Oštećenje alu felne

Sve vezano za gume i felne
Odgovori
Korisnikov avatar
dag81
Postovi: 7234
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:09
Garaža: BMW1 118d i Doblo JTD radna makina :)
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Oštećenje alu felne

Post od dag81 » 12 Mar 2017, 23:55

A sta on radi kad se treba preci 150km?
Ako pravi od 2 felne jednu ok kome treba takva usluga, ako je lako vrati kad dobije u centar skidam kapu, ali za klasicno iskrivljenu felnu ici 150km danas po meni bezveze.
Verovatno covek dobro radi ispravku, ali verujem da ih ima bar 10oro.u BGu koji mogu odraditi ispravku felne dobro.

Elem farbao kum kod njega pre nekih 5-6 god felne za Passata, posao odradjen prosecno. Mada koliko sam skontao neko drugi farba, ne on.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21044
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Oštećenje alu felne

Post od nidza » 13 Mar 2017, 15:48

Nemanja je napisao: Definitivno preporuka od mene i kao što reče ivancho samo se naoružajte živcima i strpljenjem :-)
Moje iskustvo sa Radovanom, ostavio sam 16icu, seo u kafanu preko puta, popio piće, on me pozvao, pokupio felnu, hvala doviđenja.

Moje iskustvo sa Radovanom, ostavio sam 17icu, seo u kafanu preko puta, popio piće, on me pozvao, pokupio felnu, hvala doviđenja.

U oba slučaja estetski ništa nije bilo potrebno raditi na felni, mada su bile vrlo malo krive. Vožen auto normalno na njima.

Korisnikov avatar
Nemanja
Postovi: 265
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:05
Garaža: Audi
Lokacija: Srbija

Re: Oštećenje alu felne

Post od Nemanja » 15 Mar 2017, 13:57

@Dag81

Nosio sam istu felnu kod bar petorice, četvorica su odustali čim su videli zavar, ali su je stavili na balansirku i rekli mi da je tu problem. Samo jedan je pokušao da je ispravi, ali tamo gde je var mi je rekao da ne sme da dira, da ne bi pukao, a nema čime da zavari kao ispravio je 85% felnu, 105g je tražila mašina, bacala samo tako, a platio više nego kod Radovana. Ovih petorica i ko zna koliko još takvih ima, pre Radovana, po meni nisu kompletni majstori što se tiče opravki svih defekata na felnama, dok je Radovan baš baš kompletan majstor. Rekao mi je da felna baca zato što je bila kriva u srcu, dakle i posle pet "majstora" i ispravljanja, samo je on video da je problem u srcu felne, a ne u mestu gde je bila zavarena. Pre neki dan sam otišao o Coning i na Hunteru radio balansiranje, ta felna koju je ispravljao traži istu količinu tegova (oko 30g) kao i druge dve felne, samo je jedna tražila 10g manje. Prešao bih još toliko samo da znam da će mi neko rešiti problem, kao što je Radovan rešio.

@ nidza

Rekao mi je kada sam je ostavio sutra da dodjem po felnu, dosao sam trećeg dana, a felna stoji na radnom stolu. Kaže da ne može da stigne danas da je završi, nakon čega sam morao malo da budem bezobrazan i izvršim pritisak :-) da se ne bih vraćao po treći put, mada da nisam uspeo, jbg došao bih treći put, malo namrgođen al zadovoljan urađenim poslom. Seo u kafić, kao i ti, sačekao i završena za pola sata. Nekoliko pravih reči i gvozdena vrata otvaraju. :-)
I da, slažem se, da estetski ne uništi felnu kao ostali kod kojih sam nosio felne.

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Oštećenje alu felne

Post od Vladapetr » 15 Mar 2017, 14:09

Mene je Radovan svojevremeno isto iscimao, jednu felnu mi je ispravio ali je nešto kenjao pa smo se malo prozivali.

Ima neke fore iz Kursadžija tipa "znaš ko je to: opasan je jebač i voli da namiguje?" Kad mu kažeš da ne znaš, on ti namigne :kezo: :mrgreen: Ja ga onda pitam da li zna šta žena kaže posle dobrog sexa, on sav nasmejan kaže: ne znam, šta kaže? Rekoh, pa naravno da ne znaš :kezo:
Na kraju pri odlasku spadnem sa ćuprije :rofl: nije pokosio travu u kanalu pored ćuprije pa se ona poravnala sa visinom travnjaka pored, a ja se parkirao desno od ćuprije i išao unazad da bih se okrenuo. Spala mi oba zadnja točka, pa su on i kolega morali dobro da upru kako bi me isterali :mrgreen:

Sledeći put sam išao za neke druge felne, kad sam ušao svađao se sa nekim likom i meni je krenuo neku nadrkanu priču pa sam ga oterao u pm i vratio se za BG.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Nenad81
Postovi: 5
Pridružio se: 06 Apr 2017, 13:38
Lokacija: Bg

Re: Oštećenje alu felne

Post od Nenad81 » 07 Apr 2017, 12:57

Imam pitanje, jel zna neko ovu felnu optički da popravi? Imam par ogrebotina na poliranom delu.
Felne su original Audi 20 inch. Koliko sam ja gledao na YouTubu treba cnc mašina.. i polirano deo se ne lakira...

