Sigurnosni šrafovi

Sve vezano za gume i felne
Odgovori
Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Sigurnosni šrafovi

Post od nikaragva » 16 Jan 2013, 16:07

Kod mene u onoj tvorevini od ne znam ni ja čega, stiropor neki tvrdi valjda, što stoji u unutrašnjosti rezervnog točka, a u njemu stoji alat za skidanje točka, ima 5 rupa u koje taman stanu šarafi. Ali šarafa nema. Pošto ja nisam kupio nov auto, možda je neko mak`o šarafe.

Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: Sigurnosni šrafovi

Post od nuk » 16 Jan 2013, 16:31

Kod Renault-a nisu isti srafovi za calicne i alu felne, za duzinu nisam siguran posto nisam uporedjivao ali je razlika u tim plivajucim podloskama koje srafovi za alu felne imaju a srafovi za celicne nemaju. Fora je u tome da podloske sprecavaju sraf da se zalepi za felnu koliko su mi rekli i Renault odobrava koriscenje srafova sa podloskama na celicnim felnama a obratno ne

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Одг: Sigurnosni šrafovi

Post od NexT » 16 Jan 2013, 16:36

Sloba je napisao:Mislim da za alu felne, kada su fabričke, idu isti šrafovi kao i za čelične. Kod mene je tako, i na Suzukiju i na Pugu. Ako nije tako, zašto se za rezervni točak ne dobijaju posebni šrafovi, ako su na kolima fabričke alu, a rezervni je čelični... Aftermarket je druga priča, pre svega zbog dužine šrafova. E, sad, treba proveriti kako je kod Renoa.

Sent from my HTC One V using Tapatalk 2
Ako imas fabricke alu felne, sa tim srafovima mozes da stegnes i celicne. Ako imas fabricke celicne felne, a stavis alu, onda ti treba i novi set srafora za njih.

Korisnikov avatar
methane.master
Postovi: 21560
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:30
Garaža: Clio III ph2 1,2 16V

Re: Sigurnosni šrafovi

Post od methane.master » 16 Jan 2013, 16:51

nuk je napisao:Kod Renault-a nisu isti srafovi za calicne i alu felne, za duzinu nisam siguran posto nisam uporedjivao ali je razlika u tim plivajucim podloskama koje srafovi za alu felne imaju a srafovi za celicne nemaju. Fora je u tome da podloske sprecavaju sraf da se zalepi za felnu koliko su mi rekli i Renault odobrava koriscenje srafova sa podloskama na celicnim felnama a obratno ne
Ja na čeličnim nisam imao te sa podloškama :think: ... ili možda jesam a sad krase Ivanchov automobil. :kezo:
Širim haos!

Korisnikov avatar
Misha
Postovi: 3689
Pridružio se: 13 Jan 2012, 17:55
Garaža: RAV4 2.2 D4D 4WD Executive
Lokacija: Novi Sad

Re: Sigurnosni šrafovi

Post od Misha » 16 Jan 2013, 19:22

RINGE je napisao:Uzeo bih i ja. Jel neko od suzukista uzimao do sada?
Uzeo sam ja u ES sigurnosne srafove ali se ne secam koja je bila cena. U Madjarskoj su 16e. http://www.suzuki.hu/pages/display/szol ... =/auto/sx4

Slika

Slika
Live TODAY as each breath is precious and will never come again.

Korisnikov avatar
RINGE
Postovi: 382
Pridružio se: 06 Jun 2012, 08:52
Garaža: Suzuki SX4 GS

Re: Sigurnosni šrafovi

Post od RINGE » 16 Jan 2013, 20:47

Hvala Misho :pivo:

Korisnikov avatar
Misha
Postovi: 3689
Pridružio se: 13 Jan 2012, 17:55
Garaža: RAV4 2.2 D4D 4WD Executive
Lokacija: Novi Sad

Re: Sigurnosni šrafovi

Post od Misha » 16 Jan 2013, 21:01

:doubleup:
Live TODAY as each breath is precious and will never come again.

nixa
Postovi: 2076
Pridružio se: 10 Jan 2012, 21:52
Lokacija: Beograd

Re: Sigurnosni šrafovi

Post od nixa » 26 Mar 2013, 08:12

Zna li neko nešto o sigurnosnim srafovima automax što se prodaju u lav autu?

http://www.lavauto.rs/elektronski-katal ... ory_id=148


Takođe, svidjaju mi se stil bull srafovi iz kit komerca, samo mi nude M14x1.5, a fabrički su M12x1.5. Kažu da su ih prodali puno i da dimenzija šrafa sigurno odgovara... Da li je to ok tolerancija ili da ipak jurim m12?

