Objasnjenje - pomoc na putu

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Odgovori
mitrandeer
Postovi: 2
Pridružio se: 27 Mar 2022, 01:25

Objasnjenje - pomoc na putu

Post od mitrandeer » 04 Jul 2023, 19:45

Pozdrav ljudi,

Nakon registracije sam uzeo pomoc na putu AMC ( Dakle ne AMSS vec AMC :) ) u 'EVROPA STANDARD' paketu. Posto planiram da obidjem neki rod u Bosni, a imacu jedan jedini dan slobodno ( komplikovana prica, ne pitajte me molim vas haha :) ) hteo sam rpeventivno da uplatim pomoc na putu za ne daj Boze. E sad niti je neprijatna radnica na salteru znala da mi odgovori niti sam nasao odgovor na internetu na ovo pitanje :

1. Da li ja mogu da insistiram da me oni odslepaju kuci u slucaju kvara, ili oni postuju neku proceduru da probaju da poprave itd. ? S obzirom da nemam lufta da prenocim zbog posla, izuzetno bi mi bilo bitno da znam da mogu da instistiram na tome da me odbace kuci.


2. Druga i poslednja stvar sto me buni je kao sto pise u mom paketu ' 1x slepnje do 300e (cela Evropa)' . Ne znam da li nisam dovoljno inteligentan, svakako mi je ovo prvo iskustvo i sa kolima i sa ovim pomocima na putu, ali ne razumem ovo. Da li to znaci da od tacke gde mi stane euto slepaju me ka kuci u ceni od 300e i pa preko doplatim? Ne znam koja bi druga bila logika.

Verujem da nisam ni izabrao najbolju opciju niti paket, ali u tom momentu u zurbi reko kad sam vec tu da uzmem da ne mislim. Vidim tek da po internetu najvise hvale Vozzi i Atlas, ali boze moj, valjda ce i ovi pomoci ako bude trebalo :)

ljubitelj
Postovi: 10592
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Objasnjenje - pomoc na putu

Post od ljubitelj » 04 Jul 2023, 22:24

KOd AMSS važi pravilo da u kilometre za šlepanje ulaze oba smera, dakle i dolazak vozila do tebe.
Tako da ako je tako i kod ovih ond atih 300evra pokriva manje kilometara, procenio bih oko 150-200km da ulazi u to.
Naravno da ti plaćaš ostatak do pune cene šlepovanja.

Isto kod AMSS šlepovanje kući pokvarenog auta može kada je proveo u servisu pokušaj popravke najmanje 7 dana pa tek onda ako nisu popravili (u tih 7 dana) važi pravo na šlepovanje.

Ne znam kako je taj AMC; pročitaj šta piše u Ugovoru koji si potpisao sa njima, nekakve opšte uslove si morao napismeno dobiti.

Ja imam ne baš prijatna iskustva (AMSS je jedini postojao) i već dugo vremena nikakva pomoć mi nije u planu...ako nešto ne znam sam da popravim veoma je mala verovatnoća da će to znati neki (priučeni šofer -majstor) iz neke od tih šlep službi a kako plaćanje šlepovanja ionako sledi makar mogu da biram koga i kada ću da angažujem (nisam vezam da čekam ove neke ni da plaćam tu neku njihovu cenu po km).
Uglavnom mislim da i dalje kod nas to je više magla nego stvarna pomoć u većini situacija.

Za tako kratke relacije kao što je put do Bosne mislim i da uopšte nije ni potrebno razmatrati tu neku pomoć na putu.

sasha015
Postovi: 1215
Pridružio se: 04 Maj 2012, 10:59
Garaža: kia ceed 1.4, pezo 206 1.4 hdi
Lokacija: Loznica

Re: Objasnjenje - pomoc na putu

Post od sasha015 » 05 Jul 2023, 07:52

Pisao je drug clan opsirno vec o pomoci na putu.
Rezime.

Samo ATLAS daje mogucnost da u slucaju kvara posaljes auto na slepu kuci.Bez natezanja.
Ili da ga popravljas do 500e.

