Srbistan - krađe kola, delova, goriva...

Elektro i mehanička zaštita
Odgovori
Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Srbistan. Kradje kola, delova, goriva...

Post od NexT » 27 Jul 2012, 15:19

Ako zbog necega postujem Ameriku (tj to je jedini razlog), imas dozvolu da pucas u onoga ko ti ugrozi imovinu/zivot TACKA

Jbt, u ovoj nasoj banani, uleti ti u kucu ti ne smes da ga unakazis ko covek, a kamoli da ga ubijes.

U USA ti meni krades auto - ja tebi razmazem mozak po tom istom autu.

Da vidim nekoga da mi cacka auto, pucao bih mu u kolena bez razmisljanja. Mada je te najbolje ubiti odma.

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Srbistan. Kradje kola, delova, goriva...

Post od Paja » 27 Jul 2012, 15:21

NexT je napisao: U USA ti meni krades auto - ja tebi razmazem mozak po tom istom autu.
Da li kasko pokriva štetu ako tom zgodom izbušiš taj isti auto? :djavo:

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Srbistan. Kradje kola, delova, goriva...

Post od NexT » 27 Jul 2012, 15:27

pa verovatno :D mada, ne znam kako se racuna, da si ga ti ostetio ili neko treci :D Mozda spada i pod oruzane sukobe :kezo:

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Srbistan. Kradje kola, delova, goriva...

Post od Floyd » 27 Jul 2012, 15:30

Mislim da ni u USA nesmes da pucas u lopova vec samo u nasilnika.
Secenje ruku lopovima je ipak najsigurnija opcija :D

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8365
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Srbistan. Kradje kola, delova, goriva...

Post od grujicd » 27 Jul 2012, 15:33

Ako je metak prvo prosao kroz lopova pa tek onda kroz kola onda ih je nesumnjivo ostetilo trece lice :D

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Srbistan. Kradje kola, delova, goriva...

Post od NexT » 27 Jul 2012, 15:39

Floyd je napisao:Mislim da ni u USA nesmes da pucas u lopova vec samo u nasilnika.
Secenje ruku lopovima je ipak najsigurnija opcija :D

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2
kazes da je krenuo da tebe kljucem za tockove kad si ga ti upucao iz samoodbrane :mrgreen:

Korisnikov avatar
Uroš S.
Postovi: 10886
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:17
Garaža: Fabia 1.0 TSI DSG | Yamaha X-Max 300 TechMax 2023. | Polar Forester
Lokacija: Blokovi

Re: Srbistan. Kradje kola, delova, goriva...

Post od Uroš S. » 27 Jul 2012, 19:20

Mislim da u USA samo u slučaju trespassing-a odnosno upada na privatno imanje možeš da pucaš bez da pitaš.

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Srbistan. Kradje kola, delova, goriva...

Post od Paja » 27 Jul 2012, 19:23

grujicd je napisao:Ako je metak prvo prosao kroz lopova pa tek onda kroz kola onda ih je nesumnjivo ostetilo trece lice :D
A ako metak rikošetira o lopovov npr kuk i ubije babu slučajnu prolaznicu onda je on i ubica. :kezo:

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Srbistan. Kradje kola, delova, goriva...

Post od NexT » 27 Jul 2012, 19:36

Uroš S. je napisao:Mislim da u USA samo u slučaju trespassing-a odnosno upada na privatno imanje možeš da pucaš bez da pitaš.
pa, da zivim u Americi imao bih kucu i auto bi bio u dvoristu, sto dovodi to ga da bi on morao da udje na moj posed :pardon: :mrgreen:

Morao sam i ovo da dodam, prevrnuo sam se kad sam procitao

http://www.rts.rs/page/stories/ci/story ... D0%B0.html

Cherokee
Postovi: 1536
Pridružio se: 17 Jan 2012, 21:35
Garaža: Audi A4 B9 Avant 2.0TDI
Lokacija: München

Re: Srbistan. Kradje kola, delova, goriva...

Post od Cherokee » 27 Jul 2012, 21:38

Smejali smo se nekada scenama iz americkih filmova kada neko ostavi auto, i nakon nekog vremena zatekne samo sasiju, ostalo sve pocupano i odneto... Kod nas ni to ne ostave. :kuku:

Korisnikov avatar
Dusan
Postovi: 4285
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:26
Lokacija: Wien

Re: Srbistan. Kradje kola, delova, goriva...

