Zimske gume - da ili ne?

Sve vezano za gume i felne
Odgovori
Korisnikov avatar
dag81
Postovi: 7255
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:09
Garaža: BMW1 118d i Doblo JTD radna makina :)
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Zimske gume - da ili ne?

Post od dag81 » 07 Dec 2013, 01:06

Novi Sad veceras nije klizao, ne znam za BG kako vam je bilo.
Pricam o mojima, doduse prednjim bivsim(vozio ih par dana i prodao) i zadnjim koje se jos kotrljaju Polaris 3. Doblo nema ABS,zato sa i prokomentarisao ''kontrolisano klizanje'' jer mi je prosle godine auto 2x za tih par dana na vlaznom(ne minus vec je bilo 7-8C) tako proklizao sa Polaris 3 da sam se skenjao. Kliza i sa Dunlopom ali drugacije, skace a ne nekontrolisano kao sa Polarisom 3
Mada kao sto rekoh predhodnih par dana, posto uglavnom startujem Dobla jedva sam kretao, sa istim tim Dunlopom Wint Response. Danas sam se vozio npr. savrseno, tj. normalno.

E sad ono sto imam primedbu, e sad ne znam da li na Winter Response ili Polaris, je sto su bucne bas primetno, kada je suvo. Na 60-70 se bas cuju.

Korisnikov avatar
dragan
Postovi: 9218
Pridružio se: 13 Jan 2012, 13:09
Garaža: BMW M340i, Peugeot 2008

Re: Zimske gume - da ili ne?

Post od dragan » 07 Dec 2013, 07:15

nidza je napisao:Šta ćete po snegu da radite kad sad kukate? Može da se upali ABS i ASR, ali nije lako uopšte. Alfa pruža tu privilegiju da se na volanu jako dobro oseti svaka promena u podlozi, tako da nema panike.

Kao što DW reče, kada se vozi normalno, pa čak i malo brže, nema ama baš nikakve razlike u odnosu na suvo, u sred leta. Ne preterujte.
istini za volju, proklizao je uzbrdo gde jedan deo tezine ode na zadnju osovinu i to kad sam ga zategao do 6-7k rpm, ali svejedno, ni u tim slucajevima se to inace ne dogadja. mada za svakodnevnu voznju je korektna situacija.
jutros doduse, na parkingu, je asfalt bas poledio, mrtvi fokus je u drugoj na 1500rpm proklizavao, ali to ne mogu da racunam u normalne okolnosti...

Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13408
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Zimske gume - da ili ne?

Post od McGruja » 07 Dec 2013, 08:11

Focus nije mrtav, radi on lepo za 100ks, posebno ovaj mk2.5

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29961
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Zimske gume - da ili ne?

Post od trojanac » 07 Dec 2013, 08:27

Evo jedan mali test od jutros.

Vreme 07.30h
Temperatura -1
Brzina 30km/h

Slika

Na suvom bi stao u mestu, mislim da ne bi ni za dužinu auta otišao. Ovde poledica, naglo kočenje pri tako maloj brzini, ABS se uključi i zaustavni put je daleko, daleko duži, što se može lepo videti na slici. Radio sam test dva puta, oba puta je bilo slično, tako da, oprez i polako, pogotovo ako vozite putem sa slabim saobraćajem.
Ono što je dobro je da Dunlop WS 3D jako lepo kontroliše putanju, nema zanošenja ni pri kočenju, a ni pri skretanju nije nekontrolisano, mada se oseti da malo beži, ali uz umerenu brzinu lako se kontroliše.
Posetite www.garaza.rs !

milosdoktorabs
Banned
Postovi: 1259
Pridružio se: 26 Jan 2012, 13:12
Lokacija: Srb

Re: Zimske gume - da ili ne?

Post od milosdoktorabs » 07 Dec 2013, 08:29

Izgledada vas je sve Alvirovic opasno inspirisao
Slika
Alfi pada cena isto koliko brzo ubrzava do sto

Korisnikov avatar
methane.master
Postovi: 21560
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:30
Garaža: Clio III ph2 1,2 16V

Re: Zimske gume - da ili ne?

Post od methane.master » 07 Dec 2013, 10:47

dag81 je napisao:E sad ono sto imam primedbu, e sad ne znam da li na Winter Response ili Polaris, je sto su bucne bas primetno, kada je suvo. Na 60-70 se bas cuju.
Vidiš i ja sam ranije primetio kod mene, da se WR jako čuju na vlažnom u nekom opsegu brzine, recimo 50-60 (nisam siguran). Na većim brzinama više ne. :zbunjen:
Širim haos!

Korisnikov avatar
dragan
Postovi: 9218
Pridružio se: 13 Jan 2012, 13:09
Garaža: BMW M340i, Peugeot 2008

Re: Zimske gume - da ili ne?

Post od dragan » 07 Dec 2013, 11:09

McGruja je napisao:Focus nije mrtav, radi on lepo za 100ks, posebno ovaj mk2.5
jeste mk2.5 malo drugacije mapiran I mozda malo zivlji u nekom opsegu, ali focus 2 generalno ima mnogo jacih strana nego sprint. htedoh reci da bi svaki auto u uslovima o kojima pricam veoma brzo proklizao, jer je bilo bas klizavo... inace kroz midrange ide jako lepo za specifikacije, zaista, ali na 1500rpm tesko da se I od vecih benzinaca moze nesto ocekivati...

