Igla vs zeder?

Elektro i mehanička zaštita
Odgovori
Korisnikov avatar
dag81
Postovi: 7255
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:09
Garaža: BMW1 118d i Doblo JTD radna makina :)
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Igla vs zeder?

Post od dag81 » 09 Mar 2021, 08:58

Kad moze da se bira samo Zeder, kad ne moze jbg bolje ista nego nista.

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
Ivan
Postovi: 9884
Pridružio se: 03 Jan 2013, 09:22
Garaža: bmw 3 f31, bmw 5 f10,
Lokacija: Novi Sad

Re: Igla vs zeder?

Post od Ivan » 09 Mar 2021, 10:17

noob je napisao:Jedino što mi se ne sviđa kod Zeder-a je položaj, to saginjanje i lomljenje kičme svaki put. Zato bih za sledeći izabrao nešto drugo.
Ono što mi je zapalo za oko je ABLOY Mehanička blokada volana IGLA - KLIN by GUARDIAN. Ima li neko iskustva ?
Mnogo kulturnije i pristupačinije:
Slika
Bukvalno je identicna lokacija zedera.

Na bmwu ide tu zeder, a verovatno i taj abloy koji je nekakva kopija.

Na vw grupi je zeder bio dosta dublje ispod i mora se vise saginjati.

Tako da verovatno zavisi i od automobila do automobila gde ga moze staviti.

Послато са Mi MIX 2 помоћу Тапатока

nidza je napisao:
12 Apr 2021, 10:56
nemam problem uvek sam najsporiji

Korisnikov avatar
noob
Postovi: 1033
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:24
Lokacija: Beograd

Igla vs zeder?

Post od noob » 09 Mar 2021, 12:20

Na osnovu čega si zaključio da je Abloy kopija ?
Da, na VW je nisko, užas. Lomljenje kičme.
Vazno da je tvoj auto u top stanju, gram dima ne izbacuje, kocnice guzvaju asfalt, a signalizacija svetli kao svetla stadiona.

Munja666
Postovi: 155
Pridružio se: 19 Mar 2016, 02:31
Lokacija: Beograd

Re: Igla vs zeder?

Post od Munja666 » 19 Mar 2021, 22:19

Što se tiče Abloy klina u Guardian izvedbi - imao sam ga na prethodnom autu i bio sam sasvim zadovoljan. Nisam imao nikakvih problema. Pošto sam imao i Zeder (starije generacije) mogu da kažem da nijedan ni drugi nisu pravili problem i da se brzo navikne na korišćenje. Jedino što se na početku malo čulo skoro neprimetno škripanje volana, i da je Abloy malo pristupačniji za zaključavanje i da je sam ključ kod Abloy-a kraći i deluje dosta ozbiljniji, jer je to zapravo laserski rezan ključ za brave sefova, naspram ključa kod Zedera koji deluje smešno u odnosu na njega u dosta je duži i vretenastog oblika, ali kapiram da je poenta u samom mehanizmu, a ne kakav je ključ. Kažu da se skida i jedan i drugi i to veoma lako ko zna i ima adekvatan alat i da je navodno igla/klin koja se vadi i ima odvojenu bravu za ključ od klina dosta bolje rešenje od oba i da je teže da se skine, ali ko će ga znati, kako ono kažu svaki Ciga svoga konja hvali...tako i za ovo svako ko radi Zeder kaže da je on najbolji i da ova druga rešenja ne valjaju ničemu i da su provaljena I obrnuto da je Zeder bezveze...

ljubitelj
Postovi: 10567
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Igla vs zeder?

Post od ljubitelj » 19 Mar 2021, 23:50

Najbolje je original rešenje. Ne može da se skine, ne može da se zaobidje, ne može da se slomi, ne postoji alat, besprekorno radi, nema dodatnih ključeva... dokazano decenijama na milionima vozila kao pouzdano i efikasno.

Kabal
Postovi: 2882
Pridružio se: 05 Avg 2015, 10:01
Garaža: Volvo XC60 D5 AWD
Lokacija: Novi Sad

Re: Igla vs zeder?

Post od Kabal » 20 Mar 2021, 06:20

Koje resenje i na kojim vozilima?

Sent from my SM-N9860 using Tapatalk


ljubitelj
Postovi: 10567
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Igla vs zeder?

Post od ljubitelj » 20 Mar 2021, 07:37

Rešenje o kojem se priča, mehaničko zaključavanje osovine (vratila) volana na brojnim vozilima raznih proizvodjača.
Odavno izmišljeno, besprekorno rešeno i provereno. Već sam pisao i opisivao ranije, mrzi me da ponavljam...

Kabal
Postovi: 2882
Pridružio se: 05 Avg 2015, 10:01
Garaža: Volvo XC60 D5 AWD
Lokacija: Novi Sad

Re: Igla vs zeder?

Post od Kabal » 20 Mar 2021, 08:44

Mislis ono kad cimnes volan pa zakljucas ili neko nezavisno zakljucavanje?

Korisnikov avatar
stefankmn
Pobednik Garaža - Kup takmičenja
Postovi: 1335
Pridružio se: 03 Feb 2015, 12:09
Garaža: VW PASSAT B8 1.6 TDI

Re: Igla vs zeder?

