Ugradnja alarma

Elektro i mehanička zaštita
Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Ugradnja alarma

Post od Grujic » 19 Mar 2021, 21:37

Vitez to radi, meni je Cobra bila skupa pa sam odabrao njihovu drugu varijantu koja mi je cak i bolja, ako te zanimaji detalji pisi na pp.

Pedantno i lepo rade, to mi se svidja.

Inace rade i Abloy mehanicku, al ja sam hteo samo elektronsku.

Послато са SM-G780F помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4166
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: Ugradnja alarma

Post od carov2 » 19 Mar 2021, 21:50

Uu, super što rade i mehaničku zaštitu. Mnogo mi znači da na jednom mestu mogu da završim obe vrste zaštite.
Ne znam samo da li može ugradnja za jedan dan.


Sent from my SM-G980F using Tapatalk


Korisnikov avatar
gavran
Postovi: 363
Pridružio se: 09 Sep 2013, 15:44
Garaža: VW Passat B8 1.6 tdi
Lokacija: Novi Sad

Re: Ugradnja alarma

Post od gavran » 20 Mar 2021, 15:59

Tu Guardian sam i ja stavio kod sebe. Ona se postavlja relativno visoko i ima odlican ergonomski polozaj, lako se otkljucava i zakljucava, dobro se uklopi u enterijer i ima jednu od najsigurnijih brava.

Ja sam svoje radio ovde:
www.guardianprotec.rs

oni rade i alarme u saradnji sa ovima:
www.zedex.co.rs
barem je tako bilo pre 2 i po godine kada sam ja radio, ne znam da li se nesto promenilo u medjuvremenu, a kod njih je kolega Ogi sa ovog foruma radio neku naknadnu intervenciju na alarmu koji mu u ovlascenom servisu nisu najsrecnije ugradili i bio je prilicno zadovoljan, a on je prilicno zahtevan.

Takodje i pomenuti Vitez je isto dobar.

Moze da se uradi i jedno i drugo za 2-3 sata max. 4615 se relativno brzo ugradjuje, ima wireless sirenu i ne gubi se mnogo vremena na samu instalaciju. Ali je bitno i da ne poveris ugradnju nekome ko ce to bas da zbrza za 30 min. i to u stok konfiguraciji. Vec da tu sirenu postavi na neko manje dostupno mesto, sto podrazumeva da neke stvari eventualno poskida da bi dosao do nekog prostora gde ce da postavi sirenu pa kada se te stvari vrate da do sirene ne moze tako lako da se dopre. A najvaznije je da naglasis da zelis da se dodaju vozacke ID kartice i da ti se alarm konfigurise da sa tim karticama radi u modu pasivne imobilizacije. Odnosno da cak i kada imas svoj fabricki kljuc od auta, cak i kada tim kljucem otkljucas auto i deaktiviras alarm, odnosno cujes onaj karakteristican zvuk deaktivcije alarma da ne mozes da upalis auto bez te kartice.
Rad je stvorio čoveka, a nerad.......gospodina

Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4166
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: Ugradnja alarma

Post od carov2 » 20 Mar 2021, 18:30

Hvala lepo na savetima, sada znam šta mi je činiti.

Sent from my SM-G980F using Tapatalk


Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4166
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: Ugradnja alarma

Post od carov2 » 25 Mar 2021, 12:25

gavran je napisao:
20 Mar 2021, 15:59
Moze da se uradi i jedno i drugo za 2-3 sata max. 4615 se relativno brzo ugradjuje, ima wireless sirenu i ne gubi se mnogo vremena na samu instalaciju. Ali je bitno i da ne poveris ugradnju nekome ko ce to bas da zbrza za 30 min. i to u stok konfiguraciji. Vec da tu sirenu postavi na neko manje dostupno mesto, sto podrazumeva da neke stvari eventualno poskida da bi dosao do nekog prostora gde ce da postavi sirenu pa kada se te stvari vrate da do sirene ne moze tako lako da se dopre. A najvaznije je da naglasis da zelis da se dodaju vozacke ID kartice i da ti se alarm konfigurise da sa tim karticama radi u modu pasivne imobilizacije. Odnosno da cak i kada imas svoj fabricki kljuc od auta, cak i kada tim kljucem otkljucas auto i deaktiviras alarm, odnosno cujes onaj karakteristican zvuk deaktivcije alarma da ne mozes da upalis auto bez te kartice.
Pre par dana sam bio u ovlašćenom servisu Bros, u Nišu, pa sam dobio informaciju da je moguća ugradnja modela Cobra 4615, za 45000 rsd, što mi je jako primamljivo zbog lokacije, da ne idem do Beograda. :)
E sad, ne znam kakvi su po pitanju ugradnje...ne ugrađuju oni, već angažuju nekoga sa strane.
Moguća je i ugradnja Zedera preko njih, za 35000 rsd.

