Kineski alarm Bear

Elektro i mehanička zaštita
Odgovori
igor88
Postovi: 7
Pridružio se: 01 Mar 2018, 00:49

Kineski alarm Bear

Post od igor88 » 01 Mar 2018, 01:08

Ugradili smo navedeni alarm u mitsubishi colt 2000god... Auto ima fabricku centralnu ali nema daljinsko zakljucavanje zbog cega je i ugradjen alarm... Sve povezano po semi, vrata se otkljucavaju, zakljucavaju ali... Kada smo tek povezali konstantno se desavalo da otkljucam auto i posle 10ak sekundi se sam zakljuca, odradi re-arm i kad otvorim vrata, tj. kad se upali svetlo u kabini jer smo plavu zicu vezali na taj door triger, kako je sema i navodila... Zasto i dalje radi re-arm, zasto ne vidi signal sa prekidaca za svetlo u kabini? Neki lokalni elektronicar mi je rekao da tu plavu zicu vezem direktno na masu... Kada sam to uradio vise se vrata nisu zakljucavala sama nakon otkljucavanja ali se alarm aktivirao sam, pocne da vristi posle par sekundi nakon zakljucavanja... Otkacio sam shock senzor ali se i dalje isto desava, pomislio sam da nije do njega... To je tacno neko odbrojavanje, uvek se desava posle tacno recimo 10 sek... I sta jos, razlika postoji kada zakljucavam u odnosu na to gde je povezana plava zica za door triger... Ako je na triger onda lepo zasvetli dva puta kad zakljucam i jednom kad otkljucam i toliko puta i cakne unutra u modulu alarma... Ali kad se plava nakaci na masu onda vise puta cakce i svetla trepere, valjda zato sto onda misli da vrata nisu dobro zatvorena... U principu me buni zasto ne gasi re-arm kada otvorim vrata...? Ispisao sam se kao za maturski aii pokusavam da sto bolje predstavim problem... Znam da je alarm bzvz ali nije mi bitna zastita auta vec daljinsko zakljucavanje...

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29862
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Kineski alarm Bear

Post od trojanac » 01 Mar 2018, 03:05

Kad ga već imaš onda treba da funkcioniše i kao zaštita i za daljinsko otključavanje. Ja bi išao kod onog ko je ugradio i tražio da mi nsmesti. Ako ne ide onda tražiti dobrog električara.

Sent from my HTC Desire 626 using Tapatalk

Posetite www.garaza.rs !

igor88
Postovi: 7
Pridružio se: 01 Mar 2018, 00:49

Re: Kineski alarm Bear

Post od igor88 » 01 Mar 2018, 05:45

Ma drugar i ja smo povezivali... :)

ROCK
Postovi: 2731
Pridružio se: 17 Apr 2015, 23:08
Garaža: BMW F30 328i
Lokacija: CH

Re: Kineski alarm Bear

Post od ROCK » 02 Mar 2018, 16:01

Zato i zeza :kezo:

igor88
Postovi: 7
Pridružio se: 01 Mar 2018, 00:49

Re: Kineski alarm Bear

Post od igor88 » 02 Mar 2018, 20:39

Hvala na ukazanoj gresci... :D

Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: Kineski alarm Bear

Post od nuk » 02 Mar 2018, 21:46

Modul je jednostavno takav.
Ja sam u Bravo ugradio kineski alarm, tražio sam modul za centralnu bravu a lik mi poslao kompletan alarm, za 1500din, nije bear al verujem da je isto kinesko g**** i isti problem imam, posle 10ak sekundi se sam zaključa a ja nisam vezao ništa drugo osim napajanja i signala za brave tako da, to ti je to :)

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 12985
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Kineski alarm Bear

Post od Saša » 02 Mar 2018, 21:55

Možda ima neko podešavanje da se to isključi. Većina alarma ima tu opciju, pa po želji.

Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: Kineski alarm Bear

Post od nuk » 02 Mar 2018, 22:59

Dva dugmeta na daljincu, stiskao sam ih u svim kombinacijama i ništa se apsolutno ne dešava, naučio sam da živim sa tim :)

igor88
Postovi: 7
Pridružio se: 01 Mar 2018, 00:49

Re: Kineski alarm Bear

Post od igor88 » 03 Mar 2018, 00:57

Re-arm mzm da ne moze da se iskljuci kod tih jeftinih... Kod onih malo boljih se dobija sema na kojoj pise gde trebas da pomeras one jumper-e za odredjene promene... A normalno je da ti zakljuca auto ako plavu zicu ne vezes na signal da si otvorio vrata... Nije problem sto zakljuca vrata, vec zato sto lampica probije oci jer se i alarm aktivira, odradi re-arm... I onda pocinje i sirena da svira... To jednostavno ne moze da bude to to... Ima i neka fora da se valjda pre tastera za svetlo priveze relej, ali koji ne znam, to je sve nešto rekla kazala...

Odgovori