Univerzalne, ALL SEASON, M+S, gume kupovina da ili ne?

Sve vezano za gume i felne
Odgovori
guzva
Postovi: 144
Pridružio se: 07 Nov 2021, 01:20

Re: Univerzalne, ALL SEASON, M+S, gume kupovina da ili ne?

Post od guzva » 03 Okt 2023, 13:24

Ne znam ja imam quadraxer 2 i sve je ok za sada. Jedino sto se malo kida sara ali mislim da je to do mene vise i nacina voznje i puta gde vozim nego li do guma.

Po meni kleber je sasvim korektan u odnosu cena kvalitet.

Sent from my MAR-LX1A using Tapatalk




Korisnikov avatar
Skipper
Postovi: 2317
Pridružio se: 26 Jul 2016, 21:02
Garaža: Toyota Avensis MK3
Lokacija: Beograd

Re: Univerzalne, ALL SEASON, M+S, gume kupovina da ili ne?

Post od Skipper » 03 Okt 2023, 13:28

raks88 je napisao:Drugi forum, aktivni clan vuklanizer, kaze isto da je Kleber katasrtofa za balansiranje.
Aktivan je on i ovde samo ga od milošte zovemo Drago gumar.


Sent from my SM-G975F using Tapatalk



A170T
Postovi: 2132
Pridružio se: 30 Jun 2013, 13:47

Re: Univerzalne, ALL SEASON, M+S, gume kupovina da ili ne?

Post od A170T » 03 Okt 2023, 13:39

Ne sporim ni najmanje njegovo znanje ili iskustvo... ALI bacio sam pogled na njegov IG nalog i baš na mestu gde fotografiše automobile nakon zamene guma stoji velika reklama Matadora. Baš tog brenda koga samo on u nekoj meri propagira, a pročitao sam MNOGO stranica sa raznih foruma u vezi guma i nisam dobio dojam da ima mnogo korisnika tog brenda ili da je taj brend izrazito bolji od neke najniže klase AS guma..

Послато са MI 9 помоћу Тапатока



Korisnikov avatar
zdushan
Postovi: 1646
Pridružio se: 12 Jan 2013, 13:02
Garaža: Škoda Superb 2.0 TDI 4x4
Lokacija: Beograd

Re: Univerzalne, ALL SEASON, M+S, gume kupovina da ili ne?

Post od zdushan » 03 Okt 2023, 13:46

Opaaa
Idemo!
Moram da priznam da si za samo par meseci postao veliki Expert za pneumatike... A sad i za psihološke profile i marketing, " specijalni rat" protiv mušterija i planinsku vožnju.
Svaka čast!

Sent from my SM-A715F using Tapatalk



Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4181
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: Univerzalne, ALL SEASON, M+S, gume kupovina da ili ne?

Post od carov2 » 03 Okt 2023, 13:55

ZeljkoBG je napisao:O Mišelinu sam pisao ali Konti gume sam imao samo jednom. Šta sam hteo?

Ako su Konti/Mišelin 9000 dinara a Kleber 6.500 dinara, da li je 40% bolja guma, 40% sigurnija, 40% dugotrajnija,... guma od Klebera? Primer.
Jesu 40% bolje i to se naravno oseti.

Po meni, pre Klebera recimo skoro sve iz te klase.
Hankook, Nexen, itd.

Sent from my LE2121 using Tapatalk


A170T
Postovi: 2132
Pridružio se: 30 Jun 2013, 13:47

Re: Univerzalne, ALL SEASON, M+S, gume kupovina da ili ne?

Post od A170T » 03 Okt 2023, 14:08


zdushan je napisao:Opaaa
Idemo!
Moram da priznam da si za samo par meseci postao veliki Expert za pneumatike... A sad i za psihološke profile i marketing, " specijalni rat" protiv mušterija i planinsku vožnju.
Svaka čast!

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
Daleko sam od Experta, ali sam i za svoje potrebe puno istraživao u vezi AS guma i još uvek mi je sveža "materija" na tu temu.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
Skipper
Postovi: 2317
Pridružio se: 26 Jul 2016, 21:02
Garaža: Toyota Avensis MK3
Lokacija: Beograd

Re: Univerzalne, ALL SEASON, M+S, gume kupovina da ili ne?

Post od Skipper » 03 Okt 2023, 14:28

Pa problem je što su tebi ovo prve AS gume, on je verovatno većinu probao ili ima nekog u okruženju ko ih vozi.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk


maniaxxx
Postovi: 6359
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Univerzalne, ALL SEASON, M+S, gume kupovina da ili ne?

Post od maniaxxx » 03 Okt 2023, 16:48

Problem je da je matador low budget sranje i da ga reklamira ko da je zlatan, isto vazi za dunlop koji uz to nije low budget cak.