Post od Dusan » 27 Jul 2012, 21:43

Ja koliko sam video u servisu za skodine srafove ima nekih 20-30 varijanti, verujem da im se zato ne isplati da skidaju.
Znam da je telenor uzeo octavie sa onim 16icama sa pet kraka dosta lepe felne i da ni jedna nije imala sigurnosne, pa su skidali ko ludi i komani prodavali za neke smesne pare tipa za 100-200e sva 4 tocka. Posle toga su ovi narucili 30ak setova. :D
Verujem da je NBG pogodniji za kriminal te vrste, ali npr kod mene u kraju, na zvezdari 50m od bulevara su nasoj fabii razbili staklo oko 6 popodne, jos na dnevnom svetlu i iscupali radio aparat. :uf:
There's nothing worse than making your hand and losing it all, because you were drawing dead to start with.

Korisnikov avatar
codemaker
Postovi: 720
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Audi A6 C6 2.0 TDI (2008)
Lokacija: Beograd

Re: Srbistan. Kradje kola, delova, goriva...

Post od codemaker » 27 Jul 2012, 21:53

Aj' sad, slobodno me zajebajite i cerekajte se, ali ću ipak da pokažem neznanje i da pitam (mrzim ljude koji na nešto o čemu pojma nemaju, ozbiljnog lica klimaju glavom i kao znaju o čemu se tu priča a veze nemaju):

O kakvim vi to osiguračima pričate. Imam li ja to (šta god to bilo)? jedino što znam je kad treba da menjam gumu moram nekom "štipaljkom" da najpre iščupam nešto pa onda da odvrćem šrafove. Pa i to nisam sam radio nego sam zagledao u servisu praveći se da znam šta rade.

Gde se to stavlja, na šta liči i da li treba na svaki točak da se stavlja jedna ili više komada?

Ajde neka to neko malo rastabiri matorom Codetu
(u moje vreme, uzmeš onaj pajser sa rupom, uturiš na šraf, staneš nogom kao da kurblaš "cindap" motor, ono škripne i tako sve šrafove redom. Nekad uz psovke kad neki jebeni šraf ne popušta jer ga je mamlaz u servisu zategao za sve pare iz čiste zlobe)
Naravno da pričam sam sa sobom... I meni je ponekad potreban savet stručnjaka.
( Crtice iz života jednog srpskog programera )

Korisnikov avatar
methane.master
Postovi: 21560
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:30
Garaža: Clio III ph2 1,2 16V

Re: Srbistan. Kradje kola, delova, goriva...

Post od methane.master » 27 Jul 2012, 21:58

paja je napisao: A ako metak rikošetira o lopovov npr kuk i ubije babu slučajnu prolaznicu onda je on i ubica. :kezo:
Lopov ili kuk? :kezo:
Širim haos!

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Srbistan. Kradje kola, delova, goriva...

Post od Paja » 27 Jul 2012, 22:00

Sigurnosni šrafovi su šrafovi za felne koji imaju specifičnu glavu pa se ne mogu skinuti standardnim ključem već je potreban nastavak koji ih upodobljuje klasičnom šestougaonom šrafu.

EDIT Evo slike http://www.saxon-brands.com/viewprod-Blocky.php
methane.master je napisao:
paja je napisao: A ako metak rikošetira o lopovov npr kuk i ubije babu slučajnu prolaznicu onda je on i ubica. :kezo:
Lopov ili kuk? :kezo:
Ma baba je ustvari lopov. Ko još veruje u slučajne prolaznike. :kezo:
Poslednja izmena od Paja u 27 Jul 2012, 22:06, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
methane.master
Postovi: 21560
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:30
Garaža: Clio III ph2 1,2 16V

Re: Srbistan. Kradje kola, delova, goriva...

Post od methane.master » 27 Jul 2012, 22:04

codemaker je napisao: O kakvim vi to osiguračima pričate. Imam li ja to (šta god to bilo)? jedino što znam je kad treba da menjam gumu moram nekom "štipaljkom" da najpre iščupam nešto pa onda da odvrćem šrafove. Pa i to nisam sam radio nego sam zagledao u servisu praveći se da znam šta rade.

Gde se to stavlja, na šta liči i da li treba na svaki točak da se stavlja jedna ili više komada?
Kao što Paja reče. Obično ide po jedan na svaki točak. Ima mali milion varijanti. Narkomane i pilićare će sigurno sprečiti, ozbiljne lopove ne, mada će im zakomplikovati rabotu.
Širim haos!

Odgovori