Srbistan - krađe kola, delova, goriva...

Elektro i mehanička zaštita
Odgovori
Korisnikov avatar
DukeNS
Pobednik Garaža - Head 2 Head lige
Postovi: 7061
Pridružio se: 26 Nov 2012, 17:07
Lokacija: Ravnica

Re: Srbistan. Kradje kola, delova, goriva...

Post od DukeNS » 17 Jan 2013, 12:48

NexT je napisao:Pa to sto on nije hteo da se cima je jedna stvar, ali kada ti ukradu nesto cija je vrednost 550 evra, ima da uzimaju otisk kao bele lale.

Ne ocekujem da ce uraditi bilo sta, ali imam osecaj kao da nesto rade.
Svojevremeno su mi obili stan. Pozvao sam policiju, nisam ulazio, vec cekao da se oni prvo pojave. Dosli obicni prasinari, koji isto tako nisu hteli unutra dok ne dodje istrazni inspektor/sudija (zaboravih vec). Obzirom da se u isto vreme dogodilo neko ubistvo ovih ni od korova. Posle 3-4 sata cekanja pandur kaze "ma 'ajmo mi unutra". Napravili neki sturi zapisnik i to je kao to. Kada sam ih pitao za uzimanje otisaka (sumnjao sam na nekog), oni mi rekose kako se to radi samo kod teskih krivicnih dela. E sad, to je bilo pre nekih 12-13 godina, pa nisam siguran da li se to promenilo...

A kad smo kod obijanja kola, misljenja sam da je, kad vec mora da se desi, bolje da to odradi neko profi, nego da neki dzanki amater odvaljuje auto. Proslog leta mi se desilo da parkiram auto na nekih 6-7 metara od kafica prepunog ljudi (bilo je oko 9 sati uvece). Sedim ja, kad mi se odjednom ucini kako mi je gepek otvoren. Prilazim, a po gepeku mi babra neki polu ciga narkoman. Meni pala roletna na oci, a on se pravi sav nevest, kao "nisam ja, slucajno sam prolazio, onaj je otvorio...". Ne razmisljajuci o eventualnim posledicama, njegovom naoruzanju, ja ga nekoliko puta posteno udarim. Kako je bio drogiran, odmah je pao, pa mi je bilo trulo da nastavim da ga bijem (posle mi bilo krivo sto nisam, a cucete i razlog). Dok je bio na zemlji, sve sam pregledao i ustanovio kako nista ne fali, pa sam skontao da je iluzorno zvati policiju, te sam ga pustio da ide. Kako sam ga jednom nezgodno (lose) udario, osetio sam bol u ruci (sat mi je nagnjecio saku). Drzao sam malo led i otisao kuci. Kada sam se ujutru probudio, imao sam sta da vidim. Saka sva modra i nabubrila, pa rekoh sebi " ovo je slomljeno majstore"... :x U urgentnom je to i potvrdjeno, tako da sam dva dana pred planirani odlazak na more dobio gips. Da napomenem i da je ovo leto bilo jedno od najtoplijih, pa mozete misliti kako mi je lepo bilo. Cetiri i po nedelje gipsa, mesec dana rehabilitacije, a ruka mi jos uvek nije svoja. Poenta cele price je da sam zbog idiota na.jebao, sebi upropastio leto, a to sve zbog eventualne stete od 50-100 €, a jos sam mogao naleteti na nekog sa nozem, pa da me jos i izbode. Iz danasnje perspektive, dao bih mu sve da nosi i jos 50 € pride, samo da nisam imao komplikaciju sa rukom.

Naravoucenije:
Nikako ne prilaziti lopovu golim rukama, vec prvo stanglu u ruke i udri! :palica: :djavo:

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23798
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Srbistan. Kradje kola, delova, goriva...

Post od dragvorl » 17 Jan 2013, 13:18

Ako krenes stanglom mozes jos vise nahebati na sudu. Mislim da bas nije mudra odluka, iako bi bila najpravednija.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Srbistan. Kradje kola, delova, goriva...

Post od NexT » 17 Jan 2013, 13:23

A, da si njemu nesto polomio, isao bi i na sud zbog nanosenja telesnih povreda, bez obzira sto si stitio svoju imovinu.
Nas mrtvi zakon.

Korisnikov avatar
Uroš S.
Postovi: 10886
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:17
Garaža: Fabia 1.0 TSI DSG | Yamaha X-Max 300 TechMax 2023. | Polar Forester
Lokacija: Blokovi

Re: Srbistan. Kradje kola, delova, goriva...

