Balansiranje guma

Sve vezano za gume i felne
Odgovori
Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11073
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Balansiranje guma

Post od Bax » 14 Feb 2013, 09:23

Hteo sam a zapocnem ovu temu, i da predstavim Hunter GSP 9700 balanserku. Masina je fantasticna, i treba da ste informisani, da to moze da se nadje i u nekim domacim servisima.

Ukratko jedino ona, je u stanju da simulira ponasanje gume na samom putu.
Pogledajte prezentaciju, ja sam zaista impresioniran njenim radom.

http://www.gsp9700.com/how/index.htm
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: Balansiranje guma

Post od nuk » 14 Feb 2013, 09:34

E vidis, i ja na letnjem setu osecam blage vibracije na nekim brzinama, tako je bilo odmah nakon montaze novih guma. Radio sam dva puta balansiranje i masini je sve ok.
Probacu jos jednom na prolece cim montiram letnji set ako se i dalje situacija ne popravi, ovaj Hunter mi deluje kao opcija.
Mozda si trebao da napises koje firme imaju ovu masinu

sent from my phone using the fingers

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11073
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Balansiranje guma

Post od Bax » 14 Feb 2013, 09:39

Mogu da se nadju lako firme preko Googla, da ne ispadne reklama. Pominjao sam ja vec u svojim postovima. Probacu ja na prolece takodje da centriram fabrickog Dunlopa sa Astre, koji na obicnim balanserkama uvek prolazi, a gume tresu preko 120km/h.

Evo i liste problema sa kojima klasicna balanserka ne moye da se nosi...

Solves Wheel Vibration Problems Balancers Can't Fix
Detects non-balance, radial-force-related problems associated with:
1. Tire uniformity.
2. Tire and rim runout.
3. Wheel-to-balancer mounting error.
4. Improper bead seating of tire to rim.
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Balansiranje guma

Post od Ogi » 07 Apr 2013, 22:38

Ja juce stavio letnji set i sada mi se cini kao da mi na nekim brzinama malo trese... ili tek sada sa letnjim vise osecam koliko je zapravo nas auto put (renovirani) neravan... moram jos sutra da probam pa ako mi se i dalje to bude cinilo, idem da reklamiram... znao sam da je trebalo odmah da idem na Hunter, ni sam ne znam zasto nisam, valjda zato sto sam na ovo mesto isao prethodne 2 zime i sve je bilo ok... nadam se da umisljam mada... kao da na preko 110 krece malo da trese... prvo sam tripovao tresenje na 80-90 pa posle ne... :think:

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Balansiranje guma

Post od NexT » 07 Apr 2013, 22:42

Citajuci tvoje postove kontam da je i30 vrhunska masina za proveravanje kvaliteta radova.

Jbt, vozimo istim putevima svi, i moze da bude samo dve stvari
1. i30 je neverovatno tvrd, ima bucan trap i losu izolaciju
2. ti previse dramis i karikiras.

Ne kazem da su nam putevi dobri, niti da je savrseno ravno, ali svaki bogovetni dan sam na tom auto-putu i auto samo klizi. Apsolutno se nista ne oseca u kabini i ne cuje.

Razumeo bih da kukas na neke druge delove...

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Balansiranje guma

Post od Ogi » 07 Apr 2013, 22:49

Ma auto put je super, spomenuo sam ga jer je neko jod davno napisao kako je citavom duzinom neravan... ok, jeste neravan na ulasku na Gazelu iz pravca Nisa odnosno naboran... mozda je takav na jos nekim mestima... mada to verovatno nema veze...

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11073
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Balansiranje guma

Post od Bax » 07 Apr 2013, 22:54

Meni na Astrama tresu letnje, i to na oba auta, fabricki Dunlop, cak i nove Nokian sto je cale uzeo se tresu oko 120km/h.
Zimske su normalne na ova vozila, ima tu dosta losih guma, na trzistu.

Ja cu da uzmem uskoro ponovo novi set za Astru, bas me nervira to zajebavanje sa gumama, a narocito sto se tesko to reklamira.

