Auto sijalice

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Odgovori
Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18943
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Sijalice - iskustva, preporuke

Post od Delija » 23 Maj 2012, 20:39

Grujic je napisao:A vala jeste i u parama, davati 30e za par sijalica koji brzo crkava je mnogo... Bas me zanima kako ce se pokazati, a i kako izgledaju :)
A i to sto kazes :) + za 2 para je >50 evra (dugacka i oborena)...

Hteo sam danas da narucim, al' sam ipak ubedio sebe da ne zurim i da razmislim jos malo... :)
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
dragan
Postovi: 9215
Pridružio se: 13 Jan 2012, 13:09
Garaža: BMW M340i, Peugeot 2008

Re: Sijalice - iskustva, preporuke

Post od dragan » 24 Maj 2012, 14:22

Xepoj87 je napisao:Dragane,jesi siguran da je bas takav naziv sijalice,posto ne mogu da nadjem tu sijalicu na Philipsovom sajtu...?
evo ih ovde -
http://www.lighting.philips.com.au/v2/a ... =1012958#0
dakle, lepo je receno, nisu homogirane za evropu, vec deo ostatka sveta...kod nas su potpuno legalne...
tako da nisu "ultra giga mega " krstene od strane altiosa ili nekog drugog...
ove su inace proizvedene u nemackoj, 99 posto sam siguran, ali provericu jos jednom...
sve te tri "plave" philips sijalice su radjene sa 60 posto pojacanjem svetlosti, dok su extreme vision sa 100 posto pojacanjem ( tako bar u philipsu kazu )...

sto se tice trajanja evo cekajte da moje crknu pa cemo videti...ne znam sta drugo da vam kazem :)

ogi, te bosch sijalice su takodje odlicne...

Korisnikov avatar
noob
Postovi: 1033
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:24
Lokacija: Beograd

Re: Sijalice - iskustva, preporuke

Post od noob » 24 Maj 2012, 15:00

Ogi je napisao:To je do sada sa Philipsom bilo apsolutno nemoguce, trajale su po dva, dva i po meseca. I ne samo one nego i Nightbraker i Silverstar.
To je neki problem, nemoguće i philips i osram da traju dva meseca, meni osram traje oko 6 meseci a to nije neka marka, philips je bar marka za osram.
Vazno da je tvoj auto u top stanju, gram dima ne izbacuje, kocnice guzvaju asfalt, a signalizacija svetli kao svetla stadiona.

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Sijalice - iskustva, preporuke

Post od Ogi » 24 Maj 2012, 15:23

Ma to je nesto do instalacija na autu, tu nema dileme... i30 je iovako poznat po cestom crkavanju sijalica, jos sam ja budzio 100%+ ...

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Sijalice - iskustva, preporuke

Post od nikaragva » 24 Maj 2012, 15:36

Meni one turske sa benzinske pumpe traju najduze :)
Dosta dugo traju i narva.

Stjepa
Postovi: 2200
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:36
Kontakt:

Re: Sijalice - iskustva, preporuke

Post od Stjepa » 24 Maj 2012, 15:43

Ma Ogi nek te to ne brine za crkavanje. Jednostavno se desi kad se auto vozi. Ne moras ti za 3 meseca da predjes 10 000km, ali ako za ta 3 meseca probavis toliko vremena u saobracaju sa upaljenim svetlima (a kako su obavezna i danju znaci kad god si u kolima) koliki im je radni vek njima spasa nema. Ne prave sijalice razliku da li si u guzvi i za 1h predjes 5km ili si na otvorenom pa predjes 60km.

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18943
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Sijalice - iskustva, preporuke

Post od Delija » 24 Maj 2012, 18:36

Sutra i meni stizu Diamond Vision H7 i H1, pa nek ide zivot... :)
Taman da se uklope uz zatamnjena stakla koja "stizu" sledece nedelje :cool!:

H11 iliti maglenke ostaju zute :(
Mozda dobiju Blue Vision za par meseci - nema nista u ponudi osim najobicnijih kakve vec imam.
Elem, jel ima nekih "krstenih" belih/plavih H11 sijalica? Za njih nije bitna trajnost posto se maglenke pale svake prestupne godine.
Poslednja izmena od Delija u 24 Maj 2012, 18:42, izmenjeno 1 put ukupno.
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Sijalice - iskustva, preporuke

Post od NexT » 24 Maj 2012, 18:41

Stjepa je napisao:Ma Ogi nek te to ne brine za crkavanje. Jednostavno se desi kad se auto vozi. Ne moras ti za 3 meseca da predjes 10 000km, ali ako za ta 3 meseca probavis toliko vremena u saobracaju sa upaljenim svetlima (a kako su obavezna i danju znaci kad god si u kolima) koliki im je radni vek njima spasa nema. Ne prave sijalice razliku da li si u guzvi i za 1h predjes 5km ili si na otvorenom pa predjes 60km.
Brate, nama kola prelaze bar 4x vecu kilometrazu nego Ogi sto tuce, pa traju minimum 6 meseci. Tj, ni ne secam se kad sam na E klasi menjao, a na 406 par dana pred novu godinu...
Ne kazem da je problem sa kolima nego te super-ultra-mega-giga sijalice po pravilu traju mnogo krace...