Post od stefankmn » 20 Mar 2021, 08:46

noob je napisao:Na osnovu čega si zaključio da je Abloy kopija ?
Da, na VW je nisko, užas. Lomljenje kičme.
Cuo sam I ja ovo za VW, I kada sam uzeo passata ugradio iglu i mogu ti reci da uopšte nemam problem sa tim, nikakvo lomljenje kičme i slični zahvati, a imaj na umu da ti ovo govori čovek od 170kg hahahaha

Sent from my SM-N960F using Tapatalk


Korisnikov avatar
Djole
Postovi: 587
Pridružio se: 16 Jan 2012, 16:50
Lokacija: Beograd

Re: Igla vs zeder?

Post od Djole » 20 Mar 2021, 20:41

Ja godinama na golfu imam iglu, ugradjena je u Delta Electronicsu u V.Stepe.
Veoma lako se ubacuje i vadi, nema lomljenja kicme i savianja :D jer mi je blizu brave kod kljuca.
I don't have a short temper, I just have a quick reaction to bullshit !

Munja666
Postovi: 155
Pridružio se: 19 Mar 2016, 02:31
Lokacija: Beograd

Re: Igla vs zeder?

Post od Munja666 » 20 Mar 2021, 22:23

A kako se snalaziš sa uglom? Jel dovoljno prilikom zaključavanja samo da je ubaciš i sama se zaključa kad nalegne-klikne do kraja, a ključ koristiš samo za vađenje igle ili mora ključ i kad stavljaš iglu i kad je vadiš? I kako/gde držiš uglu dok je izvađena dok voziš? Prilično je glomazna I ako nema neku futrolu za držanje opasno lupa po krivinama

Korisnikov avatar
Skipper
Postovi: 2297
Pridružio se: 26 Jul 2016, 21:02
Garaža: Toyota Avensis MK3
Lokacija: Beograd

Re: Igla vs zeder?

Post od Skipper » 20 Mar 2021, 23:33


Munja666 je napisao:... i da je navodno igla/klin koja se vadi i ima odvojenu bravu za ključ od klina dosta bolje rešenje od oba i da je teže da se skine, ali ko će ga znati, kako ono kažu svaki Ciga svoga konja hvali...
Takav je sistem kod mene sa iglom i posebnom bravom. Doduše kod mene ne zaključava volan već menjač kad je u P položaju.


Korisnikov avatar
gavran
Postovi: 363
Pridružio se: 09 Sep 2013, 15:44
Garaža: VW Passat B8 1.6 tdi
Lokacija: Novi Sad

Re: Igla vs zeder?

Post od gavran » 21 Mar 2021, 16:33

Kod mehaničkih zaštita koje blokiraju vratilo upravljača najvažnija stvar je kakvu bravu koriste a ne samo kako su konstrukciono rešeni. Konstrukciono je manje više sve to slično, ima razlika, neke su u nekom pogledu da kažemo bolje od drugih, ali to nije toliko relevantno prilikom krađe jer je svaka od njih (barem ovih par koje se kod nas najvise spominju) manje više takva da je nije ni jednostavno ni brzo rasturiti i zato lopov ni ne krade tako što rastura taj sistem, već ga rešava tako što obija, odnosno tačnije rečeno pokušava da otključa, bravu uz pomoć raznoraznih turbo decodera i sl. servisnih alata. Znači mehanička zaštita je dobra i sigurna onoliko koliko joj je sigurna brava.
Rad je stvorio čoveka, a nerad.......gospodina

Korisnikov avatar
Djole
Postovi: 587
Pridružio se: 16 Jan 2012, 16:50
Lokacija: Beograd

Re: Igla vs zeder?

Post od Djole » 21 Mar 2021, 21:08

Munja666 je napisao:
20 Mar 2021, 22:23
A kako se snalaziš sa uglom? Jel dovoljno prilikom zaključavanja samo da je ubaciš i sama se zaključa kad nalegne-klikne do kraja, a ključ koristiš samo za vađenje igle ili mora ključ i kad stavljaš iglu i kad je vadiš? I kako/gde držiš uglu dok je izvađena dok voziš? Prilično je glomazna I ako nema neku futrolu za držanje opasno lupa po krivinama Slika
Vrlo lako, ubacuje se kada volan stoji pravo, pomeri se volan malo udesno i ona upadne do kraja i to je to. Kljuc se koristi samo kada se vadi i to vrlo lako. Ja je stavljam bukvalno stalno i nije mi cimanje cak i kada idem do prodavnice, navika je cudo :)
Ne treba ti nikakva futorla, stavis je samo u neku pregradicu koja ima gumirano dno i nece se cuti.
I don't have a short temper, I just have a quick reaction to bullshit !

Koshmar
Postovi: 359
Pridružio se: 13 Sep 2017, 10:03

Re: Igla vs zeder?

Post od Koshmar » 27 Mar 2021, 01:34

Ne znam za druge ali ja na mom Golfu 6 lomim kicmu kad trebam da zakljucam/otkljucam Zeder...Sa svojih 183cm i 90kg.
Da neko gleda sa strane pomislio bi da pokusavam da ga ukradem koliko "elegantno" izgleda sam cin...

Odgovori