Zatvaranje EGR ventila

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Odgovori
egrkedi
Postovi: 2
Pridružio se: 27 Mar 2018, 11:20

Re: Zatvaranje EGR ventila

Post od egrkedi » 27 Mar 2018, 12:28

Hvala na odgovoru !
Interesuje me da se softverski i mehanički zatvori. Izvinjavam se sto nisam napisao grad - dakle Beograd.

ljubitelj
Postovi: 10587
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Zatvaranje EGR ventila

Post od ljubitelj » 28 Mar 2018, 11:18

egrkedi je napisao:
27 Mar 2018, 11:30
opet ista greška kažu treba da se menja ponovo?!? Molim ako neko može da pomogne sa informacijom gde to može da se isključi ... Hvala!
Prvo, ocitana greska u radu EGR sistema ne znaci da treba da se menja, vec da uputi blize da se otkrije uzrok.
Kod novijih VW sa integrisanim EGR+interkuler (metalni, onaj duguljasti sa 2 metalne komore) je ustanovljena greska pri sklapanju koja dovodi do blokade pokretne osovine klapne. I na novom zamenjenom se greska relativno brzo pojavi.

Nije nista zapravo pokvareno vec se pomerila osovinica (sigrunosni stift sto bi rekli Nemci) iz pocetnog polozaja. Otklanja se za 10tak sekundi posla, kada se sve prethodno demontira sa auta (a s obzirom gde se nalazi to je nekoluiko sati posla).

Preporucujem da se prvo proveri koji je model EGR u pitanju, da li je taj sa poznatim problemom a ako jeste onda taj stari ranije izvadjeni popraviti za minut posla. Ili ovaj novi izvaditi i obraditi taj stift da ne moze vise ispasti.

Taj model EGR se prepoznaje po 3 zicnom potenciometru za detekciju pocetnog polozaja klapne vazduha, dok sam EGR ventil se vrlo tesko zarplja i pokvari usled toga.

dakimil
Postovi: 47
Pridružio se: 19 Okt 2018, 21:13

DPF i EGR off

Post od dakimil » 26 Nov 2018, 10:48

Pozdrav,

u dilemi sam što se tiče fizičkog i softverskog uklanjanja DPF-a, kao i zatvaranja EGR-a. Razlozi za strah su naravno opravdani zbog najave da će se od 2021. godine proveravati prisutnost DPF-a na tehničkom. Egr je nedavno zamenjen polovnim ali check engine lampica opet svetli, i dijagnostika naravno stalno pokazuje da je primarni uzrok toga dpf koji istovremeno pravi probleme i sa egr-om. Rađena je i prisilna regeneracija preko dijagnostike, ali problem se opet vratio. U servisu gde čiste dpf su mi i sami rekli da mi čišćenje DPF-a neće pomoći ako mi je 80% gradska vožnja, kao što je kod mene slučaj. U pitanju je Golf VI 1.6. TDI. S obzirom da ga poslednjih mesec i po dana bezuspešno prodajem, sva je prilika da ga se neću otarasiti tako lako, te ću biti prinuđen da ga vozim i u budućnosti. Dakle DPF i EGR off, da ili ne?

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23804
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Zatvaranje EGR ventila

Post od dragvorl » 26 Nov 2018, 21:08

Ja bih gledao da ga se otarasim dok je koliko toliko kompletan. Makar i za manje para jer ti ocigledno ne odgovara. A za x godina sta ce biti u Srbiji to ni Bog ne zna. Ja gledam po Istocnoj Evropi gomila novijih kola kako dime, tako da to nije bas samo u Srbiji tema.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

dakimil
Postovi: 47
Pridružio se: 19 Okt 2018, 21:13

Re: Zatvaranje EGR ventila

Post od dakimil » 26 Nov 2018, 21:17

Kako da ga prodam kada svakih nekoliko dana nakon resetovanja pali check engine lampicu i prijavljuje uvek istu grešku? Teško će neko kupiti auto sa check engine lampicom upaljenom, barem ja ne bih kupio. A nije da ne želim da ga prodam, prodavao sam ga po nekoj najnižoj ceni za VW 6 i opet ništa.

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23804
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Zatvaranje EGR ventila

Post od dragvorl » 26 Nov 2018, 21:20

Pa ugasi mu to onda, ne znam sta drugo ti moze resiti problem ako ga vozis po gradu samo.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

dakimil
Postovi: 47
Pridružio se: 19 Okt 2018, 21:13

Re: Zatvaranje EGR ventila

Post od dakimil » 26 Nov 2018, 21:25

Misliš da onda samo fizički i softverski zatvorim EGR, a da DPF ne vadim? Da li je to uopšte izvodljivo. Zar ne treba i DPF u paketu sa svim tim?

