Univerzalne, ALL SEASON, M+S, gume kupovina da ili ne?

Sve vezano za gume i felne
Odgovori
SrdjanNS86
Postovi: 19
Pridružio se: 12 Feb 2022, 21:39

Re: Univerzalne, ALL SEASON, M+S, gume kupovina da ili ne?

Post od SrdjanNS86 » 20 Okt 2022, 21:58

Posto mi za Bmw x1 trazi po fabrici pozadi 255/40/18 nemogu nigde da nadjem allseason gume za njega a napred mi idu 225/45/18.sad su na njemu sve cetiri te 225/45/18 ali ja hocu da stavim fabricki kako ide

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45833
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Univerzalne, ALL SEASON, M+S, gume kupovina da ili ne?

Post od Geza » 21 Okt 2022, 21:24



Slika
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
hyundai_i30
Postovi: 353
Pridružio se: 02 Avg 2022, 05:13
Garaža: Hyundai i30 1.4 16V, 2011. (plin + benzin)
Lokacija: Niš

Re: Univerzalne, ALL SEASON, M+S, gume kupovina da ili ne?

Post od hyundai_i30 » 21 Okt 2022, 22:00

ljubitelj je napisao:Pa to ni je uopšte garancija za gume nego neko lokalno Kemoimpex osiguranje bih pre rekao, a koje nema veze sa proizvodjačem guma niti defektom same gume usled proizvodnje.

Eto i objašenjenja otkuda se pojavljuje Euribor u priči sa tom firmom, možda posluju sa tudjim pozajmljenim novcem :)
Samo jos da dodam vezano za ovu produzenu garanciju koju daje zapravo sam proizvodjac gume i traje godinu dana od datuma kupovine, ali preko Kemoimpex sajta najpre mora da se registruje kupovina i onda sutradan odobravaju ovu garanciju ako su svi prethodno poslati podaci validni. Dobija se kod na osnovu koga moze da se izvrsi reklamacija u garantnom roku.

Sta pokriva garancija tih godinu dana smo ranije rezimirali, prakticno bilo kakvo ostecenje sem naravno kradje i kako oni kazu "vandalizma nad gumama", mada kako dobar deo ljudi vozi, to je zapravo definicija vandalizma ne samo nad gumama, vec nad svim ucesnicima u saobracaju Slika.

Ovo je skroz ok da ljudi koji kupe ceo set mogu da iskoriste i aktiviraju ovu garanciju jer ih nista ne kosta sem par minuta popunjavanja forme na sajtu, a moze da bude od koristi. E, sad moram da napomenem da verovatno vecina prodavaca ovu garanciju nece ni da predlozi kupcu iz neznanja ili jer jednostavno ne zeli.

Ja prvi nisam pri kupovini znao za dodatnu garanciju, prodavac ni u kom slucaju ovo nije pomenuo i potom sam slucajno nabasao na ovo pre nego da krenemo u diskusiju sinoc ovde. Pustio sam Kemoimpexu mail danas kako je ovaj propust prodavca krajnje neprofesionalan i ko zna koliko ljudi je ostalo bez necega na sta imaju pravo, ali tako je kako je.

Zato ovo samo hocu da podvucem, ako neko planira kupovinu cisto da ima u vidu, jer makar u tih prvih godinu dana voznje, mozda dodje do cepanja gume i zasto covek koji je vec izdvojio vecu kolicinu novca ne bi ostvario svoje pravo i dobio zamensku gumu.

Iz Kemoimpexa su se izvinili za nenameran propust kako kazu uz izgovor da su prodavnice toliko prebukirane ovih dana, da prodavci zaboravljaju da prenesu kupcima sve informacije. Kada sam kupovao gume u prodavnici sem mene i i prodavca naravno nije bilo nikog, pa vi prosudite sami da li je bila slucajka, namera ili bug u sistemu koji se uvek moze popraviti...

Sent from my M2101K6G using Tapatalk


Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: Univerzalne, ALL SEASON, M+S, gume kupovina da ili ne?

Post od nuk » 22 Okt 2022, 08:47

I ja sam uzeo ove gume za ženin auto nedavno, niko mi ništa nije rekao za tu garanciju.
Da im se obratim mailom ili kako drugačije da registrujem kupovinu nisam shvatio?

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk


Korisnikov avatar
hyundai_i30
Postovi: 353
Pridružio se: 02 Avg 2022, 05:13
Garaža: Hyundai i30 1.4 16V, 2011. (plin + benzin)
Lokacija: Niš

Re: Univerzalne, ALL SEASON, M+S, gume kupovina da ili ne?

