Univerzalne, ALL SEASON, M+S, gume kupovina da ili ne?

Sve vezano za gume i felne
Odgovori
Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19262
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Univerzalne, ALL SEASON, M+S, gume kupovina da ili ne?

Post od Heinz » 24 Sep 2020, 09:26

https://tiresvote.com/articles/michelin ... -peerless/
Marketing, ali sa nekim cool tabelama (osim što ne piše sa čime su poredili)
Prikačeni fajlovi
2020-09-24 Michelin The new CrossClimate 2 is “Peerless” - TiresVote com.png
2020-09-24 Michelin The new CrossClimate 2 is “Peerless” - TiresVote com.png (181.87 KiB) Pogledano 1095 puta

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23804
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Univerzalne, ALL SEASON, M+S, gume kupovina da ili ne?

Post od dragvorl » 24 Sep 2020, 09:28

Michelin vintage se pravi u Srbiji za oldtajmere. U Lambovom muzeju sam slikao te gume. Ovo je slika iz BMW muzeja.

Slika
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Nestado
Postovi: 749
Pridružio se: 20 Avg 2015, 13:00

Re: Univerzalne, ALL SEASON, M+S, gume kupovina da ili ne?

Post od Nestado » 24 Sep 2020, 11:29

Ja moje CrossClimate sto sam kupio pise Made in UK

NemanjaOOOO
Postovi: 354
Pridružio se: 02 Avg 2019, 10:43

Re: Univerzalne, ALL SEASON, M+S, gume kupovina da ili ne?

Post od NemanjaOOOO » 24 Sep 2020, 13:12

Hoce cale sebi da stavi AS, posto ne prelazi puno km, a sve je uglavnom grad i dobijem zadatak da mu izaberem i nadjem neke. S obzirom da sam cesto u Bosni, a tamo su kao nesto jeftinije + povrat pdv-a, pitam jednog bosanca sto prodaje gume i delove, sta ima u ponudi od svesezosnkih, on meni salje ponudu Lassa snoways3, rekoh pa to je zimska, na sta mi on odgovara... Copy/paste

POSTOJE GUME ZIMSKE I LJETNA . SAMO IMA AZLIKE U MEKOCI. OVA LASSA JE MALO KRUCA TAKO DA MOZE PODNIJET LJETO I TESTIRANA JE DOSTA LJUD KOJE JA ZNAM KOJI SU UZELI OVE GUME NE SKIDAJU PREKO LJETA I PO TRI SEZONE VOZE

Hocu reci, "svaka cast" na poznavanju robe sa kojom radi.

Inace slaba tamo ponuda AS guma, skoro da ih i nema u ponudi.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11080
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Univerzalne, ALL SEASON, M+S, gume kupovina da ili ne?

Post od Bax » 24 Sep 2020, 13:21

Vulkanizerima to izbija lovu iz dzepa, za njih je all season, nuzno zlo, koje ima smanjuje zaradu, jer nema dva puta u sezoni da se menjaju setovi. Ne ulazim u to sta je bolje resenje, ali je tako sto se tice vulkanizera.
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
stefanan
Postovi: 9518
Pridružio se: 16 Jan 2012, 17:46
Garaža: Fiat Stilo 1.9 mjet

Re: Univerzalne, ALL SEASON, M+S, gume kupovina da ili ne?

Post od stefanan » 24 Sep 2020, 13:24

Pa jer je kod nas neko izmislio da je M+S guma za sva doba i sad masa ljudi vozi zimske stalno.
Obratite pažnju dok šetate, ajde što se generalno voze loše i stare gume, ali na automobilima ispod 4k većina ima zimske (ako ih sad imaju znaci da ih ne menjaju uopšte)

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk


NemanjaOOOO
Postovi: 354
Pridružio se: 02 Avg 2019, 10:43

Re: Univerzalne, ALL SEASON, M+S, gume kupovina da ili ne?

Post od NemanjaOOOO » 24 Sep 2020, 15:05

Ne bih se mozda slozio sa tobom, vecina tih ljudi sto vozi ispod 4000e ipak vodi racuna o gumama, ja cesce vidjam primerke nekih tipa ml-ova, x5ica sa losijim gumama, da ne kazem nikakvim. Ona varijanta uzeo neku stariju makinu preko 3.0+ na invalida i sad je baja, al treba izdvojiti lepu cifru za gume, al to vec moras posteno platiti, pa jbg onda teras sta imas, jer jbg imas 4x4, nisu ti bitne gume.
Eto ja sam primetio da je takvih gomila.

Onaj sto vozi auto ispod 4000 lakse ce i odgovornije izdvojiti 150-200e za gume nego ovi drugi jedno 1000e.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
stefanan
Postovi: 9518
Pridružio se: 16 Jan 2012, 17:46
Garaža: Fiat Stilo 1.9 mjet

Re: Univerzalne, ALL SEASON, M+S, gume kupovina da ili ne?

Post od stefanan » 24 Sep 2020, 15:24

X5 i ML ces mnogo ređe sresti na ulici, ali slažem se da su oni skoro svi na zimska varijanta gumama, kada dodju do cene od ispod 10k.

Da ne bude skroz offtopic. Na sestrinoj lanciji Y, pozadi Apollo all season napred trenutno letnje. U vožnji super, ista prica je bila i zimi kad su napred bile zimske.

