Zeder ili Šapa sistem zaštite auta

Elektro i mehanička zaštita
Odgovori
Kabal
Postovi: 2878
Pridružio se: 05 Avg 2015, 10:01
Garaža: Volvo XC60 D5 AWD
Lokacija: Novi Sad

Re: Zeder ili Šapa sistem zaštite auta

Post od Kabal » 23 Jul 2019, 12:00

Pa ima sigurno i u Bgd ljudi koji znaju znanje sa alarmima i ne ugradjuju tipski za 2h, samo se treba raspitati, doduse sigurno je cena jaca nego u Zr.

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Zeder ili Šapa sistem zaštite auta

Post od Vladapetr » 23 Jul 2019, 12:06

toleander je napisao:
23 Jul 2019, 11:58
Osecam da ima neka socna prica iza tog stava, voleo bih da mogu da je cujem. :mrgreen:
Pričaću ti kad se budemo videli. Može i @member da doda koju, oni su stari drugari :rofl:
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

nick79
Postovi: 447
Pridružio se: 27 Feb 2014, 07:26
Lokacija: Beograd

Re: Zeder ili Šapa sistem zaštite auta

Post od nick79 » 23 Jul 2019, 12:17

Meni se cini da je foruma sa nikom gavran ili tako nesto ugradjivao alarm ili se bavio time, ali se kao kroz maglu sećam nekih njegovih postova u vezi alarmnih sistema.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk


Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29862
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Zeder ili Šapa sistem zaštite auta

Post od trojanac » 23 Jul 2019, 12:26

On se n bavi time ali je detaljno izučio tematiku.
Posetite www.garaza.rs !

nick79
Postovi: 447
Pridružio se: 27 Feb 2014, 07:26
Lokacija: Beograd

Re: Zeder ili Šapa sistem zaštite auta

Post od nick79 » 23 Jul 2019, 12:31

OK ja sam čovek u godinama, dozvoljava te da se ne sećam bas tačno... Možda on može da preporuci nekog.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk


Korisnikov avatar
member
Postovi: 3660
Pridružio se: 17 Jul 2012, 15:19

Re: Zeder ili Šapa sistem zaštite auta

Post od member » 24 Jul 2019, 14:19

^^^
Samo čitam i smejem se :)
Čoveka u životu nisam sreo. Odatle uživo znam samo Subića i goblina.

TeaseR
Postovi: 382
Pridružio se: 26 Dec 2018, 20:23
Garaža: BMW F30

Re: Zeder ili Šapa sistem zaštite auta

Post od TeaseR » 24 Jul 2019, 16:58

Sta se na kraju najbolje pokazalo, igla ili zeder? Ima neka Abloy igla al ne znam nikoga ko je ugradio. Najvise se pominju igle iz delta electronic i guardian.

Gledam dosta po netu sta bi bilo najbolje da se ugradi i nesto mi se ne svidja ovaj zeder jer moze da pravi probleme. Takodje znam licno decka koji je ugradio u golfa 5 zeder i posle nedelju, dve, prilikom startovanja automobila mu se zapalio auto, dal je kratak spoj ili sta vec, uglavnom cela kontrolna tabla mu je izgorela.

lami
Postovi: 3257
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Zeder ili Šapa sistem zaštite auta

Post od lami » 24 Jul 2019, 17:11

To sto.se nekome nekad desilo, nemoj da te plase. Pitanje je i gde je ugradio. Meni se na 207 podesilo da je sirena crkla dan kad su gradili zeder, i ispalo da je sama sirena crkla, ne elektrika u volanu, ali sam prvo mislio da su mi zeznuli nesto..Ovi kod sajmista su ovlasceni i radil.i su dosta vozila, plus ne cacka se vise struja prilikom rada.
Ja mislim sta god da ugradis, bolje nego da nemas. Samo su mi iz citroena rekli da im je jedan klijent imao problem sa lupkanjem kad je ugradio iglu.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
bookmaker
Pobednik Garaža - Classic lige
Postovi: 150
Pridružio se: 09 Maj 2019, 02:34
Garaža: Ford Fiesta 1.1 70ks 2019.

Re: Zeder ili Šapa sistem zaštite auta

Post od bookmaker » 24 Jul 2019, 17:25

Zar ti kasko nije dovoljan da mirno spavaš ?

Ako lopovi baš hoće tvoj auto odneće ga sa sve zederom :D

Slika

TeaseR
Postovi: 382
Pridružio se: 26 Dec 2018, 20:23
Garaža: BMW F30

Re: Zeder ili Šapa sistem zaštite auta

Post od TeaseR » 24 Jul 2019, 17:39

Cekam ponudu za kasko sa i bez zastite pa cu onda da odlucim sta mi je najbolje. Svakako cu staviti nesto, izmestiti OBD i mozda skriveni.

Cuo sam da ima neki alarm na magnet. U smislu, postavi se negde u kolima gde ne moze da se vidi i mora da se prisloni magnet da bi mogao da se upali auto. Ne znam da li moze da se bira sta blokira, ali sigurno blokira dovod goriva i jos par stvari.

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Zeder ili Šapa sistem zaštite auta

Post od Grujic » 24 Jul 2019, 19:30

To je zapravo skriveni prekidac, samo sto jelte nije prekidac klasican nego se aktivira magnetom.

Kasko obavezno, al obavezno i neka zastita...

