukazuje na mehaničara koji tvrdi da je sve u redu... tako to ide, vrijeme prolazi,psi laju, karavane prolaze...
A kvačilo ne valja i dalje i onda nakon 2 -3 godine kaže majstor "šta bi ti htio, pa prošle su 3 godine!"
Ukratko šupak od majstora.
Trebao bi reklamirati dijelove ako je greska u dijelovima,ali se pravi lud pa ispada da su dijelovi dobri, a on NIJE!

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk



Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23804
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Novo kvacilo i zamajac cudan zvuk

Post od dragvorl » 08 Maj 2023, 07:55

To sto je neki brend prva ugradnja uopste ne znaci da je dobar kao aftermarket deo. Za prvu ugradnju ide jedna specifikacija, za aftermarket moze i ne mora. Konkretno za jedan brend kvacila znam, jer sam radio u fabrici istih, delovi sa najboljim tolerancijama idu u prvu ugradnju.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8045
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Novo kvacilo i zamajac cudan zvuk

Post od OMP » 08 Maj 2023, 08:00

Valeo je prva ugradnja u mnogim automobilima ali je problem sto ovaj valeo koji se kod nas prodaje nije original ili ne tog kvaliteta koji ide u fabricku ugadnju, neretko u setu pakuju i remontovane delove, x puta dokazano. Svaki iole bolji majstor ce te posavetovati da izbegnes valeo kao i mnogi saveti na forumima. Po iskustvu mojih mehanicara za sachs do sad nisu imali reklamacije dok ih je za valeo bilo xx. Ja uvek biram prvo sachs pa luk, valeo sam samo jednom uzeo jer je bilo nesto hitno, hvatao vikend a samo valeo bio na stanju.

markoue
Postovi: 907
Pridružio se: 21 Nov 2016, 15:56
Garaža: Passat B7 2.0 TDI, PUG 307 1.6 16V

Re: Novo kvacilo i zamajac cudan zvuk

Post od markoue » 08 Maj 2023, 16:38

Neko je nepisano pravilo kod PSA grupacije (verovatno i za ostale marke, ovo pricam iz licnog iskustva) da se odnese set kvacila kod nekoga na strug da ih obradi, kako bi "legli" idealno.
Upravo iz razloga sto se prodaje svasta, uvaljuju se delovi koji su maltene furda.
Ovo je potvrdilo vise poznatih majstora za PSA grupaciju.
Сад му није ништа...

Odgovori