Srbistan - krađe kola, delova, goriva...

Elektro i mehanička zaštita
Odgovori
Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30005
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Srbistan. Kradje kola, delova, goriva...

Post od trojanac » 29 Jul 2012, 06:28

Pa pre ćemo mi skupiti kintu za novi bajs čoveku nego što će panduri da ga pronađu.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21087
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Srbistan. Kradje kola, delova, goriva...

Post od nidza » 29 Jul 2012, 08:59

S obzirom da se bajs ne prodaje u evropi, ima šanse - sem ako ga ne skemba lopov posle ove medijske halabuke.

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Srbistan. Kradje kola, delova, goriva...

Post od Paja » 29 Jul 2012, 23:18

trojanac je napisao:Pa pre ćemo mi skupiti kintu za novi bajs čoveku nego što će panduri da ga pronađu.
Nađen!

http://www.b92.net/info/vesti/index.php ... _id=630594

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10392
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Srbistan. Kradje kola, delova, goriva...

Post od sebekkg » 30 Jul 2012, 16:23

sta ti je medijska kampanja :D

a ipak mozda gsp-u treba jos zutih autobusa :rofl:
Slika

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23804
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Srbistan. Kradje kola, delova, goriva...

Post od dragvorl » 30 Jul 2012, 23:31

Tadaaaaaa, sad smo dobri momci celo popodne. :kezo:
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23804
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Srbistan. Kradje kola, delova, goriva...

Post od dragvorl » 05 Avg 2012, 14:15

Lopovi u Somboru sve češće kradu bicikle


Ovih letnjih meseci u Somboru skoro da nema dana da se ne ukrade barem jedan bicikl. Do sada je policiji prijavljeno 120 krađa, a najviše ih je od juna do septembra kada se bicikli i najviše voze.
Meni je ovo peti bicikl koji mi je ukraden u poslednjih nekoliko godina. Zaključan bicikl četiri puta ukraden mi je ispred stana, a jednom ispred firme u centru grada. Imati novi bicikl nije luksuz već problem kako ga sačuvati. Bukvalno morate ga držati zaključanog u stanu. Prijavio sam krađu policiji, ali s obzirom da je bicikl bio nov ne veruje da će ga pronaći. Ko zna gde je odvežen i verovatno već prodat - priča Somborac Steva V.

I starijoj sugrađanki Mari bicikl su ukrali u sred belog dana na ulazu u pijacu. Ovakve i slične priče imaju i mnogi drugi Somborci koji su imali nesreću da im ukradu bicikl.

Pre nekoliko noći u najnaseljenijem delu grada ukradeno je čak osam bicikala. Policija je otkrila tri mladića koja su krala bicikle.
- Najčešće ih kradu u centru grada i u Novoj Selečni. Krade se ispred banaka, prodavnica, iz podruma stambenih zgrada, ispred zgrada. Osim nezaključanih, kradu se i oni koji su zaključani. Najviše krađa ima od juna do septembra - kaže Milan Suzić, načelnik Odeljenja policije u Policijskoj upravi Sombor.

Ove godine policiji je prijavljeno 120 krađa, a 84 krađe su rasvetljene i otkrivena su 23 izvršioca.

- Uglavnom je reč o pojedincima ili udruženim maloletnicima. Nemamo saznanja da se u Somboru tim krađama bave organizovane grupe. Ukradeni bicikli najčešće završavaju kod onih koji se bave otkupom ukradenih dvotočkaša, a manji deo završava u drugim gradovima. Nedavno smo otkrili grupu lica koja je otkupljivala ukradene bicikle i prosleđivala ih u Beograd - kaže Suzić.

Obično se ukradeni bicikli, koji su vredni više hiljada dinara, prodaju i po deset puta nižoj ceni. Iako mnogi Somborci veruju da pojedini uradenih bicikli odu na jug Srbije kamionima preprodavaca koji u Sombor dovoze voće i povrće, u policiji kažu da takvih slučajeva nije bilo dugo. Poslednji je otkriven pre nekoliko godina kada je jedan Leskovčanin pri povratku iz Sombora pokušao da odveze nekoliko.

Somborska policija je našla 350 ukradenih bicikala po koje vlasnici nikada nisu došli. Mnogi krađu svojih dvotočkaša ne prijave, jer nemaju nikakvu prateću dokumentaciju kojom bi dokazali vlasništvo.

http://www.blic.rs/Vesti/Vojvodina/3364 ... du-bicikle
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
BAJKER
Postovi: 6087
Pridružio se: 13 Jan 2012, 15:34
Garaža: Suzuki SX4 1.5 MTB Cannondale bike
Lokacija: Zemun,Beograd,SRBIJA.