Mislim da je ta kombinacija odlična za te manje automobile. Kako sa aspekta vožnje tako i sa ekonomske strane, jer sumnjam da bi all season izdrzale 4 godine, ovako će letnji/zimski par toliko trajati sigurno, a za all season cu pratiti kakvo je stanje i zameniti samo njih kad bude bilo potrebe


Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk


ljubitelj
Postovi: 10588
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Univerzalne, ALL SEASON, M+S, gume kupovina da ili ne?

Post od ljubitelj » 24 Sep 2020, 16:23

Gume različitog modela a kamoli tipa su loša kombinacija sama po sebi, a mogu biti i opasne i dovesti do iznenadnog gubitka trenja sa podlogom i time posledioca gubitka kontrole nad putanjom kretanja.

Inače, M+S i jesu celogodišnje bile decenijama još pre pojave zimskih guma (onih sa pahuljicom i planinom) koje i jesu nastale da bi se dodatno razlikovale.
Svakako je greška onako en general bilo koju gumu svrstavati bez poznavanja karakterisike i pre svega namene koju je sam proizvodjač odredio.
All season su novija iteracija klasičnih M+S i u svemu ih nadmašuju i sada zaista teško da ima argumenata da se ne koriste za uslove koje imaju mnogi vozači.

Ostaje namenska letnja turing i namenska zimska alpska ili namenska zimska nordijska najbolji odabir ali su razlike sve manje izražene u odnosu na AS.

Danas zapravo i nema loših guma,

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23804
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Univerzalne, ALL SEASON, M+S, gume kupovina da ili ne?

Post od dragvorl » 24 Sep 2020, 16:25

NemanjaOOOO je napisao:
24 Sep 2020, 15:05
Ne bih se mozda slozio sa tobom, vecina tih ljudi sto vozi ispod 4000e ipak vodi racuna o gumama, ja cesce vidjam primerke nekih tipa ml-ova, x5ica sa losijim gumama, da ne kazem nikakvim. Ona varijanta uzeo neku stariju makinu preko 3.0+ na invalida i sad je baja, al treba izdvojiti lepu cifru za gume, al to vec moras posteno platiti, pa jbg onda teras sta imas, jer jbg imas 4x4, nisu ti bitne gume.
Eto ja sam primetio da je takvih gomila.

Onaj sto vozi auto ispod 4000 lakse ce i odgovornije izdvojiti 150-200e za gume nego ovi drugi jedno 1000e.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
Maestro.
Prikačeni fajlovi
Screenshot_2020-09-24-16-24-38-425_com.miui.gallery.png
Screenshot_2020-09-24-16-24-38-425_com.miui.gallery.png (265.54 KiB) Pogledano 1015 puta
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

BigMazzy
Postovi: 1638
Pridružio se: 03 Feb 2019, 10:10

Re: Univerzalne, ALL SEASON, M+S, gume kupovina da ili ne?

Post od BigMazzy » 24 Sep 2020, 16:47

Ja na prednjoj, pogonskoj osovini menjam sezonske gume, pozadi mi je AS Fulda multicontrol. To je za Modusa.
Apsolutno zadovoljan.
Na BMWu sve sezonske za sad.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14192
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Univerzalne, ALL SEASON, M+S, gume kupovina da ili ne?

Post od pedja » 24 Sep 2020, 17:36

Danas baš komentarišem kolegi, na semaforu smo stajali pored MLa, relativno novijeg (2010+), zimske Pirelli.

T-T


Nestado
Postovi: 749
Pridružio se: 20 Avg 2015, 13:00

Re: Univerzalne, ALL SEASON, M+S, gume kupovina da ili ne?

Post od Nestado » 24 Sep 2020, 19:22

To je mentalitet Srba. Kupi neka besna kola, po ih ne odrzava niti ga zanima. U Nisu kolko sam se nagledao, na primer preksinoc vidim A4 B8 karavan, zimske gume a sara na oko deluje 2cm skoro pa da je i nema, gume sve ispucale. O cemu mi da pricamo? Ljudi pojma nemaju. Vazno samo da se vozi a to sto auto uniste za nekoliko godine sta ima veze.
Kolko vidim po ovim testovima, gume za sve sezone vise nemaju neku manu. Usavrsili su ih toliko da vise zimska guma tesko da ima neku svrhu za vecinu ljudi. I to sto kaze da ce tesko 4 godine da izdrze je po mom misljenju glupost. Ako mogu ljudi Tigrusu zimsku da izguraju tokom cele godine, 6 godina za redom neko i vise, moze i Miselinko CC 5 godine. Ja od januara meseca sam preso 14000km sa tim gumama i dalje sam prezadovoljan.

NemanjaOOOO
Postovi: 354
Pridružio se: 02 Avg 2019, 10:43

Re: Univerzalne, ALL SEASON, M+S, gume kupovina da ili ne?

Post od NemanjaOOOO » 24 Sep 2020, 21:10

O tome i pricam, redko se moze sresti x5ica prve generacije, pa i restyling, a sa da tako nazovem normalnim gumama.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока


BigMazzy
Postovi: 1638
Pridružio se: 03 Feb 2019, 10:10

Re: Univerzalne, ALL SEASON, M+S, gume kupovina da ili ne?

Post od BigMazzy » 24 Sep 2020, 21:35

Pa ja kad zaređam ispred firme po parkingu, od 50 automobila, ako 10 ima nove krštene gume to je onda za verovali ili ne. Ne računam nove tek kupljene.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока


Odgovori