530D E60 2007 (nije restajling) Bluetooth problem

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Odgovori
luka.rakic96
Postovi: 4
Pridružio se: 07 Apr 2024, 16:43

530D E60 2007 (nije restajling) Bluetooth problem

Post od luka.rakic96 » 07 Apr 2024, 19:35

Pozdrav svima,
Imam jedan "mali" problem i to je moja greška 100%. Nije mi se dopalo što moj auto nije opremljen držačima za čaše na prednjim sedištima pa sam naručio držače za čaše za centralnu konzolu ispod naslona za ruke. Kada je došao taj držač za čaše, želeo sam da ga stavim što pre i morao sam da skinem telefon iz naslona za ruku i trebalo je da odvojim žice iza ventilacionih otvora, ali umesto toga sam ih presekao dok je auto još uvek bio uključen (glup potez, znam). Sledeći put kada sam upalio auto, dobio sam SOS grešku. Konektovao sam skener na OBD i proverio kodove koristeći BimmerLink i Bimmer-Tool-Ekspert i ovo su kodovi koje dobijam:

Instrument cluster
1 error
A554: Alive phone

Gateway
1 error
E18D: Awakening device has 3 times unsuccessfully tried to wake up the network.
(Error_WakeUp_Failed).

Od tada samo Bluetooth ne radi, sve ostalo radi kako treba. Zalemio sam žice koje sam odsekao od telefona, greška je i dalje prisutna i Bluetooth ne radi. Naručio sam novi telefon, nema rezultata, naručio sam novi Bluetooth modul koji se nalazi na levoj strani u gepeku , nema rezultata. Sad ću da odvojim akumulator i ostavim tako par sati da vidim da li će to pomoći, ali u međuvremenu sam hteo da vidim da li neko ima sličan problem. Pretpostavljam da je to sada sama CCC jedinica problem...

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: 530D E60 2007 (nije restajling) Bluetooth problem

Post od Xepoj87 » 07 Apr 2024, 22:05

Jesi isao da ti neko ocisti greske? Neke greske nestanu samo kada se rucno obrisu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

luka.rakic96
Postovi: 4
Pridružio se: 07 Apr 2024, 16:43

Re: 530D E60 2007 (nije restajling) Bluetooth problem

Post od luka.rakic96 » 07 Apr 2024, 22:11

Obrisao sam ih sam preko oba programa napomenuta gore. Ukoliko ne resim problem sam u narednih dve nedelje, svakako treba da ide na zamenu diferencijala pa cu reci da pogledaju sa boljom dijagnostikom i pokusaju da rese problem

Dzoni_m
Postovi: 1714
Pridružio se: 12 Jul 2013, 12:38
Garaža: BMW 118i, CX-5
Lokacija: DE

Re: 530D E60 2007 (nije restajling) Bluetooth problem

Post od Dzoni_m » 08 Apr 2024, 08:50

Nisi nesto uradio kako treba sa tim zicama sto si presekao. Vidi da li si spojio kako treba, vidi da li negde drugo nije otkinuto i sl. Imas problem na CAN magistrali, gateway modul ti prijavljuje tu gresku. Verovatno comunikacija sa BT modulom. MIslim da BT modul ne mozes tek tako da zamenis. Moras da budes na min verziji softvera u BT modulu i sta je kodirano u gateway modulu.

Na sajtovima gde se hostuju torenti :) imas ISTA+, BMW Coder i ostale alate. Treba ti samo kabal(ako vec nemas). Onda ISTA-om proveri tacno sta je problem, ili kad vec ides kod majstora vidi da oni provere. Ako ne mogu da odrede sta je, onda moras kod nekog ko ima osciloskop da slusas CAN liniju ka BT modulu da vidis ima li komunikacije uopste. Moze biti da si ubio BT modul, ali prvo proveri zice opet koje si prespajao, takodje proveri osigurace (kapiram da jesi ali samo napomena).

luka.rakic96
Postovi: 4
Pridružio se: 07 Apr 2024, 16:43

Re: 530D E60 2007 (nije restajling) Bluetooth problem

Post od luka.rakic96 » 08 Apr 2024, 20:05

Dzoni_m je napisao:
08 Apr 2024, 08:50
Nisi nesto uradio kako treba sa tim zicama sto si presekao. Vidi da li si spojio kako treba, vidi da li negde drugo nije otkinuto i sl. Imas problem na CAN magistrali, gateway modul ti prijavljuje tu gresku. Verovatno comunikacija sa BT modulom. MIslim da BT modul ne mozes tek tako da zamenis. Moras da budes na min verziji softvera u BT modulu i sta je kodirano u gateway modulu.

