1.8 tsi kao da ne hvata u drugoj najbolje

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Odgovori
Frostensen
Postovi: 62
Pridružio se: 30 Nov 2019, 17:31

1.8 tsi kao da ne hvata u drugoj najbolje

Post od Frostensen » 07 Maj 2024, 22:05

Nisam siguran ni kako da forumulisem pitanje. Ukratko, kada prelazim lezeci ili ulazim u neku lakat krivinu (uzbrdicu) i usporim do nekih 10-14km/h auto nece da povuce lepo u drugoj. Pocne da se trese kao da mu treba jos snage. Ne mogu da tvrdim ali imam utisak da se to ne desava kada je auto hladan.

Sva druga kola koja sam vozio najnormalnije nastave u drugoj. Za razliku od mojih kola koja imaju 160ks, cesto imam priliku da vozim jednog Punta od 60ks i jednog Golfa 5 od 116ks koji uopste nemaju taj problem. U stvari, nijedan auto koji sam vozio nije imao taj problem pa da kazem da je do mene i da presporo nastavljam iz druge. Kod mene je stvar sto, ako prebacim u prvu, auto jos uvek ima inerciju i trzne a ako ostane u drugoj nece da povuce lepo. Non stop se mucim s tim. Prateci situaciju dosao sam do toga da moram da idem najmanje 17km/h da bih nastavio normalo da se krecem dok Golf i Punto uredno nastavljaju u drugoj sa 10-12 km/h. Moj problem s tim je sto imam nizi i tvrdji auto i bilo sta brze od 12-13 km/h i rizikujem da nalegnem na lezeci.

Da li je mozda neki nosac, nesto, ima li neko iskustva s takvim idiotskim problemom?

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21131
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: 1.8 tsi kao da ne hvata u drugoj najbolje

Post od nidza » 07 Maj 2024, 22:30

Ubaci u prvu sa 10km/h, takav je menjač/motor. Punto ima sigurno kraći menjač značajno.

One veće ležeće ja svaki auto spustim u prvu dok prelazim, masa ih je previsoka, uopšte nisu po standardu.

Frostensen
Postovi: 62
Pridružio se: 30 Nov 2019, 17:31

Re: 1.8 tsi kao da ne hvata u drugoj najbolje

Post od Frostensen » 07 Maj 2024, 23:09

A to i radim cesto ali je bas iritantno. Neverovatno mi je da je tolika razlika bas kod Seata da nece da krene lepo. Sumnjam da neki Golf GT ili slican Skodliak imaju taj problem.

ljubitelj
Postovi: 10663
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: 1.8 tsi kao da ne hvata u drugoj najbolje

Post od ljubitelj » 08 Maj 2024, 10:18

Koliko ima obrtaja u toj drugoj pri 10 odnosno 14km/h?
Imaj u vidu da motor razvija tek oko 10tak-20 KS i da je normalno da ne može sa tako malo snage da ne znam kako primetno povuče, pogotovu što je to manja kubikaža i samo 4 cilindra. (za takav poduhvat manja uslovno).

Punto i slični verovatno imaju 50% kraći ukupni prenos u drugoj brzini i time 2 puta relativno VIŠE snage tj momenta na točku pri tim malim obrtajima.

Maksimalna snaga je irelevantan podatak, tih 160KS jer se ona dostigne samo u jednom opsegu visokih obrtaja a nikako nema motor stalno 160KS pa da se na tome baziramo.

ftj
Postovi: 13085
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: 1.8 tsi kao da ne hvata u drugoj najbolje

Post od ftj » 08 Maj 2024, 11:18

Ne bi trebalo da trese na tom motoru u drugoj.

Odgovori