Post od Uroš S. » 17 Jan 2013, 16:28

Bar teoretski ne bi, samo npr. u slucaju teske nesrazmere, tipa krene da ti ukrade radio od 100€ a ti ga ubijes. Ovako tesko da bi odgovarao da malo iztelebetas dzankija sto si ga video da ti rovari po autu.

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Srbistan. Kradje kola, delova, goriva...

Post od Paja » 17 Jan 2013, 16:45

Neko buba krivicu :D

Teorijski je Uroš u pravu, alu u praksi se to mnogo ne gleda mada se često završi na nepisanju krivične prijave ako lopov/razbojnik nije baš ubijen od batina.

Korisnikov avatar
methane.master
Postovi: 21560
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:30
Garaža: Clio III ph2 1,2 16V

Re: Srbistan. Kradje kola, delova, goriva...

Post od methane.master » 17 Jan 2013, 16:48

^^ Lako je tebi, auto ti čuvaju nindže u kombiju. :kezo:
Širim haos!

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Srbistan. Kradje kola, delova, goriva...

Post od NexT » 17 Jan 2013, 17:19

Uroš S. je napisao:Bar teoretski ne bi, samo npr. u slucaju teske nesrazmere, tipa krene da ti ukrade radio od 100€ a ti ga ubijes. Ovako tesko da bi odgovarao da malo iztelebetas dzankija sto si ga video da ti rovari po autu.
Ne znam, sa nasim pravosudjem sam prilicno siguran da ako bih izmlatio sipkom nekog lika koji mi skida felne mozda i zavrsio u stanici.
Pogotovo ako ih uhvatis tek kad pocnu, a ne skinu tipa dva tocka, pa ih onda dovatis.

A, ako bi komsije cekale u zasedi ne bi me cudilo da se sudi za tesko ubistvo sa predumisljajem u pokusaju :kezo:

Zveroljub
Postovi: 928
Pridružio se: 14 Jan 2012, 20:33
Garaža: Astra j

Re: Srbistan. Kradje kola, delova, goriva...

Post od Zveroljub » 17 Jan 2013, 18:24

To bi bilo zlocinacko udruzivanje! :kezo:

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Srbistan. Kradje kola, delova, goriva...

Post od Paja » 17 Jan 2013, 20:06

Organizovani kriminal - pravac specijani sud. :kezo:

Korisnikov avatar
Misha
Postovi: 3689
Pridružio se: 13 Jan 2012, 17:55
Garaža: RAV4 2.2 D4D 4WD Executive
Lokacija: Novi Sad

Re: Srbistan. Kradje kola, delova, goriva...

Post od Misha » 22 Jan 2013, 09:29

Provalio u dva "punta", namerio se na treći

Novosadska policija juče je uhvatila Novosađanina G.R. (32) tokom krađe.



On se sumnjiči da je provalio u dva "punta" i iz njih ukrao prvu pomoć, sijalice, alat, kablove za paljenje i lične stvari, a policija ga je uhvatila kada je pokušao da provali u treći automobil iste marke.

Protiv osumnjičenog će biti podneta krivična prijava.


