Kod ključevi

Elektro i mehanička zaštita
Odgovori
ftj
Postovi: 13038
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Auto perionice - iskustva, preporuke, saveti

Post od ftj » 22 Jun 2012, 23:34

Burazer je jednom ostavio auto sa kodiranim ključem(fabiju) u perionici sa ključem i saobraćajnom u štitniku za sunce u nekoj maloj perionici u Zemunu. 3 dana kasnije ispred kuće nema automobila i nikad nije nađen i nikad ga nisam prežalio i dalje sam ubeđen da su tamo iskopirali ključ.

nenad.fil
Postovi: 1378
Pridružio se: 21 Maj 2012, 19:16
Lokacija: Beograd

Re: Auto perionice - iskustva, preporuke, saveti

Post od nenad.fil » 23 Jun 2012, 01:34

Cekaj malo, da li je to STVARNO istina da mercedes moze samo da se odnese paukom itd. tacnije da ne moze da se ukrade? Kako sam citao pre na VG cini mi se da je Heroj pisao da od '98. imaju te "kruskice" i da one ne mogu da se kopiraju...

Neki link o tome, ili malo vise informacija bio bih mu zahvalan...

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Auto perionice - iskustva, preporuke, saveti

Post od Xepoj87 » 23 Jun 2012, 02:39

Pazi ovako...
Moze da se ukrade,samo sto ti sistemi za kradju kostaju otprilike kao omanja fabrika Smarta,a i sa time traje citavu vecnost...
I to kod nas nemaju i jednostavno nikada nece imati,jer takvo nesto nema logike placati,kada jednako vredne automobile mogu da ukradu sa softverom od par hiljada eura,a malo smo trziste...
Mene su u Mercedes-Benz servisu pitali zasto sam stavio OBD zastitu,kada ne moze preko kompa da se upali dok ne gurnem kljuc...
Ni on u servisu ne moze da upali vozilo sa svim Mercedesovim softverom,dok mu ja ne dam kljuc da gurne u bravu...
Jedan od glavnih aduta Mercedesa i 30% razloga mog bezanja od Audija i Bmw-a je upravo kradja...
Jednostavno,slupao sam auto i nisam mogao 5 dana da zaspim od krivice,a nisam izasao iz kuce naredne 2 nedelje,ne mogu ni da zamislim kako bih se osecao da mi neko ukrade auto za koji je moj otac meni dao omanji stan...

Kljuc ne moze da se kopira,zato sto je drugaciji od svih drugih,izmedju ostalog sto u sebi sadrzi ceo sistem za paljenje kola i sve funkcionise slanjem podataka preko infrareda...
Takodje,za kopiranje kljuceva nema niko dozvolu,osim fabrike direktno,a saloni salju samo zahtev i procedura je komplikovana i duga,sve zarad zastite od kradje...

Drugar je imao 2 godine Audi A4 i jednom je oterao u novi servis,ostavio na 5 sati,posle nedelju dana mu je samo nestao auto koji je bio parkiran tacno ispred njegovog prozora...
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23308
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Auto perionice - iskustva, preporuke, saveti

Post od Day Walker » 23 Jun 2012, 02:43

Burazeru je ukraden A3, kako i zasto, nikada necemo saznati, ali je ukraden u roku od 5min u centru Beca :glavomuzid:
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Auto perionice - iskustva, preporuke, saveti

Post od Xepoj87 » 23 Jun 2012, 02:52

Drug je kupio nov A3, 30.000e i posle 5 dana mu ispred zgrade probusena vrata,izvadjena brava,pa valjda kada su videli da ima klin,odustali...
Mi svo vreme mislimo da je tipovan drugi Audi A3 parkiran u toj ulici,pa da su omasili,ali ko ce ga znati...
Vazno da su mu genijalci u Porsche-u 3 puta masili boju i farbali vrata...
Popravka i zamena brave trajala oko nedelju dana,a u Mercedesu toliko treba samo da se odobri bilo kakav rad oko brave i kljuca...
Znam,posto sam krajem ovog maja,pocetkom juna menjao donju bravu volana,pa je cale morao 2 puta da ide da potpisuje nesto,a za rad od pola sata mi je auto stajao 3 nedelje u servisu,a stari delovi unisteni,ali posto je cale hteo nazad bravu,vratili su nam,ali isecenu brusilicom na 3 dela i za to je morao poseban potpis :)
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
Kuzmanovic
Postovi: 15136
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Alfa Romeo MiTo 1.4 TB MultiAir
Lokacija: Beograd

