Prstenovi za alu felne

Sve vezano za gume i felne
Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Prstenovi za alu felne

Post od NexT » 28 Okt 2012, 19:38

dragan je napisao: vidimo se ovih dana...
e, ja sam u Bg, pa ti javi kad ti bude odgovaralo za ono.

Ogi, nemam pojma sta se stresiras i nerviras, ja sam se zajebavao... To sto ti preozbiljno shvatas je druga stvar ;) U tvoj odnos sa vulkanizerima i serviserima ne ulazim...

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Prstenovi za alu felne

Post od Paja » 28 Okt 2012, 21:35

Apropo centralne rupe.
Predpostavljam da se aftermarket felne prave sa najvećom centralnom rupom koja odgovara određenom rasporedu rupa za šrafljenje. Al sam objasnio :D
Oću da kažem da ako Hyu, Kia i recimo Mazda imaju isti raspon rupa praviće se felne tako da pašu onome ko ima najveću glavčinu, a na ostale će se montirati sa prstenovima.

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14187
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Prstenovi za alu felne

Post od pedja » 28 Okt 2012, 21:53

Ili se prave po VWu, a ostali se prilagodjavaju. Ili prsten, ili sirenje rupe :D

Korisnikov avatar
ivancho
Postovi: 3777
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:59
Garaža: Octavia 1,6d
Lokacija: Vracar-Zemun
Kontakt:

Re: Prstenovi za alu felne

Post od ivancho » 29 Okt 2012, 08:48

Ogi je napisao:Nisam shvatio da je radnja UNO u fazonu "kupi i brisi, necemo vise nikada da te vidimo ni cujemo" . Mislim da imam pravo milion puta da se vracam, reklamiram, pitam, prvo jer je to moje pravo kao kupca, drugo jer bi to trebalo da je njihov princip rada kao prodavca. A pravo da ti kazem, zabole me **rac sto neko tamo u radnji (kao i ti ovde) misli "vidi ga onaj debil, opet dolazi/zove/smara" . I ja imam svoje misljenje pa nista. Moze neko da me ne voli ali kao musteriji mora da mi izadje u susret jer se ja NIKADA ne zalim bez razloga!!
Ne znam kada se bilo ko iz servisa UNO poneo prema tebi brisi kako sto si ti naveo i nije hteo da ti izadje u susret, sa savetom, uslugom.....cime god??

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30005
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Prstenovi za alu felne

Post od trojanac » 29 Okt 2012, 11:45

Vratite se na temu, a odnosi mušterija-servis svakako nisu deo ove teme.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10571
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Prstenovi za alu felne

Post od Sloba » 29 Okt 2012, 12:35

Ogi je napisao:
NexT je napisao:prvo, ne znam zasto si kupio felne koje nemaju odgovarajucu centralnu rupu... Bolje da si kupio neke cestite polovne...
Zato sto pojma nisam imao o tome a nije mi niko rekao.
Ivan mi je rekao da imaju tu felnu, hoces neses, ja rekao hocu i cao zdravo.
Zato mi i nije jasno otkud mi prstenovi koji pasuju za moj auto u fabrickom pakovanju !? Ili su oni naknadno stavljeni, ne znam.
Pošto nije u redu da krivica pada na nekog ko zaista nije kriv, bio to vulkanizer ili proizvođač felni, da pojasnim par stvari vezano za aftermarket felne.

Određeni model felne se pravi u određenim veličinama (npr. 15, 16, 17") i svaka od tih veličina se nudi u kombinaciji sa svim ili većinom raspona rupa. Šta misliš, koliko bi različitih varijanti istog modela moralo da se pravi kada bi u te kombinacije ubacili i različite promere centralne rupe? Mnogo. Tome služe adapteri. Naprave veću rupu čija se razlika u odnosu na glavčinu pegla adapterom za određeni automobil. I ja sam kupio nove Rial felne i uz njih je stigao set od 20 šrafova i četiri adaptera od plastike narandžaste boje. Na pakovanju je pisalo SX4/Sedici. Isto si i ti dobio za svoj auto i taj deo priče je sasvim u redu, e sad, to što ti je neko, ili si možda i sam, izgubio adapter, to je nešto drugo. Svaki metalostrugar će ti vezanih očiju napraviti adapter na osnovu uzorka i to je toliko benigna situacija da prosto ne kapiram čemu frka.

