Auto sijalice

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Odgovori
Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18943
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Auto sijalice

Post od Delija » 29 Maj 2012, 00:43

Da li ima ovaj X3 i to na mestu maglenke, a ne u sklopu glavne svetlosne grupe?
Poslednja izmena od Delija u 29 Maj 2012, 00:45, izmenjeno 1 put ukupno.
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Auto sijalice

Post od Grujic » 29 Maj 2012, 00:44

Noviji Bmw-i koliko znam imaju u sklopu maglenke (moze i u samom faru ali je to druga prica), al je to ipak malo slozenije jer se valjda i ona sama okrene, dosta ostalih kola samo upali malgenku, vezano je za senzor okretanja volana

Sad vec imas dosta varijacija na tu temu :)
Touareg okrene projektor, ima na YT klipova

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Auto sijalice

Post od NexT » 29 Maj 2012, 00:47

Delija je napisao:Da li ima ovaj X3 i to na mestu maglenke, a ne u sklopu glavne svetlosne grupe?
ja ne kontam sta si navrzo na X3. Mozda si video neki kom stvarno jedna maglenka ne radi.

Generalno svi noviji VW grupa, Mercedesi, BMW i ne znam ko jos imaju dodatnu sijalicu u maglenkama koja osvetljava sa strane. Neki aktiviraju kad smotas volan do odredjenog ugla, neki cim upalis migavac.

S druge strane, neki imaju tu opciju u faru, cini mi se da je Walkerova Astra takav slucaj...

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Auto sijalice

Post od Grujic » 29 Maj 2012, 00:48

VW grupa koliko znam samo upali malgenku, bez dodatne sijalice

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18943
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Auto sijalice

Post od Delija » 29 Maj 2012, 00:49

Da se ne "jurcamo" mnogo - verujte mi, ovo je crknuta glupa maglenka, posto je na totalno ravnom putu, bez ikakvog skretanja...
Poenta je u tome da je jednostavno drzi ukljucenu vise nego sto je uopste predvidjena (malo kuciste koje nema gde da odvede toplotu), pa zato crkava, a celavac koji vozi to sokocalo ne menja glupu sijalicu iako mu verovatno elektronika javlja da je ista riknula...

Isto to vazi za veliki broj taksista u NS-u, pogotovo ovih koji voze Golf-ove 5 i 6 koji uopste i imaju maglenke. Ne znam sta im to znaci...

BTW, nemojte vi da se ljutite zbog toga sto je meni drzanje upaljenih maglenki shabanija :)
Da je trebalo da budu ukljucene uvek uz oborena svetla bile bi ukljucene.
Ako glavni farovi ne osvetljavaju kako treba nece im pomoci maglenke sigurno.

Moje subjektivno misljenje, naravno :pivo:

NexT, ti ih koristis na drugi nacin, tako da je to nesto drugo.
Poslednja izmena od Delija u 29 Maj 2012, 01:09, izmenjeno 1 put ukupno.
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18943
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Auto sijalice

Post od Delija » 29 Maj 2012, 01:23

Nego, da ne smaram vise sa tim :), kakva su vam iskustva sa LED ubodnim pozicijama?

Nesto poput ovog sam stavio kad sam zamenio sijalice:
http://www.ledsijalice.in.rs/led-sijali ... -9-smd-led

Izgleda super na autu, ali kakva im je trajnost?
Neko je na Honda forumu pomenuo da mu je jedna (ne znam da li je bas ovaj tip) izgorela i isprljala/zadimila far sa unutrasnje strane :ccc:
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29864
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Auto sijalice

Post od trojanac » 29 Maj 2012, 06:48

Toga se i ja bojim, manje više za trajnost. Trebalo bi da traje dugo, ako je iole kvalitetno napravljena. Inače, neće izgoreti sijalica, već instalacija, ako nešto nije kako treba. Ne znam kako prave te sijalice, nisam električar, ali ne volim te varijante osim da kad bi ih pravila neka poznatija firma, pa da ima čovek neku sigurnost. Mada se i sam razmišljam da stavim tako nešto.
Posetite www.garaza.rs !

sasha015
Postovi: 1215
Pridružio se: 04 Maj 2012, 10:59
Garaža: kia ceed 1.4, pezo 206 1.4 hdi
Lokacija: Loznica

Re: Auto sijalice

Post od sasha015 » 29 Maj 2012, 09:44

Delija ne radi link.
Probao sam te "hand made" led sa 6-8-10 dioda.
Slika
Oko 600-800 dinara su sa ponistivacem greske.