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10386
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Ugradnja alarma

Post od sebekkg » 25 Mar 2021, 12:28

Onda mozda da ipak odes do beograda. Imas 10% popusta na zeder preko autoanalize, taman da pokrije dobar deo putnih troskova. Jos ja mislim da zeder je kod njih i inicijalno jeftiniji.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Slika

Korisnikov avatar
gavran
Postovi: 363
Pridružio se: 09 Sep 2013, 15:44
Garaža: VW Passat B8 1.6 tdi
Lokacija: Novi Sad

Re: Ugradnja alarma

Post od gavran » 26 Mar 2021, 12:05

carov2 je napisao:
25 Mar 2021, 12:25
gavran je napisao:
20 Mar 2021, 15:59
Moze da se uradi i jedno i drugo za 2-3 sata max. 4615 se relativno brzo ugradjuje, ima wireless sirenu i ne gubi se mnogo vremena na samu instalaciju. Ali je bitno i da ne poveris ugradnju nekome ko ce to bas da zbrza za 30 min. i to u stok konfiguraciji. Vec da tu sirenu postavi na neko manje dostupno mesto, sto podrazumeva da neke stvari eventualno poskida da bi dosao do nekog prostora gde ce da postavi sirenu pa kada se te stvari vrate da do sirene ne moze tako lako da se dopre. A najvaznije je da naglasis da zelis da se dodaju vozacke ID kartice i da ti se alarm konfigurise da sa tim karticama radi u modu pasivne imobilizacije. Odnosno da cak i kada imas svoj fabricki kljuc od auta, cak i kada tim kljucem otkljucas auto i deaktiviras alarm, odnosno cujes onaj karakteristican zvuk deaktivcije alarma da ne mozes da upalis auto bez te kartice.
Pre par dana sam bio u ovlašćenom servisu Bros, u Nišu, pa sam dobio informaciju da je moguća ugradnja modela Cobra 4615, za 45000 rsd, što mi je jako primamljivo zbog lokacije, da ne idem do Beograda. :)
E sad, ne znam kakvi su po pitanju ugradnje...ne ugrađuju oni, već angažuju nekoga sa strane.
Moguća je i ugradnja Zedera preko njih, za 35000 rsd.
Jedino da se raspitaš koga angažuju sa strane da to ugradi pa da se raspitaš kako ti rade i koliko su dobri. Inače cene su im visoke. Ne znam na koju konfiguraciju se tih 45.000 rsd odnosi, ako je štok varijanta onda je paprena cena, a svakako su skuplji čak i ako je to za varijantu sa vozačkim karticama. U proseku Cobra 4615 je 250 eur sa ugradnjom + 50 eur sa dodatnim vozačkim katicama. To je 35.000 rsd kada se preračuna. Ne znam kolika bi bila cena Zedera kada bi ugrađivao u samom Zederu za tvoj auto, ali ovaj Guardian koji sam ja ugradio mene je košao 200 eur u guardianprotec-u, ne verujem da bi za tebe bio skuplji jer su nam auta iz iste grupacije i pripadaju istoj generaciji, verujem da su slučni u tom delu gde se uređaj montira.

Ono što ja znam od iskustava sa ovlašćenim je iskustvo jednog našeg člana kome nisu tu Cobru 4615 baš najsrećnije ugradili. Doduše reč je o ovlašćenom ovde u BG, ali on je kupio nov auto i nije hteo da rizikuje garanciju. Posle se nakon nekih prepiski samnom na pp par puta vraćao da taži da neke istvari isprave.

Ko ne mora zbog garancije (a ja lično ne bih ni po cenu garancije) najbolje da izbegne ovlašćeni servis, za manje novca a uglavnom i bolje će ti to uraditi provereni servis koji se time bavi.
Rad je stvorio čoveka, a nerad.......gospodina

Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4166
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: Ugradnja alarma

Post od carov2 » 26 Mar 2021, 22:01

Hvala puno na odgovoru.
Očekivao sam sličan odgovor , a baš mi odgovara što uopšte u Nišu i postoji mogućnost ugradnje, a cene jesu osetno jače, ali dobro i put do Beograda me košta.