http://www.021.rs/Novi-Sad/Hronika/Prov ... treci.html


"Šetao sam sa ženom juce(20.jan) u ulici Đorđa Nikšića Johana, primetili smo sumnjivog lika kako se muva blizu nasih kola (nije Punto), i prošli pored njega i pravili se da tražimo telefon i da kucamo poruke. Onda smo nastavili da šetamo i ostavili mu malo vremena. Neko je počeo da viče policija/lopov, uzimam štap okrećem se ka njemu i krecem, on trči ka meni, dobio je jedan udarac u glavu, međutim nastavlja da trci, Žena mu je poprecila put, sudarili se i oboje su pali, BRAVO Ženka ti si moja Heroina!, dobio je jos par udaraca u glavu ali diže se i beži kroz prolaz između zgrada, izuzetno je visok i brz, ubrzao sam koliko sam mogao i zamahnuo ovaj put sa dve ruke i mnogo ozbiljniji udarac, cuo je fiuk motke malo pognuo glavu i promašim, zakačio sam mu kapu. Posle toga beži i van mog domašaj je. Trčim nazad do žene, i sva sreca, ona je ok.
Tokom sudara ispala mu je prva pomoć, šrafciger i upaljač. Meta je bila crveni punto blizu našeg auta, stigao je da sedne u njega i odmah izašao i počeo da beži. Devojka koja je vikala 'policija' uspeva da pozove policiju, nako što je vip mreža proradila. Relativno brzo stiže policija iz kola u pokredu traže opis lica i jure dalje, kažu nam samo da sačekamo tu. Posle toga smo relativno dugo čekali.
Opis lica: visok 2m, crna kapa, neka vrsta skijaške jakne - tamna, proporcionalne građe za svoju visinu.
Dok čekamo policiju upoznajemo se da devojkom koja je pozvala policiju. Njoj je bilo sumnjivo ponašanje lopova i posmatra ga je iz daljine i nervirala se što nema signala da pozove policiju. Po njenoj priči, lice prilazi sivom puntu u ruci nosi prvu pomoć (to je prethodno ukrao), saginje se čačka bravu, da li je ušao u auto ne sećam se, i posle odlazi do sledećeg punta, tu smo ga mi uočili.
Stiže policija, nakon kratkog razgovora kažu: znamo ko je pre pola sata smo ga pustili iz stanice, bio je tamo zbog obijanja punta i živi u Tozinom Sokaku. Jedan policajac je prepoznao njegov upaljac i identifikacija lica time je kompletna. Tađe kažu da su mu oduzi isti takav šrafciger. To je šrafciger koji je u punto kompletu, i sa njim je vrlo lako obiti punta. Stariji policajac kaže da je problem što više ne smeju da ih biju, kaže kad ih pošalju na intenzivnu negu na 2 nedelje onda većina više ne krade.
Apelujem ovom priliku da se fizičko kažnjavanje primenjuje za povratnike. Prvi put sve lepo, ali ako se ponovi onda batine.
Predali smo stvari koje su mu ispale policiju i razišli se. Rekli su da se ne javlja(telefon) kući i da ga traže da ga privedu.
Ukoliko neko zna još neku informaciju o lopovu, objavite ljudi objavite! Znamo: 2m, tozin sokak, G.R. (32)."
Live TODAY as each breath is precious and will never come again.

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23798
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Srbistan. Kradje kola, delova, goriva...

Post od dragvorl » 22 Jan 2013, 10:23

Ne sme policija da ga bije. Jaooo, ljudska prava su za ljude, a ne bagru.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
superboss
Postovi: 3771
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:09
Lokacija: Speck in the Sea

Re: Srbistan. Kradje kola, delova, goriva...

Post od superboss » 22 Jan 2013, 11:01

Isto kao sto su brave za postene, a ne za lopove.
What i do for the livin'? I live for the livin'.

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Srbistan. Kradje kola, delova, goriva...

Post od NexT » 22 Jan 2013, 11:27

dragvorl je napisao:Ne sme policija da ga bije. Jaooo, ljudska prava su za ljude, a ne bagru.
Pandur jedan mi je pricao da je najveci problem sa gancijima. Tj, neki tamo gradski zastitnik prava manjina odma ulece u stanicu, cim cuje da su uhapsili rome i vadi ih iz corke. Bolesnici neki, nemaju pametnija posla.
Pritom su par puta privedeni dobili batine jer su krali kablove, sahtove i sta-ti-ja-znam, i panduri zamalo da naje*u sto su ih prevaspitavali.

Ja bih policiji malo odresio ruke kad hvataju (pogotovo povratnike) tipove koji kradu sahtove, kablove, tockove, obijaju kola...

Korisnikov avatar
samo polako
Postovi: 3361
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:15

Re: Srbistan. Kradje kola, delova, goriva...

Post od samo polako » 22 Jan 2013, 11:55

Moj otac parkirao auto na ispred moje zgrade.
Ni sam ne znam što sam u jednom trenutku bacio pogled na parking i vidim lika koji stoji pored njegovog auta, malo se razvrće okolo i sad jasno vidim da rukom opipava bravu.
Otvorim prozor i viknem mu šta radiš bre to!
Lik mi ladno odgovara ajde bre beži ovo je oj auto...ono kao šta bre hoćeš!

U tom trenutku su se na prozoru pojavili ostali gosti i poneki komšija koji je čuo dovikivanje a ja već bio na stepeništu sa pajserom u ruci.

Kad sam stigao dole nije bilo nikoga a ovi sa prozora mi dovikuju da je otrčao u prolaz, nisam jurio za njim.

Uglavnom nisam očekivao da će išta da mi odgovori a najmanje da je to kao njegov auto.
Mene zanima da mi vi mene kazete gde ima jevtina kavurma, čvarci... Mene to brine jutros...

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23798
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Srbistan. Kradje kola, delova, goriva...

Post od dragvorl » 22 Jan 2013, 11:59

Sta reci, imamo kartu u jednom pravcu. :pop:
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Odgovori