Grejač drugog cilindra i NOx senzor

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Odgovori
surovi
Postovi: 26
Pridružio se: 15 Nov 2023, 13:58

Grejač drugog cilindra i NOx senzor

Post od surovi » 21 Nov 2023, 19:56

Da podelim iskustvo koje sam imao sa autom, možda se neko prepozna, možda nekome pomogne. VW Touran 2016, 1.6 TDI 81kw. Bacio check engine lampicu. Otišao na dijagnostiku, kaže majstor grejač drugog cilindra odsvirao svoje. Reko super 15e grejač. Da ne budem stipsa, aj rekoh zamenim tri komada, prvi, drugi i četvrti s obzirom da je na trećem senzor pritiska I da je oko 180e. Nego, kad je on prikačio na dijagnostiku, kaže greška NOx senzora. Kad mi srce nije otkazalo, jer znam da znaju da budu papreni. Teši me majstor, kaže moguće da je greška na grejaču okinula i grešku na NOx. Zamenio grejač, resetovao greške, kresnuo ga opet, prikačio na dijagnostiku, grešaka nema. Reče mi da je moguće da su u istom stručnom krugu grejač i senzor, te da je kad je okinuo grejač senzor imao lažno očitanje, itd. Reče meni čovek svašta, ja se mislim valjda da me uteši. Prođoh oko 300km od tad, za sad (da kucnem u drvo) sve u redu. Nadam se da će tako i ostati i da je stvarno roknuo NOx da bi do sada pokazao.

Odgovori