Ugradnja alarma

Elektro i mehanička zaštita
Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Ugradnja alarma

Post od Grujic » 29 Mar 2021, 22:51

Pa nije, glavna stvar je blokada motora koja treba da bude nezavisna od fabrickog imobilajzera, kod verzije sa karticama ti ne mozes auto ni kljucem da upalis ako alarm ne registruje karticu.

Ti can alarmi sto se popularno zovu "fabricki" i koji nemaju svoj daljinac nego od auta su tanka zastita... Obicni alarmi koji imaju nezavisnu blokadu su jaca stvar od njih, al ne mogu na moderna kola...

Послато са SM-G780F помоћу Тапатока


ljubitelj
Postovi: 10566
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Ugradnja alarma

Post od ljubitelj » 29 Mar 2021, 23:54

Nezavisni alarmi mogu i na moderna i nemoderna i tu je razlika u načinu pripreme auta za njih i same ugradnje a postoje i CAN alarmi koji su vrhunska zaštita sa blokadom samog pristupa preko CAN ako se prvo ne otključaju kroz svoj nezavisni imobilajzer sistem.
Rusi ih prodaju i ovde, preko bugarske firme sa predstavništvom u Beogradu.

Vrhunska zaštita, koju lopovi ne mogu da provale bez fizičkog onesposobljavanja a to znači da raskopaju auto.
Može se i to ali treba jakoooo puno vremena.

U kombinaciji sa elektro mehaničkom blokadom otvaranja haube (dodatak alarmu) sa 2 servo aktuatora dodatno se otežava pristup vitalnim instalacijama vozila a zgodno je da je alarm ispod habue zaštićeno montiran. Hauba se zaključava aktiviranjem alarma i ne može se otvoriti osim razvaliti fizički/ iseći limarija/.


VW koristi već 3 godine svoju verziju (kopiju ruskog sistema) koja je nešto uprošćenija varijanta i takodje je jako kvalitetna zaštita već u fabrici kao rešenje.

Rusi imaju veći broj vrhunskih firmi za alarme, što je i razumljivo jer je tamo pouzdan alarm neophodan pa se i ponuda tj razvoj takvih bezbednih alarma logično prilagodjen specifičnim zahtevima.

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Ugradnja alarma

Post od Grujic » 30 Mar 2021, 07:03

Ako mislis na Pandoru, koliko sam skapirao to je princip kao ta Cobra sa karticama, samo po pitanju dodatnih mogucnosti (mimo zastite) Pandori je nebo granica

Послато са SM-G780F помоћу Тапатока


ljubitelj
Postovi: 10566
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Ugradnja alarma

Post od ljubitelj » 30 Mar 2021, 09:33

Ne, Starline familija modela alarma i CAN imobilajzera.
Sve radi kao i ti sa dodatnim karticama po funkciji samo nisu potrebne nikakve kartice niti išta dodatno da se nosa sa sobom. Programabilno kodiranje redovnih dugmića auta. Komfor korisnika bolji a jača zaštita od kartica (Cobra & co)..
Poslednja izmena od ljubitelj u 30 Mar 2021, 09:50, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
noob
Postovi: 1033
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:24
Lokacija: Beograd

Ugradnja alarma

Post od noob » 30 Mar 2021, 09:42

Još jedna preporuka za Viteza u Batajnici. Ima mehaničku zaštitu i alarm, sve završite na jednom mestu. Sve je čisto, pedantno, dosta vode računa. Svaka preporka.
Što se tiče Kobre (sada Vodafon) neka osiguranja kod nas ne daju kaako ako nemate kobu za neka vozila (ako dođete sa Vodafon nalepnicom tutumraci ne priznaju, neka vam najlepše kobra nalepnicu). Takav je slučaj imao moj drugar. Što se tiče Kobre, mislim da je vrhunska zaštita + guardian.
Vazno da je tvoj auto u top stanju, gram dima ne izbacuje, kocnice guzvaju asfalt, a signalizacija svetli kao svetla stadiona.

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Ugradnja alarma

Post od Grujic » 30 Mar 2021, 10:39

ljubitelj je napisao:Ne, Starline familija modela alarma i CAN imobilajzera.
Sve radi kao i ti sa dodatnim karticama po funkciji samo nisu potrebne nikakve kartice niti išta dodatno da se nosa sa sobom. Programabilno kodiranje redovnih dugmića auta. Komfor korisnika bolji a jača zaštita od kartica (Cobra & co)..
Ne znam sto uvek pises u siframa, ne znam sta znaci ovo programabilno kodiranje dugmica, ili pojasni ili dzaba prica..

