Koliko puta vam se probusila guma

Sve vezano za gume i felne
Odgovori
Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Koliko puta vam se probusila guma

Post od NexT » 06 Jul 2012, 01:10

Koliko cesto busite gume? :D

Ko sta radi ja nabadam eksere po gradu xD Pocecu da mislim da mi neko namerno podmece pod tockove :kezo:

danas parkiram auto u kneza milosa, pogledam prednji levi tocak, rekao bih da je ispustio, al reko mozda sam ga tako parkirao, pa je veci pritisak na taj tocak... Posle sam gledao, izgledalo mi normalno. E, veceras je ispustio na 1.5 bar :uf: :kezo:

Ujutru idemo da posetimo Ivana, nismo dugo :rofl:

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: anketa :D

Post od Ogi » 06 Jul 2012, 01:18

Vozim aktivno od 1998. godine, JEDNOM mi se probusila guma i to je jedini put kada sam zamenio tocak.
Zabio mi se neki ekser u gumu kada sam bio na moru, ja ga neiskusno izvadio i guma ispustila.

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: anketa :D

Post od Texonja » 06 Jul 2012, 01:23

Ogi, pa kako se nisi setio da kada ga ostavis unutra - ona bude naduvana... Kada ga izvadis, ne bude. :kezo:

Retko sam pazario eksere i srafove u gume, ali kada jesam onda su to uglavnom bili neki srafovi. Desi se jednom godisnje mozda... eto da kazemo jednom na 25.000km (posto je bitnije na kojoj kilometrazi). Next, ti prelazis brdo kilometara pa je logicno da ih sakupljas cesce od bilo koga sa foruma.
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: anketa :D

Post od NexT » 06 Jul 2012, 01:26

Ma ja samo na Pezou busim gume... A njim predjem samo 30ak hiljada godisnje...

Jos se stvarno ne vozim po vukojebinama, standardna tura mi je po vrlo prometnim ulicama O.o

Moj cale zadnjih 8 godine ne znam da li je jednom probusio gumu, i pre mesec dana na sjeban ivicnjak pocepa bocni zid... Al ovo moje mi nije jasno...

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28017
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: anketa :D

Post od Xepoj87 » 06 Jul 2012, 04:21

Ja sam do sada na ovom automobilu za 3 godine i 90.000km jedno 7,8 puta probusio gumu. Pa cim sam kupio auto,kada sam otisao do supa da registrujem prvi put,da parkiram auto i nagazim na neki stepenik koji nisam video i ogrebem donji deo branika i pocepam gumu :kuku:
Najgore kada mi se zabio neki ogroman ofinger ili sta god da je,pa mi je lupalo u blatobran,te sam morao da stavim copavca do vulkanizera...
Trenutno su mi na kolima 2 krpljene,a kupljene prosle godine :)
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
sasa lbg
Postovi: 1567
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:11
Garaža: citroen C5 ,passat B3,citroen C3,vw caddy
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: anketa :D

Post od sasa lbg » 06 Jul 2012, 08:11

Cesto busim gume :( ...gradilista i nove zgrade me ubise po tom pitanju.

Korisnikov avatar
perfiko
Postovi: 2213
Pridružio se: 16 Jan 2012, 07:53
Garaža: Fiat Croma
Lokacija: BG

Re: anketa :D

Post od perfiko » 06 Jul 2012, 08:23

Ne bušim često. Jednu sam iscepao na ivičnjak, izbegavajući nekog pijanog u staroj Coroli koji je u ustaničkoj iz čista mira skrenuo u mene (savio i felnu). Trenutno imam ekser u zimskoj gumi (nije ispuštala i nisam ni znao dok nije skinuta), i to ću izvaditi i okrpiti kada ih budem stavljao u novembru.
Biti zaljubljen, to je isto kao kad se usereš u gaće...Svi vide, ali samo ti imaš onaj poseban osećaj topline.
Iskustvo je predivna stvar. Omogućava vam da prepoznate grešku kada je ponovite.
Mogu ja to tebi objasniti, ali ti to ne možeš shvatiti!

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29862
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Anketa :D

Post od trojanac » 06 Jul 2012, 08:30

Sa Zastavom dva puta za nekih 5 godina i 90k km.
Imao sa problem i sa službenom Fabiom, ista fora, stepenik koji nisam video i cepanje gume, a sve to na 100m od vulkanizera. :D
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
somi-car
Postovi: 2237
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:50
Garaža: Skoda Superb, Opel Combo
Lokacija: BG

Re: Anketa :D

Post od somi-car » 06 Jul 2012, 08:38

Vozim vec 10 godina, promenio 4 moja automobila i presao ukupno sa njima oko 150 000.