Kleber je sta se sigurnosti tice ok, iako jih licno ne gotivim, da li je michelin toliko bolji koliko je skuplji? Veliko pitanje, odgovor zavisi od milijon faktora, ako upostevamo testove vidimo da je cesto kleber bolji od premium brata.

Imas ako se ne varam na tyrereviews test AS guma bas u tvojoj dimenziji, pogledaj, odaberi sta je tebi bitno kod guma i izaberi sta od tih nadjes jeftinije.

pedalaš
Postovi: 638
Pridružio se: 02 Okt 2023, 14:01

Re: Univerzalne, ALL SEASON, M+S, gume kupovina da ili ne?

Post od pedalaš » 03 Okt 2023, 20:21

Imao sam na poslovnim kolima Kleber AS ( "dvojku" ). Korektna guma. Po snegu lepo čupa. Dosta traje.
Sada imam poslovno Continental AS. Privatno imao Michelin AS.
AS gume rade posao. Dosta dobro. Bez greške.
Imam sada na nekim kolima za zimu i zimske gume (Michelin i Good Year ). Da mi nije žao onih drugih felni, koje za te gume koristim, rešio bih ih se. I vozio samo AS gume.

Korisnikov avatar
dag81
Postovi: 7265
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:09
Garaža: BMW1 118d i Doblo JTD radna makina :)
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Univerzalne, ALL SEASON, M+S, gume kupovina da ili ne?

Post od dag81 » 04 Okt 2023, 01:15

Kad me vec prozvaste.
Matador preporucujem jer su zadovoljni kupci, cena ok, a samim tim i ja. Sa Matador mi se niko vratio nije da kaze da trese, da reklamira, retko ko kaze da nije zadovoljan.
A u odnosu na sve vas, kad se zbrojite sa celog foruma, imam vise iskustva iz prakse, sto je logicno valjda.
Kupite sta zelite, niko nikoga ne prisiljava.
@za experta 2023-ce, reklama je slucajno tu na slikama. Eno ti i Hankook iza.Prati i dalje IG bice druga uskoro. ;)

Послато са SM-G991B помоћу Тапатока




Korisnikov avatar
LukaMaletin
Postovi: 1394
Pridružio se: 31 Maj 2015, 23:43
Garaža: Renault Clio 1.5 dci 2015
Lokacija: Novi Sad

Re: Univerzalne, ALL SEASON, M+S, gume kupovina da ili ne?

Post od LukaMaletin » 04 Okt 2023, 22:03

Jel ima neke logike uzeti sad letnje gume , jel ima nekih akcija , popusta na "vansezonsku" robu?

Prošle godine sam trgovao za zimske gume dva meseca pre zimske sezone i ostade 50e u džepu , za 4 zimska hankook-a r15.

Sent from my Pixel 6a using Tapatalk


nesa.m
Postovi: 7
Pridružio se: 15 Sep 2023, 14:18

Re: Univerzalne, ALL SEASON, M+S, gume kupovina da ili ne?