Послато са HTC U Play уз помоћ Тапатока


Korisnikov avatar
gavran
Postovi: 363
Pridružio se: 09 Sep 2013, 15:44
Garaža: VW Passat B8 1.6 tdi
Lokacija: Novi Sad

Re: Zeder ili Šapa sistem zaštite auta

Post od gavran » 02 Avg 2019, 22:42

Vladapetr je napisao:
22 Jul 2019, 10:23
Džaba sve, ne daju dozvolu za bilo kakvu naknadnu ugradnju zaštite, kad auto ima Kessy sistem.
Ako je u pitanju full Kodiak L&K pretpostavljam da je DSG. Kod automatskog menjaca, ako vec preferiras mehanicku zastitu, mozes da ugradis mehanicku zastitu menjaca koja je jednako efikasna kao i blokada volana i izbegnes taj strah da ce stradati neki deo tog kessy sistema.

Zeder je rogobatan i umeo je na pojedinim modelima da pravi probleme. Jedno vreme nije preporucivan za ugradnju na Mercedes jer su stradala ta neka plivajuca vratila koja su oni imali i sl.

Ja u Passatu imam Guardian, dosao je sa fabrickim alarmom sto je dovoljno za alarmiranje koje je vazno, ali kao zastita nije dovoljno. Bilo mi je glupo da ugradjujem alarm na alarm pa sam ugradio mehanicku bravu. Moj Passat se isto pali na dugme, nije ono potpuno key less, odnosno nece se otkljucati ako se uhvatis za kvaku a kljuc ti u dzepu ali nema kontskt bravu, cuje se neka elektricna bravica koja zakljucava volan.
Ne znam sada koliko se i da li taj kessy sistem razlikuje od ovog bar u tim delovima oko samog volana i brave....ali kod mene ovaj Gardian nije napravio nikakav problem a stavio sam ga prosle godine cim sam kupio auto. Do sada bi uticao na nesto. Neko pomenu Abloy klin, to je Guardian, klin sa Abliy bravom. Mnogo elegantnije i ergonomski podesnije resenje od Zedera (montira se vislje, blize volanu pa ne trazi nikakvo preterano savijanje pa se lakse koristi) a jednako efikasno (ako ne i efikasnije). Ja sam isto ugradio u Zemunu.
Rad je stvorio čoveka, a nerad.......gospodina

TeaseR
Postovi: 382
Pridružio se: 26 Dec 2018, 20:23
Garaža: BMW F30

Re: Zeder ili Šapa sistem zaštite auta

Post od TeaseR » 12 Avg 2019, 00:37

Ja sam se takodje odlucio za Guardian u Zemunu. Brzo su odradili i sve je estetski ok odradjeno, nema nikakvih blokada u volanu.

I uplatio sam kasko pre neki dan tako da sam miran narednih godinu dana. :D

masinacbg
Postovi: 89
Pridružio se: 29 Jun 2019, 21:53

Zeder vs. Kandza

Post od masinacbg » 19 Avg 2019, 09:28

Verovatno je ovo pitanje bilo u nekoj temi, ali ne mozda ovako "suzeno". A i teme porastu, pa nije uvek lako ispratiti sustinu.

Moje se pitanje odnosi samo na jednog proizvodjaca i na samo dva konkretna sistema.

Cuo sam (i procitao) razne argumente za i protiv oba resenja i voleo bih da ih u par postova sumiramo - sta je realno, a sta izmastano.

Zadrzimo se samo na domacem proizvodjacu koji pravi i Lavlju kandzu i Zeder, znaci nema razlike u poverenju prema razlicitim proizvodjacima.

Prvo, prednosti zeder-a:

- ne morate pri svakom stavljanju zastite da manipulisete sa par kilograma metala (posebno neprijatno za zene-vozace),
- ne morate da za taj predmet trazite mesto u kabini (iza vozackog sedista itd.), ili prtljazniku (tokom duzeg puta) i
- nemate na volanu predmet koji deluje silom na volan i upravljacke uredjaje (navodno je ovaj uticaj nezanemarljiv), ostavlja tragove na volanu itd.

Onda, prednosti kandze:

- nista se ne busi, ne ugrozava se garancija, nema apsolutno nikakvih modifikacija na vozilu,
- sklop zeder-a, navodno, u slucaju sudara moze da "ispadne" i povredi noge vozacu (sto nije slucaj sa kandzom ako je smestena u prtljaznik, a ne leti po kabini),
- kandza je upadljivija, tj. izaziva veci efekat "odvracanja" neprijatelja (tako su nas ucili u okviru predmeta "ONO i DSZ") i
- kandza je znacajno jeftinija (u mom slucaju cak 3 puta).

U ovom pregledu ima prednosti i mana koje su ocigledne (cena, lakoca koriscenja), a ima i onih koje u nekoj meri predmet diskusije (opasnost od povrede, dejstvo na volan).

Kandzu sam koristio, zeder nisam.

Kakva su vasa iskustva?

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11042
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Zeder vs. Kandza

Post od Bax » 19 Avg 2019, 09:46

Ja imam tu kandzu, sem sto se ja psihicki bolje osecam, mislim da se to sece sa baterijaskom brusilicom za minut.

U principu, ja bi tu svukao kardan volana, i nakacio se direktno na letvu sa drugim kardanom da kradem kola.

Mozda ne moze to sa zederom (nisam ga zagledao) ,ali sa kandzom mislim da moze.
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Odgovori