Zimske gume - da ili ne?

Sve vezano za gume i felne
Odgovori
Korisnikov avatar
dag81
Postovi: 7259
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:09
Garaža: BMW1 118d i Doblo JTD radna makina :)
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Zimske gume - da ili ne? (lična iskustva)

Post od dag81 » 06 Feb 2012, 14:40

@Rakhil, vidi da Dragan stalno tera van puta njegovog RS,pa ce valjda i tebi dati da poteras i probas 4D. :smesko:

Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13409
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Zimske gume - da ili ne? (lična iskustva)

Post od McGruja » 06 Feb 2012, 15:06

Focus na 15" felnama i 195 sirinom gume mnogo bolje vozi na snegu

Korisnikov avatar
dragan
Postovi: 9218
Pridružio se: 13 Jan 2012, 13:09
Garaža: BMW M340i, Peugeot 2008

Re: Zimske gume - da ili ne? (lična iskustva)

Post od dragan » 06 Feb 2012, 15:20

haha, rs je na 17kama 8-)
danas sam se vracao sa posla preko bezanije, obrnuo opet krug po grckoj, probija se po snegu kao lud, pre cu slomiti svu plastiku napred od nekog smeta nego da se zaglavim...
jedino me nervira led unutar tockova tj felni, danas sam malo brze poterao autoputem, osetno trese...
sledeci put kad budem u blizini a kasnije, kad rakhil ne radi, probacemo kako idu gy vs dunlop...mada nije fer zbog velicine mojih tockova...

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30005
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Zimske gume - da ili ne? (lična iskustva)

Post od trojanac » 06 Feb 2012, 15:37

Zovite i mene, da uporedimo sa mojima. :)
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
dag81
Postovi: 7259
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:09
Garaža: BMW1 118d i Doblo JTD radna makina :)
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Zimske gume - da ili ne? (lična iskustva)

Post od dag81 » 06 Feb 2012, 15:42

Nije to velika razlika 195 vs. 205, skoro neprimetno, bez obzira sto je 17''. Da si na 215-225 tu se vec oseti za ''kopanje''.

Trojke, ako ih nisi istestirao sad nikad neces. :mrgreen: Ja mislim da nigde nisi ni ''pokusao'' da se zaglavis, a ne da si se zaglavio. Vidim ja kod mene, oce nekad da krene da kopa, ali izvlaci. A svakodnevno vise puta imam test kad se penjem na parking, bez problema. A i sa druge strane nemoj da se nadas da je 3D bolji od 4D. :isplazijezik:

Korisnikov avatar
Rakhil
Postovi: 8335
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:01
Garaža: Ford Focus Mk2 1.6 16V, KTM Leggero Cross
Lokacija: Beograd

Re: Zimske gume - da ili ne? (lična iskustva)

Post od Rakhil » 06 Feb 2012, 16:31

Daleko od toga da sam ja nezadovoljan gumama, sjajne su, ali ne mogu biti savrsene. Auto kopa ko blesav, sto kaze Dag, popne se na koji hoces ivicnjak. A i nisam dzaba prevrnuo pola grada da nadjem celicne 15-ice, trud se isplatio.
4D cu da probam na ortakovom Meganu, on je tu negde sa Focusom po kilazi, i ista je dimenzija. Draganov Clio je sigurno zabavan na snegu, ali se on ne bi setio da se javi, a zuji mi pod prozorom svako malo :mrgreen:

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Zimske gume - da ili ne? (lična iskustva)

Post od NexT » 06 Feb 2012, 17:27

Vidis kakav je... Jes da danas nisam bio gajbi, al ono... Nije ok...

Gurali smo Hondu na Winterama, uspeo je da je zabode u sneg pored puta. Nasadio je, nije bilo sanse da se pomeri.
Jedva smo je izgurali.

A, ovaj moj autobus tako lepo kopa, par puta mi je prilicno bila frka kad sam prolazio kroz neke ulice, al sve je odradio na nivou :sreckovic: Sta bi bilo tek da imam nove UG8 :trljamoci: :lol:

Korisnikov avatar
Rakhil
Postovi: 8335
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:01
Garaža: Ford Focus Mk2 1.6 16V, KTM Leggero Cross
Lokacija: Beograd

Re: Zimske gume - da ili ne? (lična iskustva)

Post od Rakhil » 06 Feb 2012, 17:35

Sta on kakav je, ko da si ti bolji :D
Evo uzmi moje UG8 pa se igraj, ja ne idem nigde do proleca :bibip:

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Zimske gume - da ili ne? (lična iskustva)

Post od NexT » 06 Feb 2012, 17:38

:lol: :lol: :lol: ti ko moj burazer :D

A, ja sam bio kasno uvece, bilo mi glupo da te zovem zbog bebe, a i ne znam sta bi ti zena rekla da te vidi sa prozora na bordu, i da te vuce auto xD :lol:

Korisnikov avatar
dragan
Postovi: 9218
Pridružio se: 13 Jan 2012, 13:09
Garaža: BMW M340i, Peugeot 2008

Re: Zimske gume - da ili ne? (lična iskustva)

Post od dragan » 06 Feb 2012, 18:10

trojanac je napisao:Zovite i mene, da uporedimo sa mojima. :)
cujemo se ovih dana, ja imam nesto mnogo popodnevnih smena, mozda cetvrtak...
nastavicemo preko pp-a ili sms-a...