Korisnikov avatar
snork
Postovi: 4878
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:50
Lokacija: Beograd

Re: Prstenovi za alu felne

Post od snork » 04 Nov 2012, 05:46

ivancho je napisao:Nije opasno voziti bez prstenova u smislu da ce nesto da crkne, otpadne ilisl. Samo felna ne moze da se pozicionira u centar i velika je sansa da ce doci do tresenja jer felna tj tocak nisu u centru rotacije.
I ne samo to - točak mora dobro da naleže na glavčinu, jer je predviđeno da ona nosi težinu vozila. Ako je centralna rupa veća nego što treba, težinu nose šrafovi, a oni tome nisu namenjeni. Mogu da se polome, što je vrlo opasna situacija.
Ђенерал Јанковић

Korisnikov avatar
jaksa
Postovi: 3567
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:15
Garaža: Jugo 45

Re: Prstenovi za alu felne

Post od jaksa » 04 Nov 2012, 23:29

Problem opisan u ovoj temi se lako rešava i nadam se već je rešen.
Potpuno se eliminiše kupovinom oem felni.

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Prstenovi za alu felne

Post od Ogi » 05 Nov 2012, 01:21

Nije resen.

Korisnikov avatar
BAJKER
Postovi: 6087
Pridružio se: 13 Jan 2012, 15:34
Garaža: Suzuki SX4 1.5 MTB Cannondale bike
Lokacija: Zemun,Beograd,SRBIJA.

Re: Prstenovi za alu felne

Post od BAJKER » 05 Nov 2012, 11:37

Ogi, sta koci da problem nije resen? Nemas majstora koji ce ti napravi prstenove?
Slika

Korisnikov avatar
zdushan
Postovi: 1642
Pridružio se: 12 Jan 2013, 13:02
Garaža: Škoda Superb 2.0 TDI 4x4
Lokacija: Beograd

Re: Prstenovi za alu felne

Post od zdushan » 26 Maj 2013, 19:20

Jer ima neko preporuku za strugara? Treba mi samo 1, posto sam uzeo copavac sa centralnom rupom za vw (57.1) a meni treba 54.1mm. Alu roki, Danko i ostale lopovcine ne uzimam u obzir - 750 -1000din za komad je stvarno tezak bezobrazluk.

VladaBCS
Postovi: 40
Pridružio se: 12 Maj 2015, 13:43
Lokacija: Beograd

Re: Prstenovi za alu felne

Post od VladaBCS » 13 Maj 2015, 16:41

Skoro sam radio prsten na jednoj felni jer mi je ispao, tj polomio se, vrv dok je auto stajao dve godinje zapekle felne malo na njemu pa kad je vulkanizer krenuo "nežno" da skida felne shebao prsten.

elem napravio mi ga je ćaletov prijatelj onako prijateljski za dž, ali maksimalno profi, od alumijimuma sa primesama bakra i magnezijuma, komplet sa sve oprugicom koja ga drži na felni, da nije glanc nov čovek bi pomislio da je original OZ prsten

Slika

Ne znam koliko bi kostalo ovako, ali je iskolutao očima najstrašnije kad sam mu rekao da mi je alu roku tražio 500din za plastični prsten, što zbog toga što je prsten od plastike (njemu je anatema da se u ovakvim situacijama kombinuju dva rzl. metala zbog širenja i skupljanja na temperaturi a ne metal i plastika), što zbog cene, ali nije htreo da mi kaže koliko bi on to naplatio. Ako nekome treba ovako nešto ili neka druga metalostrugarska usluga mogu mu dati kontakt od čoveka. Veoma je pendantan.

Korisnikov avatar
dag81
Postovi: 7259
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:09
Garaža: BMW1 118d i Doblo JTD radna makina :)
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Одг: Prstenovi za alu felne

Post od dag81 » 14 Maj 2015, 01:04

200-250din je prsten.
Bolje je napraviti od plastike jer ovaj moze da zapece pa ces imati problem sa skidanjem tocka.

VladaBCS
Postovi: 40
Pridružio se: 12 Maj 2015, 13:43
Lokacija: Beograd

Re: Prstenovi za alu felne

Post od VladaBCS » 14 Maj 2015, 02:54

Kako misliš da zapeče pa da ne mogu da ga skinem? Kako mi ne zapeče oem felna kad je skidam?

Legura od koje je napravljen prsten je samo malo žilavija od legura od kojih se pravi felna (taj dodatak bakra).
Nema mi mnogo logike da je bolje praviti ih od plastike naročito zbog širenja i skupljanja na toploti. Sem toga da je plastika bolja i fabrika (OZ) bi pravila taj prsten od plastike a ne od aluminujma :)

Korisnikov avatar
dag81
Postovi: 7259
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:09
Garaža: BMW1 118d i Doblo JTD radna makina :)
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Одг: Prstenovi za alu felne

Post od dag81 » 14 Maj 2015, 09:14

Samo ce ti se pokazati.

Odgovori