Probao sam i Pilote,lepse izgledaju,zaliveno kuciste.Ima ih vise vrste.Jedan led,hyper..bla..bla...
Slika

Naravno da bolje sijaju ove "domaca radinost" jer imaju vise diodica,ali se vise i greju.Bas se greje plastika u koju se ubada led i to je osnovni problem sto sam ih izbacio.
Na trajnost utice i toplota okoline,pa je preporuka da ne idu u kuciste sa glavnom sijalicom.

ftj
Postovi: 12985
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Auto sijalice

Post od ftj » 29 Maj 2012, 09:57

Probao ja led pozicije(što ne prijavljuju grešku) mislim da su bile oko 800 din komad i obe mi crkle nakon 7-8 meseci u razmaku od mesec dana.

sasha015
Postovi: 1215
Pridružio se: 04 Maj 2012, 10:59
Garaža: kia ceed 1.4, pezo 206 1.4 hdi
Lokacija: Loznica

Re: Auto sijalice

Post od sasha015 » 29 Maj 2012, 10:39

Malo sam istrazivao podatke u vezi Philips Dimaond i crystal vision,kao i osram hyper 5000k.
MOj savet je ne kupovati,jer plavi filteri(plavo staklo) uticu na smanjenje jacine svetlosti jer propustaju samo plavu boju,zadrazavajuci,crvenu,narandzastu,zutu i zelenu,onako narodski,prosto receno.Imate samo privid da je jacina svetla ista,ali je dosta slabija svetlost .Imate ovde lepo objasnjeno sve.
http://www.danielsternlighting.com/tech ... d/bad.html

Ajd sad malo teorije

Lumen
У физици, а посебно у фотометрији, лумен (симбол: lm) је СИ изведена јединица светлосног флукса. То је количина светлости која пада на јединичну сферну површину са јединичне удаљености од извора од једне канделе.

Podatke za philips diamond vision i kristal vision,tj koliko lumena imaju nisam mogao da nadjem posle 20 minuta googlanja.Ima ih uglavnom na australia,India i daleki istok philps sajtovima.Veoma sturi podatci.

Osram je uvek bio darezljiviji.
Samo malo poredjenje lumena kod H4 osram cool blue intense(LEGAL) 4200K
Slika
I H4 osram hyper 5000k(iliegal )
Slika

Zakljucak po meni .Sve preko 4000k(philips blue vision) i 4200k osram cool blue intense je samo sminka i bacanje para u teznji da se imitira ksenon svetlo,uz gubitak lumena(kolicine svetlosti).

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28017
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Auto sijalice

Post od Xepoj87 » 29 Maj 2012, 12:57

Brate mili,ja ne mogu da verujem da vama zaista nikada nisu maglenke zasmetale...
Mene boli uvo za shabaniju i stvarno retko imam tripove sto se toga tice,ali zaista mi u dosta slucajeva smetaju.
Mnogo je koncentrisanije svetlo i bas sljasti. Nece me oslepeti kao dugo svetlo,ali svakako smeta i odvlaci paznju.

A iskreno,ne vidim zasto bi neko palio maglenke umesto oborenih svetala...
A da vam priznam,ja koji sam bio najveci protivnik paljenja svetala danju,pocinjem da primecujem da sam prestao da obracam paznju na kola kojima nisu upaljena i da ih dosta teze primecujem...
Navika valjda...


Sto se LE dioda tice, istina je da se zagrevaju kao blesave i da cesto crkavaju,tako da ako neko hoce to da stavlja,neka ocekuje da ih menja cesce nego obicne sijalice...
Poslednja izmena od Xepoj87 u 29 Maj 2012, 12:59, izmenjeno 1 put ukupno.
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

ftj
Postovi: 12985
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Auto sijalice

Post od ftj » 29 Maj 2012, 12:58

Meni baš primetno smetaju zadnje maglenke kad vozim iza nekog u koloni. I onda mu ablendujem maglenkama da ukapira ali ne uspeva :)

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28017
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Auto sijalice

Post od Xepoj87 » 29 Maj 2012, 13:01

Zadnje su brutalne,za to palim duga svetla odmah i nacestitavam se nove godine magarcu kada ga obilazim.
To kada vidim,bukvalno pozelim da zaustavim lika i da ga pitam kakav je zivot kada si toliko umno operisan...
Nema veze sa sabanijom,nego hebe kevu kako bije u oci. To mi je prihvatljivo samo po magli i to kada se ne vidi dalje od 50m...
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Auto sijalice

Post od Grujic » 29 Maj 2012, 13:03

ftj je napisao:Meni baš primetno smetaju zadnje maglenke kad vozim iza nekog u koloni. I onda mu ablendujem maglenkama da ukapira ali ne uspeva :)
Za njih ima kazna ako se nepotrebno pale :)

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29864
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Auto sijalice

Post od trojanac » 29 Maj 2012, 13:09

Zadnje maglenke su nešto drugo i to bi trebalo zakonom zabraniti da se koriste, osim kad je vidljivost baš smanjena. Prednje su diskutabilne.

EDIT: Nisam znao da ima kazna za zadnje. Gde si to našao?
Posetite www.garaza.rs !

Odgovori