Kontaktirao sam Zedex i neka ženska me ubeđivala da ugradim Pandora alarm, 4615 je navodno imao problema sa wireless sirenom.
4615 u Zedexu je 300e plus 30e za dodatni daljinac.

250e u Nišu Guardian klin-igla...koliko je tu bitna firma koja ugrađuje?
Ovo su svaštari, rade chip tuning, detailing, itd...

Sent from my SM-G980F using Tapatalk


Korisnikov avatar
meidling
Postovi: 1055
Pridružio se: 02 Feb 2017, 19:16
Garaža: Volvo XC90 II D4
Lokacija: Wien_Leskovac

Re: Ugradnja alarma

Post od meidling » 27 Mar 2021, 13:02

@carov2
Probaj da nađeš kontakt od Neše" Pink Alarm".Tada(pre 20 godina) kad sam ja ugrađivao alarm bili su negde na Duvanište.Još u to vreme je bilo ugrađeno perfektno a posle je još par mojih drugara radilo kod njega.

Gesendet von meinem SM-A750FN mit Tapatalk


Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4166
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: Ugradnja alarma

Post od carov2 » 27 Mar 2021, 21:19

Zanimljiva informacija, hvala, to mi može biti zanimljivo.
Raspitaću se...

Sent from my SM-G980F using Tapatalk


NemanjaOOOO
Postovi: 353
Pridružio se: 02 Avg 2019, 10:43

Re: Ugradnja alarma

Post od NemanjaOOOO » 28 Mar 2021, 23:18

Vidi, ja sam u NS uzeo, kod ovih, oni su valjda uvoznici.

https://www.spectra.rs/

Uzeo sam pre 3 godine Vodagone 4600, to je valjda ista varijanta kao sto ti hoces, samo bez dodatnih kartica, jer nisam hteo nista da vucem uz kljuc.

Tada je bio nekih 17.000 din, sta je bilo daleko povoljnije od ostalih sto nide Cobru, odnosno Vodafone. Ugradnju platio 30eur.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Ugradnja alarma

Post od Grujic » 28 Mar 2021, 23:22

Problem je sto taj alarm pruza jako slabu zastitu, can alarm koji se kaci na fabricki immo je prakticno samo sirena...

Послато са SM-G780F помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
gavran
Postovi: 363
Pridružio se: 09 Sep 2013, 15:44
Garaža: VW Passat B8 1.6 tdi
Lokacija: Novi Sad

Re: Ugradnja alarma

Post od gavran » 29 Mar 2021, 09:21

carov2 je napisao:
26 Mar 2021, 22:01
250e u Nišu Guardian klin-igla...koliko je tu bitna firma koja ugrađuje?
Ovo su svaštari, rade chip tuning, detailing, itd...
Pa mislim koliko je bitna bilo koja firma ili servis koji ti bilo šta ugrađuje ili radi oko auta. Bitno je koliko je neko stručan ali i iskusan u tome što radi, da se ne desi da ti nešto ošteti ili manjkavo ugradi, ja bih pokušao da saznam ko je tu sve radio tu zaštitu i kakva su njihova iskustva. Takođe, nazvao bih centralu u BG da vidim da li je ta firma na njihovoj listi servisa koji ugrađuju originalan proizvod.
Rad je stvorio čoveka, a nerad.......gospodina

Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4166
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: Ugradnja alarma

Post od carov2 » 29 Mar 2021, 09:59

Moram u Beograd, nema druge... :D

NemanjaOOOO
Postovi: 353
Pridružio se: 02 Avg 2019, 10:43

Re: Ugradnja alarma

Post od NemanjaOOOO » 29 Mar 2021, 22:06

Grujic je napisao:Problem je sto taj alarm pruza jako slabu zastitu, can alarm koji se kaci na fabricki immo je prakticno samo sirena...

Послато са SM-G780F помоћу Тапатока
Ne bi se bas slozio, mada kod alarma i jeste glavna caka u neku ruku sirena, jer generalno ne postoji alarm koji lopovi nece savladati, uvek su korak ispred.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока


Odgovori