Zimske gume - da ili ne?

Sve vezano za gume i felne
Odgovori
Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21124
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Zimske gume - da ili ne?

Post od nidza » 15 Jan 2024, 12:05

Ja uopšte ne vidim zašto je čovek udaljen? Je'l obrisan neki post?

I gorih rasprava je bilo, te niko nije udaljen.

nesa.m
Postovi: 7
Pridružio se: 15 Sep 2023, 14:18

Re: Zimske gume - da ili ne?

Post od nesa.m » 15 Jan 2024, 19:00

Podrzavam stav clana Nidza tj. stav svih koji se protive udaljenju ovog clana sa foruma.Zasto tako i da li su diskusije nekih clanova afirmativne a drugih clanova u startu diskreditovane?
Kao neko ko je profesionalni vozac ceo svoj radni vek iliti 46 punih godina zvanicno sa vozackom dozvolom, mozemo mnogo toga ovde kriticki bas po ovoj temi jer vecina vas nije ni bila rodjena kada su se vozile dijagonalne gume i kada radijalne gume nisu ni postojale ovde kod nas.Putovalo se i islo po mnogo vecim snegovima sa letnjim gumama, snegovima koji se nisu topili po nekoliko meseci i koje niko nije cistio van autoputa i nekih samo vaznijih saobracajnica.
Eto Bogu hvala ziv sam i zdrav a nisam vozio ni zimske gume niti neke premijum zimske gume i da zante, najbolja guma za sneg je tada bila tigrova model 555 i nije bilo snega po kome nije mogla, nisu trebali nigde lanci a isla je mnogo brze po snegu nego svi ovi danasnji premijum pneumatici.

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21124
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Zimske gume - da ili ne?

Post od nidza » 15 Jan 2024, 19:42

Vozila su bila lakša, manja, drugačije koncipirana, gume uske. Međuosovinska rastojanja manja, trag uži, sve to ima uticaja.

Danas staviti takvu gumu na moderan auto bi bio popriličan rizik. Tragovi kočenja su bili dvostruko duži nego danas, na ondašnjim kola, a na ovim duplo težim bi bilo kao po ledu.

Top Gear ili tako neki medij je stavio 4 rezervna ćopavca na neki auto za test, to je otprilike taj scenario, i to je bio šou program.

Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4204
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: Zimske gume - da ili ne?

Post od carov2 » 15 Jan 2024, 19:55

nesa.m je napisao:Podrzavam stav clana Nidza tj. stav svih koji se protive udaljenju ovog clana sa foruma.Zasto tako i da li su diskusije nekih clanova afirmativne a drugih clanova u startu diskreditovane?
Kao neko ko je profesionalni vozac ceo svoj radni vek iliti 46 punih godina zvanicno sa vozackom dozvolom, mozemo mnogo toga ovde kriticki bas po ovoj temi jer vecina vas nije ni bila rodjena kada su se vozile dijagonalne gume i kada radijalne gume nisu ni postojale ovde kod nas.Putovalo se i islo po mnogo vecim snegovima sa letnjim gumama, snegovima koji se nisu topili po nekoliko meseci i koje niko nije cistio van autoputa i nekih samo vaznijih saobracajnica.
Eto Bogu hvala ziv sam i zdrav a nisam vozio ni zimske gume niti neke premijum zimske gume i da zante, najbolja guma za sneg je tada bila tigrova model 555 i nije bilo snega po kome nije mogla, nisu trebali nigde lanci a isla je mnogo brze po snegu nego svi ovi danasnji premijum pneumatici.
Pretpostavljam da je član banovan zbog neke vrste vređanja, a ne iskazanog mišljenja, zbog toga je dobro da se postovi ne brišu, već da ostanu.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30136
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Zimske gume - da ili ne?

Post od trojanac » 16 Jan 2024, 22:09

Vidim da ste potegli temu banovanja dotičnog člana i da će se sad o tome razglabati narednih nekoliko dana. Pa da odgovorim, da ne ostanete uskraćeni i vi i dotični član ako čita, iako nemam aspolutno obavezu da se bilo kome pravdam.

Kao prvo, @nidza bilo je više puta svega ovde pa niko nije udaljen pa se prozivala moderacija kako ništa ne radi. Kako ne ragujemo na lične prozivke. Mnogi su zbog toga i napustili forum. Evo sad sam ja reagovao pa se poziva na situacije kad nismo reagovali. Krivi smo kako god okreneš.

