Audi A3 Antifriz lampica pri prvom paljenju ujutru

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Odgovori
DesertRose
Postovi: 52
Pridružio se: 28 Jun 2023, 11:18
Garaža: Audi A3

Audi A3 Antifriz lampica pri prvom paljenju ujutru

Post od DesertRose » 18 Nov 2023, 16:14

Caos,
Samo da pitam ako neko zna. Audi A3 1.9 TDI je u pitanju. 2 dana bio parkiran ispred zgrade i prvi prvom paljenju jutros izbaci mi onaj znak za antifriz i pise da proverim. Ja po haubu i vidim da je na gornjoj crti. Kad sam ga opet upalila nema toga vise.

Veliki servis mu je radjen pre oko 8000km kad sam ga uzela, mali uradjen prosle nedelje jer treba da idem na put pa reko ajde taman pre puta.
Zanima me samo koji antifriz ide u njega i da li ja to smem sama da dospem i koliko ili da ga teram kod majstora?

I ne znam koji je bas za njega i da li uopste ima neki preporuceni od strane Audija?Nisam u fazonu da stedim kad je auto u pitanju, hocu bas koji treba ako ima odredjeni.

Hvalaa na odgovorima unapred

ljubitelj
Postovi: 10644
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Audi A3 Antifriz lampica pri prvom paljenju ujutru

Post od ljubitelj » 18 Nov 2023, 20:31

Piše na čepu obično kod VWa ili na boci, najčešće ti noviji auti koriste G12 ili G12+.
A sipaš bilo kog brenda, svejedno je. Ne postoji Audi antifriz kao nešto posebno i drugačije od ostalih pitanje je samo ambalaže.

A možda je samo sonda "zabagovala", desi se nekada.
Pogledaj kakvo je stvarno stanje u posudi, ako ima antfriza iznam oznake MIN ne diraj ništa, samo povremeno prati da li se menje stanje nivoa.

Korisnikov avatar
srdjanyo
Postovi: 3275
Pridružio se: 12 Okt 2014, 11:44
Garaža: Škoda Fabia Combi 1.9 TDI
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Audi A3 Antifriz lampica pri prvom paljenju ujutru

Post od srdjanyo » 19 Nov 2023, 09:19

Senzor na posudi baguje. Čest problem VAG.

Послато са SM-A528B помоћу Тапатока


DesertRose
Postovi: 52
Pridružio se: 28 Jun 2023, 11:18
Garaža: Audi A3

Re: Audi A3 Antifriz lampica pri prvom paljenju ujutru

Post od DesertRose » 20 Dec 2023, 20:29

Opet ja, evo od onda od kad sam pisala dosut antifriz, predjeno negde od 3000-4000km danas opet lampica ja pogledam izmedju minimuma i maksimuma stoji tecnost.

Stavljam sliku i obelezila sam dokle je bilo tecnosti kad se upalila lampica.
Radna temperatura mu stoji na 90 kad se zagreje. Jel to znaci da nesto negde curi ili tu postoji jos varijanti kad se to tako smanjuje? :zbunjen:
Prikačeni fajlovi
IMG_9772.jpeg
IMG_9772.jpeg (33.33 KiB) Pogledano 980 puta

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23816
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Audi A3 Antifriz lampica pri prvom paljenju ujutru

Post od dragvorl » 20 Dec 2023, 21:21

Uvek poredi nivo na istoj temp, recimo ujutro pre paljenja. Ako se nivo menja postoje 2 opcije. Ili negde gubi tecnost, ili ako je skoro menjana ispusta vazdusni cep. Ako gubi tecnost tu ima vise opcija, da curi, pukla posuda, crevo, hladnjak, mali hladnjak, ili uvlaci u komoru za sagorevanje.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Odgovori