Sigurnosni šrafovi

Sve vezano za gume i felne
Odgovori
Korisnikov avatar
sale vti
Postovi: 372
Pridružio se: 06 Okt 2012, 09:37
Garaža: sivi auto
Lokacija: bgd/zemun

Re: Sigurnosni šrafovi

Post od sale vti » 23 Apr 2013, 09:46

Da Vam pojasnim malo neke stvari iz mog ugla. Ako imate super felne i gume, i neko se nameraci na njih, nazalost ostacete bez istih jer su to profesionalci i imaju odgovarajuci alat, a pritom ih ne moze spasiti ni kubik sigurnosnih srafova. ;)
Njih pazarite i stavljate na kola ne bi li mirnije spavali i imali mirnu savest da ste bar nesto pokusali da uradite ne bi li auto osvanuo na klocnama. Surovo ali realno. :)

Da Vam pojasnim sta znaci M12 x 1,5 posto vidim da se frljate malo. Sraf 12-ica ili ti debljina srafa, a korak navoja 1,5. I nijedna druga oznaka ne pase na ovu. Jedino sto moze da odstupa je da glava srafa bude za kljuc 17 ili 19, tj sve u zavisnosti dali je srii otvor na felni ili uzi pa u zavisnosti od toga birate tacno sta Vam treba. Nadam se da ce pomoci nekom oko izbora.
Honda Undetected Garage
https://www.facebook.com/profile.php?id ... &ref=br_tf" onclick="window.open(this.href);return false;

Korisnikov avatar
stefanan
Postovi: 9518
Pridružio se: 16 Jan 2012, 17:46
Garaža: Fiat Stilo 1.9 mjet

Re: Sigurnosni šrafovi

Post od stefanan » 23 Apr 2013, 11:01

Nesto mi sad pade na pamet, jel bi mogao ja da kupim 4 sigurnosna i da na njih stavim plivajucu podlosku?

Sent from my XT910 using Tapatalk 2

Korisnikov avatar
Uroš S.
Postovi: 10886
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:17
Garaža: Fabia 1.0 TSI DSG | Yamaha X-Max 300 TechMax 2023. | Polar Forester
Lokacija: Blokovi

Re: Sigurnosni šrafovi

Post od Uroš S. » 23 Apr 2013, 12:04

E jesu ga neke marke zakomplikovale za sve pare.
Koliko su ti OEM sigurnosni? Jel su mnogo skuplji, valjda oni idu sa sve svim treba u pakovanju?

ADrei
Postovi: 2699
Pridružio se: 21 Sep 2012, 18:34

Re: Sigurnosni šrafovi

Post od ADrei » 23 Apr 2013, 12:21

sale vti je napisao:Da Vam pojasnim malo neke stvari iz mog ugla. Ako imate super felne i gume, i neko se nameraci na njih, nazalost ostacete bez istih jer su to profesionalci i imaju odgovarajuci alat, a pritom ih ne moze spasiti ni kubik sigurnosnih srafova. ;)
Njih pazarite i stavljate na kola ne bi li mirnije spavali i imali mirnu savest da ste bar nesto pokusali da uradite ne bi li auto osvanuo na klocnama. Surovo ali realno. :)
ne slazem se... imam 3 seta sigurnosnih srafova +alarm koji ce se upaliti ako neko pokusava da skine felnu :)

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

Korisnikov avatar
Uroš S.
Postovi: 10886
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:17
Garaža: Fabia 1.0 TSI DSG | Yamaha X-Max 300 TechMax 2023. | Polar Forester
Lokacija: Blokovi

Re: Sigurnosni šrafovi

Post od Uroš S. » 23 Apr 2013, 12:26

3 od 5 srafova po tocku su ti sigurnosni?

ADrei
Postovi: 2699
Pridružio se: 21 Sep 2012, 18:34

Re: Sigurnosni šrafovi

Post od ADrei » 23 Apr 2013, 12:29

bas tako... jedan set sam skinuo sa a3 kad sam ga prodao, jedan sam dobio uz a5 i kupio sam jos jedan set aftermarket sigurnosnih srafova :oops:
meni su sa a3 probali da skinu felne i jednu bas dobro ostetili...

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

Korisnikov avatar
samo polako
Postovi: 3361
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:15

Re: Sigurnosni šrafovi

Post od samo polako » 23 Apr 2013, 12:33

Svi ti šrafovi i alarmi štite kola od jednog dela lopova, narkomana ili onih kojima treba lova i to brzo.

Oni kada vide te šrafove i alarme oni odustaju i odlaze na neki auto koji to nema.

Oni koji hoće da ukradu nešto oni su mnogo spremniji i rade na tome, krađa im nije u prolazu.

Mom komšiji su sa sve kombinezonima spakovali auto na šlep pa još sa komšijama proćaskali kako se pokvario i niko ništa nije sumnjao.
A da su ga pratili, jesu izgleda da su mobilnim obaveštavali jedni druge svaki momenat njegovog kretanja.
Mene zanima da mi vi mene kazete gde ima jevtina kavurma, čvarci... Mene to brine jutros...