Послато са SM-G780F помоћу Тапатока


ljubitelj
Postovi: 10566
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Ugradnja alarma

Post od ljubitelj » 30 Mar 2021, 11:07

Kako u šiframa, klasični način upotrebe fizičkih dugmića za kod autorizacije.
Koristio se i kod ranijih alarma preko diodne matrice, isto i za kod radio aparata preko diodne matrice.
Imali italijanski alarmi ranih 90tih, imao Peugeot serijski kao numerički panel za svoj alarm, bio alarm domaće proizvodnje sa tim kodiranjem preko dugmića...
Mislio sam da je manje više opšte poznati sistem svakome ko se bavio elektrikom te tematike u autima.

Sa sajta, kratki opis
CAN alarm, dvosmerna kodirana komunikacija, GPS, GSM, 2 x Bluetooth transponder, modul za daljinsko startovanje, mogućnost autorizacije pomoću Smart telefona putem Bluetooth-a, i putem GSM-a.
– Dodatna “Nevidljiva” blokada motora preko CAN-a.
– Inteligentni senzor promene položaja u tri ose, i udarca po vozilu.
Mogućnost programiranja koda za autorizaciju koji koristi fabričke tastere automobila (npr. Volume, farove, migavce i sl.)

zYx
Postovi: 117
Pridružio se: 16 Jan 2012, 14:01
Garaža: F10 525d LCI
Lokacija: Beograd

Re: Ugradnja alarma

Post od zYx » 30 Mar 2021, 11:26

To je u stvari PIN kod za paljenja automobila, isto ima i Pandora kao dopunsku funkciju.
Npr: das kontakt i onda dignes rucnu, spustis rucnu, upalis pozicije, upalis grejas sedista i tek tad mozes da upalis auto. Otprilike tako nekako.
Kod CAN auta je to jednostavno, posto sve te informacije idu preko CAN-a, a Pandora se kaci na CAN.

Korisnikov avatar
djomla
Postovi: 447
Pridružio se: 17 Mar 2017, 07:17

Re: Ugradnja alarma

Post od djomla » 30 Mar 2021, 11:29

Ko radi Starline alarme?

Sent from my 3310 using Tapatalk


klošar_iz_komšiluka
Postovi: 52
Pridružio se: 15 Sep 2018, 13:34

Re: Ugradnja alarma

Post od klošar_iz_komšiluka » 04 Apr 2021, 15:22

Kakvi su MaxShield alarmi kod Viteza? Pretpostavljam kinezi?

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Ugradnja alarma

Post od Grujic » 04 Apr 2021, 16:11

Po oznaci mislim da je to marka koja se nekad prodavala kao Milenium alarmi koji su bili odlicni.

Ali on ne moze na sva kola, ja uskoro ugradjujem taj na drugi auto

Послато са SM-G780F помоћу Тапатока


klošar_iz_komšiluka
Postovi: 52
Pridružio se: 15 Sep 2018, 13:34

Re: Ugradnja alarma

Post od klošar_iz_komšiluka » 04 Apr 2021, 20:30

ja bih ga stavio na peugeota 308, dovoljno da mi odbije narkomane i cigane a ovako bih uzeo kasko osiguranje

klošar_iz_komšiluka
Postovi: 52
Pridružio se: 15 Sep 2018, 13:34

Re: Ugradnja alarma

Post od klošar_iz_komšiluka » 07 Apr 2021, 10:31

Ugradio sam ipak excalibur 500+
Sa ugradnjom me izašao 100€

Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5029
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: Ugradnja alarma

Post od cozmo » 13 Apr 2021, 11:07

zYx je napisao:
30 Mar 2021, 11:26
To je u stvari PIN kod za paljenja automobila, isto ima i Pandora kao dopunsku funkciju.
Npr: das kontakt i onda dignes rucnu, spustis rucnu, upalis pozicije, upalis grejas sedista i tek tad mozes da upalis auto. Otprilike tako nekako.
Kod CAN auta je to jednostavno, posto sve te informacije idu preko CAN-a, a Pandora se kaci na CAN.
Ovo sam ja imao pre sto godina na Corolli na Gold Excalibur alarmu. Ne znam kako je bilo tada reseno, ali imao si opciju da ne mozes da upalis auto dok ne stisnes odredjeno dugme, pa onda kad ga upalis, opet u roku od 50 sekundi moras da stisnes to dugme inace blokada u fullu.

Posle postoji varijanta da se odblokira (prekidac i kontakt brava sa kombinacijom jednom koju samo ti znas).

Moglo je da se namesti jos ponesto preko samih prekidaca na daljincu.
"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

Korisnikov avatar
pankoz
Postovi: 700
Pridružio se: 09 Avg 2014, 21:05
Garaža: Citroen C4 Grande Picasso 1.,6 hdi , Citroen C3 1,4 hdi
Lokacija: Vojvodina

Re: Ugradnja alarma

Post od pankoz » 13 Apr 2021, 11:17

Ako će da odradi dobro svoju namenu,onda je to više nego povoljna cena ugradnje alarma.

Poslato sa Huawei P40 lite pomoću Tapatoka


Odgovori