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23804
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Zatvaranje EGR ventila

Post od dragvorl » 26 Nov 2018, 21:31

Pa moras DPF, sve ce se zapusiti, povezano je, i fizicki i elektronski. DPF isto se ukloni, pa mozes eventualno i da ga vratis ako treba. Mada bih ja i dalje gledao da ga sredim ako moze ikako, prodati to i uzeti nesto adekvatno, no nisam tu da sudim.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
dag81
Postovi: 7259
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:09
Garaža: BMW1 118d i Doblo JTD radna makina :)
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Zatvaranje EGR ventila

Post od dag81 » 26 Nov 2018, 23:24

Popravlja covek u nsu egr, 120e mislim sa garancijom. Skidanje sa auta ti je oko 50e.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока


dakimil
Postovi: 47
Pridružio se: 19 Okt 2018, 21:13

Re: Zatvaranje EGR ventila

Post od dakimil » 26 Nov 2018, 23:36

Džaba je kod mene popravka. Pre dve godine stavljen nov EGR (provereno, vlasnik pre mene ga stavio, znam vlasnika, a i majstor mi to potvrdio). Zbog tog EGR mi auto pre skoro dva meseca ode u Safe mode. Stavim drugi EGR (istina polovan). Check engine lampica se upalila opet 15 dana nakon stavljanja. Ni živaca ni vremena više nemam.

Ovde gore vidim jedan post (nekoliko postova iznad) gde jedan član spominje da se kod novijih VW motora prilikom zamene EGR-a redovno pojavljuje greška i da je to navodno zbog nepravilnog položaja osovine klapne EGR-a (valjda sam se dobro izrazio) i da taj kvar u stvari i nije kvar. Ostaje mi samo da se nadam da je to.

ljubitelj
Postovi: 10587
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Zatvaranje EGR ventila

Post od ljubitelj » 26 Nov 2018, 23:45

Pre oko mesec dana izasla je procedura popravke/obrade osovinice EGR ventila kod VW dizel motora.
Pocinje polako da se primejuje u nemackim servisima, trajno otklanja problem barem prema najavama.
Nedavno je na nemackoj TV bila reportaza o tome, tj ovo je informacija sa javne obuke koju je odrzao servis a TV prenosila u trajanju 10tak minuta.

Ali, sve mora da se rasklopi. Tamo je to 3 sata rada i 250-350 eura ruke za demontazu i montazu dok je sama popravka EGR sitno reda 100 evra.

Uglavnom za do 500 evra EGR se tamo kazu sada trajno resava.

Sve je na nemackom objasnjeno, nema titla nema prevoda pa ko dobro razume nemacki moze i sam da se uveri, doduse prikazali su slikom sta se radi na osovinici pa se lako ukapira ideja.

Korisnikov avatar
dag81
Postovi: 7259
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:09
Garaža: BMW1 118d i Doblo JTD radna makina :)
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Zatvaranje EGR ventila

Post od dag81 » 26 Nov 2018, 23:49

Znam im x koji su radili reparaciju i voze se vec par desetina k km.
Promeni dijagnosticara. Ako si iz bga dacu ti broj odlicnog majstora za vw grupu.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока


dakimil
Postovi: 47
Pridružio se: 19 Okt 2018, 21:13

Re: Zatvaranje EGR ventila

Post od dakimil » 26 Nov 2018, 23:54

Iz NS sam.

Korisnikov avatar
Risto
Postovi: 6023
Pridružio se: 24 Dec 2012, 23:51
Garaža: BMW 316d Sport Line, OEBB Desiro
Lokacija: Klagenfurt, AT

Re: Zatvaranje EGR ventila

Post od Risto » 27 Nov 2018, 08:05

I na autu mog oca je majstor koga Dag pominje rešio EGR, tj. odradjen je popravak, sve je sada ok sa autom i više desetina hiljada km nije bilo problema. Svaka preporuka :)

Gesendet von meinem SM-G950F mit Tapatalk


Korisnikov avatar
srdjanyo
Postovi: 3258
Pridružio se: 12 Okt 2014, 11:44
Garaža: Škoda Fabia Combi 1.9 TDI
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Zatvaranje EGR ventila

Post od srdjanyo » 27 Nov 2018, 08:10

Pitao bih i ja za moj auto.
Motor je 74 kW/101ks PD (ATD).
Od kako sam ga kupio EGR greška (pokvareni EGR) je prisutna. I danas. Da li da uklonim softverski i hardverski ili da kupim novi koji košta 13000 RSD? Auto je prešao 406000 km.

Послато са SM-A605FN уз помоћ Тапатока


Odgovori