Opel Astra J, 2010 1.6 115hp A16XER - cudan zvuk tokom voznje.

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Korisnikov avatar
pegazbre
Postovi: 862
Pridružio se: 30 Jan 2019, 15:59
Garaža: Opel Astra J 2010 1.6b 116hp, Hyundai Tucson 2023 1.6 t-gdi 150hp

Re: Opel Astra J, 2010 1.6 115hp A16XER - cudan zvuk tokom voznje.

Post od pegazbre » 29 Mar 2024, 16:19

Sredjen menjac tj nastelovana je rucica menjaca.

Naime dok sam dogovorio sa majstorom da dodjem da nasteluje sta treba, presli smo nekih 150km, najvise po gradu i na moje iznenadjenje, menjac se 'razradio' i gotovo da vise nije glavio tokom ubacivanja u prvu i drugu. Ipak sam danas otisao kod majstora da nasteluje rucicu za svaki slucaj, nesto je stelovao na samoj rucici menjaca (nije nista dirao na biracima na samom mejacu) tj da ne ide toliko u levo rucica, podmazao kuglu i sad mislim da je to to ajde da kazem 95% ponosanja pre remonta menjaca. Moze jos malo da se nasteluje ali majstor kaze da je sad sasvim ok, valda da ne sjebemo ubacivanje u druge brzine.

Ostaje jos da sredim izduv jer je pun malih rupa. I to su me razni majstori da kazem zavlacili, jedan kaze u ok stanju je izduv, drugi los je ali zavarili smo sto smo videli sad je ok ali sad kad je skidan kompletan izduv zbog skidanja menjaca, videli su da ipak nije u dobrom stanju (pogotovo sa gorenje strane, koja se ne vidi dok se ne skine). Problem je sto u prvim verzijama Astre J, ceo izduv je iz cela i jako ga je nezgodno skinuti a kasnije je zamenjeno da je u delovima koji se spajaju selnama i spojnicama. Inace mi kaze majstor kad su zacepili auspuh da sisti na sve strane jer ima malih rupa svuda a i lonci su izgorili iznutra... Sreca pa se sad izduv moze uzeti u delovima ali to cu menjati sve samo da malo odmorim od majstora :)

Sve ovo znaci da su ovi cudni zvukovi dolazili i iz supljog izduva (kao sto ste i ovde i sugerisali ali jbg kad su mi rekli da je ok izduv) i iz menjaca...Menjac sredjen, ostaje jos izduv...

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10406
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Opel Astra J, 2010 1.6 115hp A16XER - cudan zvuk tokom voznje.

Post od sebekkg » 29 Mar 2024, 18:15

Vidi koje su cene, ako je jeftinije da odradiš kod pirketa što da ne.

Sent from my SM-S928B using Tapatalk

Slika

Odgovori