Zimske gume - da ili ne?

Sve vezano za gume i felne
Odgovori
Korisnikov avatar
dag81
Postovi: 7234
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:09
Garaža: BMW1 118d i Doblo JTD radna makina :)
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Zimske gume - da ili ne? (lična iskustva)

Post od dag81 » 07 Feb 2012, 14:55

U NSu danas isto haos kad se sidje sa bulevara, koji je ociscen, usko ali ociscen.
Isao sam do veleprodaje i nazad h vremen, 4puta sam stajao u ulici jer su se zaglavljivali-verovatno letnje gume jer ja nisam imao problema, jesam slajfovao ali izvlaci ne staje. Inace tu deonicu prodjem kad je suvo za 20ak minuta tamo nazad.
Katastrofa je po gradu, juce je bilo mnogo bolje. Danas je sneg mastan nekako.

Korisnikov avatar
Sh@rance
Postovi: 1600
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:48
Garaža: Fiat Punto Classic 1.3 MultiJet & Cannondale Trail 7 er29
Lokacija: Obrenovac

Re: Zimske gume - da ili ne? (lična iskustva)

Post od Sh@rance » 07 Feb 2012, 20:47

Danas sam bas imao radnu akciju krenem da registrujem kola, upalim auto i prvo sto sam uradio gurao komsiju koji je bio parkiran do mene Punto klasik samo na prednjim tockovima imao wintere nije mogao da izadje sa parkinga.
Evo ovako sam ja izasao zena snimala mobilnim :D
http://www.youtube.com/watch?v=KaczAQvLWPc

Posle toga sam na ulici gurao reno lagunu stariji model isto samo napred Prednje dve wintere. NIsam mogao da prodjem od njega posto se covek zaglavio.
I kad sam se vratio na parking opet sam gurao Zastavu 101 ali ova je imao sve 4 letnje na kolima bogami nas troica smo morali da ga guramo debelo se zaglavio.
Ove miselinke su cudo verujte izvlace iz mrtvih. Doduse imam i lance u gepeku za nedaj boze ali za sada prolaze svuda.

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23289
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Zimske gume - da ili ne? (lična iskustva)

Post od Day Walker » 07 Feb 2012, 20:52

ahahha "Tata zaglavio si se" :mrgreen:
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 12985
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Zimske gume - da ili ne? (lična iskustva)

Post od Saša » 07 Feb 2012, 20:57

Mali gas kada krećeš i pažljivije sa kvačilom. Točkovi su ti nepotrebno proklizali, plus nisi morao ni unazad u zalet. :)

Korisnikov avatar
Sh@rance
Postovi: 1600
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:48
Garaža: Fiat Punto Classic 1.3 MultiJet & Cannondale Trail 7 er29
Lokacija: Obrenovac

Re: Zimske gume - da ili ne? (lična iskustva)

Post od Sh@rance » 08 Feb 2012, 10:24

Jel znas kad bi tako izasao? NIkad :D pogledaj sneg dokle je malo presao preko spojlera. :D

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29862
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Zimske gume - da ili ne? (lična iskustva)

Post od trojanac » 08 Feb 2012, 10:27

Slažem se. Mora jači gas jer auto nema snage. Da je MJet onda bi lakše kretao.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10563
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Zimske gume - da ili ne? (lična iskustva)

Post od Sloba » 08 Feb 2012, 10:38

U situacijama o kojima se ovde govori mora jači gas da se da i po cenu proklizavanja. Kada se kola pokrenu, bitno je očuvati inerciju i ne dati im da stanu, a to je ponekad moguće samo jačim gasom uz proklizavanje točkova. Sa malim gasom nema momenta i motor se guši jer kola ne mogu da se nose sa preprekom jednako kao da vuku prikolicu punu cigala. Kretanje po klizavom putu kada nema prepreka i dobokog snega je nešto drugo, Tada je mali gas i klackanje kvačilom poželjno.

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 12985
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Zimske gume - da ili ne? (lična iskustva)

Post od Saša » 08 Feb 2012, 10:41

^^Pa on i vozi Multijeta... :)

Nije to ništa, malo mekog, sveže napadalog snega... Čekaj da vidiš parking kod mene, 15 cm tvrdo ugaženog snega/skoro leda, a u sredini dva duboka kolotraga do samog asfalta. A sve to još "zašećereno" sa malo sveže otopljene bljuzge, plus uska ulica, sa jedne strane parkirani automobili. Ne možeš izaći iz toga ni sa lancima. Hoću reći nećeš se zaglaviti ako ideš pravo, ali da se uparkiraš i izađeš iz kolotraga - katastrofa. Juče sam čekao jednog lika sa starijim BMW-om da se konačno uparkira (između dva auta, jedan iza drugog) i... nikako. 15-tak minuta je šlajfovao, klizio, zaletao se, ma kakvi. Oni koltrazi te drže kao šine. Probam i ja sa svojim letnjim Continentalkama i - ma jok, neće ni meni. Ni u rikverc, ni napred. A ne smeš ni zaljujati/zaleteti auto nešto preterano, da ne lupiš u neki parkirani automobil. Na kraju sam ukapirao da će morati da radi lopata. Odem u stan po onu malu za smeće (jedino nju imam :))... I za par minuta - uz malo promišljenog kopanja i prebacivanja snega (tek toliko da malo "uništim" ona dva kolotraga) uparkirah se konačno... :)