Re: Srbistan. Kradje kola, delova, goriva...

Post od BAJKER » 05 Avg 2012, 14:20

Pored svakojake mafije sada imamo i biiciklisticku mafiju :mrgreen: :kezo:
Slika

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Srbistan. Kradje kola, delova, goriva...

Post od NexT » 11 Avg 2012, 15:42

bilo par dana mirno pa je sinoc i jedan 307 ostao bez tockova...
Policija naravno ne radi nista...

Stjepa
Postovi: 2200
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:36
Kontakt:

Re: Srbistan. Kradje kola, delova, goriva...

Post od Stjepa » 11 Avg 2012, 17:23

member je napisao:...ona je takmičar na raznim gadjanjima! Jednom je imala pokušaj upada na njihov posed i istresla je brdo metaka,pljačkaš ili provalnik je pobegao...
Izvini, moram. :)
Ocigledno je da joj je potrebno jos da vezba kad nije uspela da pogodi metu. :mrgreen:


Sto se tice same teme: ja se plasim da ce akcije "auto na klocnama" da postanu tek ceste tamo od oktobra, novembra. Tad ima da nestaju i celicne felne, a polovnih malokoriscenih zimskih guma ima da bude na svakom cosku. Sve iz "uvoza" naravno, pa cak i Tigar Wintere. :ccc:

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Srbistan. Kradje kola, delova, goriva...

Post od NexT » 29 Avg 2012, 18:26

Komsiji pre neko vece po hiljaditi put obili z10 i izvukli gorivo... Ovaj put su bili fini, pa su cep ostavili.
Interventna ih je navatala i privela, sutradan su pusteni kucama...

Ukraden Peugeot 308, bordo metalik. BG 623 RH. Ukraden kod Piramide, isterao je lik iz auta sa nozem.

Sve je prijavljeno policiji, ali bih zamolio da ukoliko neko primeti auto javi policiji ili meni. Nije iskljuceno da je zbog nacina kradje lopov neki narkos kom je trebao auto da se voza dok ima goriva ili da ce posluziti za neku drugu kradju pa ce ga ostaviti negde. Dakle, primaran je Novi Beograd, blokovi, Bezanijska kosa i okolina. Hvala.

Korisnikov avatar
aleksa
Postovi: 3484
Pridružio se: 23 Apr 2012, 13:33

Re: Srbistan. Kradje kola, delova, goriva...

Post od aleksa » 29 Avg 2012, 19:32

NexT je napisao: isterao je lik iz auta sa nozem.
Jebo mu pas mater narkomansku! :twisted:

Jel to neku devojku isterao,zamisli koliko se ona jadna istraumirala,ccc... :glavomuzid:

Korisnikov avatar
Uroš S.
Postovi: 10886
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:17
Garaža: Fabia 1.0 TSI DSG | Yamaha X-Max 300 TechMax 2023. | Polar Forester
Lokacija: Blokovi

Re: Srbistan. Kradje kola, delova, goriva...

Post od Uroš S. » 29 Avg 2012, 21:09

Mnogo sumnjiva prica da u sred dana na tako frekventnoj raskrsnici kod Piramide se desi oruzana otimacina.

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Srbistan. Kradje kola, delova, goriva...

Post od NexT » 29 Avg 2012, 21:14

nemoj me uzimati za metar. Nisam ja pricao sa njom, samo sam se cuo sa caletom. Negde kod Piramide. Oni zive u ulici sa zadnje strane i isla je prema BK... Kad saznam detaljnije, javicu.

Sto se tice ostalih detalja, mogu da joj trazim kopiju zapisnika za neverne Tome.

Eno ti danas u sred centra grada lik pred policijom od koje je pobegao izvukao coveka iz Smarta i pobegao (sreca, brzo ga navatala murija...)

Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: Srbistan. Kradje kola, delova, goriva...

Post od nuk » 29 Avg 2012, 21:36

"bilo je puno ljudi velika je sreca da niko nije stradao. Dan pre toga na istoj raskrsnici je upotrebom noza otet auto. U pitanju je bila zena vozac u crvenom peugeotu. (koleM, 29. avgust 2012 17:14)"

Komentar sa B92 na danasnju vest o smrti taksiste koji je uleteo u mesaru Milan automobilom
TT post

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Srbistan. Kradje kola, delova, goriva...

Post od Paja » 29 Avg 2012, 22:09

Uroš S. je napisao:Mnogo sumnjiva prica da u sred dana na tako frekventnoj raskrsnici kod Piramide se desi oruzana otimacina.
Veruj mi da ovoga ima dovoljno da me ne čudi.

Odgovori