Obicna balanserka NE MOZE da utvrdi ukoliko se guma trese usled lose unifomnosti gume, tj takozvanih radijalnih vibracija...
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

milosdoktorabs
Banned
Postovi: 1259
Pridružio se: 26 Jan 2012, 13:12
Lokacija: Srb

Re: Balansiranje guma

Post od milosdoktorabs » 07 Apr 2013, 22:55

ogi a da tebi nisu malo te letnje gume vise stare :rofl:
Slika
Alfi pada cena isto koliko brzo ubrzava do sto

milosdoktorabs
Banned
Postovi: 1259
Pridružio se: 26 Jan 2012, 13:12
Lokacija: Srb

Re: Balansiranje guma

Post od milosdoktorabs » 07 Apr 2013, 23:00

voyim hankok ventus prime 2 K 115 ,nema nicega,auto je savrseno miran od 100 do 160 km-h jer ga preko toga nisam terao
Slika
Alfi pada cena isto koliko brzo ubrzava do sto

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Balansiranje guma

Post od Ogi » 07 Apr 2013, 23:01

Ma jok, treca sezona, super su !

milosdoktorabs
Banned
Postovi: 1259
Pridružio se: 26 Jan 2012, 13:12
Lokacija: Srb

Re: Balansiranje guma

Post od milosdoktorabs » 07 Apr 2013, 23:09

Ogi je napisao:Ma jok, treca sezona, super su !
kako si ih cuvao,proveri u kakvom su ti stanju felne?Jesi li uradio reglazi nakon balansiranja.ja to praktikujem uvek kada menjam set.
Slika
Alfi pada cena isto koliko brzo ubrzava do sto

Korisnikov avatar
dag81
Postovi: 7255
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:09
Garaža: BMW1 118d i Doblo JTD radna makina :)
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Balansiranje guma

Post od dag81 » 07 Apr 2013, 23:19

Mislim da je tu problem malo u glavi, tj. u ocekivanju da se vozi igrica i da ne sme nista da se oseti sa puta.

Zna se kako trese kad je balans u pitanju-bas oko 110 se najcesce javljaju vibracije, kad je felna kriva trese ranije pa se umiri i na vecim brzinama bas bude neprijatno, kad je guma kriva podrhtava i na 60 i 100.

Jel si balansirao gume od kad si ih stavljao na alu felne? Ako nisi izbalansiraj, ako jesi verujemd a je samo do puta, ili ocekujes nemoguce. Hunter ti nije potreban pri svakom balansiranju, a cisto sumnjam da firme koje je imaju rade svaki balans na Hunter masini. Tj. mozda i rade ali sigurno je balans duplo skuplji, a u 90% slucajeva je nepotreban, tj. potreban je samo kada je felna ispravna, guma deluje ispravna a desava se tresenje, tada je OK staviti na Hunter i otkloniti sumnju.

Samo malo se spustitie na zemlju sa ocekivanjima, em ne vozite auto visoke klase, a i da vozite ne vozite igricu nego auto u realnosti, sto znaci mehanika je u pitanju i tu ne postoji idealno Garantujem da kad bi se obracalo prevsie paznje na glupsoti neke, tj. trazio problem, i na novoj S klasi, BMW7, A8 bi nasli nesto da nije ''igrica''.

Reglaza nema veze sa tresenjem. A ako cemo iskreno ja na Audiju nisam radio nikada reglazu za 164k km i nista ne trese, niti vuce, niti trosi gume na bokovima. Mada Francuzi jesu mesksi, ali preterivanje je raditi reglazu na 10-15k km, osim ako se nesto ne menja od amortizera, spona, ramena.

Korisnikov avatar
zdushan
Postovi: 1637
Pridružio se: 12 Jan 2013, 13:02
Garaža: Škoda Superb 2.0 TDI 4x4
Lokacija: Beograd

Re: Balansiranje guma

Post od zdushan » 10 Maj 2013, 19:14

Odvezao sam malo vecu deonicu autoputa i osetio da mi se pojavljuju vibracije preko 100 kmh. Sumnjam na lose izbalansirane tockove, samo sto sam stavio letnje. Druga sumnja je sto sam menjao amorte- ima li potrebe centr. trap posle toga? Moze li tako da trese od trapa?

Tapatalk

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11073
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Balansiranje guma

Post od Bax » 10 Maj 2013, 20:19

Trese od raznih stvari, mada ne od centriranja, ako sumnjas u gume samo na Hunter.

Sent from my ZTE-SKATE
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13408
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Balansiranje guma

Post od McGruja » 10 Maj 2013, 20:20

Ako je trap ispravan...

Odgovori