Korisnikov avatar
dag81
Postovi: 7255
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:09
Garaža: BMW1 118d i Doblo JTD radna makina :)
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Zimske gume - da ili ne?

Post od dag81 » 07 Dec 2013, 15:45

methane.master je napisao:
dag81 je napisao:E sad ono sto imam primedbu, e sad ne znam da li na Winter Response ili Polaris, je sto su bucne bas primetno, kada je suvo. Na 60-70 se bas cuju.
Vidiš i ja sam ranije primetio kod mene, da se WR jako čuju na vlažnom u nekom opsegu brzine, recimo 50-60 (nisam siguran). Na većim brzinama više ne. :zbunjen:
Ja nisam primetio na vlaznom nego suvom. A sto ti kazes imaju tu neku buku, bas cu istestrirati ali i ja bih rekao 50-70km/h Posle kao da ne. E sad jedino sto imam mesano sa Barumom pa nisam 100% siguran da je do WR.

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21079
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Zimske gume - da ili ne?

Post od nidza » 07 Dec 2013, 23:35

http://www.coningdoo.co.rs/putnicki-pro ... 326/Tigar/

Stvarno ima od ove sezone i 17". Razvijaju priču ljudi.

Elem, da je ADAC relevantan test, potvrđuju i Švajcarci sa ovog filmića:
http://www.youtube.com/watch?v=DjWyiSB6BLk

Rekao bih da su gotovo u dlaku isto poređali gume kao ADAC na svojim testovima.

Korisnikov avatar
Milos_kg
Postovi: 3525
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:06
Garaža: Alfa 147 1.9 16v JTDm
Lokacija: Kragujevac

Re: Zimske gume - da ili ne?

Post od Milos_kg » 07 Dec 2013, 23:50

1:33 - kormoran snowpro b2 ... ista sara/guma kao i Wintera. U cemu fora?

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19245
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac
Birthday

Re: Zimske gume - da ili ne?

Post od Heinz » 07 Dec 2013, 23:55

Osim da je loša?

EDIT: http://en.wikipedia.org/wiki/Michelin

Michelin is a tyre manufacturer based in Clermont-Ferrand in the Auvergne région of France. It is one of the two largest tyre manufacturers in the world along with Bridgestone.[2] In addition to the Michelin brand, it also owns the BFGoodrich, Kleber, Tigar, Riken, Kormoran and Uniroyal (in North America) tyre brands.

Korisnikov avatar
pierre
Postovi: 106
Pridružio se: 18 Feb 2012, 09:54
Garaža: Fiat Punto 1.2
Lokacija: Požarevac
Kontakt:

Re: Zimske gume - da ili ne?

Post od pierre » 08 Dec 2013, 00:31

Kormoran Snowpro B2 je rebrendirana Tigar Wintera. Takođe se pravi kod nas u Pirotu, samo pod drugim nazivom.

http://youtu.be/6NkrauGsfLA

Evo ovde se tačno vidi "Made in Serbia". Ima još profila koje dele Tigar i Kormoran: Hitris, Prima, samo što se zovu drugačije.

Tako da rezultati testova za Kormoran važe i za Tigar.
Slika

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21079
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Zimske gume - da ili ne?

Post od nidza » 08 Dec 2013, 11:09

Pretpostavka je da su rebrendirane, ali ne mora da znači da su potpuno iste. Zdravorazumska pretpostavka je da jesu, i da loši testovi po kiši važe i za Winter1. Ko poznaje svoj alat, neće sebe dovesti u rizičnu situaciju. Na tastovima po snegu je odlična, suvom sasvim korektna.

Zapravo nisu daleko od toga da naprave dobru gumu, ali ako im se i ovo prodaje po istoku ko blesavi, a kod nas je svaka druga zimska na ulici, šta ih briga. Pojavljivanje 17ica, i guma pojačanih bokova pre 2g (XL), ohrabruje da se nešto ipak dešava.

Tapatalk 4

Korisnikov avatar
pierre
Postovi: 106
Pridružio se: 18 Feb 2012, 09:54
Garaža: Fiat Punto 1.2
Lokacija: Požarevac
Kontakt:

Re: Zimske gume - da ili ne?

Post od pierre » 08 Dec 2013, 13:45

Profil jeste isti, e sad da li koriste istu smešu, to ne mogu da znam. Jedino da nađemo nekog iz Tigra pa da pitamo. Baš sam hteo da vidim neke rezultate testova Wintere, ali najbliže što sam našao je taj Kormoran Snowpro B2. Mogu da pretpostavim da je to ista guma, samo da se na različitim tržištima prodaje pod različitim imenom. Tu pretpostavnku najviše podržava taj natpis Made in Serbia.

Super je da se radi na novim dimenzijama i opterećenjima. Nadam se da ćemo uskoro da vidimo nalsednika Wintere. Winter2 možda?
Slika

Korisnikov avatar
dunx81
Postovi: 5576
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:20
Garaža: Civic 1.8
Lokacija: Zrenjanin

Re: Zimske gume - da ili ne?

Post od dunx81 » 08 Dec 2013, 15:27

Mogu vam reci da je ovaj Avon Ice Touring katastrofalan po vlaznom i +6 kako je trenutno u ZR. Pri iole naglijem kocenju tuce ABS, drugom pali trc kao od sale. :thumbdown:
Nadam se da ce bar po snegu raditi posao kako vlaja.

Odgovori