Kod ključevi

Elektro i mehanička zaštita
Odgovori
Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10569
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Kod ključevi

Post od Sloba » 10 Feb 2012, 19:24

Nema tu opravdavanja.... Ima jedan ključ, hoćeš-nećeš. Pola polovnjaka iz uvoza ima jedan ključ. Bezveze, ali tako je.

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13026
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Kod ključevi

Post od Saša » 10 Feb 2012, 19:24

Neću. Ajmo dalje... :)

Sent from Samsung Galaxy Ace

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10569
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Kod ključevi

Post od Sloba » 10 Feb 2012, 19:46

Polovno je polovno i tri ključa da se dobije, ne postoji garancija da ne postoji još sedam kopija istih... Po meni to nije ništa toliko strašno što će me odbiti od auta, ako je sve ostalo kako treba, jedino što treba računati na stotinak eura troška. Rezervni ključ se mora imati, o tome nema diskusije.

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13026
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Kod ključevi

Post od Saša » 10 Feb 2012, 19:58

Pa meni je to recimo jedan od detalja koji odaju pedantnost prethodnog vlasnika. Ako nije uspeo da "prosledi" dva originalna ključa sledećem vlasniku (kao i svu "dokumentaciju" u vezi auta), kako onda da očekuješ da ga je isto tako redovno i pedantno održavao? :)

Sent from Samsung Galaxy Ace

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10569
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Kod ključevi

Post od Sloba » 10 Feb 2012, 20:03

Upravo je tako kupac mojih kola stekao pogrešan utisak. :D

U principu jesi u pravu, ali opet ta vrsta pedantnosti ne mora ništa da znači jer se ne može se znati da li je ključ originalan, takođe i servisna knjižica. I ja sam prodao Punta sa dva ključa i kod karticom, iako sam ga četiri godine ranije uzeo sa samo jednim ključem pa naknadno kod Bega poručio rezervni sa karticom... Sve se svodi na to da polovnjak, ako nije kupljen od nekog od poverenja, kocka u svakom smislu...

Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: Kod ključevi

Post od nuk » 10 Feb 2012, 21:01

ako se prica o polovnim automobilima iz uvoza uzmite u obzir koliko ruku prodje taj drugi kljuc dok automobil dodje od bivseg vlasnika do krajnjeg kupca.
ja kada sam kupio megana, dobio sam jedan kljuc u startu, drugi su mi dali posle tri meseca jer je slucajno nadjen onako zaturen u nekom budzaku, neke sobe od strane ko zna koga :D

Korisnikov avatar
Modesty
Postovi: 568
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:28
Garaža: 207 1.4 HDI
Lokacija: Bgd

Re: Kod ključevi

Post od Modesty » 10 Feb 2012, 22:23

Sasa, danas gledam rezervne kljuceve od nasih kamiona koji stoje zabasureni negde po mojim fiokama... Da mi se ne-daj-ti-Boze nesto desi niko ne bi znao gde su, iako sam uredno zakacila "etikete" da se zna od cega su..
(Inace su svi kupljeni novi od istog porizvodjaca, a imaju od 1 do 3 kljuca, neki su sa daljinskim, a neki bez... Sve razlicito)
Kada je neko glup, ne možete mu to ni dokazati... D. Radović

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13026
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Kod ključevi

Post od Saša » 10 Feb 2012, 22:34

Pa, ima nas raznih... Ja sam maksimalno pedantan kada je auto i uopšte tehnika u pitanju. No rezervni ključ treba obavezno imati. Već sam jednom doživeo situaciju da izgubim ključ (dao detetu u kolicima da se igra, samo da prestane plakati, a ono negde ispustilo u šetnji) i od tada kada se ide negde dalje i na duže obavezno nosim i rezervni. Zamisli situaciju da odeš recimo u Grčku i u smucanjima po plažama zagubiš ključeve... Bilo bi baš lepog cirkusa. :) Zato ga obavezno napravi, idi na jeftiniju varijantu, ne treba ti daljinac i na njemu. :)

Sent from Samsung Galaxy Ace

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Kod ključevi

Post od Paja » 11 Feb 2012, 00:33

Al si pedantan - ne nosiš rezrvni točak :D
Jedan od retkih pametnih saveta koje sam pročitao u onim novinskim tekstovima tipa kako kolima na more je bio stavite rezervni ključ kod žene u tašnu.

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Kod ključevi

Post od Grujic » 11 Feb 2012, 00:50

Kad se ide dalje na put ja uvek ponesem i rezervni kljuc koji stoji kod neke druge osobe od poverenja... Ako nema nikog od poverenja, kod mene al na dva mesta

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13026
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Kod ključevi

Post od Saša » 11 Feb 2012, 06:47

paja je napisao:Al si pedantan - ne nosiš rezrvni točak :D
Jedan od retkih pametnih saveta koje sam pročitao u onim novinskim tekstovima tipa kako kolima na more je bio stavite rezervni ključ kod žene u tašnu.
Ne nosim ga jer ga nemam, uzdam se u komplet za reparaciju i mobilni telefon. Inače, i moji su rezervni ključevi u Grčkoj bili kod žene u torbici. :)

Sent from Samsung Galaxy Ace

Korisnikov avatar
Miki
Postovi: 135
Pridružio se: 03 Feb 2012, 11:12
Lokacija: Beograd

Re: Kod ključevi

Post od Miki » 11 Feb 2012, 16:26

Nisam radio ključ za auto, ali sam zadovoljan uslugama ovog servisa
http://www.bravarpetko.rs/
Rezao sam ključ kod Elezovića (vrata od kapije) i kod Andrejevića (ključ za garažu, nalaze se kod Hrama Sv. Save).
U oba slučaja sam morao da se vraćam da mi ponovo režu ključ, a Andrejevići nisu uspeli ni iz druge :? .
Slika Slika

Korisnikov avatar
Modesty
Postovi: 568
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:28
Garaža: 207 1.4 HDI
Lokacija: Bgd

Re: Kod ključevi

Post od Modesty » 13 Feb 2012, 10:44

Mislim da sam se previse opteretila sa ovim, pre dve noci sanjala sam da sam pronasla DVA rezervna kljuca, oba u automobilu... :smesko:
Kada je neko glup, ne možete mu to ni dokazati... D. Radović

Stjepa
Postovi: 2200
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:36
Kontakt:

Re: Kod ključevi

Post od Stjepa » 13 Feb 2012, 14:36

Veruj mi nista nemoguce. Licno sam pronasao treci kljuc u jednom autu koji smo kupili polonog. Dobili dva kljuca i to je to. I onda se pacijent, ja, igrao u garazi sa kolima... U gepeku kod sarzera za cd od navigacije nadjem gumenu fasciklu sa utisnutim grbom auta na koricama. Otvorim... kad unutra sta ti treba: dva cd-a sa mapama, upustvo na nekoliko jezika kako za gps tako i za samo vozilo, papirologija ko je i kad kupi auto... ma odusevim se. I onda slag na tortu - nadjem jos jedan kljuc u nekom zadjepku te fascikle. :shock:

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13026
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Kod ključevi

Post od Saša » 13 Feb 2012, 17:59

Znači Modesty, pravac do kola i preturaj. :)

Sent from my Samsung Galaxy Ace using Tapatalk

Odgovori