Post od hyundai_i30 » 22 Okt 2022, 08:57

Dakle, u mom slucaju nije bila bas opterecenost prodavca guzvom vec je ovo jednostavno nezainteresovanost i neprofesionalizam. U roku od 7 dana od dana kupovine imas pravo na slanje zahteva za dodatnom garancijom. Evo linka gde trebas da popunis podatke poput modela guma, dimenzija, broj fiskalnog, registarski broj vozila i model (sto je po meni potpuno nebitna stvar) itd.:

https://www.kemoimpex.com/garancija/registracija

Kad popunis sve informacije i posaljes dobijas potvrdu na mail da ce u roku od jednog radnog dana biti aktivna dodatna garancija, ali ako ne bude moras da ih napinjes kao ja. Ja sam im poslao zahtev za registracijom preksinoc, a juce mail da ih malo kritikujem i u roku od 1h su mi juce poslali potvrdu o aktivaciji uz pratece izvinjenje.

Ukoliko je proslo 7 dana od kupovne, nemoj da te to obeshrabri, cimaj ih kao ja mail-om ili zovi i reci da ti bambus prodavac kod koga si kupio gume nije rekao ono sto treba da ti kaze, jer je to tvoje pravo pri kupovini celog seta i to ne samou slicaju Hankook-a vec jos 4-5 proizvodjaca.

Sve informacije imas na ovom linku:

https://www.kemoimpex.com/garancija/usl ... -ostecenja

Drago mi je da je pisanija od juce bar nekom pomogla, jer nije fer da ljudi jednostavno ne ostvare svoja prava koja im daje sam proizvodjac, ali u Srbistanu nemas vise normalnog prodavca, tj. pripadaju endemskim vrstama i jednostavno su potpuno nezainteresovano da uopste prodaju nesto, a kamoli da preporuce, poznaju ono sto prodaju itd. Ja sam jedino kupio u Kemoimpexu jer ceo grad prakticno kupuje tu i oni su monopolisti, a meni su u komsiluku, serviseri me vec znaju, ali da sam imao izbor, rado bi ih samo pozdravio jer su im prodavci beton liga...

Slobodno se u mail-u pozovi i na moj slucaj, dakle ko zna koliko ljudi je kupilo gume kod njih, pukli velike pare, a pojma nemaju da proizvodjaci daju bar godinu dana ove garancije od vecine ostecenja, a ne samo na fabricke greske itd.

Sent from my M2101K6G using Tapatalk






Poslednja izmena od hyundai_i30 u 22 Okt 2022, 08:57, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: Univerzalne, ALL SEASON, M+S, gume kupovina da ili ne?

Post od nuk » 22 Okt 2022, 09:05

Da, našao u međuvremenu, svaka čast kako si ovo iskopao na sajtu. Hvala

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk


Korisnikov avatar
hyundai_i30
Postovi: 353
Pridružio se: 02 Avg 2022, 05:13
Garaža: Hyundai i30 1.4 16V, 2011. (plin + benzin)
Lokacija: Niš

Re: Univerzalne, ALL SEASON, M+S, gume kupovina da ili ne?

Post od hyundai_i30 » 22 Okt 2022, 09:07

Nema problema, zato izmedju ostalog i postoje forumi, radi razmene iskustva i preporuka...

Svakako javi o krajnjem ishodu

Sent from my M2101K6G using Tapatalk


ljubitelj
Postovi: 10594
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Univerzalne, ALL SEASON, M+S, gume kupovina da ili ne?

Post od ljubitelj » 22 Okt 2022, 09:21

Na ovom linku Kemoimpexa koji si ostavio ne piše da je produžena garancija, nego da je skraćena garancija i važi samo 1 godinu dana.
Takodje, piše da garancija važi samo za 1 (jednu) gumu od 4 kupljene.
Garancija ne važi za gume kupljene u Kemoimpexu ni u veleprodaji ni online, dakle isključivo maloprodaja i isključivo u nekim navedenim radnjama koje su date na spisku.

Nigde ne piše da proizvodjač daje garanciju, niti ima pomena bilo kakve obligacije proizvodjača...čak ni komunikacije sa proizvodjačem po pitanju ostvarivanja te garancije. Nema nikakve registracija te garancije kod samog proizvodjača gume.

I dodatno, piše da sve troškove rada, popravke snosi kupac guma.
Garancija ne važi ako neki podatak koji oni imaju pri toj registraciji nije tačan, a o tačnosti podataka odlučuje ko...sam Kemoimpex?

Ja vidim marketing a ne vidim garanciju na kupljenu robu- ako su kupljene 4 gume onda je garancija važeća za 4 gume.
Tako kaže zakon, a i praksa (zato i fiskalni račun sadrži i količinu komada robe izmedju ostaloga).

Po meni jedna fora sa igrom reči da navede na njihovu vodenicu da poboljšaju prodaju, sumnjam da je u praksi izvodivo to da recimo bušenjem gume ekserom znači besplatnu zamenu novom, pogotovu imajući u vidu uslov da (npr letnja) guma ima šaru 5+mm.