Kao drugo, moja prva reakcija na prvobitni post je bio odgovor gde sam napisao neku vrstu opomene. U međuvremenu se pojavio i drugi njegov post na koji sam reagovao onako kako smatram da je trebalo.

I dalje stojim pri tome jer takvima nije mesto na ovom forumu. Očigledno ne zna da ovo nije neki tamo internet forum gde se kriješ iza korisničkog imena ceo život, već zajednica u kojoj se desetine, rekao bih i stotine ljudi znaju godinama. Pa sve i da nije tako, napisati nekom "sledeci put pisi sebi na ruku pa citaj sam" je bezobrazluk koji smo ovde već videli dovoljno puta da ne želim još jednog zbog kojeg će ljudi odlaziti sa foruma.

To je sve što imam da kažem. Možete nastaviti diskusiju u skladu sa naslovom teme. Hvala.
Posetite www.garaza.rs !

sasha015
Postovi: 1215
Pridružio se: 04 Maj 2012, 10:59
Garaža: kia ceed 1.4, pezo 206 1.4 hdi
Lokacija: Loznica

Re: Zimske gume - da ili ne?

Post od sasha015 » 17 Jan 2024, 10:36

pedja je napisao:
11 Jan 2024, 15:03
raks88 je napisao:malo mesto Zapadna Srbija
Svest ljudi u tim krajevima je veoma upitna. Možda i ne svest koliko supermoći gorštaka. Nikakvu zimsku ne bi imali, da ih zakon ne tera, jer su rođeni spremni za zimu i sneg...


TapaT
Da ne ulazimo u psiholosko tumacenje svesti.
Dovoljno je i sociolosko kao odredjen skup znanja,vrednosti,stavova ...
Pojedinca u drustvu.Ili drustva ,dela drustva kao takvog.

Samim tim,svedeno na narodsko
tumacenje ,ljudi u Zapadnoj Srbiji su glupi gorstaci koji ne znaju da pojme pojam zimske gume,jer svojim supermocima nadilaze problem voznje po snegu.

Zato ocekujem izvinjenje,jer se kao pripadnik gorstacke populacije Zapadne Srbije osecam uvredjeno.

Korisnikov avatar
Dzona
Postovi: 174
Pridružio se: 16 Nov 2023, 10:01

Re: Zimske gume - da ili ne?

Post od Dzona » 17 Jan 2024, 10:49

Meni nije jasno zašto mislite da se samo kod nas voze budžet gume - puna je i Zapadna Evropa istih.
Prijatelj, koji se preselio u Keln pre 3god, a pre dve god uzeo A4 (2018o godište, sa 65k km) koji je imao sve 4 Kineze
Ili su menjali gume pre prodaje ili je prethodni vlasnik to za sebe stavio

milosg
Postovi: 1508
Pridružio se: 14 Jan 2014, 01:20
Garaža: XC90
Lokacija: Beograd

Re: Zimske gume - da ili ne?

Post od milosg » 17 Jan 2024, 12:16

trojanac je napisao:
16 Jan 2024, 22:09

Kao prvo, @nidza bilo je više puta svega ovde pa niko nije udaljen pa se prozivala moderacija kako ništa ne radi. Kako ne ragujemo na lične prozivke. Mnogi su zbog toga i napustili forum. Evo sad sam ja reagovao pa se poziva na situacije kad nismo reagovali. Krivi smo kako god okreneš.
Naravno, ne moraš da se pravdaš, ali ako se više nas začudi zašto ovakva reakcija administracije i nagla suspenzija, možda treba da preispitaš odluku. Stvar je u balansu između ta dva ekstrema (puštanja svega, i suspenzija za sitnice) za koji mi je jasno da mali broj admina ne može realistično da ispoštuje. S tim što to ne menja činjenicu da je ova suspenzija ekstrem u tu drugu stranu, pa kad je već došlo do toga i pokrenula se diskusija, mislim da treba preispitati odluku.

Ja volim ovaj forum i manje-više redovno pratim diskusije, iako ne učestvujem toliko, ali mi je krivo da neko tek ovako odleti s foruma. Nije da je došlo do ne znam kakvih uvreda, pretnji ili ko zna čega.

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14248
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Zimske gume - da ili ne?

Post od pedja » 17 Jan 2024, 14:11

@sasha015 Vidim da me pominješ, pa ću ti odgovoriti, iako si mi odavno na ignore.