Post od nesa.m » 06 Okt 2023, 18:31

Napisacu nekoliko redova o mom iskustvu sa AS gumama.
Naime, vozim mali gradski auto i od kupovine sam montirao Hankook optimo H730 AS gume.Moj nacin voznje je mozda nesto malo drugaciji obzirom da mi je to posao ceo svoj radni vek, (prof.vozac sam a pre dosta godina i sportski automobilista) i odlicno znam sta pisem.Zato vam mogu reci da je taj stariji model hankook gume, izuzetno zadovoljavajuci u svim vremenskim uslovima.To znaci da po kisnom kolovozu ta guma moj maleni auto ( cipovan mali 1.4 tdci motor gume su dimenzija 165/70R14 jer tada nije bilo H730 u dimenziji 175/65R14) drzi kao zalepljena za put, skoro pa kao slik po suvoj podlozi.Po suvom kolovozu je takodje odlicna jer u ostrim i brzim prilazima nema podupravljanja vozila cak i kod ozbiljno brzih preterivanja kroz krivinu koju ni puno veci auti sebi nece dozvoliti.E sad, kada se tice zadnjeg dela vozila u istim prolascima, ta guma ne preupravlja kako smo navikli ali je osecaj na volanu kao da se bok zadnjih guma prilicno uvije a da guma ne kliza pa tada zadnji deo bukvalno leluja u ostrim krivinama prilikom vozackih preterivanja.Naravno , nije mi se ni jednom desilo da mi auto preupravlja odnosno nisam bio u situaciji da se borim i psasavam volanom i kontrama.Guma izuzetno sigurna cak i za vrlo zahtevne manevre koje vecina vozaca nece probati.Za obicnu ili malo brzu voznju, vrhunska guma i ja nisam ni novinar niti zastupnik bilo kog brenda, vozac sam po profesiji i posao mi je da znam sta u svakom momentu imam u rukama i na sta mogu da racunam kada se tice tog nekog' vozila, u ovom slucaju mog auta..Sve drugo je u Bozijim rukama i stvar srece..
Na putu pod snegom koji nije ciscen ni otopljen sa puta, u vise naterivanja od 60, 80, 100, 120 i na kraju na 140km/h po mom brzinomeru, auto odlcno i odlucno da ne kazem fenomenalno ide po pravcu i jos bolje staje po toj istoj podlozi.Naravno, taj zaustavni put nije kao po kisi ali je zaustavni put pri toj brzini izuzetan.Nekome mozda sve ovo zvuci neverovatno ali je tako i to je neko moje iskustvo sa tom AS gumom.Prilikom polaska po snegu iz mesta ta guma odlicno vuce i gotovo sam siguran da vas nece ujutru ostaviti ni na jednom parkingu kada sneg napada.
Ono sa cime nisam bio zadovoljan jeste vrlo mala predjena kilometraza jer se ta guma poprilicno habala,.Realno, vrlo je to bilo ravnomerno ali se ipak habala i morala je da bude zamenjena drugim gumama.
To je neko moje iskustvo sa gumom Hankook model H730 i ja se iskreno nadam da su ovi noviji modeli puno bolji od tog modela.Nemam nekoliko auta pa da probam vise guma, niti imam neki veliki super automobil pa da koristim neke velike i skupe gume , vozim malu limuzinicu koja ide kao zvrk i sa istom sa vrlo zadovoljan pa i malo vise od toga.O drim gumama neki drugi put iz izvinjenje ako nekome ovaj duzi post smeta.
Poslednja izmena od nesa.m u 06 Okt 2023, 18:41, izmenjeno 1 put ukupno.

raks88
Postovi: 204
Pridružio se: 10 Avg 2016, 15:06

Re: Univerzalne, ALL SEASON, M+S, gume kupovina da ili ne?

Post od raks88 » 06 Okt 2023, 18:36

Posle koliko godina i kilometara je bila za zamenu?

Hankook je medju boljim, pa ne cudi doro ponasanje.

Послато са M2007J20CG помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4181
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: Univerzalne, ALL SEASON, M+S, gume kupovina da ili ne?

Post od carov2 » 06 Okt 2023, 18:41

LukaMaletin je napisao:Jel ima neke logike uzeti sad letnje gume , jel ima nekih akcija , popusta na "vansezonsku" robu?

Prošle godine sam trgovao za zimske gume dva meseca pre zimske sezone i ostade 50e u džepu , za 4 zimska hankook-a r15.

Sent from my Pixel 6a using Tapatalk
Po meni, ne...

Sent from my LE2121 using Tapatalk


nesa.m
Postovi: 7
Pridružio se: 15 Sep 2023, 14:18

Re: Univerzalne, ALL SEASON, M+S, gume kupovina da ili ne?

Post od nesa.m » 06 Okt 2023, 18:57

Zamenio sam ih posle tri godine i nisam presao vise od 28 hiljada km. ikao sam znao da je moglo to jos jednu sezonu da teram, ali sam se plasio da ne platim danak , a ja odlicno znam da se za volanom ozbiljno gresi samo jednom.Dao sam ih drugaru za auto njegove zene.Inace , planiram da se narednih nedelja ponovim novim hankook 4s2 gumama pa cu moci da vidim razliku.
Trenutno na autu imam pozadi savu all seasson i kupio sam je odmah kada se pojavila.Nisam zadovoljan tom gumom iako su mi pozadi i bukvalno kao nove obzirom da ja ne ganjam neke kilometraze.
To je guma koja ne trpi vrlo ostru voznju ni po kisi ni po suvoj podlozi, solidna je za neku penzionersku laganu voznju i nista od toga.Po kisi i brzom prolazu sa preko 100 km/h kroz ostriju krivinu, ta guma hoce da ode u preupravljanje tj. da prokliza ne puno ali sasvim dovoljno da vam stegne stomak i sve u njemu jer idu vozila i iz suprotnog smera.Nista toliko drasticno ali dovoljno da se auto mora vaditi kontrama po putu a to mi ni malo nije potrebno.
Ne znam kakva je po snegu jer nazalost nije bilo snega.Nije bucna i kao da se uopste ne trosi,, a ja sam naseo zbog dezena koji podseca na GY 4 seasson pa sam pomislio da je slicna prvoj generaciji GY.
Ono istini za volju, ne znam kako se ponasa GY AS jer ih nisam vozio pa je mozda ova sava slicna prvoj generaciji ali ce to za mene da ostane neistrazena tajna.

Odgovori