Obijen automobil

Elektro i mehanička zaštita
Odgovori
Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: Obijen automobil

Post od nuk » 23 Mar 2012, 20:45

dzaba mu kad otpadaju sami :D

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Obijen automobil

Post od Paja » 23 Mar 2012, 20:46

:rofl: :rofl: :rofl:

Korisnikov avatar
Modesty
Postovi: 568
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:28
Garaža: 207 1.4 HDI
Lokacija: Bgd

Re: Obijen automobil

Post od Modesty » 23 Mar 2012, 22:16

nuk je napisao:komsiji danas u sred bela dana na prometnom parkingu poskidali sva cetiri tocka sa i30 jbt, nije mi jasno kako su to izveli ni kolika muda neko treba da ima bez obzira na sve da tako nesto uradi, na 10 metara odatle se nalazi luna park, da bude jos gore :glavomuzid: .
sigurnosne srafove sam siguran da nije imao jer su ostali brezoni da strce, nisam siguran ni da li postoji neka zastita za njih.
U tom kraju nije prvi put...
Pre par meseci su na istom mestu tj ulici coveku samo odvrnuli srafove, tockovi su mu "otpali" cim je krenuo... :twisted:
Kada je neko glup, ne možete mu to ni dokazati... D. Radović

Stjepa
Postovi: 2200
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:36
Kontakt:

Re: Obijen automobil

Post od Stjepa » 23 Mar 2012, 22:43

Cek, cek, cek covek nije definisao koji kraj, a to kazes u "tom kraju"!
Luna park, taj kraj... Da li mislimo na isti kraj? :) Ja sam mislio da nam je taj kraj manje vise miran po ovom pitanju.

Korisnikov avatar
Modesty
Postovi: 568
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:28
Garaža: 207 1.4 HDI
Lokacija: Bgd

Re: Obijen automobil

Post od Modesty » 23 Mar 2012, 23:38

Taj kraj nije "taj" kraj... Ovaj luna park je tu tek koji dan, a ne koju godinu (kontam da mislis na taj kraj)
Nuk i ja smo u neku ruku komsije iz iste ulice, ali ne iz Rakovice...
Opstazbrka.com :rofl:
Kada je neko glup, ne možete mu to ni dokazati... D. Radović

Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: Obijen automobil

Post od nuk » 24 Mar 2012, 09:58

E bas taj :)

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30015
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Obijen automobil

Post od trojanac » 24 Mar 2012, 13:40

Još jednom su se novobeogradski blokovi pokazali kao loše mesto za parkiranje naših ljubimaca...


Lopovi obijaju automobile da bi krali prvu pomoć

Na više od deset automobila parkiranih u novobeogradskom Bloku 21 nepoznati lopovi su u poslednja četiri meseca razbili zadnja vetrobranska stakla i ukrali svega nekoliko kompleta prve pomoći.

Ivi su već tri puta obili automobil. Ipak, Iva Rosić je morala da plati skoro 600 evra jer se njen “ševrolet aveo” našao na meti kradljivaca već tri puta. U policijskoj stanici Novi Beograd ističu da su uhvatili nekoliko lopova, ali da na osnovu Krivičnog zakona jedino oštećeni građani mogu protiv njih da pokrenu privatnu tužbu.

Kada su kradljivci u decembru po prvi put razbili zadnje staklo na Ivinom automobilu, policija je izvršila uviđaj, ali dan-danas počinioci tog dela nisu pronađeni.
- Tada su mi preturali po gepeku i ukrali samo komplet prve pomoći, iako je tu bilo i raznih sajli, pa čak i kišobran. Pošto su tada polupali staklo i na još nekoliko automobila, komšija je pozvao policiju. Policajci su došli i rekli da su ih i ranije zvali zbog toga i da će nam javiti kada otkriju lopove. Posle toga se više nisu javljali niti su dolazili na uviđaj - kaže Rosićeva koja ostavlja automobil ispred svoj zgrade na Bulevaru Mihajla Pupina, kod broja 13.

Početkom marta Iva je ponovo morala u auto-servis, ali tada lopovi nisu ukrali ništa iz “ševroleta”.
- Razbili su staklo i preturali po gepeku. Pošto sam pretpostavila šta su opet tražili, posle druge štete stavila sam natpis na zadnjem staklu “nema prve pomoći, već je ukradena - dva puta”.