Re: Auto perionice - iskustva, preporuke, saveti

Post od Kuzmanovic » 23 Jun 2012, 03:58

Cuo sam da u Mercedes servisu za teretni program u Krnjasevcima imaju blanko kljuc sa kime moze da se otvori svako vozilo i taj kljuc se obicno koristi ako vozac odnese kljuc sa sobom, rikne kljuc itd. Ali zato ne moze svaki majstor da ga uzme i mnooogooo je komplikovana procedura za uzimanje tog kljuca. Realno, svaka cast Mercedesu na takvoj zastiti od kradje.

Sent from my Galaxy Y using Tapatalk 2

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Auto perionice - iskustva, preporuke, saveti

Post od Xepoj87 » 23 Jun 2012, 14:19

Licno ne verujem da bilo ko ima takav kljuc,a tek ne Mercedes...
Iste su brave na teretnim i putnickim,pa zasto onda ne bi imali i za putnicka?
Postojanje takvog kljuca mi je potpuno nelogicno.
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
Kuzmanovic
Postovi: 15136
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Alfa Romeo MiTo 1.4 TB MultiAir
Lokacija: Beograd

Re: Auto perionice - iskustva, preporuke, saveti

Post od Kuzmanovic » 23 Jun 2012, 14:32

Tako sam cuo od ortaka koji je radio u navedenom servisu.
Po meni ima smisla. Sta ako se tebi, nedaj Boze desi da izgubis kljuc a nemas rezervni. Lepo ti nabace kola na slep, odvezu ga u servis i otvore ga sa tim kljucem.

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Auto perionice - iskustva, preporuke, saveti

Post od Xepoj87 » 23 Jun 2012, 14:42

I onda ti daju taj kljuc da vozis? I dalje ne vidim poentu tog kljuca...
Kada ti odslepaju auto do servisa,tamo ce i da ti zamene bravu,sto dovodi do zakljucka da je taj kljuc bespoentan,zar ne?
Tolike muke oko pravljenja kljuceva i oko zastite,a onda neki shalabajzer ima kljuc kojim moze svaki da ukrade?
Brate,to mi je toliko nelogicno,da bi trebali da zatvore fabriku odmah usled prevelike gluposti po mom misljenju,ako je to istina...
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
Kuzmanovic
Postovi: 15136
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Alfa Romeo MiTo 1.4 TB MultiAir
Lokacija: Beograd

Re: Auto perionice - iskustva, preporuke, saveti

Post od Kuzmanovic » 23 Jun 2012, 15:06

Ne daju ti taj kljuc da vozis automobil, nego ti otvore auto i onda menjaju bravu. Ne znam kako bi mogli da zamene bravu kada su zakljucana vrata.
Uostalom, po meni ova prica itekako ima poentu posto i sam kazes da Merc ima za*eban sistem zastite od kradje. Kako ga onda serviseri mogu otvoriti bez tog nekog kljuca, lome staklo, preko lap topa? I da bi ga privezali preko lap topa, moraju da otvore vrata, dignu haubu ili sta vec i privezu ga na OBD, a sada vec prica ide u krug.

Vec sam rekao da je veoma komplikovana procedura uzimanja tog kljuca i da ne moze "svaki shalabajzer" da uzme taj kljuc.
Ajde bas cu da pitam ortaka malo vise pitanja u vezi tog kljuca pa kada saznam nesto, napisacu. Sad sam se i ja zainteresovao oko te price.

P.S. Izvinjavam se ako sam pisao nepovezano posto sam u zurbi.

Korisnikov avatar
Uroš S.
Postovi: 10886
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:17
Garaža: Fabia 1.0 TSI DSG | Yamaha X-Max 300 TechMax 2023. | Polar Forester
Lokacija: Blokovi

Re: Auto perionice - iskustva, preporuke, saveti

Post od Uroš S. » 23 Jun 2012, 15:22

Otvaranje vrata auta je najmanji problem, više puta sam prisustvovao tome, jednom sam i ja zaključao ključ u kolima, nabije teflonski klin u ivicu vrata i B stuba, vrata malo zinu i žicom otvori iznutra.