Jutros prošla konačno ralica i zatrpala mi auto, a ja kasno izašao iz stana. :| Ništa, mali gas tek da se krene, pa malo naglog ubrzanja i iskočim i iz toga... :)

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29862
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Zimske gume - da ili ne? (lična iskustva)

Post od trojanac » 08 Feb 2012, 11:14

Saša je napisao:^^Pa on i vozi Multijeta... :)
:kuku: :glavomuzid:

Da, ne znam šta mi bi.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
samo polako
Postovi: 3361
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:15

Re: Zimske gume - da ili ne? (lična iskustva)

Post od samo polako » 08 Feb 2012, 11:35

Mene zanima da mi vi mene kazete gde ima jevtina kavurma, čvarci... Mene to brine jutros...

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 12985
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Zimske gume - da ili ne? (lična iskustva)

Post od Saša » 08 Feb 2012, 12:07

Dobro je vino, ništa mu ne fali... :mig: Moj vam je savet da u ovakvim ekstremima a pogotovo ako živite u nekoj zabačenoj ulici gde se ne čisti sneg, obavezno nabavite neku manju lopatu (ili standardnu, pa joj skratite dršku), stavite je u gepek i onda ne morate da se bojite ni metar snega. :)

Btw, jutros se pored moje zgrade zaglavio onaj mali kamiončić/hladnjača novosadskog "Hleba". Stao čovek malo više u stranu - dal' da se nekom skloni ili čisto da drugi mogu proći dok istovaruje gajbe hleba u prodavnicu preko puta, pritom ušao levim točkovima malo više u kanal pored (nije video od nabacanog snega) i... zaglavio se junački. Ni makac. Na kraju je lepo ugasio motor, lopata i kopaj, i to bogami dobro, svuda oko kamiona sa te strane. No izađe na kraju, bez ičije pomoći... :mig:

Korisnikov avatar
samo polako
Postovi: 3361
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:15

Re: Zimske gume - da ili ne? (lična iskustva)

Post od samo polako » 08 Feb 2012, 12:14

Nabavio jednu takvu, rasklopivu na tri dela a može dobro da posluži jer nije mala, 500 dinara...
Mene zanima da mi vi mene kazete gde ima jevtina kavurma, čvarci... Mene to brine jutros...

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 12985
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Zimske gume - da ili ne? (lična iskustva)

Post od Saša » 08 Feb 2012, 12:38

Super. Prava stvar... :mig:

Još jedna zimska "anegdota". Neko veče se umalo zaglavih kod pošte na Novom Naselju (NS). Izlazim u rikverc iz parkinga i uvalim se zadnjim točkovima u pomenute kolotrage (ugažen sneg, dva duboka kolotraga do asfalta) i ni makac, samo proklizava, prednji kraj auta još podignut uvis. Ljuljam ja napred nazad, no slaba vajda. Nailazi neki auto, staje ispred mene (moj auto ukoso po sred ulice, noć) kad ono - pica kurir sa malom "pik-ap" Pandom. Vadi lopatu i pruža mi je (uz osmeh) govoreći "Alat!"... :kezo: Iskopam se ja sa njom za tili čas, izađem, no sada se još moramo nekako mimoići. Ja ne mogu nikud iz onih kolotraga, a ni njemu ne ide ništa bolje. No, popne se on nekako u levu stranu prema parkiranim autima, prođe koji metar, ja prođem uspešno pored njega, on potom malo počne da šlajfuje, zaglavi se fino i... ugasi mu se motor na kraju. Vergla i vergla... upali se na trenutak i opet ugasi. I tako par puta. Ja stojim pored, moj auto upaljen na sred ulice desetak metara dalje, nije red da sada zbrišem i ostavim ga u nevolji a pre toga mi čovek pomogao. :) Na kraju ukapira da je ostao bez goriva, vadi odnekud minijaturnu kanticu i sipa par litara benzina. :kezo: Kažem mu: "Eh, što nije 4x4", ne bi stao nigde... :) Pomognem mu da se i on iskobelja i... ode čovek... :smesko: Parola - snađi se druže... :smesko:

ftj
Postovi: 12985
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Zimske gume - da ili ne? (lična iskustva)

Post od ftj » 08 Feb 2012, 13:23

Gde ima da se kupi dobra sklopiva lopata?

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Zimske gume - da ili ne? (lična iskustva)

Post od NexT » 08 Feb 2012, 13:36

Po neociscenim ulicama je sad najgore zbog kolotraga...

Ja se E klasom sklonio u neugazen sneg pored, i ide lik sa starom peticom prema meni, i on bi da se pomeri desno, al prednji tockovi presli, a zadnji furaju po kolotrazima. Lik je isao bocno jedno 20 metara, dok zadnji nisu uhvatili neki prelaz i izvuce ga...

Odgovori