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29861
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Sigurnosni šrafovi

Post od trojanac » 26 Mar 2013, 09:00

Lepo izgrebeš felne kao ja, pa nikom nisu interesantne te ti onda i ne trebaju sigurnosni. :mrgreen:

Šalim se, ja ih imam, ali samo iz razloga što je Rakhil uzeo za Focusa pa nisu odgovarali, te su završili kod mene. Neki aftermarket. Za sada nekoliko puta skidani bez problema.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: Sigurnosni šrafovi

Post od nuk » 26 Mar 2013, 09:09

Nemam pojma, ja bih opet isao na originalne iako su skuplji

Korisnikov avatar
Uroš S.
Postovi: 10885
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:17
Garaža: Fabia 1.0 TSI DSG | Yamaha X-Max 300 TechMax 2023. | Polar Forester
Lokacija: Blokovi

Re: Одг: Sigurnosni šrafovi

Post od Uroš S. » 26 Mar 2013, 09:23

NexT je napisao:
Sloba je napisao:Mislim da za alu felne, kada su fabričke, idu isti šrafovi kao i za čelične. Kod mene je tako, i na Suzukiju i na Pugu. Ako nije tako, zašto se za rezervni točak ne dobijaju posebni šrafovi, ako su na kolima fabričke alu, a rezervni je čelični... Aftermarket je druga priča, pre svega zbog dužine šrafova. E, sad, treba proveriti kako je kod Renoa.

Sent from my HTC One V using Tapatalk 2
Ako imas fabricke alu felne, sa tim srafovima mozes da stegnes i celicne. Ako imas fabricke celicne felne, a stavis alu, onda ti treba i novi set srafora za njih.
Osim ako voziš nešto iz VAG ekipe, onda ti ne treba :mrgreen:

Slažem se sa Nukom, osim ako su za Renoa fabrički mnogo skuplji, Škodini su npr. duplo skuplji od tih po prodavnicama autodelova, i skoro je nemoguće kupiti dva puta iste.

nixa
Postovi: 2076
Pridružio se: 10 Jan 2012, 21:52
Lokacija: Beograd

Re: Sigurnosni šrafovi

Post od nixa » 26 Mar 2013, 10:04

Renoovi su 3000rsd skuplji od ovih u Lav autu i Kit komercu, tj. 3x su skpulji.

Drug koji je vulkanizer i skine na hiljade šrafova godišnje kaže da su stil bull vrlo korektni i da nema potrebe da bacam pare. Uzeo bih te bez puno razmišljanja, samo da je dimenzija M12x1.5, a u Kit komercu me ubedjuju da je ok i M14. Zato gledam drugo rešenje, a ukoliko mi dop*zdi uzeću Renoove i ćao...

Korisnikov avatar
Rakhil
Postovi: 8335
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:01
Garaža: Ford Focus Mk2 1.6 16V, KTM Leggero Cross
Lokacija: Beograd

Re: Sigurnosni šrafovi

Post od Rakhil » 26 Mar 2013, 10:05

Nixa, ovi sa slike su skroz simetricni, takve su mi nudili kod Danka. Problem je sto na dobre sigurnosne srafove mozes da stavis nastavak samo na jedan nacin, a na ove moze kako hoces, sto ti pokazuje da su svi isti u proizvodnji. Ne bi me cudilo da ovi sto skidaju tockove nose po par komada tih univerzalnih, just in case.
Oni sto su zavrsili kod Trojanca su vec malo bolji, nastavak moze samo na jednoj poziciji da legne, ali su i dalje prilicno otkriveni. Jedino komplet resenje ti je fabricki, nazalost...

nixa
Postovi: 2076
Pridružio se: 10 Jan 2012, 21:52
Lokacija: Beograd

Re: Sigurnosni šrafovi

Post od nixa » 26 Mar 2013, 10:21

Mislim da sam korak bliži odluci da pop*zdim i kupim u Renou...

Korisnikov avatar
Rakhil
Postovi: 8335
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:01
Garaža: Ford Focus Mk2 1.6 16V, KTM Leggero Cross
Lokacija: Beograd

Re: Sigurnosni šrafovi

Post od Rakhil » 26 Mar 2013, 10:25

Tako sam i ja izgubio vremena i zivaca, pa na kraju progutao sumanutu cenu i kupio u Grandu, jebga

Odgovori