I stvarna prava garancija proizvodjača na gume je kod nas (a nije bolje ni u svetu) prilično teško ostvariva ako prodje više od par dana od kupovine i ne pokaže se defekt odmah po montaži....ono tipa posle 10 meseci ostvariti garanciju, barem po onome što do sada sam čuo sa raznih strana.

Korisnikov avatar
hyundai_i30
Postovi: 353
Pridružio se: 02 Avg 2022, 05:13
Garaža: Hyundai i30 1.4 16V, 2011. (plin + benzin)
Lokacija: Niš

Re: Univerzalne, ALL SEASON, M+S, gume kupovina da ili ne?

Post od hyundai_i30 » 22 Okt 2022, 09:34

Jasno, ima dosta stvari koje su generalizovane i za koje bi mozda i bilo muka pri ostvarivanju prava, ali da ne bude zabune, niko nije pominjao produzenu u fazonu nakon isteka tekuce, vec DODATNU garanciju, dakle postoji pisana garancija od 2+2 godine pri kupovini, a ova dodatna se ostvaruje registracijom preko sajta, traje godinu dana od datuma kupovine i da, uslov je da se gume kupe u prodavnici.

Ovde nije problem ono sto je ovom dodatnom garancijom pokriveno ili ne, ovde pricamo sve vreme o tome da kupac ima pravo na ovu dodatnu garanciju, da ostvaruje to pravo kupovinom u prodavnici, a da prodavci uopste ne pominju tako nesto. Mozda niko od nas ovo ne iskoristi, ali svakako mi imamo pravo na ovo i prodavci su duzni da nas o tome obaveste, a oni to ne rade bas iz razloga zato sto je dosta stvari pokriveno u toku te prve godine.

Cak i samo da je u pitanju reklamacija jedne gume, zasto bi neko puko 7,8, 11k recimo bezveze, samo zato sto nije bio informisan...? Ovako bar ima sansu da reklamira jednu gumu za tih godinu dana, ako se bas namesti da dodje do ostecenja unutrasnjeg dela gume u toku voznje.

Sve u svemu, problem je u transparentnosti informacija, @nuk moze da proba da ostvari svoje pravo kao sto sam i ja uz malo dodatnog napora

Sent from my M2101K6G using Tapatalk






Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: Univerzalne, ALL SEASON, M+S, gume kupovina da ili ne?

Post od nuk » 22 Okt 2022, 11:05

Mene odbili, prošao rok kažu.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk


Korisnikov avatar
hyundai_i30
Postovi: 353
Pridružio se: 02 Avg 2022, 05:13
Garaža: Hyundai i30 1.4 16V, 2011. (plin + benzin)
Lokacija: Niš

Re: Univerzalne, ALL SEASON, M+S, gume kupovina da ili ne?

Post od hyundai_i30 » 22 Okt 2022, 11:13

Klasican sabanizam u Srbistanu... Proceni sam, ja bih ih napinjao jer su oni bili u obavezi da ti daju informacije o tome kao i meni, ali mislis da se ne isplati. Fora sto se u ovoj banana zemlji upravo tako sve radi, jer vecina prodavnica bilo cega, usluge mobilnih operatera, provajdera, svi idu na kartu da ljudi nece imati vremena i volje da se bore za svoja prava kao prava potrosaca.

Oni tu garanciju daju samo za kupovinu odredjenog seta guma i to kod njih u prodavnici iskljicivo, a o tome ne obavestavaju kupce naravno. I to su ogranicli registraciju na 7 dana od kupovine.

Bar si pokusao...

Sent from my M2101K6G using Tapatalk



Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: Univerzalne, ALL SEASON, M+S, gume kupovina da ili ne?

Post od nuk » 22 Okt 2022, 11:43

Ma jok, završena priča što se mene tiče. Nemam ja volje ni živaca da se mlatim sa njima. Svakako korisna informacija budućim kupcima, ja sam sa njima završio.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk


Korisnikov avatar
srdjanyo
Postovi: 3259
Pridružio se: 12 Okt 2014, 11:44
Garaža: Škoda Fabia Combi 1.9 TDI
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Univerzalne, ALL SEASON, M+S, gume kupovina da ili ne?

Post od srdjanyo » 22 Okt 2022, 18:12

Juče video Audi A6 C6 Allroad sa Tigar All season...
Legitimno ili ne?

Послато са SM-A528B помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12323
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Univerzalne, ALL SEASON, M+S, gume kupovina da ili ne?

Post od shandu90 » 22 Okt 2022, 19:20

Quattro ga vadi :D


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23812
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Univerzalne, ALL SEASON, M+S, gume kupovina da ili ne?

Post od dragvorl » 23 Okt 2022, 21:37

Ja sam video Q7 na Tigru neki dan.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Odgovori