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18943
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Sijalice - iskustva, preporuke

Post od Delija » 24 Maj 2012, 18:43

Videcemo. Zalicu se ovde kad riknu :D
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
steva_anya
Postovi: 5456
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:29
Garaža: Honda Civic 1.8 Sport 2011
Lokacija: Beograd

Re: Sijalice - iskustva, preporuke

Post od steva_anya » 24 Maj 2012, 18:47

Neka Vam neko donese Bosh ili Filips iz npr Nemacke, iz radnje gde je 101% original, videcete da mogu dugo trajati. Siguran sam da je 75% tih sijalica ovde kopija.

Kod tih sijalica sto daju 20-50% vise svetla, a i kod svih ostalih u principu, je pozeljno ne paliti ih pre nego sto se motor ne upali [da svetlo preko prekidaca nije upaljeno], i gasiti ih pre gasenja motora.
stomatologija na drugaciji nacin: tomorrow tooth
https://www.facebook.com/LegeArtisDrKopanja

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18943
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Sijalice - iskustva, preporuke

Post od Delija » 24 Maj 2012, 18:54

steva_anya je napisao:...pozeljno ne paliti ih pre nego sto se motor ne upali [da svetlo preko prekidaca nije upaljeno], i gasiti ih pre gasenja motora...
To je navika koju sam stekao sa xenonima posto su oni posebno osetljivi na to.
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Stjepa
Postovi: 2200
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:36
Kontakt:

Re: Sijalice - iskustva, preporuke

Post od Stjepa » 24 Maj 2012, 19:59

@NexT dobro, vi ste po mnogo cemu specijalni slucajevi :mrgreen:

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18943
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Auto sijalice

Post od Delija » 27 Maj 2012, 00:38

Da se "pohvalim" i ovde... :)


Operacija uspesna - rezultat je vise nego odlican iliti prezadovoljan sam! :presrecan:

Farovi svetle potpuno belo (mozda cak i plavicasto), a auto izgleda daleko lepse nego sa obicnim zutim sijalicama.
Razlika u odnosu na aftermarket xenone je nesto manji intenzitet svetla, naravno, ali spolja vizuelno jedva da ima razlike.

Jedino sto moze malo da smanji zadovoljstvo je ako se ispostavi da nisu previse trajne, ali zato vec u ponedeljak narucujem jos jedan par H7 da imam rezervu za svaki slucaj... :)


p.s. Blue Vision sijalice za "poziciju" su jedva nesto manje zute od obicnih, tako da su mesto ipak popunile LED 9SMD - uklopile su se extra - bez problema u Civic faru mogu da prodju kao dnevno svetlo.
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
noob
Postovi: 1033
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:24
Lokacija: Beograd

Re: Auto sijalice

Post od noob » 27 Maj 2012, 09:53

Možeš li da uporediš Philips DiamondVision sa nekim Osramovim po intenzitetu jačine kako sija?
Slobodno može i neka fotka da padne ako imaš vremena :)
Vazno da je tvoj auto u top stanju, gram dima ne izbacuje, kocnice guzvaju asfalt, a signalizacija svetli kao svetla stadiona.

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18943
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Auto sijalice

Post od Delija » 27 Maj 2012, 11:03

Otkad sam pazario auto pa do sada (6 meseci) sam vozio sa originalnim sijalicama, tako da ne mogu iz prve ruke da ti dam info. Osram nije ni dolazio u obzir jer su sve zute - manje od obicnih, ali i dalje potpuno zute.

Da odmah pojasnim - nije bila poenta u jacem osvetljenju vec u totalno beloj boji svetla, bez traga zute - da bi auto izgledao (daleko) lepse, a da bih video isto :)

Da sam hteo samo jace osvetljenje uzeo bih Philips X-Treme Vison / Power.

Farovi na Civicu iako nemaju projektore rade posao vrlo dobro i sa obicnim halognekama rade sasvim solidno. Ovako rade isto ili mozda malo bolje (cista fizika/hemija je to da ljudsko oko najbolje vidi zuto svetlo), a izgledaju neuporedivo lepse.

Ocekujem da ce biti nesto slabiji nocu po kisi...

Probacu ovih dana da napravim i neku fotografiju (nikako da kupim krsten aparat), mada se mogu naci fotografije na netu.

p.s. Jos dve i po godine tako, a onda ce doci neki kvalitetniji aftermarket xenoni... :)
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Odgovori