Pojasnio sam šta sam hteo reći i neću opet. Nisi razumeo, ili nisi hteo da razumeš, ostrašćen si. Skroz si pogrešno iskonstruisao prethodni post, ubacivanjem kojekavih izraza, te skraćivanjem citiranog posta i zanemarivanjem sledećeg.

Što se ostalog tiče, mišljenja su jedno, a komanda i određivanje šta je red drugo. Mislim da dozvoljavanje sebi da nekome uvodiš red dosta govori o tebi samom. Meni si svakako u donjem delu liste ovdašnjih članova čije postove/mišljenja uopšte i čitam (otuda i ignore), a kamoli procesuiram. O naredbama da ne govorim.





TapaT


pedalaš
Postovi: 685
Pridružio se: 02 Okt 2023, 14:01

Re: Zimske gume - da ili ne?

Post od pedalaš » 17 Jan 2024, 15:01

Malo pre gledam parkiran aktuelni Audi A6 Allroad. Rumunska registracija. I na njemu Taurus zimske gume.
Nekako mi je malo nelogično uzeti (nov) automobil iz premium klase, a pneumatike iz nižeg segmenta.

Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4204
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: Zimske gume - da ili ne?

Post od carov2 » 17 Jan 2024, 15:07

pedja je napisao:@sasha015 Vidim da me pominješ, pa ću ti odgovoriti, iako si mi odavno na ignore.

Pojasnio sam šta sam hteo reći i neću opet. Nisi razumeo, ili nisi hteo da razumeš, ostrašćen si. Skroz si pogrešno iskonstruisao prethodni post, ubacivanjem kojekavih izraza, te skraćivanjem citiranog posta i zanemarivanjem sledećeg.

Što se ostalog tiče, mišljenja su jedno, a komanda i određivanje šta je red drugo. Mislim da dozvoljavanje sebi da nekome uvodiš red dosta govori o tebi samom. Meni si svakako u donjem delu liste ovdašnjih članova čije postove/mišljenja uopšte i čitam (otuda i ignore), a kamoli procesuiram. O naredbama da ne govorim.





TapaT
Znači nećeš da mu se izviniš?

Dobro, dobro...


Sent from my iPhone using Tapatalk

guzva
Postovi: 150
Pridružio se: 07 Nov 2021, 01:20

Re: Zimske gume - da ili ne?

Post od guzva » 17 Jan 2024, 15:19

Kakva televisa presenta....

Ljudi ovde se radi o gumama. Znaci gume su u pitanju nista specijalno. Potrosna roba koja se menja....
Sta li bi bilo da kupujete kuce, placeve, stanove kad se o gumama vodi ovolika polemika...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

milosg
Postovi: 1508
Pridružio se: 14 Jan 2014, 01:20
Garaža: XC90
Lokacija: Beograd

Re: Zimske gume - da ili ne?

Post od milosg » 17 Jan 2024, 15:43

Najpre da rešimo gume, posle ćemo to! 😂

milekmilek
Postovi: 291
Pridružio se: 12 Sep 2017, 14:29

Re: Zimske gume - da ili ne?

Post od milekmilek » 17 Jan 2024, 17:37

Guma obe glave čuva!

Sent from my SM-G973F using Tapatalk


maniaxxx
Postovi: 6362
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Zimske gume - da ili ne?

Post od maniaxxx » 17 Jan 2024, 21:31

Na forumu smo svi jednakopravni, samo jedni malo vise od drugih. Jebiga, milijon puta sam se suzdrzao zbog Trojketa i nekih drugih, ponekad sam i popizdeo, jer nekako ne mogu da dopustim da me ima neko za idiota ako kazem svoje misljenje, kolikogod bilo nepopularno medju nekim clanovima.

Kad smo vec kod guma, nije bas na zapadu ne voze lose, kineske i svakojake gume, ali svakako nije to ok opcija ako ikako moze izabrati se bolja, i nije uvek problem u parama, cesto su problem i vulkanizeri, koji ne edukuju vozace, nego jim prodaju najjeftiniju gumu ili gumu na kojoj vise zarade. ( Sad ce me opet lincovati :mrgreen: ). I pre linca, ne mislim na nijednog vulkanizera sa foruma jer jih ne znam licno, ali svakako sam video toliko vulkanizera u zivotu da mi je jasno kako deluju, i to je pogresno, jer bi dosta njih dalo neki evro vise za bolju gumu, ako bi znalo sta time.dobije.

Odgovori