Korisnikov avatar
krstin
Postovi: 176
Pridružio se: 13 Jan 2012, 13:10
Lokacija: NS

Re: Zimske gume - da ili ne? (lična iskustva)

Post od krstin » 06 Feb 2012, 18:22

U NS po manjim ulicama svakog casa se neko zaglavi, pa napravi pometnju. Pricam za moj kraj. Naravno svi sa letnjim gumama. Ko ima para da vozi auto, ima para i da kupi bar dve Wintere, koje u principu kostaju kao pun rezervoar... :thumbdown:
Slika

Korisnikov avatar
superboss
Postovi: 3771
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:09
Lokacija: Speck in the Sea

Re: Zimske gume - da ili ne? (lična iskustva)

Post od superboss » 07 Feb 2012, 13:09

Evo da ja iznesem neka svoja iskustva, voznje automobila sa letnjim gumama po ovom kijametu.

Na toyoti su 4xContinental ContiEcoContact 155/65/14, dot 2710-stare koliko i auto, sa dobrom sarom. Sinoc sam bas razmisljao, posto sam poslednjih par dana mora da budem prisutan u saobracaju da sam zadovoljan, sveukupno, sa ponasanjem automobila.

Naravno, ne mogu da se porede ni sa najlosijim zimskim gumama, i ne bih smeo da se usudim da sa njima predjem Iriski recimo- medjutim po gradu nigde me nisu ostavile na cedilu. Nigde nisam stao, niti se zaglavio, bilo je minimum proklizavanja, nije se ni jednom desilo da mi automobil podje negde gde on hoce...
Mislim da je jedna cinjenica izuzetno vazna u ovakvim uslovima sobracaja: STRPLJENJE....garantujem da bi barem polovina tih koji se glave i "precaju" po gradu pravila manje problema da su laksi na gasu....ljudi su mnogo nervozni, koliko vidim lako se nerviraju...ako auto stane odmah pocinje da se "gasira" sto je naravno kontraproduktivno...
What i do for the livin'? I live for the livin'.

Korisnikov avatar
ivancho
Postovi: 3777
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:59
Garaža: Octavia 1,6d
Lokacija: Vracar-Zemun
Kontakt:

Re: Zimske gume - da ili ne? (lična iskustva)

Post od ivancho » 07 Feb 2012, 13:29

Odmah da kazem nista licno, Ali ja sam se sinoc prvi iznervirao od ljudi koji sa letnjim gumama voze 20km/h gde to nije potrebno. Ne kazem da sam ja divljao ali realno je moglo brze da se vozi. Teska su vremena nema se para i ne moze svako sebi da priusti sebi zimske gume, ali onda po ovakvom vremenu takvi ljudi treba da koriste alternativne nacine prevoza, a ne mene i ostale da ugrozavaju jer i pri tako maloj brzini takav auto lako ostane bez kotrole jer su ulice ne ociscene i zavejane.

nixa
Postovi: 2076
Pridružio se: 10 Jan 2012, 21:52
Lokacija: Beograd

Re: Zimske gume - da ili ne? (lična iskustva)

Post od nixa » 07 Feb 2012, 13:33

Takođe ništa lično (moj otac bi prvi vozio na letnjim gumama da mu nisam seo na kičmu za zimske), ali kao što je neko već negde napisao - sve koji sa letnjim gumama izađu na ovaj sneg i led bi trebalo u gaćama poslati na Kopaonik...

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Zimske gume - da ili ne? (lična iskustva)

Post od NexT » 07 Feb 2012, 13:39

Sad sam morao da silazim da izguramo kombi i auto koji su se zaglavili na parkingu, jer ja ne bih mogao da izadjem od njih :besan:

sluzbeni kombi - letnje gume
privatna Corsa - letnji Conti

Da se vrate na parking nece, a to sto su zatvorili ceo parking jer su debili, to nema veze...

ivacho, slazem se... Ja sam ovih dana sa 40ak na sat bio medju brzima u saobracaju... Nije mi jasno da bulevarom voze 20-30 gde ne moze pesak da izleti, ne moze neko da se zaglavi.. Tvoje je samo da drzis pravac i kocis kad je crveno :uf:

Odgovori