Slika

Slika

Korisnikov avatar
Mr.Rotor
Postovi: 6355
Pridružio se: 18 Sep 2014, 21:42
Garaža: ПОЛУПРЕМИЈУМ
Lokacija: Краљево

Re: Oštećenje alu felne

Post od Mr.Rotor » 07 Apr 2017, 13:01

Ja tu ništa ne bih dirao. Mnogo je to sitno oštećenje...

Korisnikov avatar
Ikac
Postovi: 1759
Pridružio se: 19 Apr 2012, 22:29
Garaža: Fiat Bravo 198 (2011) 1.6 multijet

Re: Oštećenje alu felne

Post od Ikac » 07 Apr 2017, 13:11

:plusone:

Ovo je skoro neprimetno...

Nenad81
Postovi: 5
Pridružio se: 06 Apr 2017, 13:38
Lokacija: Bg

Re: Oštećenje alu felne

Post od Nenad81 » 07 Apr 2017, 19:13

Ne vidu se sve ogrebotine. Meni to skače u oči.

Korisnikov avatar
Mr.Rotor
Postovi: 6355
Pridružio se: 18 Sep 2014, 21:42
Garaža: ПОЛУПРЕМИЈУМ
Lokacija: Краљево

Re: Oštećenje alu felne

Post od Mr.Rotor » 07 Apr 2017, 20:06

Onda sređuj. Mada taj brušeni deo više nikada neće biti isti... Ja ne bih dirao.

Korisnikov avatar
marketman
Postovi: 503
Pridružio se: 01 Okt 2015, 11:52
Garaža: Toyota Rustolla 1.6 astmo

Re: Oštećenje alu felne

Post od marketman » 07 Apr 2017, 20:48

Pretpostavljam da za taj deo mora da se navari aluminijum, poravna i ispolira, posto se ne farba?

Korisnikov avatar
Mr.Rotor
Postovi: 6355
Pridružio se: 18 Sep 2014, 21:42
Garaža: ПОЛУПРЕМИЈУМ
Lokacija: Краљево

Re: Oštećenje alu felne

Post od Mr.Rotor » 07 Apr 2017, 20:56

Pa da. Ali kad se navari na to brušeno nikad više nije to to.

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21044
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Oštećenje alu felne

Post od nidza » 07 Apr 2017, 21:47

Tako su i meni objasnili, pošto sam doneo na restauraciju felne sa lakiranim brušenim aluminijumom, da to nema šanse da se napravi kod ovih naših farbara. Felne su komplet farbane, i to je super ispalo, ali to nije više ona ista felna.

Konsultuj se sa nekim ko radi felne da vidiš šta i kako može da se uradi. Kod mene nije bilo takvih oštećenja, pa opet nije mogao da se sačuva brušeni aluminijum, nego je farbano sve komplet.

Nenad81
Postovi: 5
Pridružio se: 06 Apr 2017, 13:38
Lokacija: Bg

Re: Oštećenje alu felne

Post od Nenad81 » 07 Apr 2017, 22:39

Raspitaću se... da se uraditi, ali mislim da se prvi sloj skida sa cnc mašinom... tako da može to da izgleda kao novo. Ali je i pitanje koliko love...

Korisnikov avatar
Ikac
Postovi: 1759
Pridružio se: 19 Apr 2012, 22:29
Garaža: Fiat Bravo 198 (2011) 1.6 multijet

Re: Oštećenje alu felne

Post od Ikac » 07 Apr 2017, 22:59

Ja bih kontaktirao one likove na FB što rade poliranje i farbanje felni, mislim da je kačio neko već link do stranice, zaboravio sam kako se zovu. Ako je verovati slikama, rade odlično.

Edit Našao sam...

https://www.facebook.com/poliranje.felni/

Korisnikov avatar
Markoni
Postovi: 9712
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:47
Lokacija: Београд

Re: Oštećenje alu felne

Post od Markoni » 08 Apr 2017, 02:05

Svi mogu to da ispoliraju, ali to nije taj efekat.
Mislim da to bruseno moze da uradi samo Alu Roki, ali mislim i da je cena jaka. Tipa 100+ EUR po felni.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Odgovori