Na sajtovima gde se hostuju torenti :) imas ISTA+, BMW Coder i ostale alate. Treba ti samo kabal(ako vec nemas). Onda ISTA-om proveri tacno sta je problem, ili kad vec ides kod majstora vidi da oni provere. Ako ne mogu da odrede sta je, onda moras kod nekog ko ima osciloskop da slusas CAN liniju ka BT modulu da vidis ima li komunikacije uopste. Moze biti da si ubio BT modul, ali prvo proveri zice opet koje si prespajao, takodje proveri osigurace (kapiram da jesi ali samo napomena).
Hvala na savetu, konekcije su proveriti jos jednom tako sto cu skinuti izolaciju pre tog dela gde sam lemio pa sa multimetrom jos jednom videti da li je sve uredu. Definitivno cu pokusati da instaliram ISTA+ i proverim sta je tacno problem, u medjuvremenu cu proveriti fizicki sve osigurace da li su dobri jer sam ih proverio sa multimetrom i za sve izbacuje da su ispravni (ali za svaki slucaj da ja to fizicki vidim). Sto se tice BT modul-a, uzeo sam modul koji ima identicni serijski broj i hardware pa sam mislio da ce raditi, ali verovatno da mora da se iskodira da bi radio BT. Javljam kad proverim jedno po jedno

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10407
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: 530D E60 2007 (nije restajling) Bluetooth problem

Post od sebekkg » 08 Apr 2024, 21:03

Ja kad god gledam sretena skontao sam da većina tih novih modula, kod iole novijih bmw-a, mora da se ukodira.

Sent from my SM-S928B using Tapatalk

Slika

luka.rakic96
Postovi: 4
Pridružio se: 07 Apr 2024, 16:43

Re: 530D E60 2007 (nije restajling) Bluetooth problem

Post od luka.rakic96 » 10 Apr 2024, 17:06

Ostavio sam taj drugi Bluetooth modul jer je sve radilo normalno i sa njim bez programiranja, I danas uzeo da proverim jos jednom sve komplet osigurace i naravno u gepeku gde su osiguraci na poziciji 80, 10A osigurac prekinut (na semi osiguraca ne pise nista cemu sluzi taj osigurac) ... Zamenim njega odma, i naravno, problem resen :presrecan: :presrecan: :presrecan:

Ne znam kako nisam uocio odma prvi put taj osigurac ali dobro, bitno da je problem resen i sada nema vise ni jedna greska preko dijagnostike :mangup:

Btw. drugi telefon koji sam kupio za njega, ima isti serijski broj ali mu je hardware 0.2 umesto 0.3 koji je pre bio, i ipak radi.

Dzoni_m
Postovi: 1714
Pridružio se: 12 Jul 2013, 12:38
Garaža: BMW 118i, CX-5
Lokacija: DE

Re: 530D E60 2007 (nije restajling) Bluetooth problem

Post od Dzoni_m » 10 Apr 2024, 18:26

Super. Obicno bude neka glupost. Cim gateway modul prijavljuje da ne moze da dohvati nesto na CAN, obicno bude ili samo ozicenje, osiugurac ili neki modul pravi zbrku. Posto je sve radilo pre "intervencije", obicno bude ili osigurac ili zica. Ja sam se tako namucio sa diversity modulom koji se nalazi ispod spojlera na 5-tim vratima. Nije mi radio daljinac da zakljucam/otkljucam auto. Mejao modul, reprogramirao kljuc, svasta nesto i onda samo jedan dan mi izgubio GPS, radio stanice jedva da hvata...........e onda mi je palo na pamet da rasturim sve i pocnem da merim zice redom. 4 prekinute.

Zato, prvo osnove. A za verzije na modulima, imaju tabele ali probas. Ako radi, super. Ne cackaj.

Odgovori