Tvoj Izbor.

Svi ostali popravljaju prvo u nekom vremenskom periodu.Pa onda slep.
U nekima slep ima i doplatu.

Ja imam Atlas i opet cu.

mitrandeer
Postovi: 2
Pridružio se: 27 Mar 2022, 01:25

Re: Objasnjenje - pomoc na putu

Post od mitrandeer » 07 Jul 2023, 19:19

Hvala puno na informacijama, uspeo sam posle dodatno da nadjem jos informacija, i tako je kako i kazete. Iskljucivo dobra iskustva sa Atlasom, eventualno Vozzi, ostale manje vise sve negativna iskustva..

TeaseR
Postovi: 382
Pridružio se: 26 Dec 2018, 20:23
Garaža: BMW F30

Re: Objasnjenje - pomoc na putu

Post od TeaseR » 14 Jul 2023, 13:20

Vozzi mozda pre nego sto su promenili uslove, sad nikako. Atlas i eventualno Tesla.

Korisnikov avatar
Rolla
Postovi: 835
Pridružio se: 06 Feb 2018, 15:00

Re: Objasnjenje - pomoc na putu

Post od Rolla » 06 Avg 2023, 18:02

Nisam upoznat, sta se desilo sa vozzi? Bas ovih dana mi istice kod njih pa ako nije ok da ne obnavljam.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8050
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Objasnjenje - pomoc na putu

Post od OMP » 06 Avg 2023, 20:26

Vozzi je ukinuo bezuslovno neograniceno slepanje, sad je fazon ako auto ne moze da se popravi za par dana tek onda moze slepanje kuci a ranije je bilo da kad god zatrazis moze, to je glavno sto su promenili a sto je najgore to nije vazilo samo za nove korisnike nego i za stare npr. meni je vazio vozzi i u sred trajanja paketa promenili sto je bas debilno, istice mi za par dana ali nebitno vratio sam se sa mora i uklopilo mi se u proslogodisnji paket tako da do sledeceg odmora ne uzimam nista a tad cemo videti sta je najbolje.

Korisnikov avatar
Rolla
Postovi: 835
Pridružio se: 06 Feb 2018, 15:00

Re: Objasnjenje - pomoc na putu

Post od Rolla » 06 Avg 2023, 21:32

Ostaju bez jos jednog korisnika sigurno, samo da vidim sta ostali nude.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8050
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Objasnjenje - pomoc na putu

Post od OMP » 07 Avg 2023, 08:14

ma niko nije zlatan, svi imaju neke zackoljice ali jbg ovi su ispali bas supci, cujem da se sad opet vracaju mnogi na atlas

TeaseR
Postovi: 382
Pridružio se: 26 Dec 2018, 20:23
Garaža: BMW F30

Re: Objasnjenje - pomoc na putu

Post od TeaseR » 09 Avg 2023, 12:09

Trenutno Atlas i Tesla izgledaju kao najbolje opcije. Vozzi je em poskupeo, em pogorsao uslove, ma katastrofa. Meni isticu u novembru i sigurno necu obnavljati cak i da vrate stare uslove, jer su vec pokazali kako dzukacki u sred paketa mogu da promene svima uslove i bukvalno ne dobijes ono sto si platio.

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14196
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Objasnjenje - pomoc na putu

Post od pedja » 09 Avg 2023, 17:39

Meni AMSS ističe teeek polovinom septembra. Vremena na pretek :D

TapaT


Korisnikov avatar
Lanmi206sw
Postovi: 10
Pridružio se: 21 Mar 2021, 23:43
Garaža: Peugeot

Re: Objasnjenje - pomoc na putu

Post od Lanmi206sw » 22 Mar 2024, 00:22

Izgleda je samo Atlas24h ostao kao jedina ozbiljna firma koji se bavi ovim poslom. Eventualno amss kao druga opcija... Vozzi, Tesla, AMC Srbija sve prevarantske firme...

Odgovori