Audi A3 problem sa bravama i prozorom vozaca

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Odgovori
DesertRose
Postovi: 43
Pridružio se: 28 Jun 2023, 11:18
Garaža: Audi A3

Audi A3 problem sa bravama i prozorom vozaca

Post od DesertRose » 21 Dec 2023, 14:37

Caoo, ja u svaku temu mogu da se uklopim jer nikako da resim neke stvari.
A3 je u pitanju.
Dakle od kad sam ga uzela imao je problem sa otkljucavanjem: na dugme otvori gepek i zadnja vrata iza suvozaca, a ostala vrata nece. Vozaceva na kljuc a kad njih otkljucam ostala nece i dalje dok ih rucko iznutra ne otvorim. Za to sam nasla majstora al ako neka ima preporuku neka kaze.

Drugi problem - vozacev prozor, pucka i krcka kad se otvara i zatvara, ako ga otvorim na pola pa hocu da zatvorim nekad hoce na nekad se prvo sam skroz spusti pa tek onda krene na gore. A sve vreme puca nesto kao da sajla kaci. E za to nemam majstora. Da li je neko imao taj problem i da li ima majstora za to?

S388
Postovi: 49
Pridružio se: 24 Dec 2022, 14:07

Re: Audi A3 problem sa bravama i prozorom vozaca

Post od S388 » 21 Dec 2023, 15:39

Prvi problem sam imao na jednim vratima, popravka oko 100e sa rukama

Korisnikov avatar
Heineken
Postovi: 6244
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:34
Garaža: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm-2 150
Lokacija: Šid, Srbija

Re: Audi A3 problem sa bravama i prozorom vozaca

Post od Heineken » 21 Dec 2023, 15:55

Standardan problem sa bravama, drugar je izmenjao dve odmah po kupovini, a sad će morati još jednu kaže mi neki dan. Oko 10k je brava plus ruke

Korisnikov avatar
Dare4x4
Postovi: 3165
Pridružio se: 22 Avg 2014, 17:00

Re: Audi A3 problem sa bravama i prozorom vozaca

Post od Dare4x4 » 21 Dec 2023, 16:13

Menjajte to dok još mogu vrata da se otvaraju. Ja sam rasklapao na jednom Passatu B5.5 zadnja vrata koja su tako zezala i u jednom trenutku više nisu nikako htela da se otključaju i otvore, ni spolja ni iznutra. To je strašna muka da se otovri s unutrašnje strane tapacir, pa podizač, instalacija... I na kraju mora brava da se fizički uništi da bi se vrata otvorila. Užasan posao.

DesertRose
Postovi: 43
Pridružio se: 28 Jun 2023, 11:18
Garaža: Audi A3

Re: Audi A3 problem sa bravama i prozorom vozaca

Post od DesertRose » 21 Dec 2023, 19:00

Kako bre da blokira kad ima kljuc? :glavomuzid: Nije valjda da prestane da reaguje i kad se ubaci kljuc. E pa samo mi to fali :sreckovic:

Aha znaci to moze jedno po jedno, ne mora sve odjednom? Mada na isto mi dodje ako hocu sva da resim.
A za prozor jel ima neko nekog majstora?
Ja se trudim da ga ne otvaram, putarine na tag, jedino kad moram je kad mahne policija ili kad ulazim na parking gde su kartice. :zbunjen:

ljubitelj
Postovi: 10593
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Audi A3 problem sa bravama i prozorom vozaca

Post od ljubitelj » 21 Dec 2023, 20:29

To A3 4 Pasat Golf su stadanrdno u (ber nekom) problemu sa bravama.
Računaj da remont/zamena brava je nešto na šta treba da se navikneš kod tih auta.

Skoro sam radio Golf6 zadnja brava koja je već bila sredjivana tako da je prebačena na onaj univerzalni kineski motorić za centralnu.
To još i radi, fabrički motorić je bio izvadjen pa je trebala da se napravi/smisli veza šipke i plastične poluge brave. Rešeno, mada ko zna koliko će da traje.

Nova brava je čujem 100nak eura materijal i rad.

I tako,,,dok se uradi brava na vreme dok još radi ok a kasnije ako zaglavi već je opisano-sledi rasturanje vrata.

Podizači prozori su isto VAGenova tema, mislio sam da je rešeno do sada.... Ako su na tom A3 isti kao raniji problematični, zamena novim je rešenje, komplet.

S388
Postovi: 49
Pridružio se: 24 Dec 2022, 14:07

Re: Audi A3 problem sa bravama i prozorom vozaca

Post od S388 » 21 Dec 2023, 21:03

Trenutno imam problem sa podizačima na jednoj strani, problem je privremeno rešen tako što sam isključio da se na 1 klik otvara/zatvara prozor. Dok je to bilo omogućeno dešavalo se da neće da se otvori/zatvori i odjednom proradi posle nekog vremena (5-10min) nakon što ugasim i upalim auto ako ima ikakve veze sa tim. Zna li ko koliko će koštati popravka?

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10402
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Audi A3 problem sa bravama i prozorom vozaca

Post od sebekkg » 21 Dec 2023, 21:57

Za vagena samo originalni delovi, ovo mislim na brave i prekidače podizača. Sve ostalo ne traje dugo.

Sent from my SM-G780G using Tapatalk

Slika

DesertRose
Postovi: 43
Pridružio se: 28 Jun 2023, 11:18
Garaža: Audi A3

Re: Audi A3 problem sa bravama i prozorom vozaca

Post od DesertRose » 22 Dec 2023, 14:18

Jasno, ja sam mislila da sam u nesto boljoj poziciji jer imam kljuc koji gurnem u bravu pa sam bila u fazonu ne moze da mi blokira jer nije samo na klik. :glavomuzid:
I da meni su rekli 9000 po vratima znaci 27000 3 vrata :rofl: Skoro pa ko registracija :glavomuzid:

Odgovori