Takodje, bar 50 000 sluzbenim automobilima.

Nikada nisam izbusio gumu i nadam se da ce tako i ostati.

Mozda je razlog i to sto sam gotovo u 95% slucajeva imao nove ili pneumatike sa dubokom sarom.

Korisnikov avatar
snork
Postovi: 4878
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:50
Lokacija: Beograd

Re: Anketa :D

Post od snork » 06 Jul 2012, 09:06

Dosta zavisi od samih guma i njihovog stanja.

A na biciklu sam npr. sa kramponkama bušio gume relativno često, a od kada sam prešao na slikove, nijednom. U oba slučaja je reč o vožnji 100% po asfaltu i o gumama relativno niske klase - Cheng Shin Tyres (CST) i Impac.

Čudo jedno... čovek bi očekivao da se slikovi lakše buše...
Ђенерал Јанковић

Korisnikov avatar
RINGE
Postovi: 382
Pridružio se: 06 Jun 2012, 08:52
Garaža: Suzuki SX4 GS

Re: Anketa :D

Post od RINGE » 06 Jul 2012, 09:08

Za ovih 8 godina jednom i to pre mesec dana sa zeninim seicentom :mrgreen:

nixa
Postovi: 2076
Pridružio se: 10 Jan 2012, 21:52
Lokacija: Beograd

Re: Anketa :D

Post od nixa » 06 Jul 2012, 09:10

Dok sam vozio stari auto sa lošim gumama, dešavalo se često...

Od kad imam Megana jednom sam zabo ekser i jednom sam zakačio bočni zid koji ću ovih dana da vidim da sredim, mada guma nije ispuštala.

Korisnikov avatar
TheWickerMan
Postovi: 10463
Pridružio se: 13 Jan 2012, 12:46
Garaža: AR Giluietta TCT
Lokacija: Stuttgart,DE

Re: Anketa :D

Post od TheWickerMan » 06 Jul 2012, 09:13

Za ovih 11 godina i oko 550k km 3 puta probušena guma i jednom odvaljena felna u rupu :kuku: Alfom rupa overena i jednom bušna guma,jednom bušna na Puntu i jednom na Golfu tada službenom...

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Anketa :D

Post od nikaragva » 06 Jul 2012, 09:35

snork je napisao:Dosta zavisi od samih guma i njihovog stanja.

A na biciklu sam npr. sa kramponkama bušio gume relativno često, a od kada sam prešao na slikove, nijednom. U oba slučaja je reč o vožnji 100% po asfaltu i o gumama relativno niske klase - Cheng Shin Tyres (CST) i Impac.

Čudo jedno... čovek bi očekivao da se slikovi lakše buše...
Mozda imaju ono platno protiv busenja, kevlar ili tako nesto.

Na autu sam jedno vreme bas cesto busio gume, za 2,3 meseca 3,4 puta. Jednom sam dve gume odjednom probusio, prednju levu i zadnju desnu :)
Onda kada sam kupio biciklo, sam probusio jedno 6-7 puta gumu. Ali samo jednom na ekser neki, sve ostalo su mi se isekle iznutra prema felni, od one zute trake, koja stiti od zbica. Postavi se vertikalno na gumu ivica, i isece je. Duvam na 5 bara, pa mozda i zato. Ali kad budem imao prilike, ili mozda za sledecu sezonu, planiram da kupim felne sa duplim zidom, pa ce onda i taj problem nestati.
Voleo bih da nadjem i gume u mojoj dimenziji koje mogu da se duvaju na barem 7-8 bara, jer ja i 5 bara spljostim :)

Korisnikov avatar
mix024
Postovi: 679
Pridružio se: 25 Apr 2012, 22:12
Garaža: VW Caddy 2.0 TDI 150 KS
Lokacija: Subotica

Re: Koliko puta vam se probusila guma

Post od mix024 » 06 Jul 2012, 16:19

Uvek na kolima imam dobre gume, ne starije od 2 - 3 godine, pa se ni ne buše često, mada sam na prošlom letovanju na Leonu nekako oštetio zid gume i nije nikako mogla da se zakrpi. Morao sam da je bacim, a i ostale su već bile za zamenu.

Nekako sam izurao do kuće i kupio 4 nove Continental ContiSport 3 225/45 R17. Nakon mesec dana sam išao u Amsterdam i tamo na bankinu pokidam zid nove gume, nije prešla ni 2000 km. Srećom u nesreći, uspeo sam da u Roterdamu nađem novu, istu takvu gumu, čak i za istu cenu kao kod nas.

Od tada, da ne ureknem, nisam imao problema.

Odgovori