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23308
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Auto perionice - iskustva, preporuke, saveti

Post od Day Walker » 23 Jun 2012, 15:45

To je moguce samo na nekim modelima.. Kod mene npr kad zakljucas auto, iznutra ne moze da se otvori nikako, osim lomljenjem stakla..

Mom drugu na Vectri se sjebala centrala i nije mogao da otvori vrata, a posto za 10 god ni jedamput nije stavio kljuc u bravu, nisu mogli ni tako da otvore auto.. Onda su dosli likovi iz Auto prometa i obijali gepek nekim zicama i sipkicama, pa kad su ga na silu otvorili, uvukli su se kroz gepek i zadnja sedista i ubacili kljuc u kontakt bravu i tek tada je auto odblokirao...
Inace su se mucili dobrih sat vremena ispted mog ulaza..
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Korisnikov avatar
noob
Postovi: 1033
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:24
Lokacija: Beograd

Одг: Auto perionice - iskustva, preporuke, saveti

Post od noob » 23 Jun 2012, 16:44

nenad.fil je napisao:Cekaj malo, da li je to STVARNO istina da mercedes moze samo da se odnese paukom itd. tacnije da ne moze da se ukrade? Kako sam citao pre na VG cini mi se da je Heroj pisao da od '98. imaju te "kruskice" i da one ne mogu da se kopiraju...

Neki link o tome, ili malo vise informacija bio bih mu zahvalan...
Napisah na predhodnoj strani, može bez nošenja paukom. Al to košta i traje dosta dok mu zameni sve brave, pogotovo za paljenje. To traje 1h i više, zavisi od modela do modela, nove brave i ključevi 1500-2000-2500e zavisno od modela, ne možeš otići u ovlašćen servis i to tek tako naručivati kao da je plastelin. Ko će 1h da gubi na krađu kola kad tuareg nestaje za 30 sekundi jbt

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
Vazno da je tvoj auto u top stanju, gram dima ne izbacuje, kocnice guzvaju asfalt, a signalizacija svetli kao svetla stadiona.

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Auto perionice - iskustva, preporuke, saveti

Post od Xepoj87 » 23 Jun 2012, 17:02

Upravo tako,otvoriti auto je najmanji problem... Ima i mehanicku bravu koja zaista nije nista komplikovanija od ostalih...
Problem je upaliti auto i jednostavno da neko ulozi milione u zastitu toga i onda podeli magicne kljuceve svakom ovlascenom servisu u nekim zabitima mi zdrav razum govori da je previse idiotski da bi bilo istinito...
Pa onda mogu i sistem za pravljenje kljuceva da stave u svaki ovlasceni i da ogranice pristup,pa bi tek to bilo zgodno...
A kao drugo,takav kljuc bi morao da sadrzi milione kombinacija u sebi i da postoji algoritam koji sve njih isprobava kada se gurne kljuc i to bi trajalo pitaj Boga koliko...
Iz kog god ugla pogledao,stvarno mi je nemoguce da takvo nesto uopste postoji i to ne samo za Mercedes, nego za bilo koju marku.

Pa sutradan bi se njih 10 sa pistoljima usetalo u servis i izaslo sa tim kljucem pomocu koga mogu milione da zarade...
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
blaugrana
Postovi: 6885
Pridružio se: 26 Jan 2012, 17:08
Lokacija: Novi Sad

Re: Auto perionice - iskustva, preporuke, saveti

Post od blaugrana » 23 Jun 2012, 18:31

Citam sad ovo sto Heroj pise za njegov slucaj.
Mogu samo reci da mi je za ne poverovati da se nasi majstori u servisima pridrzavaju, ocigledno strogih pravila.
Naravno ovo je za svaku pohvalu :klanjamse:

Silni potpisi, secenje brave u tri dela :doubleup: ...jbt ja bih odveo na rucak kad bi to doziveo :kezo:

Odgovori