Međutim, u ponedeljak su mi po treći put razbili staklo i to sve u gluvo doba noći, tako da ih niko nije ni video ni čuo - žali se Iva i ističe da posle prve krađe više nije ni kupovala komplet prve pomoći.

U policijskoj stanici Novi Beograd kažu da su nekoliko puta hvatali lopove, ali da su po Krivičnom zakonu Srbije morali da ih puste da se brane sa slobode.
- Podneli smo nekoliko krivičnih prijava zbog krađe alata, kompleta prve pomoći ili fluorescentnih prsluka, međutim pošto se u svim slučajevima radilo o materijalnoj šteti koja ne prelazi 15.000 dinara po zakonu jedino oštećeni može da pokrene privatnu tužbu protiv lopova. Zbog toga se mora pooštriti kaznena politika prema takozvanim sitnim lopovima - kažu u policiji i dodaju da su pojačali mere nadgledanja čitave opštine kako se ovakve krađe više ne bi ponavljale.

Oštećenim građanima, dakle, jedino preostaje da u ovakvim slučajevima sami potraže pravdu na sudu i nadaju se da će lopovi biti kažnjeni (novčano ili zatvorom do šest meseci). Međutim, ako krenu u parnicu moraju da budu izuzetno strpljivi zbog dužine sudskog postupka, ali i prilično bogati zbog honorara advokata i sudskih troškova.

U policiji zato savetuju građane da se udruže ako se više njih nađe na meti istog lopova ili prevaranta kako bi zajednička šteta bila veća od 15.000 dinara.

Pljačkaju uglavnom hečbekove
Stanari u Bulevaru Mihajla Pupina otkrili su čak i pravilnosti u krađama lopova. - Uglavnom lome stakla na “hečbek” automobilima kako bi im potom lakše otvorili gepek. Ne plaše se čak ni svetla pošto su mi prvi put obili kola kada sam ih parkirala ispod bandere - kaže Iva. Ona navodi da su slična iskustva sa lopovima imali i stanari u okolnim ulicama.


Izvor: Blic
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
noob
Postovi: 1033
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:24
Lokacija: Beograd

Re: Obijen automobil

Post od noob » 25 Mar 2012, 14:57

Eto prednosti gepeka nad petim vratima aka čebek :)
Vazno da je tvoj auto u top stanju, gram dima ne izbacuje, kocnice guzvaju asfalt, a signalizacija svetli kao svetla stadiona.

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11082
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Obijen automobil

Post od Bax » 31 Mar 2012, 19:31

Slika

Danas slikao u blokovima...
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
Med
Postovi: 591
Pridružio se: 14 Jan 2012, 21:23

Re: Obijen automobil

Post od Med » 31 Mar 2012, 19:36

Не могу да верујем....видећете почеће људи да се организују, ког првпг улове...тај ће и ове точкове да плати.

Korisnikov avatar
Kuzmanovic
Postovi: 15138
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Alfa Romeo MiTo 1.4 TB MultiAir
Lokacija: Beograd

Re: Obijen automobil

Post od Kuzmanovic » 31 Mar 2012, 19:47

Pametan neki lopov. Zna da smart ima samo 3 srafa po felni. :)

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11082
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Obijen automobil

Post od Bax » 31 Mar 2012, 19:58

Stedi 25 % vremena...
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: Obijen automobil

Post od nuk » 31 Mar 2012, 20:36

i vredi 100% vise

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45824
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Obijen automobil

Post od Geza » 31 Mar 2012, 20:40

Kuzmanovic je napisao:Pametan neki lopov. Zna da smart ima samo 3 srafa po felni. :)
Pitanje koliko je pametan. Felne su različitih dimenzija (prednje/zadnje), tako da može jedino na komad da proda.
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23808
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Obijen automobil

Post od dragvorl » 31 Mar 2012, 21:48

trojanac je napisao: - Tada su mi preturali po gepeku i ukrali samo komplet prve pomoći, iako je tu bilo i raznih sajli, pa čak i kišobran.
Ma hajde...pored kisobrana od 100 dinara oni ukradu PP od 1000+, jel to moguce? :zbunjen: :think:
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Odgovori