Korisnikov avatar
sale vti
Postovi: 372
Pridružio se: 06 Okt 2012, 09:37
Garaža: sivi auto
Lokacija: bgd/zemun

Re: Sigurnosni šrafovi

Post od sale vti » 23 Apr 2013, 12:44

@stefanan: a za sta konkretno sluze te "plivajuce" matice, da li znate? Ja mislim da mozda znam, ali ne znam sto dizete toliku frku oko njih :)

@adrei: Ja mislim da su ti felne ostale na autu posle pokusaja skidanja jer su amateri to pokusali da urade. Inace ti sigurnosni srafovi se veoma lako skidaju sa obicnom "T" sipkom i malim svajs aparatom, uzivo gledao kako im treba 15sec. po tocku.

A moze i ovako da se uklone ali traje 20sec duze:

http://www.youtube.com/watch?v=LGpuFwEKpUM

Tako da stojim iza onoga sto gore napisah, ako se neko nameraci, a zna posao nece ga ni kubik matica ili srafova spreciti da uzme ono sto mu se svidelo.


edit:
@samo polako: upravo tako, isto razmisljamo...
Honda Undetected Garage
https://www.facebook.com/profile.php?id ... &ref=br_tf" onclick="window.open(this.href);return false;

ADrei
Postovi: 2699
Pridružio se: 21 Sep 2012, 18:34

Re: Sigurnosni šrafovi

Post od ADrei » 23 Apr 2013, 12:47

nek je i 20sek po srafu( usta ne verujem jer su drugu u porseu jedva skinuli sigurnosne kada je izgubio kljuc)... to je 4min za 4 felne, za to vreme ce alarm probuditi celu ulicu :kezo:

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2
Poslednja izmena od ADrei u 23 Apr 2013, 12:50, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
stefanan
Postovi: 9518
Pridružio se: 16 Jan 2012, 17:46
Garaža: Fiat Stilo 1.9 mjet

Re: Sigurnosni šrafovi

Post od stefanan » 23 Apr 2013, 12:50

sale vti je napisao:@stefanan: a za sta konkretno sluze te "plivajuce" matice, da li znate? Ja mislim da mozda znam, ali ne znam sto dizete toliku frku oko njih :)
Stavljm felne kojima je raspon rupa 4x100 a fabricki na stilo idu 4x98... mislim moze i sa obicnim srafovima ali nisam hteo da rizikujem pa sam uzeo ove

Sent from my XT910 using Tapatalk 2

Korisnikov avatar
sale vti
Postovi: 372
Pridružio se: 06 Okt 2012, 09:37
Garaža: sivi auto
Lokacija: bgd/zemun

Re: Sigurnosni šrafovi

Post od sale vti » 23 Apr 2013, 13:11

Ja mislim da te tzv. plivajuce matice sluze za celicne felne koje imaju radkapne koje se drze na tim maticama/podloskama. Konkretno sam se susretao sa tim na hondinim i vecinom japanskim vozilima koje su imale celicne felne i sve su imale te matice sa podloskama kao i radkapne koje su bile pricvrscene sa njima.
Honda Undetected Garage
https://www.facebook.com/profile.php?id ... &ref=br_tf" onclick="window.open(this.href);return false;

Korisnikov avatar
stefanan
Postovi: 9518
Pridružio se: 16 Jan 2012, 17:46
Garaža: Fiat Stilo 1.9 mjet

Re: Sigurnosni šrafovi

Post od stefanan » 23 Apr 2013, 14:00

Uroš S. je napisao:E jesu ga neke marke zakomplikovale za sve pare.
Koliko su ti OEM sigurnosni? Jel su mnogo skuplji, valjda oni idu sa sve svim treba u pakovanju?
Pa i nije komplikovano ako postujes ono sto je fabrika propisala,to sto mi volimo da menjamo svasta je nas problem :mrgreen: oko 1500 bi trebalo da su 4 komada
sale vti je napisao:Ja mislim da te tzv. plivajuce matice sluze za celicne felne koje imaju radkapne koje se drze na tim maticama/podloskama. Konkretno sam se susretao sa tim na hondinim i vecinom japanskim vozilima koje su imale celicne felne i sve su imale te matice sa podloskama kao i radkapne koje su bile pricvrscene sa njima.
ako ti tako kazes,ja za to nisam cuo :D za ovo sto sam naveo se koriste sigurno,dosta ljudi sa fiatom ih stavlja

Korisnikov avatar
sale vti
Postovi: 372
Pridružio se: 06 Okt 2012, 09:37
Garaža: sivi auto
Lokacija: bgd/zemun

Re: Sigurnosni šrafovi

Post od sale vti » 23 Apr 2013, 14:22

...Ili ne mislimo na istu stvar... :kuku: :kuku: :)
Honda Undetected Garage
https://www.facebook.com/profile.php?id ... &ref=br_tf" onclick="window.open(this.href);return false;

Korisnikov avatar
stefanan
Postovi: 9518
Pridružio se: 16 Jan 2012, 17:46
Garaža: Fiat Stilo 1.9 mjet

Re: Sigurnosni šrafovi

Post od stefanan » 23 Apr 2013, 14:28

Evo kako izgledaju ti plivajuci na koje ja mislim
Prikačeni fajlovi
61572511zl3.jpg

Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: Sigurnosni šrafovi

Post od nuk » 23 Apr 2013, 20:32

Bas danas sam imao prilike da radim sa ovim alatom, doduse u legalne svrhe i prilicno sam ubedjen da ni sigurnosni srafovi ne predstavljaju ozbiljnu zastitu

Slika

Odgovori